[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 052
113
Akkor mit kéne csináljunk, ha közünk van hozzá?

Komlyan kérdezem? Álljunk bele mint a lengyelek, fegyverezzük le magunkat mint a szlovákok, vagy egyenesen menjünk be, mint a franciák javasolják?

Az ukránok szerény véleményem szerint amúgy is megdolgoztak az orosz pofonért, nem kicsit, nagyon. Még szimpatikusnak sem szimpatikusak nekem.

Én már egy egészséges önvédélmi képességgel is megelégednék, így 1-2 évszázadnyi lemaradás után! :oops:

... vagy legalább annak közelítésévek a jelenleg elsődleges és kizárólagos Hatalom-maximalizálás helyett!

.
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Én már egy egészséges önvédélmi képességgel is megelégednék, így 1-2 évszázadnyi lemaradás után! :oops:

... vagy legalább annak közelítésévek a jelenleg elsődleges és kizárólagos Hatalom-maximalizálás helyett!

.
Erre szükség van, lenne, vitán felül. Csak ezt nehéz jól belőni!

Ki ellen és mennyi az ami egészséges önvédelmi képesség?

Oroszokra felesleges, az nem a mi ligánk. A szomszédokkal szemben kell egy komolyan vehető, de nem túlzott haderőt fenntartanunk szerintem, ha bukik a NATO szent és sérthetetlen szövetsége, ne legyünk totál letolt gatyával.

Lehetőség szerint pedig senkivel nem összerúgni a port. A diplomácia dolgozzon ha lehet, ne a haderő!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 052
113
Erre szükség van, lenne, vitán felül. Csak ezt nehéz jól belőni!

Ki ellen és mennyi az ami egészséges önvédelmi képesség?

Oroszokra felesleges, az nem a mi ligánk. A szomszédokkal szemben kell egy komolyan vehető, de nem túlzott haderőt fenntartanunk szerintem, ha bukik a NATO szent és sérthetetlen szövetsége, ne legyünk totál letolt gatyával.

Lehetőség szerint pedig senkivel nem összerúgni a port. A diplomácia dolgozzon ha lehet, ne a haderő!

Teljesen igaz!
Nekünk olyan itthoni viszonyokat, irígylésre méltó általános --nem csak anyagi-- körülményeket kellene teremteni, hogy --szinte-- mindenki irígyeljen bennünket a "szomszédokban".
Ha pedig ezt meg is tudjuk védeni --honosított izraeli mintával például--, akkor maradnak "nekik" a barátkozós -- :oops: -- megoldások, amik a szomszádos országok csendes (vissza-)asszimilációja lenne, lassan és biztosan!

Na ennek alapvető elemei --az ezt az értéket, ilyen valós célokat képviselő és érvényesítő politikai erők-- hpányoznak, vagy csak látszólag/névleg vannak jelen a jalanlegi Magyarországon.
Az ilyen érdekeket képviselni tudó saját DEEP STATE --+középosztály-- pedig nem tudd az érdekérvényesítés szintjéhez szükséges Mennyiséget elérni a társadalomban, külföldi --és bizony hazai, kicsinyes/önös/rövid-távú-- politikai ellenérdekek miatt.

U.I: Mint szoktam mondani mindig, mindezekre érvényesen: Szerintem, +tévedhetek is...

.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 040
113
Akkor mit kéne csináljunk, ha közünk van hozzá?

Komlyan kérdezem? Álljunk bele mint a lengyelek, fegyverezzük le magunkat mint a szlovákok, vagy egyenesen menjünk be, mint a franciák javasolják?

Az ukránok szerény véleményem szerint amúgy is megdolgoztak az orosz pofonért, nem kicsit, nagyon. Még szimpatikusnak sem szimpatikusak nekem.
Ugye nem tőlem várod a választ mindenre is? :)
Csak mert látok egy embert elájúlni, kötelességem mentőt hívni, de ugye nem nekem kell diagnosztizálni és meggyógyitani is?

