A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 693
76 689
113
HadERŐ: nemzetközi gyakorlatok, külföldi szolgálat...

A pápai bázisrepülőtér katonáinak kiváló értékelése egy holland ezredes részéről, a világ legnagyobb NATO egészségügyi gyakorlata a Bakonyban, katasztrófavédelmi krízishelyzetek szimulációja nemzetközi környezetben, a katonai híradás kulcsfontosságú szerepe a hadseregben és az EUFOR-ban – ezek az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom” magazinműsorának aktuális témái.



HadERŐ „Hazámat szolgálom!” - 2024.06.04-i adás
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 049
30 456
113
Ezek szerint minden a legnagyobb rendben nálunk, és nem állt le a haderőfejlesztés?
Hát én erre nem tudok neked válaszolni, aki meg tudna az nem fog. De mivel bobo színre lépésével 0 lett a tájékoztatás ezért nekem az a gyanum, hogy a tervezés/tárgyalások mennek a háttérben, de a kilencedikei választásokig szerintem biztos nem lesz semmilyen bejelentés, mert akkor visszaüt a kormány propija, de utánna ősszel/télen szerintem lesz valamilyen bejelentés. Legalábbis én ezt vettem ki azoknak a szavaiból akiknek van rálátásuk....
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
Hát én erre nem tudok neked válaszolni, aki meg tudna az nem fog. De mivel bobo színre lépésével 0 lett a tájékoztatás ezért nekem az a gyanum, hogy a tervezés/tárgyalások mennek a háttérben, de a kilencedikei választásokig szerintem biztos nem lesz semmilyen bejelentés, mert akkor visszaüt a kormány propija, de utánna ősszel/télen szerintem lesz valamilyen bejelentés. Legalábbis én ezt vettem ki azoknak a szavaiból akiknek van rálátásuk....
Legyen igazad. Amit én látok és hallok, abból nem ez következik. De remélem tévedek én is és minden ismerősöm akiknek adok a szavára.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and bel

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 693
76 689
113
Magyar-finn védelempolitikai igazgatói találkozó

Hajnik László, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára május 16-17-én hivatalos látogatást tett Helsinkiben. A találkozó célja a tavaly megkezdett védelempolitikai konzultáció folytatása.

A magyar delegáció tárgyalást folytatott Janne Kuusela finn védelempolitikai igazgatóval. A felek áttekintették a kétoldalú együttműködés új lehetséges területeit, továbbá a NATO-EU együttműködés aktuális kérdéseit, beleértve a magyar EU elnökség prioritásait és az orosz-ukrán háború fejleményeit. Finn kérésre Hajnik László bemutatta a 2016-ban elindított Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programot. A finn fél az első előadásban a sorkatonai szolgálat és a tartalékos rendszerüket, a másodikban pedig az átfogó finn biztonsági modellt ismertette.

 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113

Nagy üzletet kötött a Magyar Honvédség​

Szerbia és Magyarország egymás stratégiai partnerei, az együttműködés a védelmi és katonai együttműködésre is kiterjed.​

(BTR eladás, mielőtt bárki is nagyon belelkesedne)
https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/06/nagy-uzletet-kotott-a-magyar-honvedseg
Hatalmas stratégiai üzlet!
Nem tudom melyik a nagyobb, az 50 btr eladása, vagy a 4 gripen megvásárlása.
Legközelebb 1 000 000 db 9-es para vásárlása lesz az évezred stratégiai üzlete.
Ja és helyette nem is veszünk másik 8x8-at, nekünk nem kell.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 023
38 358
113
Hatalmas stratégiai üzlet!
Nem tudom melyik a nagyobb, az 50 btr eladása, vagy a 4 gripen megvásárlása.
Legközelebb 1 000 000 db 9-es para vásárlása lesz az évezred stratégiai üzlete.
Ja és helyette nem is veszünk másik 8x8-at, nekünk nem kell.
209 lynxre sincs elég ember - kiknek akarsz ilyen sürgősen új 8x8-ast? :p
Amúgy meg sok száz Btr mardt meg - nagy része kihasználatlan. Senkinek nem hiányzik ez az 50 db
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 049
30 456
113
Hatalmas stratégiai üzlet!
Nem tudom melyik a nagyobb, az 50 btr eladása, vagy a 4 gripen megvásárlása.
Legközelebb 1 000 000 db 9-es para vásárlása lesz az évezred stratégiai üzlete.
Ja és helyette nem is veszünk másik 8x8-at, nekünk nem kell.
Úgy hívják, hogy clickbait cím...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
209 lynxre sincs elég ember - kiknek akarsz ilyen sürgősen új 8x8-ast? :p
Hát elvannak a garázsban is, viszont ha szükség lenne rájuk, akkor van mihez nyúlni.
Ha baj van, akkor embert még csak-csak szedsz össze valahonnan, de harcjárművet nem tudsz belátható időn belül venni, az hétszentség.
Ez a minek a vas, ha nincs ember és minek az ember, ha nincs vas nem egy megoldhatatlan feladvány.
Arról kell hamarabb gondoskodni, amit több idő beszerezni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 693
76 689
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Lokátor- és rakétatechnika javítás, felújítás, fenntartás (2024-2026)
Fegyverekkel és fegyverrendszerekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások

Vállalkozási keretszerződés „Lokátor- és rakétatechnika javítás, felújítás, fenntartás (2024-2026)” tárgyban, melynek keretén belül a Magyar Honvédség készletében lévő lokátor- és rakétatechnikai eszközök és a hozzájuk kapcsolódó (kiszolgáló) berendezések, eszközök folyamatosan fennálló technikai kiszolgálása, karbantartása, javítási feladatainak végrehajtása, alkatrészeik utánpótlása szükséges.

