[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
... A beszámolók szerint vadászgépekkel vadásztak a menekülő civilek kisebb nagyobb csoportjaira....
Ezt kötve hiszem. Sem az üzemanyag mennyisége sem az 1300 fokon égő város fölötti jókedv nem kedvezett volna ennek. Egyszerűen nem láttak volna a füsttől. Van erre forrás vagy csak UL?
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Ezt kötve hiszem. Sem az üzemanyag mennyisége sem az 1300 fokon égő város fölötti jókedv nem kedvezett volna ennek. Egyszerűen nem láttak volna a füsttől. Van erre forrás vagy csak UL?

Twas a famous victory – Deception and Propaganda in the War with Germany, Arlington House Publishers, 1974. USA.

parancsba adták a háztető magasságból való civil írtást.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 253
113

Szomorú, hogy ilyen dolgok történnek, de úgy néz ki, hogy kissé túlvállalták maguk ezek szerint. A mutatott épületek nem a legolcsóbb, legszolidabbak. Ha megszorulok anyagilag, összehúzom a nadrágszíjat. Persze a kormányellenes propaganda nyomathatja, hogy "gyííkosok, gyííkosok!", de ha egy valag pénzt kölcsön kérek, és nem fizetem vissza, viszont olyan körülmények közt élek belőle, amit sokan megirigyelhetnének, akkor annak következménye kell legyen.

Ez a ház ekkora kerttel Budapesten néz ki egy 30-70 milliónak kerülettől, részletektől függően, a pár vágókép alapján. Időben fel kellett volna adni az adott házban lakás álamát, eladni olyan áron, hogy még az ő kezükben maradjon a gyeplő, és elköltözni valami szolidabba, amíg rendezik soraikat. Visszavonulni is tudni kell.

Lakhatnék én is hatalmas kertes házban, vadiúj sportautóm lehetne. Egyik sincs, ellenben van megtakarításom, és idővel mindez is valóra fog válni, de csak addig nyújtózkodom, amíg a takaróm elér. Cserébe nem is szerepelek a TV-ben.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ne haragudj, de ez nagyon gyenge "érv" volt...

Ha jugoszláv kommunisták el akarták ítéltetni nem bűnös?
Akkor viszont ha más kommunisták NEM akarják elítéltetni -ld Sztálin akkor mégis bűnös????

Zavart érzek az Erőben...

a többi pedig a jobboldali legendárium ismételgetése.

Sajnos átfogó, komoly, az azóta hozzáférhető levéltári adatokat is feldolgozó Horthy életrajz még nem született, ezért a legendák köztünk élnek...

Azt írtam, hogy csak és kizárólag 2 csoport akarta elítélni.
Az egyik a politikai ellenfelei, a magyar kommunisták, ami teljesen nyilvánvaló, hogy miért. Bosszúból, amiért betiltotta egy időre a kommunista pártot, és/vagy mert féltették a hatalmukat tőle.
A másik meg Tito, az a Tito, aki tömegmészárlást rendelt el a délvidéki magyarok között. És amiatt akarta elítélni, amit nem Horthy követett el. A magyarok által elkövetett gyilkosságokat néhány katonatiszt parancsára követték el, akiket még Horthy alatt a magyar hatóságok, elítéltek.
Ha szerinted Horthy bűnös volt a magyarországi zsidók deportálásában, akkor miért nem ítélték el? Megjegyezném, hogy abban az időben még a legeldugottabb Dél-Amerikai őserdőkben bujkáló nácikat is elkapta az izraeli titkosszolgálat. Horthy sehol nem bujkált, mindenki tudta, hol él, akkor miért nem kapták el, ha bűnös volt?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
T

Törölt tag 1711

Guest
Szomorú, hogy ilyen dolgok történnek, de úgy néz ki, hogy kissé túlvállalták maguk ezek szerint. A mutatott épületek nem a legolcsóbb, legszolidabbak. Ha megszorulok anyagilag, összehúzom a nadrágszíjat. Persze a kormányellenes propaganda nyomathatja, hogy "gyííkosok, gyííkosok!", de ha egy valag pénzt kölcsön kérek, és nem fizetem vissza, viszont olyan körülmények közt élek belőle, amit sokan megirigyelhetnének, akkor annak következménye kell legyen.

Ez a ház ekkora kerttel Budapesten néz ki egy 30-70 milliónak kerülettől, részletektől függően, a pár vágókép alapján. Időben fel kellett volna adni az adott házban lakás álamát, eladni olyan áron, hogy még az ő kezükben maradjon a gyeplő, és elköltözni valami szolidabba, amíg rendezik soraikat. Visszavonulni is tudni kell.

Lakhatnék én is hatalmas kertes házban, vadiúj sportautóm lehetne. Egyik sincs, ellenben van megtakarításom, és idővel mindez is valóra fog válni, de csak addig nyújtózkodom, amíg a takaróm elér. Cserébe nem is szerepelek a TV-ben.

Rengeteg ilyet láttam már én is. Amíg megy a szekér addig én vagyok a hülye mert bérelt másfél szobás panelben élünk a családdal amíg óvodás nem lesz az első gyerek. Utána már én vagyok a kedves kolléga, csak adjak már kölcsön, megfizeti becsszó. Mikor kiköltöztetik a 3-4 szobás házból max 1 gyerekkel akkor meg büdös Orbán. Legszebb amikor az említett házon vakolat sincs mert arra már nem futotta a hitelből...
 
T

torsen

Guest
Vakolatlan házra ma már nem adnak ki lakhatásit.... de amúgy igaz. Én is voltam hülye csóró, mikor nem vettem meg kurvára jutányosan a Renault Megane Cabriót második autónak a Passat mellél és nem repültem el a Barca meccsre Barcelonába (persze mindezeket jobbára hitelből csinálta a harcos) Ma már semmiljük sincs, elváltak, az asszony teljesen lecsúszott, alkesz.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Bocs, találtál egy félig szenilis rajongót, és ez neked bizonyíték?

(Adolf is jó ember lehetett mert tudott festeni, Sztálimn pedig egyszer megsimogatta egy kisfiú fejét, pedig le is lövethette volna.)

Ha azt hozom fel érvnek, Rákosi nem lehetett rossz ember, mert egy kitelepített német rajong érte, mennyire vennél komolyan?)
Honnan tudod hogy félig szenilis volt az öreg, vagy csak így fér bele az előregyártott prekoncepciódba?!! Van orvosi diplomád hogy táv-diagnosztikában is ilyen jó vagy?!
Az meg, hogy valaki tud festeni, nem dönti el a jó/rossz emberi minőségét, Adolf akkor lett volna jó ember ha megmarad a festészetnél. Nem a tudás/zsenialitás határozza meg a jó/rossz embert, hanem hogy a meglévő tudását mire használja. Lásd, Sztálin egy képzetlen, tudatlan, rendkívül erőszakos csóró személyiség volt, mégse lett jó ember belőle.
Rákosi iránti német rajongóval még nem találkoztam (magyarral se!), de olyan némettel igen, akit feleségem falujából anno kitelepítettek, aztán nyugdíjasként visszajöttek és megvásárolták gyerekkori házát, azóta is ott élnek a feleségével.
Szóval részemről nem tudományos vitát folytatok (nem vagyok történész, gondolom te sem?), hanem tapasztalatot írtam meg.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Honnan tudod hogy félig szenilis volt az öreg, vagy csak így fér bele az előregyártott prekoncepciódba?!! Van orvosi diplomád hogy táv-diagnosztikában is ilyen jó vagy?!
Az meg, hogy valaki tud festeni, nem dönti el a jó/rossz emberi minőségét, Adolf akkor lett volna jó ember ha megmarad a festészetnél. Nem a tudás/zsenialitás határozza meg a jó/rossz embert, hanem hogy a meglévő tudását mire használja. Lásd, Sztálin egy képzetlen, tudatlan, rendkívül erőszakos csóró személyiség volt, mégse lett jó ember belőle.
Rákosi iránti német rajongóval még nem találkoztam (magyarral se!), de olyan némettel igen, akit feleségem falujából anno kitelepítettek, aztán nyugdíjasként visszajöttek és megvásárolták gyerekkori házát, azóta is ott élnek a feleségével.
Szóval részemről nem tudományos vitát folytatok (nem vagyok történész, gondolom te sem?), hanem tapasztalatot írtam meg.
Alapvetően egyetértek, a Sztálinos részt légy szíves gondold át újra. Sem tudatlan, sem műveletlen nem volt, kifejezetten kiemelkedő intellektuális képességekkel bírt.
Javasolt olvasnivaló:Isaac Deutscher: Sztálin