Na, jó nem akarom megkerülni a választ mert van a dologról véleményem, csak jelzem, nem értek hozzá, és nem szégyellem bevallani.
A vázolt 3 opció helyett szerintem az EU-nak ki kellene alakítania a közös védelmi szövetségét, az amerikaiak nélkül, és igen alapvetően az Orosz fenyegetéssel szemben. Az amerikaiak nélkül az Oroszok se takarózhatnának a szuverenitásuk fenyegetettségével, ami új alapot jelenthetne.
Az ukránoknak nyújtott támogatások Europai viszonylatban még mindig vállalhatóak. Persze a fegyverkezést fel kell pörgetni.
Én a T72 tankjaink átadását is fontolóra venném, nyugati technika cserébe.
Sok van az Ukránok terhén nem kétséges, de mégiscsak a függetlensègükért harcolnak, és speciel szerintem minél távolabb az orosz határ annál jobb.
 
  • Dühítő
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and Halfdan

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 040
113
Elég ostoba hasonlat, ne is haragudj...
Vagy talán Neked a saját kisebbségét irtó szomszéd, majd a kisebbség védelmére kelő anyaország konfliktusa a szomszéddal = "Mi közöd van ahhoz ha a szomszédod veri az asszonyát?"
Egy hasonlat mindössze hasonlóságon alapuló szókép. Segít a megértésben azzal, hogy új perspektívába helyezi a témát. De oké pontositsunk, a hasonlatot; a szomszédod veri az asszonyát, aki egyébként egy csúf némber, mindig visszapofázik és rendre kilopja az újságod a postaládából.
Objektíve, ez egy igazságos háború orosz részről. A 2014 óta hatalmon levő ukrán kormányok (nem csak zelenszkij) viselkedése által kiváltott háború.

Semmi közünk hozzá, illetve, kizárólag az ukrán menekültek szemszögéből van közünk hozzá, akiket megfelelően ellátunk, szomszédos országként.

Hogy az Eu-t mocskos hazaáruló, gyilkos gazemberek vezetik, ennek a világszámára is egyértelmű bizonyítéka, hogy rasszista, ruszofób módon uszítanak, gyűlölet keltenek egy másik nép ellen, elmélyítve a szakadékot, hogy mégtöbb ember haljon meg, mégtöbb ember szenvedjen. A hagyományos, valódi európai értékek alapján már ezért kötelet érdemelnének, dehogy bárminemű demokratikus felhatalmazás nélkül szórják az uniós polgárok pénzét ukrajnára - ezzel megint csak mégtovább ehúzva a konfliktust, mégtöbb embert megölve,családot megnyomorítva mindkét oldalon.... Nem folytatom, csak bízni tudok benne, hogy mindegyik uniós köcsög,aki fotelból ugatva uszít és felhatalmazás nélkül szórja el az emberek pénzét(és ezzel jövőjét,életminőségét), egy SEMMI KÖZÜNK hozzá konfliktusra, az úgy jár mint az orosz áruló,aki spanyolországba menekült.
A ruszofóbiát illető állításoddal teljesen egyet értek. De az nettó hülyeség, hogy a hagyományos európai értékek alapján ezért kötelet érdemelnek. Pont európai norma, hogy senkit nem itélünk kötèlre!

Érthetően indulatokat vált ki belőled a dolog. Csak ne lepődj meg ha ezt az indulatot az általad kritizált ruszofobiához hasonlitják. Te relativizálod a háborút, az oroszok cselekedeteit, konkrétan kijelented, hogy igazságos háború. Bizonyára te tudod, hiszen leírtad, hogy objektíve vagyis tuti úgy is van.

Részemről a dolog ennyi. Nem véletlen nem látsz engem az ukrán topikban osztani az észt. Véleményem van de nem értek hozzá, csak most, hogy bekérdeztetek valaszotam, de ezt is befejeztem.

Te biztosan sokkal jobban tudod!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 191
61 122
113
Az ukránoknak nyújtott támogatások Europai viszonylatban még mindig vállalhatóak. Persze a fegyverkezést fel kell pörgetni.
Én a T72 tankjaink átadását is fontolóra venném, nyugati technika cserébe.
Sok van az Ukránok terhén nem kétséges, de mégiscsak a függetlensègükért harcolnak, és speciel szerintem minél távolabb az orosz határ annál jobb.
Azt azért látnod kell, hogy - és ennek már történelmi perspektívája is van - az ukránokat nem felfegyverezni, hanem épphogy lefegyverezni kell. Ez egy gyökértelen, valós történelmi elit nélküli sovén, arrogáns maffiaállan, ami az elmúlt 100+ évben csak az oroszok elleni nyugati Lebensraum-politikák okán volt eszköz.
Eszköz és semmi más.
Nincs olyan, hogy ukrán függetlenség, mert ennek nincs se történelmi, se geopolitikai realitása, így nem csoda, hogy ami nincs, azért nem is lehet harcolni. Ahogy nem is azért csibészeltették őket az angolszász bajkeverők, úgy nem is ezért tolják őket a vágóhídra. Mert megtehetik és mert csak erre tartják őket.
Csupán ennyi az egesz ukrán projekt értéke és szerepe. Ebbe kár tolni a pénzt, pláne nekünk.
Ez olyan, mint a cigánybűnözést segélyekkel locsolni.

Velük szemben az orosz nem fenyegeti Európát.
Európa legnagyobb veszedelme - ahogy mindig is így volt - az USA maga.
Ezzel szemben Európa természetes gazdasági szövetségese Oroszország.
Nekünk magyaroknak meg a saját utunkat kell járni, vissza kell szerezni a Trianon előtti közép-európai státuszunkat.
Egy olyan korszakra utalok vissza, amiben az azt megelőző 1000 év szerinti természetes államalakulatok dominálták Közép-Európát, nem pedig a Trianon után kreált sosemvolt feszültségkonzerváló mesterséges gócpontok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 536
45 032
113
Ugye nem tőlem várod a választ mindenre is? :)
Csak mert látok egy embert elájúlni, kötelességem mentőt hívni, de ugye nem nekem kell diagnosztizálni és meggyógyitani is?

Na, jó nem akarom megkerülni a választ mert van a dologról véleményem, csak jelzem, nem értek hozzá, és nem szégyellem bevallani.
A vázolt 3 opció helyett szerintem az EU-nak ki kellene alakítania a közös védelmi szövetségét, az amerikaiak nélkül, és igen alapvetően az Orosz fenyegetéssel szemben. Az amerikaiak nélkül az Oroszok se takarózhatnának a szuverenitásuk fenyegetettségével, ami új alapot jelenthetne.
Az ukránoknak nyújtott támogatások Europai viszonylatban még mindig vállalhatóak. Persze a fegyverkezést fel kell pörgetni.
Én a T72 tankjaink átadását is fontolóra venném, nyugati technika cserébe.
Sok van az Ukránok terhén nem kétséges, de mégiscsak a függetlensègükért harcolnak, és speciel szerintem minél távolabb az orosz határ annál jobb.

Ukránoknak semmit! Pláne nem fegyvert, a miénkből!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 040
113
Azt azért látnod kell, hogy - és ennek már történelmi perspektívája is van - az ukránokat nem felfegyverezni, hanem épphogy lefegyverezni kell. Ez egy gyökértelen, valós történelmi elit nélküli sovén, arrogáns maffiaállan, ami az elmúlt 100+ évben csak az oroszok elleni nyugati Lebensraum-politikák okán volt eszköz.
Eszköz és semmi más.
Nincs olyan, hogy ukrán függetlenség, mert ennek nincs se történelmi, se geopolitikai realitása, így nem csoda, hogy ami nincs, azért nem is lehet harcolni. Ahogy nem is azért csibészeltették őket az angolszász bajkeverők, úgy nem is ezért tolják őket a vágóhídra. Mert megtehetik és mert csak erre tartják őket.
Csupán ennyi az egesz ukrán projekt értéke és szerepe. Ebbe kár tolni a pénzt, pláne nekünk.
Ez olyan, mint a cigánybűnözést segélyekkel locsolni.
Ideális esetben persze igen igazad van, csak sajnos pont a történelmileg hibásan létrejövő Ukrajna mára, és ez kifejezetten a háborúnak köszönhetően erősödött meg már létező és identitásal bíró ország, függetlenül a korától. Korábban a Szovjet-Orosz elnyomás ágyazott meg ennek, szóval lehet itt egyikre másikra mutogatni, de ez a népcsoport nem akar valamièrt oroszokhoz tartozni.
Kismillió gond van velük és okunk, hogy utáljuk őket, és úgy hianyzott ez a konfliktus mint púp a hátunkra.
Velük szemben az orosz nem fenyegeti Európát.
Európa legnagyobb veszedelme - ahogy mindig is így volt - az USA maga.
Ezzel szemben Európa természetes gazdasági szövetségese Oroszország.
Nekünk magyaroknak meg a saját utunkat kell járni, vissza kell szerezni a Trianon előtti közép-európai státuszunkat.
Egy olyan korszakra utalok vissza, amiben az azt megelőző 1000 év szerinti természetes államalakulatok dominálták Közép-Európát, nem pedig a Trianon után kreált sosemvolt feszültségkonzerváló mesterséges gócpontok.
Ezért is írtam, hogy USA nélküli védelmi szövetség kellene.
A Trianoni státusz visszaállitás még közép távon se realitás, és nem több mint egy jól hangzó lozung.
A saját út járás is egyre inkább illúzióvá válik. Gazdaságilag gyakorlatilag már megoldhatatlan annyira be vagyunk ágyazódva. Az USA ha lassan is de veszít dominanciájából, Kína már a sakktáblán.
Innentől kezdve politikailag önállónak maradni a nagyhatalmak között nem tudom reálisan megvalósítható-e egyáltalán.
Európa "önálló" kis nemzet államokkal való elaprozódásában az USA és az Oroszok de még Kína is érdekelt. Ha nincs közös érdekérvenyesités gazdaságilag és katonailag is kiszolgáltatottá válik Európa.
Földrajzi elhelyezkedésünk okán egy fajta Svájci függetlenség csak álom. (Sajnos)
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 065
10 967
113
Egy hasonlat mindössze hasonlóságon alapuló szókép. Segít a megértésben azzal, hogy új perspektívába helyezi a témát. De oké pontositsunk, a hasonlatot; a szomszédod veri az asszonyát, aki egyébként egy csúf némber, mindig visszapofázik és rendre kilopja az újságod a postaládából.

A ruszofóbiát illető állításoddal teljesen egyet értek. De az nettó hülyeség, hogy a hagyományos európai értékek alapján ezért kötelet érdemelnek. Pont európai norma, hogy senkit nem itélünk kötèlre!

Érthetően indulatokat vált ki belőled a dolog. Csak ne lepődj meg ha ezt az indulatot az általad kritizált ruszofobiához hasonlitják. Te relativizálod a háborút, az oroszok cselekedeteit, konkrétan kijelented, hogy igazságos háború. Bizonyára te tudod, hiszen leírtad, hogy objektíve vagyis tuti úgy is van.

Részemről a dolog ennyi. Nem véletlen nem látsz engem az ukrán topikban osztani az észt. Véleményem van de nem értek hozzá, csak most, hogy bekérdeztetek valaszotam, de ezt is befejeztem.

Te biztosan sokkal jobban tudod!
Nem kekeckedek, de ez a hasonlatod is nagyon gyenge, sánta róka.. De ha már mindenáron ragaszkodsz a helyzet,családon belüli erőszakkal történő ábrázolásán, leírom neked a szituációt:

A gyereked átmegy a szomszédod gyerekehéz,mert történetesen barátok,szinte már testvérek, de a szomszédgyerek apja egy részeg f@szkalap, rendszeres veri a saját gyerekét és most a tiéd is kapott pár sallert, mert megpróbálta megvédeni a barátját....Te ezért átmész és jól szájbavered a szaréletűt, úgy, hogy a fogai szanaszét repülnek a kreatúrának.

Na, ez az ukrán-orosz konfliktus lefordítva a családonbelüli erőszakra.

Igen,ez egy igazságos háború, Pallasz Athéné támogatja az oroszokat, Árész meg az ukránokat...ezt látod,amikor az ukrán fogdmegek erőszakkal,az utcáról vágják be a furgonba az embereket,azt viszik a darálóba értelmetlen halált halni egy testvérháborúban.

Nem az ukrán-orosz vált ki belőlem indulatokat, hanem a nyugat mérhetetlenül gusztustalan, gerinctelen halálkufár mentalitása és bicskanyitogató tahó stílusa.

