A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 723
6 538
113
Ez az alpári igénytelen stílus be szokott jönni a hétköznapokban is? Vagy csak itt a monitor mögé bújva?
K
De már megkötetett az üzlet mi érdeke ide szállítani és vissza.... de legyen én is megnézném :)
promónak nem rossz ám , megmutatni a népnek hogy mit is vettek + ha tényleg csak az A4-ek jönnek akkor azok lehet maradnak is :)
Hát hogy vegyünk még többet. :)
nem ártana :rolleyes::rolleyes:
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Ez el fog válni. Ha BW festése lesz, akkor a BW adja kölcsön/bérbe a technikát. Ha nem, akkor meg a KMW saját készletéből van. Másnak nem nagyon van ilyenje.
Talán még arra is látok némi esélyt, hogy az első hozzánk gyártott példányt előre leszállíttattuk. Ugyebár tavalyi a bejelentés. Még az is lehet, hogy pár darab elkészült.
De még a "pénzért" opció is simán bevállalható. A hadkieg. most elképesztően pörög. A megemelt létszámot fel kell tölteni. Szerintem még költségkeret is van egy ilyen promó bérlésre.

Kiállításokra is elviszik őket... Mi ebben akkora truváj?
Ha saját, akkor gondolom A4, de miért akkora gond ha a gyártó vállalja hogy kiállít pár gépet?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Kiállításokra is elviszik őket... Mi ebben akkora truváj?
Ha saját, akkor gondolom A4, de miért akkora gond ha a gyártó vállalja hogy kiállít pár gépet?
Egyrészt senki sem állította, hogy bármivel bármilyen gond van. Én pont azt mondtam, hogy az MH-nak még akkor is megéri 1-1 ilyen rendezvény, ha fizetősen jönne a technika, mert most nagyon kell teperni a keretszámok feltöltéséhez.
Annyiban problémás mondjuk egy A7+-ot elhozni (merthogy a híradások erről szóltak), és bemutatni, hogy ilyen tankkal eddig csak a BW és Quatar rendelkezik (meg mi fejben ;)), meg esetleg a gyár. Ha ide A7+ jön, akkor az nem valószínű , hogy Qatarból érkezne, így marad a BW, és a KMW....Szimplán ezen elmélkedtem.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 937
65 935
113
De,felmerűlt.Bár én azt mondom,hogy új gépként csak az F35st érdemes megvenni,használt gépként nagyon is logikus a jelenlegi Gripenek korszerűsités utáni továbbéltetés,és darabszámuk bővitése.Ha pénzügyileg is ez a legjobb megoldás.Mert ehez szerintem alapvetően nem gépszimpátia szerint kéne hozzáállni,hanem harci és pénzügyi hatékonyság szerint.Teljesen attol függ,hogy mennyiért adnák a svédek a gépeket,mennyibe kerülne a modernizálás,és úgy általánosan az élettartam költsége.És azért a pénzért milyen harcértéket kapunk.Ha egy tisztességes összehasonlitó vizsgálat azt hozza ki,hogy a Gripen C/D korszerűsitve való továbbéltetése a legjobb megoldás,úgy ejteni kell a többi lehetőséget,mint a telefonkagylót.
https://honvedelem.hu/cikk/115898_az_uj_haditechnikai_eszkozok_mar_belyegblokkon_is_lathatok

3047x1938@zrinyi2026_blokk.jpg
Vettunk uj AM hajokat???
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
https://hirtv.hu/ahirtvhirei/benko-tibor-teljesen-megujul-a-magyar-honvedseg-2480788
"A 2026-ig tartó programra mintegy 3500 milliárd forint áll rendelkezésre."
Ez most meglepett? Mert ezzel a számmal turnézik Benkő papa tavaly óta. Ne felejtsők, hogy ennyi a teljes 10-éves keret. :rolleyes:

Más
Akkor most szöveges házi feladat gyerekek!
- Ha az Ausztrál Légierő 72db F-35-öt vásárol 17Mrd dollárért, és egy F-35 egy repült órája jelenleg 44.000dollár/óra (a terv 34.000Ft), és ma megközelítőleg 290Ft/dollár árfolyam volt érvényes
- Mai áron, megközelítőleg mennyibe kerülne Pistikének idehaza, forintra átszámolva 14 darab F-35A-t beszerezni, és üzemeltetni 10 évig, úgy hogy minden Gripent lecserélne, de ugyan annyit, 10 évre 32800órát szeretne velük repülni.
- Az extra költségektől (rendszeresítés, fegyverek, kiképzés) most a feladat egyszerűsítése kedvéért eltekinthetünk.
- A végösszeg milyen arányban van a Z2026 program keretszámaival?