Kizárólag az objektivitás miatt.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Isaac_Deutscher.jpg

Beszédes név, beszédes vonásokkal.

Sztálin József Visszarionovics Dzsugasvili (1878 december 18 – 1953 március 5), apja zsidó eredetű kereskedő, neve a Dzsugasvili grúz szó, melynek 'Dzsu' illetve 'Dzsugas' tagja zsidó eredetre utal[1]. Eleinte egyházi iskolába járt és papnak készült. Később hivatásos forradalmárként vonatokat robbantott; beceneve ekkor Koba volt a zsidó Bar Kochba szóból.

Kizárólag az objektivítás miatt :):)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Azt írtam, hogy csak és kizárólag 2 csoport akarta elítélni.
Az egyik a politikai ellenfelei, a magyar kommunisták, ami teljesen nyilvánvaló, hogy miért. Bosszúból, amiért betiltotta egy időre a kommunista pártot, és/vagy mert féltették a hatalmukat tőle.
A másik meg Tito, az a Tito, aki tömegmészárlást rendelt el a délvidéki magyarok között. És amiatt akarta elítélni, amit nem Horthy követett el. A magyarok által elkövetett gyilkosságokat néhány katonatiszt parancsára követték el, akiket még Horthy alatt a magyar hatóságok, elítéltek.
Ha szerinted Horthy bűnös volt a magyarországi zsidók deportálásában, akkor miért nem ítélték el? Megjegyezném, hogy abban az időben még a legeldugottabb Dél-Amerikai őserdőkben bujkáló nácikat is elkapta az izraeli titkosszolgálat. Horthy sehol nem bujkált, mindenki tudta, hol él, akkor miért nem kapták el, ha bűnös volt?


"...
Horthy neve felkerült az Egyesült Nemzetek Háborús Bűnöket Vizsgáló Bizottsága (UNWCC) által közzétett listára is. A kormányzó sorsáról azonban nem a bíróságok, hanem a Kelet-Európát is felosztó, a Győzelem napjától kezdve már egymással is rivalizáló nagyhatalmi vezetők döntöttek."


Adtam egy rakás linket, ott a válasz, milyen politikai játékoknak hála úszta meg.
Mint ahogy nem egy háborús bűnös, 1945-től napjainkig.

Egy koránt sem teljes összefoglaló
http://hvg.hu/vilag/20121220_haborus_bunosok_szabadlabon



Horthy Európában, Portugáliában a portugál diktátor védelme alatt húzta meg magát. Izrael pedig -politikailag nem engedhetett meg magának egy ellene irányuló akciót.


"...(Miért Portugália?) A közvetlen ok — mint levelében maga írja —, hogy „feleségem nem bírta a klímát, négy tüdőgyulladása volt, így enyhébb tájakra kellett húzódnunk".9 Másodsorban fél a kiadatástól. Igaz, Anglia nem tekinti háborús bűnösnek, lényegében — s 1946 januárjától deklarative — az USA sem, Sztálin is ilyen értelemben nyilatkozik Moszkvában a magyar miniszterelnöknek (bár csak 1946 júniusában). A sajtófrázisok ellenére Magyarország sem kíván mártírt gyártani. Tito viszont az újvidéki vérengzés miatt még 1948-ban is kiadását kéri. Végül az amerikai megszállási zónában semmiféle politikai tevékenységet nem folytathat, ez a kiadatás megtagadásának feltétele.
....


