[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hàt nagyon nem. A plate carrier letolja rólad az övet és optimális esetben nem is szabadna hozzáérnie az övhöz.
A "megtámasztját" nyilván nem jól írtam. Hanem függesztheti.
Más rendszernél is láttam, hogy egyszerűen a mellény aljára lehetett csatolni a málhaöv felső rögzítési pontjait.
A kesztyű véd a mechanikai hatásoktól.
Jah. Akinek szüksége van rá. Van aki meg rühelli.
A szemüveg pedig a szemedet óvja ami kritikus, ha nem akarsz megvakulni egy robbanás által felvert törmeléktől (meg csak repesz sem kell).
Hát ezt magamtól nem találtam volna ki. :oops:
Mennyibe kerül a MH szemüvege?
Két hálózsák meg azért kell, mert -10ben és +25 fokban nem jó ugyanabban a hálózsákban aludni.
Nyilván nem jó, de azért megoldható. A kérdés az, hogy +25 fokban egészen biztosan akarsz-e magaddal cipelni egy plusz hálózsákot?

Ezek nyilván kényelmi felszerelések. A kérdés az, hogy meg tudnád-e oldani ezek nélkül is a harcot, vagy nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
A "megtámasztját" nyilván nem jól írtam. Hanem függesztheti.
Más rendszernél is láttam, hogy egyszerűen a mellény aljára lehetett csatolni a málhaöv felső rögzítési pontjait.

Jah. Akinek szüksége van rá. Van aki meg rühelli.

Hát ezt magamtól nem találtam volna ki. :oops:
Mennyibe kerül a MH szemüvege?

Nyilván nem jó, de azért megoldható. A kérdés az, hogy +25 fokban egészen biztosan akarsz-e magaddal cipelni egy plusz hálózsákot?

Ezek nyilván kényelmi felszerelések. A kérdés az, hogy meg tudnád-e oldani ezek nélkül is a harcot, vagy nem.
Igen egészen biztosan akarsz, mert fáradtan meg 25 fokban is fázol ha lefekszel aludni.
A védőfelszereles nem opcionális, a kutyát nem erdekli, hogy akarja-e hordani a katona.

Nézd, műbőr tártáskával meg acélbilivel is megoldod a harcot...

De pont erről beszéltem és lám igazam lett!

Szerintem én tettem fel a Könyvespolc rovatba.És könyv alakban is megvan

És attol még lehet összfegyvernemi.Sőt,összhaderőnemi.Pl a Tamil Tigriseknek volt haditengerészetük és légierejük is.Oké,hogy nem hordozókbol és szuperszónikus repülőkből,de volt.
De nem voltak alkalmasak összfegyvernemi harcra.
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Negan

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A védőfelszereles nem opcionális, a kutyát nem erdekli, hogy akarja-e hordani a katona.
Azt akarod mondani, hogy a ballisztikai szemüveg, meg a lövészkesztyű használata kötelező? :rolleyes:
663a05b697cc3624726047.jpg
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ha nem használja es munkahelyi balesete van a HM ráhárítja a felelősséget.
Értem, de minek a központi csomagba ha az állomány elenyésző része alkalmazza?
Miért? Különben nem háríthatja rád a felelősséget?
Ha elmondod a parasztnak a kiképzésen, hogy ne fogja meg a csőcserekor a PKM csövét, és ő mégis olyan hülye volt, hogy a fogantyú helyett a csövet fogta meg, akkor nem ő a felelős?
Az, hogy a kúszás-mászásnál horzsolásoktól megvédi a kezét rendben van. De láthatóan ez az állomány nagy részét hidegen hagyja.
661f69bc83f88649342711.jpg

A képen 1 védőszemüveg (az sem gyári) és 0 kesztyű van.
A KRD persze hordja ezeket....csak nem a cégest:
6620089c1d2df745241959.jpg

Nyilván kiragadott esetekről beszélünk, de akkor is látszik, hogy nem életbe vágó felszerelésekről beszélünk.

Nagyon elkanyarodtunk "elvtársak"!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 560
113
Értem, de minek a központi csomagba ha az állomány elenyésző része alkalmazza?
Miért? Különben nem háríthatja rád a felelősséget?
Ha elmondod a parasztnak a kiképzésen, hogy ne fogja meg a csőcserekor a PKM csövét, és ő mégis olyan hülye volt, hogy a fogantyú helyett a csövet fogta meg, akkor nem ő a felelős?
Az, hogy a kúszás-mászásnál horzsolásoktól megvédi a kezét rendben van. De láthatóan ez az állomány nagy részét hidegen hagyja.
661f69bc83f88649342711.jpg

A képen 1 védőszemüveg (az sem gyári) és 0 kesztyű van.
A KRD persze hordja ezeket....csak nem a cégest:
6620089c1d2df745241959.jpg

Nyilván kiragadott esetekről beszélünk, de akkor is látszik, hogy nem életbe vágó felszerelésekről beszélünk.

Nagyon elkanyarodtunk "elvtársak"!
Általában addig nem gondolja senki életbevàgónak amig bele nem baszódik a retinàjàba valami retek az embernek és majdnem megvakul. Vagy kesztyűnél amíg bele nem tenyerel valamibe ami szétvágja a kezèt.

Nekem pl szar minőségű vaklőszer volt ilyen ami a szemembe köpött valami kénes mocskot...
Na azóta hordok szemüveget.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 343
113
Általában addig nem gondolja senki életbevàgónak amig bele nem baszódik a retinàjàba valami retek az embernek és majdnem megvakul. Vagy kesztyűnél amíg bele nem tenyerel valamibe ami szétvágja a kezèt.