Putyin elmondta az érveit,hogy miért kényszerítették rá erre a lépésre. Könnyű ellenőrizni az állításait, könnyű eldönteni,hogy kinél van az igazság...csak rákell nézni a térképre, hol vannak NATO/amerikai bázisok,hol nincsenek orosz bázisok....Mexikóvárosban sem történt "majdan" és Ottawában se. Kubába sincs telepítve orosz atomrakéta, de ukrajnába mintha lett volna rá szándék amerikai részről... satöbbi,satöbbi,satöbbi..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 522
46 494
113
Csak mert látok egy embert elájúlni, kötelességem mentőt hívni, de ugye nem nekem kell diagnosztizálni és meggyógyitani is?
Akkor is ilyen lelkes lennél, ha közben rájönnél, hogy múlt héten "ez a rohadék" verte meg a kutyádat egy vascsővel?
Én a T72 tankjaink átadását is fontolóra venném, nyugati technika cserébe.
Egyszerű számtan. Nem éri meg!
A konfliktus végén normalizálódni fog mindkét féllel a viszonyunk. Ha esetleg Ukrajna megmarad és a viszony hűvös marad, leszarjuk.
Viszont az oroszokkal is rendbe kerül az egész EU 5-10 éven belül. Az üzletelés szinte azonnal újra fog indulni EU-s szinten.
Szerinted kivel fognak először üzletelni az oroszok. Velünk, vagy mondjuk Hollandiával, meg Norvégiával? Kit fognak meghívni az újjáépítésben részt venni a
L/DNR területére?
Az amit pár (a háború eszetlen erőforráscsatájában a mi átadható számaink, fing a tornádóban) fegyver eladásán nyerünk millió dollárban, azt szorozd meg 10-20-szal, és vedd milliárd dolláros nagyságrendben. Na ez lesz az az üzleti lehetőség, amitől elütöd magad, ha fegyvert adsz az ukrán oldalnak.
Nem mellesleg a nyelvtörvény simán indokolja az erkölcsi hátteret a fegyveres támogatás megtagadásának.
Sok van az Ukránok terhén nem kétséges,
Ez legyen az alapvetés
de mégiscsak a függetlensègükért harcolnak,
Szaddam Husszein, és Kadhafi is, meg a tálibok is ezt teszik. Mi több az ISIS sem akart mást, mint függetlenséget. Sajnos a geopolitika nem pol. korrekt.

és speciel szerintem minél távolabb az orosz határ annál jobb.
Gazdasági értelemben nem feltétlenül jelent hátrányt a határon élni.
Lásd még Svédország, Finnország, Ausztria, fejlődése.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 040
113
Akkor is ilyen lelkes lennél, ha közben rájönnél, hogy múlt héten "ez a rohadék" verte meg a kutyádat egy vascsővel?

Egyszerű számtan. Nem éri meg!
A konfliktus végén normalizálódni fog mindkét féllel a viszonyunk. Ha esetleg Ukrajna megmarad és a viszony hűvös marad, leszarjuk.
Viszont az oroszokkal is rendbe kerül az egész EU 5-10 éven belül. Az üzletelés szinte azonnal újra fog indulni EU-s szinten.
Szerinted kivel fognak először üzletelni az oroszok. Velünk, vagy mondjuk Hollandiával, meg Norvégiával? Kit fognak meghívni az újjáépítésben részt venni a
L/DNR területére?
Biztos így lesz ha te mondod! Most is olyan kurva jó üzletelünk az oroszokkal. Ocssó a benzin, ja várjámá!
Az amit pár (a háború eszetlen erőforráscsatájában a mi átadható számaink, fing a tornádóban) fegyver eladásán nyerünk millió dollárban, azt szorozd meg 10-20-szal, és vedd milliárd dolláros nagyságrendben. Na ez lesz az az üzleti lehetőség, amitől elütöd magad, ha fegyvert adsz az ukrán oldalnak.
Nem mellesleg a nyelvtörvény simán indokolja az erkölcsi hátteret a fegyveres támogatás megtagadásának.
Ezért írtam, hogy megfontolandó. Azért szerintem el tudunk képzelni olyan "egyszerű szamtan" szenáírót is ahol patent nyugati technikáèrt cserébe adnánk le a 72--et.
Ez legyen az alapvetés