"...családi mitológia szerint „véletlenül" kerülnek Portugáliába, melynek nyelvét sem beszélik (a hat nyelvet tudó Horthy nem is sajátítja már el jól a portugált). Persze többről van szó: Portugália a kiadatással szemben biztos hely; Salazar fogadja, lakását diplomáciai védelem alá helyezi, s cserében nem kell távol tartania magát a politizálástól. Túl ezen a két ország és vezetője között kölcsönös a szimpátia (az estorili években néhányszor találkoznak is). Horthy hajóskapitányként már 1896-ban kiköt Lisszabonban. „Akkoriban — írja tengerparti lovaglására emlékezve — a déli partszegélyen még csak apró halásztelepeket találtunk. Sejtelmem sem lehetett, hogy milyen megváltozott körülmények között térek majd egyszer ide vissza".12 Később Portugália már példaképe. Utolsó segélykérését a nyugati halalmak felé 1944. okt. 11-én a budapesti portugál követ közvetíti. A köVet által az angolok felé továbbított beszélgetés szerint „a kormányzó nagyra becsüli dr. Salazar politikáját és ügyességét, amely lehetővé tette számára, hogy megőrizze Portugália semlegességét, mialatt szigorú következetességgel fenntartja a szövetséget Angliával. Bárcsak maga is hasonló politikát követett volna".13 Közvetlenebb ok Miklós fiának — még a brazíliai évekből származó — jó kapcsolata a berni portugál követtel. Amikor Horthy menye a lehetőségek kipuhatolására Svájcba megy, első útja a portugál követségre vezet. A követ megkonzultálva a kérést Lisszabonnal közli vele, hogy „az egész családot szívesen látják".14 Sam Woods Temporary travel documentât állít ki számukra. Később sem bánja meg választását. Érdemes idézni Horthy (Julio Sauerwein interpretálta) véleményét az országról és vezetőjéről: „olyan hatalmat találtam itt, amelyet mindig növekvő csodálattal kellett szemlélnem, és amelyet dr. Oliveira Salazarnak, ennek a széles körű és világosan látó államvezetőnek az atyai és biztos vezetése alatt álló ország tökéletes adminisztrációja nyújt. A hatalom teljesen az ő kezébe van adva"

teljes cikk itt:
http://acta.bibl.u-szeged.hu/3067/1/historica_kulon_135-142.pdf
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Joszif Visszarionovics Dzsugasvili 1878-ban született a cári Oroszország grúziai tartományában, a fővárostól 150 km-re észak-nyugatra fekvő Gori kisvárosban Édesapja, Visszaron Ivanovics Dzsugasvili saját cipészüzlettel rendelkezett, mikor megnősült és elvette Sztálin édesanyját Jekatyerina Georgijevna Geladzét. A pár hamarosan négy gyermekes családdá bővült, mégpedig vallásos, oroszul nem beszélő, tipikus grúz famíliát alkotva. A négy gyerekből azonban, csak Joszif érte meg a felnőtt kort.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen
R

rejsz felügyelő

Guest
Isaac_Deutscher.jpg

Beszédes név, beszédes vonásokkal.

Sztálin József Visszarionovics Dzsugasvili (1878 december 18 – 1953 március 5), apja zsidó eredetű kereskedő, neve a Dzsugasvili grúz szó, melynek 'Dzsu' illetve 'Dzsugas' tagja zsidó eredetre utal[1]. Eleinte egyházi iskolába járt és papnak készült. Később hivatásos forradalmárként vonatokat robbantott; beceneve ekkor Koba volt a zsidó Bar Kochba szóból.

Kizárólag az objektivítás miatt :):)

Lenin volt félzsidó, ez a grúz nyelvészkedés szvsz valami interneten született UL.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Lenin volt félzsidó, ez a grúz nyelvészkedés szvsz valami interneten született UL.

Igazából tök mindegy, hogy milyen származású volt, attól még, hogy egy nemzet néhány fia tömeggyilkos zsarnok, nem szabad elítélni a teljes nemzetet. Kissé furcsa, hogy egyesek Lenin vagy Kun Béla miatt gyűlölik a zsidókat. A németek is adtak egy Hitlert a világnak, mégsem szokás érte gyűlölni az egész németséget.
 
Status
Not open for further replies.