[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 884
13 469
113
Miert nem korszerűsítesz egy Wartburgot?
sztem ez pont nem vág ide...simám megállják a helyüket ukrajnában, és ha nincs mivel járnod, de muszáj autóznod, a Wartyogó is elvisz A-ból B-be....és ez elég nyomós érv...
Arról nem tehetek hogy az orosz technikától kiütésed van...én csak agyaltam kicsit...bocs... Én nem vagyok katona...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 468
113
sztem ez pont nem vág ide...simám megállják a helyüket ukrajnában, és ha nincs mivel járnod, de muszáj autóznod, a Wartyogó is elvisz A-ból B-be....és ez elég nyomós érv...
Arról nem tehetek hogy az orosz technikától kiütésed van...én csak agyaltam kicsit...bocs... Én nem vagyok katona...
Dehogy állják meg a helyüket. Nincs más és annyi. De mi nem állunk háborúban, mi megengedhetjük azt a luxust, hogy ne kapaszkodjunk minden szarba ellenben az olyan országgal, ami aktív resztvevője egy háborúnak.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 884
13 469
113
Dehogy állják meg a helyüket. Nincs más és annyi. De mi nem állunk háborúban, mi megengedhetjük azt a luxust, hogy ne kapaszkodjunk minden szarba ellenben az olyan országgal, ami aktív resztvevője egy háborúnak.
Jó...nézd...másképp gondoljuk és ennyi...nem gond. De minden jól jön ha szarban van az ember....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
Miert nem korszerűsítesz egy Wartburgot?
A görögök Leó egyet korszerűsítenek...


Eljött az idő egy magyar-szerb projektre (AS1)!
undefined-Imgur.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 918
113
a közvetett irányzási képességeket kellene növelni az eszköznek. Némi elektronikai frissítés ráférne híradórendszer valami olcsóbb rcws már nagy segítség lenne. hőkamera az irányzáshoz... Igazából ezeknek nem kellene topp eszközöknek lennie az eszközök berendezések egy része akár még a gidránról is jöhetne (harcjármű vezetői rést érintő dolgok cseréje) védelmen lehet javítani elvégre jön hazánkba a DND era gyártással.

de a legfontosabb amibe a képességek javulását el kellene érni az a közvetlen tűztámogatási képesség ehhez nem ártana valami komolyabb kvadrokopter ami segít minden eggyes harckocsinak az irányzásba. no ezen a kvadrokopteren lehetne szélmérő (bár szerintem azt mind méri automatikusan) ez plussz adat lenne akár a lövedék röppályájának nagy részén (persze nem minden alkalommal lehetne ezt teljes mértékbe kihasználni)
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
745
1 426
93
De nem szarral készülsz arra az esetre, ha szarba kerülnél.
A T-72 nem szar, csak kissé elmaradottabb a hőn szeretett nagy hodály vasadtól! Ennyi a különbség! Ha az érzékelőit feljavítjuk, számítógéppel ellátjuk, ez is kap normális éjszakait, ez is tudni fog annyit mint a csodálatos, nyálcsurgatós leod! Ugye a leonak 120mm-es lövege van, ennek pedig 125mm-es!
- Majd kapsz egy kardot, s egy lovat a főnöködtől s mehet az ellen ellen! Hogy ne szarba keljen ülnöd!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 765
113
A T-72 nem szar, csak kissé elmaradottabb a hőn szeretett nagy hodály vasadtól! Ennyi a különbség! Ha az érzékelőit feljavítjuk, számítógéppel ellátjuk, ez is kap normális éjszakait, ez is tudni fog annyit mint a csodálatos, nyálcsurgatós leod! Ugye a leonak 120mm-es lövege van, ennek pedig 125mm-es!
- Majd kapsz egy kardot, s egy lovat a főnöködtől s mehet az ellen ellen! Hogy ne szarba keljen ülnöd!
Hátőő nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 468
113
A T-72 nem szar, csak kissé elmaradottabb a hőn szeretett nagy hodály vasadtól! Ennyi a különbség! Ha az érzékelőit feljavítjuk, számítógéppel ellátjuk, ez is kap normális éjszakait, ez is tudni fog annyit mint a csodálatos, nyálcsurgatós leod! Ugye a leonak 120mm-es lövege van, ennek pedig 125mm-es!
- Majd kapsz egy kardot, s egy lovat a főnöködtől s mehet az ellen ellen! Hogy ne szarba keljen ülnöd!
A T-72 egy rakat szar. Az a harckocsi ami kb minden átütéstől atomjaira robban az szar.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 007
36 366
113
A görögök Leó egyet korszerűsítenek...


Eljött az idő egy magyar-szerb projektre (AS1)!
undefined-Imgur.jpg
A "szerb-magyar" projekt úgy fog kinézni, hogy megveszik tőlünk az összes szovjet-orosz szart a következő 5-6 évben. Ez már el is kezdődött BTR-ekkel és a KUB-okkal. T-72 is sorra fog kerülni.
Előbb lesz itt KF51 rendszeresítve szerintem, mint hogy T-72-eseke újítgassunk magunknak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 588
77 468
113
A "szerb-magyar" projekt úgy fog kinézni, hogy megveszik tőlünk az összes szovjet-orosz szart a következő 5-6 évben. Ez már el is kezdődött BTR-ekkel és a KUB-okkal. T-72 is sorra fog kerülni.
Előbb lesz itt KF51 rendszeresítve szerintem, mint hogy T-72-eseke újítgassunk magunknak.
Remélem egyik sem lesz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 918
113
A "szerb-magyar" projekt úgy fog kinézni, hogy megveszik tőlünk az összes szovjet-orosz szart a következő 5-6 évben. Ez már el is kezdődött BTR-ekkel és a KUB-okkal. T-72 is sorra fog kerülni.
Előbb lesz itt KF51 rendszeresítve szerintem, mint hogy T-72-eseke újítgassunk magunknak.
a szerbeknek pont nem kell harckocsi van 250+ db nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 918
113
Akkor megveszi más...amúgy úgy hallottam, hogy igen is érdekli őket.
Nagy-Szerbia visszaállításához nagy erő kell! :D
nem tudom hogy kitől halottad de elöbb vásárolnák vissza a jugo gyártású m-84 eseket nagy valószínűséggel. vagy szereznének be B1MS verziót amiből van nekik már 30 db.
pláne hogy a 72 eseink eladása szóba sem került
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 007
36 366
113
nem tudom hogy kitől halottad de elöbb vásárolnák vissza a jugo gyártású m-84 eseket nagy valószínűséggel. vagy szereznének be B1MS verziót amiből van nekik már 30 db.
pláne hogy a 72 eseink eladása szóba sem került
Még nem, mert egyelőre MH-nak kellenek, de szerbeket most kb. minden olcsón megvehető fegyver érdekli, mert a "nemzetközi helyzet fokozódik."
BTR-nek még annyi harcértéke sincs, mint a T-72-nek, aztán mégis megveszik. Majd modernizálják, átalakítják őket saját igényeik szerint.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 918
113
Még nem, mert egyelőre MH-nak kellenek, de szerbeket most kb. minden olcsón megvehető fegyver érdekli, mert a "nemzetközi helyzet fokozódik."
BTR-nek még annyi harcértéke sincs, mint a T-72-nek, aztán mégis megveszik. Majd modernizálják, átalakítják őket saját igényeik szerint.
igen ahhoz hogy a btr-t átalakítsák kell nekik btr-t venni de ahhoz hogy t-72 est alakítsanak át nem kell t72 est venniük mert van több mint 250 db juk és töredéke van rendszerbe jelenleg is.
ez 8 hk zl a szervezeti rendszerükbe + marad nekik egyéb feladatokra kiképzéstől az ellenerősdiig
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 918
113
A t72 eseket mint harckocsi szerintem el kell engedni.
-De mint önjáró tüzérségi eszköz el kell kezdeni a modernizálását (alkalmassá tételét erre a célra) Mennyiségileg nincs vele probléma ebbe a szerepkörbe. Mennyiség miatti modernizáció gazdaságosan kivitelezhető. teljes mértékben alkalmas ennek a feladatnak az ellátására a kor adta lehetőségek kihasználásával. Erre a feladatra nem szükséges a piacon elérhető legmodernebb eszközök berendezések felhasználása.
Ilyen szerepkörben alkalmazási területen nagy mértékben hozzájárulna csapataink tűztámogatásához. (ami valjuk be igen csak gyenge lábakon áll.)
Ezzel a harcba bocsáljtkozás és a harc megvívásának minél nagyobb sikerességét biztosítva.

az már másodlagos hogy szükség esetén alkalmas lehet harckocsi feladatainak ellátására is. (vegyük úgy hogy nagymértékű önvédelmi képességel rendelkezik)
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Amugy neha nekem tul soknak tunik a folosleges "akadekoskodas" :p A T-72-re (meg voltakeppen reszben a BTR-re is) ervenyes:
- gyartunk Lynx-et -> tehat rendelkezesunkre allnak hokamerak, optikak stb. Ezeket siman integralni lehetne az oreg vasakba (oroszoknak, eleg gyorsan sikerult a T-62-eseknel stb). Aztan ha vegleg lerobban a vas, tokeletesen kikanibalizalhato belole. Emiatt nem ertem sokak miert "sirnak", hogy penz lenne koltve ezekre, mert aztan siman csak kilegozod belole es hasznalod mashol...olyan mintha az alkatresz nem a polcon varna, hanem kozben valahol hasznalatban lenne. (persze amortizacio, juj-jaj-stb.)

- ERA -> ezt szinte nem is tekintem modernizacionak. Ennek a kepessegnek szimplan csak alltalanosan jelen kene lennie a harckocsizoknal. Akik meg a "csupasz vasat" szeretik, mert "nem kell annyit mosni" haaat...akkor nezzenek meg 1-2 videot ukrajnaban meg a Leo 2-esekre is miket fel nem heggesztettek . . .

- meteorologiai adatok a celzashoz -> szinten Lynxnek rendelkezesre allnak, Gidran meg a PZH-knak is gyujti az adatokat. Ha a T-72-t inkabb tuzersegi tamogatonak kepzeljuk el, kaphatnak ok is akar ilyen kirendelt Gidrant.

(Ezt mar le s merem irni: jo lett volna T-55 alvaz Gridran meteorologiai pakkjaval... :confused:)

Itt nincs milyen penzert sirni, mert ha majd vege a 72-es mesenek, talan meg az ERA-t is at lehet pakolni beloluk masra, nem meg kibelezni az ertekes elektronikat.

Emiatt nem ertem az akadekoskodokat. Voltakeppen csak a munkaorat kell kifizetni....

Fontos meg mert sokaknak sokadszorra sem megy at - ! nem HK szerepkor a cel ! - olcso MGS mert kell a tuzero . . .