Szaddam Husszein, és Kadhafi is, meg a tálibok is ezt teszik. Mi több az ISIS sem akart mást, mint függetlenséget. Sajnos a geopolitika nem pol. korrekt.
Nem a politikai korrektsegről szól a dolog. Szaddammal addig nem is volt baj amíg le nem rohanta Kuvaitot az ugye nem a függetlenségért volt. Az ISIS terror szervezetet párhuzamba állítani, azèrt kell pofa kell.
Gazdasági értelemben nem feltétlenül jelent hátrányt a határon élni.
Lásd még Svédország, Finnország, Ausztria, fejlődése.
Csak az a nem mindegy a határ melyik felén vagy.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 881
27 506
113
Ezért írtam, hogy megfontolandó. Azért szerintem el tudunk képzelni olyan "egyszerű szamtan" szenáírót is ahol patent nyugati technikáèrt cserébe adnánk le a 72--et.
A szlovákok is patent nyugati technikáért adták le a légvédelmüket. És most se régi, ócska keleti, se patent nyugati. Megérte.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 522
46 494
113
Biztos így lesz ha te mondod! Most is olyan kurva jó üzletelünk az oroszokkal. Ocssó a benzin, ja várjámá!
Az Eu nem engedné, hogy a piaci ártól olcsóbban vegyük az olajat. A hosszútávú gázszerződéseink is emiatt nem köthettük túl olcsóra.
Az ellentételezésnek más formája elérhető.
Egész biztos vagyok benne, hogy a háború előtti intenzív magyar-orosz kapcsolatok révén volt azért pár hasznos tipp amit kaphattak Orbánék.
Vajon véletlen, hogy pont elkészült a Déli Áramlat? Vagy hogy az MNB akkor és annyi aranyat tárazott be párhuzamosan az oroszokkal. Miközben a nyugati országok aktívan építették le az aranytartalékaikat?
A magyar ipar topicban folyó Talgo-s ügy sem mindenféle előkészítés nélkül lett beröffentve....

Ezért írtam, hogy megfontolandó. Azért szerintem el tudunk képzelni olyan "egyszerű szamtan" szenáírót is ahol patent nyugati technikáèrt cserébe adnánk le a 72--et.
Bölcs eszkimó közmondás:
Ne kezdj el alkudozzunk azon, hogy mennyi a tarifa, ha nem szeretnéd, hogy megdugjanak.
Csak az a nem mindegy a határ melyik felén vagy.
Miért? Mi melyik felére esnénk EU, és NATO tagként?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 040
113
Az Eu nem engedné, hogy a piaci ártól olcsóbban vegyük az olajat. A hosszútávú gázszerződéseink is emiatt nem köthettük túl olcsóra.
Az ellentételezésnek más formája elérhető.
Egész biztos vagyok benne, hogy a háború előtti intenzív magyar-orosz kapcsolatok révén volt azért pár hasznos tipp amit kaphattak Orbánék.
Vajon véletlen, hogy pont elkészült a Déli Áramlat? Vagy hogy az MNB akkor és annyi aranyat tárazott be párhuzamosan az oroszokkal. Miközben a nyugati országok aktívan építették le az aranytartalékaikat?
A magyar ipar topicban folyó Talgo-s ügy sem mindenféle előkészítés nélkül lett beröffentve....
Az a jó tipp ugrik be amikor rekord magas áron kötöttünk hosszutavu szerződést.
A Talgo ügyben is csak hátrány az Orosz szál.
De mondj már egy konkretumot amivel olyan jól jártunk az Oroszokkal?
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 522
46 494
113
Az a jó tipp ugrik be amikor rekord magas áron kötöttünk hosszutavu szerződést.
A Talgo ügyben is csak hátrány az Orosz szál.
De mondj már egy konkretumot amivel olyan jól jártunk az Oroszokkal?
A Talgo ügyben továbbra sincs még orosz szál. Még csak az üzlet lehetősége adott.
A hosszútávú gázszerződést az EU miatt nem tudtuk a piaci árnál kedvezőbben megkötni. A várható konfliktusos problémák miatt voltunk rákényszerülve az ellátásbiztonság miatt, hogy legyen egy minimál mennyiség, amit muszáj megkapjunk.
A MOL (és ezzel az állam is) különben véresre kereste magát a konfliktus elején elérhető olcsó kőolajból.
Az élelmiszer, és feldolgozó iparunk sem bánná olyan nagyon, ha nem próbálná saját magát belefojtani a szankciókba az EU.
De akkor fordítsuk meg: Mi az amivel az ukránokkal jól járhatunk?
De azt légyszi ne hozd fel, hogy olcsón jön a zárjegy nélküli cigi, mer' az nem ér! :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 522
46 494
113
Volt, mert övék volt a Dunakeszi JJ és most ezt használja ki a spanyol kormány meg azt, hogy az alapítványok miatt nem lehet tudni, hogy ki van az alapítvány mögött.
Egyrészt nem a tulajdonosi körre gondoltam, hanem a leendő üzletekre. Másrészt, még mindig nincs a tulajdonosi körben orosz szál.
Az meg, hogy a spanyolok a spájzban is oroszokat látnak, az nem gondolom, hogy az oroszok hibája.
Az oroszoknak megvannak a saját hibáik, de ne akasszunk rájuk olyat, ami nem az ő saruk.
 
Status
Not open for further replies.