Jó számolgatást! :rolleyes::p
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
Egyrészt senki sem állította, hogy bármivel bármilyen gond van. Én pont azt mondtam, hogy az MH-nak még akkor is megéri 1-1 ilyen rendezvény, ha fizetősen jönne a technika, mert most nagyon kell teperni a keretszámok feltöltéséhez.
Annyiban problémás mondjuk egy A7+-ot elhozni (merthogy a híradások erről szóltak), és bemutatni, hogy ilyen tankkal eddig csak a BW és Quatar rendelkezik (meg mi fejben ;)), meg esetleg a gyár. Ha ide A7+ jön, akkor az nem valószínű , hogy Qatarból érkezne, így marad a BW, és a KMW....Szimplán ezen elmélkedtem.
Szerintem a gyártó hoz egyet.
Remélem itt is felejtik... :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 945
113
Ez most meglepett? Mert ezzel a számmal turnézik Benkő papa tavaly óta. Ne felejtsők, hogy ennyi a teljes 10-éves keret. :rolleyes:

Más
Akkor most szöveges házi feladat gyerekek!
- Ha az Ausztrál Légierő 72db F-35-öt vásárol 17Mrd dollárért, és egy F-35 egy repült órája jelenleg 44.000dollár/óra (a terv 34.000Ft), és ma megközelítőleg 290Ft/dollár árfolyam volt érvényes
- Mai áron, megközelítőleg mennyibe kerülne Pistikének idehaza, forintra átszámolva 14 darab F-35A-t beszerezni, és üzemeltetni 10 évig, úgy hogy minden Gripent lecserélne, de ugyan annyit, 10 évre 32800órát szeretne velük repülni.
- Az extra költségektől (rendszeresítés, fegyverek, kiképzés) most a feladat egyszerűsítése kedvéért eltekinthetünk.
- A végösszeg milyen arányban van a Z2026 program keretszámaival?

Jó számolgatást! :rolleyes::p
Ne kezd el újra, most álltak csak le vele XD
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 898
12 494
113
Ez most meglepett? Mert ezzel a számmal turnézik Benkő papa tavaly óta. Ne felejtsők, hogy ennyi a teljes 10-éves keret. :rolleyes:

Más
Akkor most szöveges házi feladat gyerekek!
- Ha az Ausztrál Légierő 72db F-35-öt vásárol 17Mrd dollárért, és egy F-35 egy repült órája jelenleg 44.000dollár/óra (a terv 34.000Ft), és ma megközelítőleg 290Ft/dollár árfolyam volt érvényes
- Mai áron, megközelítőleg mennyibe kerülne Pistikének idehaza, forintra átszámolva 14 darab F-35A-t beszerezni, és üzemeltetni 10 évig, úgy hogy minden Gripent lecserélne, de ugyan annyit, 10 évre 32800órát szeretne velük repülni.
- Az extra költségektől (rendszeresítés, fegyverek, kiképzés) most a feladat egyszerűsítése kedvéért eltekinthetünk.
- A végösszeg milyen arányban van a Z2026 program keretszámaival?

Jó számolgatást! :rolleyes::p

Zrínyiben csak a Gripenek fegyverzeténk fejlesztéséről volt szó :p

F-35 csak az utóbbi hónapokban téma. 3500 milliárd forint az legyen 12 milliárd USD. Ebből a villám elvinne legalább 2-t(de inkább jóval többet). Korábban viszont "csak" 2000 milliárd forintal számoltak, nem tudom mi okozta ezt a nagyságrendi növekedést.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Ne kezd el újra, most álltak csak le vele XD
Bocsánat! Csak gondoltam egy olyan posztra rá lehetne kötni, ahol bent vannak a költségvetési keretek.
Csak hogy gyorsan lezárjam a témát: a megfejtés kb.1375 Mrd forint.
Nagyon fontos, hogy mindig elmondjam: Szerintem a F-35 egy "cool" gép. Nincs bajom vele!
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 310
74 139
113

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Ez most meglepett? Mert ezzel a számmal turnézik Benkő papa tavaly óta. Ne felejtsők, hogy ennyi a teljes 10-éves keret. :rolleyes:

Más
Akkor most szöveges házi feladat gyerekek!
- Ha az Ausztrál Légierő 72db F-35-öt vásárol 17Mrd dollárért, és egy F-35 egy repült órája jelenleg 44.000dollár/óra (a terv 34.000Ft), és ma megközelítőleg 290Ft/dollár árfolyam volt érvényes
- Mai áron, megközelítőleg mennyibe kerülne Pistikének idehaza, forintra átszámolva 14 darab F-35A-t beszerezni, és üzemeltetni 10 évig, úgy hogy minden Gripent lecserélne, de ugyan annyit, 10 évre 32800órát szeretne velük repülni.
- Az extra költségektől (rendszeresítés, fegyverek, kiképzés) most a feladat egyszerűsítése kedvéért eltekinthetünk.
- A végösszeg milyen arányban van a Z2026 program keretszámaival?

Jó számolgatást! :rolleyes::p
Hát itt a fórumon is volt már több féle szám szóval legalább le lett fixálva. Valahonnan nekem is derengett, de így pontosan nem tudtam volna megmondani. (Jó mondjuk ez nem számít mostanában mintha romlana a memóriám.:confused: Lehet túl keveset iszom.:p)
Az F35-höz, hát talán hétfőn okosabbak leszünk. (Vagy nem.:p:D)
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Eddig kb. mennyi lett belőle elköltve?

(Orbán ma úgy hátbaszúrta Manfred Webert, hogy nem tudom eldönteni, erre be lesz jelentve valami nagy német rendelés (Puma?) mint sebtapasz vagy már nem akarnak semmit se venni bajoroktól/németektől...)

Háát,, Wéber az nem Németország. Szerintem nincs jelentősége.