Nekem pl szar minőségű vaklőszer volt ilyen ami a szemembe köpött valami kénes mocskot...
Na azóta hordok szemüveget.
Ebben igazad van Krisss. Nekem pisztolyloveszeten visszapattano lőszer fütyült el a fulem mellett. Nem ér annyit békében hogy egy gyakorló loveszeten vagy bárhol elveszitse az ember szemét.
Háborúban nem gond mert legalább hazakerulsz mint a dedfater és leszerelnek.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 739
113
Ezek nyilván kényelmi felszerelések. A kérdés az, hogy meg tudnád-e oldani ezek nélkül is a harcot, vagy nem.
Én kerülnem a "kényelmi felszerelés" megnevezést, mert bár technikailag korrekt és valóban lehet vinni pl hálózsák nélkül a harcot, de idovel szar dolog lesz, hogy az állomány fele tudogyuszis, megfagyott, félig vak, meg épp le akar rohadni a keze.
Nincs kényelmi felszerelés, mindent ami a katona feladatát könnyebbé teszi, az nem luxus, hanem a harcérték növelése.
Legyen ez akár ízletes MRE, könnyű és meleg hálózsák vagy térdvédő.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 335
113
Én kerülnem a "kényelmi felszerelés" megnevezést, mert bár technikailag korrekt és valóban lehet vinni pl hálózsák nélkül a harcot, de idovel szar dolog lesz, hogy az állomány fele tudogyuszis, megfagyott, félig vak, meg épp le akar rohadni a keze.
Nincs kényelmi felszerelés, mindent ami a katona feladatát könnyebbé teszi, az nem luxus, hanem a harcérték növelése.
Legyen ez akár ízletes MRE, könnyű és meleg hálózsák vagy térdvédő.

Pedig milyen jó beletérdelni valami csücskös beton vagy téglaszilánkba!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én kerülnem a "kényelmi felszerelés" megnevezést, mert bár technikailag korrekt és valóban lehet vinni pl hálózsák nélkül a harcot, de idovel szar dolog lesz, hogy az állomány fele tudogyuszis, megfagyott, félig vak, meg épp le akar rohadni a keze.
Nincs kényelmi felszerelés, mindent ami a katona feladatát könnyebbé teszi, az nem luxus, hanem a harcérték növelése.
Legyen ez akár ízletes MRE, könnyű és meleg hálózsák vagy térdvédő.
a 2 különböző hálózsák is érdekesnek tűnik nekem. (nyilván nem a meleget nem értem)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kurva egyszerű, a télibe ha 7-8 fok felett van a hőmérséklet belefősz a faszba :D
Nyilván, de akkor nekivetkőzöl, meg nem húzod be. Vagy csak szimplán takarónak használod.
Különben nekem az a video pl. nagyon tetszett, amin egy Marines tiszt kicsomagolta a Marines (tudom, már megint ez a hülyeség) komplex rendszerét. Náluk 3 része van a hálózsáknak. Méretben egymásba lehet húzni, és együttesen adja ki a védelmet. A külső a vízhatlan huzat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 604
79 811
113
Nyilván, de akkor nekivetkőzöl, meg nem húzod be. Vagy csak szimplán takarónak használod.
Különben nekem az a video pl. nagyon tetszett, amin egy Marines tiszt kicsomagolta a Marines (tudom, már megint ez a hülyeség) komplex rendszerét. Náluk 3 része van a hálózsáknak. Méretben egymásba lehet húzni, és együttesen adja ki a védelmet. A külső a vízhatlan huzat.
Ne őrólj már meg. Azzal bajod van, hogy két Carinthia hálózsákja van a katonának,de az teljesen jó, ha ugyanúgy kettő van neki csak amerikai?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 560
113
Nyilván, de akkor nekivetkőzöl, meg nem húzod be. Vagy csak szimplán takarónak használod.
Különben nekem az a video pl. nagyon tetszett, amin egy Marines tiszt kicsomagolta a Marines (tudom, már megint ez a hülyeség) komplex rendszerét. Náluk 3 része van a hálózsáknak. Méretben egymásba lehet húzni, és együttesen adja ki a védelmet. A külső a vízhatlan huzat.
A miénk is olyan.
Csak úgy minusz 30 fokra van bemérve.
De ha hiszed ha nem nyáron ott is a nyárit használják és nem viszik az egész kupacot mert méretben böszmenagy :D
 
  • Vicces
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ne őrólj már meg. Azzal bajod van, hogy két Carinthia hálózsákja van a katonának,de az teljesen jó, ha ugyanúgy kettő van neki csak amerikai?
Ó nem. Azt elsősorban praktikusnak tartom.
Másrészt ha megveszel 2 Carinthiát, az vagy 4-500euro. A másikat meg (a komplett rendszert) megkapod vagy 300USD-ért.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 560
113
Ó nem. Azt elsősorban praktikusnak tartom.
Másrészt ha megveszel 2 Carinthiát, az vagy 4-500euro. A másikat meg (a komplett rendszert) megkapod vagy 300USD-ért.
A mi rendszerünk a carinthia tropen nyári/ sivatagi , carinthia defence 4 téli és a carinthia observer személyi sátorból áll össze.
És nem nem kapod meg az amerikai rendszert 300 USD-ért max inkurrenciában használtan és nekik ezen a rendszeren kívül van még egy külön nagyobb méretű személyi sátruk is.