Teljes mennyiség:
Keretösszeg: nettó 2.409.915.748,- HUF (bruttó 3.060.592.999,- HUF)

Keretösszeg tervezett éves felhasználása:
2024. évre: nettó 835.112.598,- HUF; bruttó 1.060.592.999,- HUF keretösszegig
2025. évre: nettó 787.401.575,- HUF; bruttó 1.000.000.000,- HUF keretösszegig
2026. évre: nettó 787.401.575,- HUF; bruttó 1.000.000.000,- HUF keretösszegig

Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-ának felhasználására vállal kötelezettséget. A keretösszeg ezt meghaladó lehívásának elmaradásából Részvételre Jelentkező semmilyen igényt nem támaszt Ajánlatkérővel szemben.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, ha részvételre jelentkező nem rendelkezik legalább az alábbi szakemberekkel:
-2 fő villamosmérnök szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL- és lokátor- (P-37M, P-18M, PRV-17M) rendszerek
-1 fő gépészmérnök szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL- és lokátor- (P-37M, P-18M, PRV-17M) rendszerek,
-1 fő okleveles vegyész végzettségű szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL rendszerek,
-1 fő vegyésztechnikus végzettségű szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL rendszerek.

Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egy szakembert végzettségtől függően több pozícióra is meg lehet jelölni.

A részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 15/07/2024
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
408
1 073
93
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Lokátor- és rakétatechnika javítás, felújítás, fenntartás (2024-2026)
Fegyverekkel és fegyverrendszerekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások

Vállalkozási keretszerződés „Lokátor- és rakétatechnika javítás, felújítás, fenntartás (2024-2026)” tárgyban, melynek keretén belül a Magyar Honvédség készletében lévő lokátor- és rakétatechnikai eszközök és a hozzájuk kapcsolódó (kiszolgáló) berendezések, eszközök folyamatosan fennálló technikai kiszolgálása, karbantartása, javítási feladatainak végrehajtása, alkatrészeik utánpótlása szükséges.

Teljes mennyiség:
Keretösszeg: nettó 2.409.915.748,- HUF (bruttó 3.060.592.999,- HUF)

Keretösszeg tervezett éves felhasználása:
2024. évre: nettó 835.112.598,- HUF; bruttó 1.060.592.999,- HUF keretösszegig
2025. évre: nettó 787.401.575,- HUF; bruttó 1.000.000.000,- HUF keretösszegig
2026. évre: nettó 787.401.575,- HUF; bruttó 1.000.000.000,- HUF keretösszegig

Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-ának felhasználására vállal kötelezettséget. A keretösszeg ezt meghaladó lehívásának elmaradásából Részvételre Jelentkező semmilyen igényt nem támaszt Ajánlatkérővel szemben.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, ha részvételre jelentkező nem rendelkezik legalább az alábbi szakemberekkel:
-2 fő villamosmérnök szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL- és lokátor- (P-37M, P-18M, PRV-17M) rendszerek
-1 fő gépészmérnök szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL- és lokátor- (P-37M, P-18M, PRV-17M) rendszerek,
-1 fő okleveles vegyész végzettségű szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL rendszerek,
-1 fő vegyésztechnikus végzettségű szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL rendszerek.

Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egy szakembert végzettségtől függően több pozícióra is meg lehet jelölni.

A részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 15/07/2024
Nekem ebből az jön le hogy még rendszerbe fogjuk tartani a KUBokat
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Lokátor- és rakétatechnika javítás, felújítás, fenntartás (2024-2026)
Fegyverekkel és fegyverrendszerekkel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások

Vállalkozási keretszerződés „Lokátor- és rakétatechnika javítás, felújítás, fenntartás (2024-2026)” tárgyban, melynek keretén belül a Magyar Honvédség készletében lévő lokátor- és rakétatechnikai eszközök és a hozzájuk kapcsolódó (kiszolgáló) berendezések, eszközök folyamatosan fennálló technikai kiszolgálása, karbantartása, javítási feladatainak végrehajtása, alkatrészeik utánpótlása szükséges.

Teljes mennyiség:
Keretösszeg: nettó 2.409.915.748,- HUF (bruttó 3.060.592.999,- HUF)

Keretösszeg tervezett éves felhasználása:
2024. évre: nettó 835.112.598,- HUF; bruttó 1.060.592.999,- HUF keretösszegig
2025. évre: nettó 787.401.575,- HUF; bruttó 1.000.000.000,- HUF keretösszegig
2026. évre: nettó 787.401.575,- HUF; bruttó 1.000.000.000,- HUF keretösszegig

Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-ának felhasználására vállal kötelezettséget. A keretösszeg ezt meghaladó lehívásának elmaradásából Részvételre Jelentkező semmilyen igényt nem támaszt Ajánlatkérővel szemben.

Alkalmatlan a Részvételre jelentkező, ha részvételre jelentkező nem rendelkezik legalább az alábbi szakemberekkel:
-2 fő villamosmérnök szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL- és lokátor- (P-37M, P-18M, PRV-17M) rendszerek
-1 fő gépészmérnök szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL- és lokátor- (P-37M, P-18M, PRV-17M) rendszerek,
-1 fő okleveles vegyész végzettségű szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL rendszerek,
-1 fő vegyésztechnikus végzettségű szakemberrel, aki minimum 3 év szakmai tapasztalattal rendelkezik az alábbi eszközök javítása, karbantartása tekintetében: KUB- és MISTRAL rendszerek.

Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egy szakembert végzettségtől függően több pozícióra is meg lehet jelölni.

A részvételi jelentkezések beérkezésének határideje: 15/07/2024
Nagyon cégreszabottnak tűnik ez a tender.
Nincs szakember a Honvédségen belül?
Úgy látszik, hogy a kiszervezéssel csapolják le honvedségi forrásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány