Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 861
15 262
113
Ha értelmes és objektív ballib politikust akarok, akkor Ungár Pétert olvasok/hallgatok. Néha van TGMnek pár értelmes gondolata, de általában nincs. De legalább szegényártatlanJózsika kapcsán ő meaculpázott. Az nem megy, mint amit Puzsér csinál, hogy naponta vált sziluettet, hogy éppen kit fog püfölni, ahelyett, hogy EÜ kezelésre járna magát kezeltetni, nem pedig a polgármesterségért hajtana.

TGM a modorosságba oltott pulcsis gázértelmiségi. Mint ilyen, rég kiment a divatból az ághattilákkal együtt, de talán elég öreg már hozzá hogy leszarja és ne dörgölődzön kényszeresen mindenféle párthoz, filantróphoz vagy divathoz.

Igazi mondanivalója viszont többnyire tényleg nincs, cikkei legtöbbje egyszerű stílusgyakorlatok. Neki is fizetni kell valamiből a rezsit, ez meg ilyen aprómunka, kirázható rutinból, ugyanaz lehet a rutin, mint a szebb időkben a bölcsészkaron bejött a csajoknak: fasisztázol-rasszistázol egy kicsit (lássák morálisan rendben vagy), random beszúrsz francia / latin / orosz mondatok, idézel valami mindenki által rég elfeledett ideológust (lássák olvasni is tudsz, igaz, nem válogatod meg), és letisztázáskor pedig beszúrsz még 26 teljesen feleslegesen idegen szót, mert addigra már elfogyott fél üveg vörös.

Konkrétan olvashatatlan, de már olyan szinten, hogy az folyton önmagába visszaforduló zagyvaság amit összerakott már nem csak logikailag, de nyelvtanilag is értelmezhetetlenné kezd válni, mazochisták és a karakterkomikumot kedvelőknek viszont kötelező. A többieknek meg mozgalmi tudat majd eladja ezt is: a tarisznyáscsajok is eleve meg akarták dugatni magukat, a HVG törzsolvasó sem vágyik másra, mint hogy napi önigazolást kapjon és a fasisztákról is meglegyen a napi rettegés, szóval igazából tökmindegy: a rend kedvéért van a pávatánc és mindenki boldog.

Az egyetlen számomra értékelhető teljesítménye amikor nagy a gáz, és horngábori világos pillanata támad (lucidum intervallum!), és ki meri mondani hogy elvtársak, azért tartunk itt, mert csupa balfasszal, és ráadásul szarul is csináljuk, a fasiszták meg szervezettek. De aztán rendre visszasüpped a modoros zagyvaságba.

Puzsér egy szimpla frusztrált elmebeteg, aki a médiában eljátszhatja, hogy nem egy hatalmas nagy lúzer.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 004
113
Nem kell ahoz élelmiszeriparba menni, elég elmenni egy sok-sok csillagos étterembe dolgozni konyhára (de ugyan ezek mennek az átlagos éttermekben is csak mocskosabbak a dolgok), diákmelóként középsuliban csinálgattam nyaranta, tudom miről beszélek. Na az első munka alkalom óta nem megyek be étterembe :confused:, ha mégis ilyenre vetemednék társaság miatt, akkor én tudom mit kell kérni, hogy biztos ne egyek moslékot.
Egy nagy szelet húst, sosem fasírtot :D?
Én nem értek hozzá, de kb. a józan ész ezt mondatja velem, jó úton járok :D?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 827
113
De nem ez a lényeg, hanem pusztán annyi, hogy hogy EMLÉKEZNEK róla MOST az emberek.
Ma már a többség azt hajtogatja, hogy szép nagy felvonulások-ünnepek, építő-úttörő-KISZ balatoni tábor, SZOT üdülő és filléres kenyér-tej-párizsi, mindenkinek elérhető lakás, biztos munkahely meg szerető Kádár apánk korszaka volt.
Idővel miden megszépül :p.

Én akkor voltam fiatal. Imádtam abban a rendszerben felnőni gyerekként, és fiatalnak lenni, de pl. 18 évesen már nem biztos, hogy örültem volna annak, hogy ott élek. Mert azért külföldön csóró voltál a 300 x akármennyi dollároddal, míg a külföldiek itt nálunk marhára jól jártak.

A srácaimnak mindig mesélem, hogy biztos szabadabb fiatalkoruk lett volna, mint most, de aztán belegondolok, hogy hú, ez is volt, az is, minden sokkal lepukkantabb volt. Nem hiányzik. Nekik se hiányozna, de mégis, egyben hiányzik is, hisz ekkor voltam fiatal. :)
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 827
113
TGM a modorosságba oltott pulcsis gázértelmiségi. Mint ilyen, rég kiment a divatból az ághattilákkal együtt, de talán elég öreg már hozzá hogy leszarja és ne dörgölődzön kényszeresen mindenféle párthoz, filantróphoz vagy divathoz.

Igazi mondanivalója viszont többnyire tényleg nincs, cikkei legtöbbje egyszerű stílusgyakorlatok. Neki is fizetni kell valamiből a rezsit, ez meg ilyen aprómunka, kirázható rutinból, ugyanaz lehet a rutin, mint a szebb időkben a bölcsészkaron bejött a csajoknak: fasisztázol-rasszistázol egy kicsit (lássák morálisan rendben vagy), random beszúrsz francia / latin / orosz mondatok, idézel valami mindenki által rég elfeledett ideológust (lássák olvasni is tudsz, igaz, nem válogatod meg), és letisztázáskor pedig beszúrsz még 26 teljesen feleslegesen idegen szót, mert addigra már elfogyott fél üveg vörös.

Konkrétan olvashatatlan, de már olyan szinten, hogy az folyton önmagába visszaforduló zagyvaság amit összerakott már nem csak logikailag, de nyelvtanilag is értelmezhetetlenné kezd válni, mazochisták és a karakterkomikumot kedvelőknek viszont kötelező. A többieknek meg mozgalmi tudat majd eladja ezt is: a tarisznyáscsajok is eleve meg akarták dugatni magukat, a HVG törzsolvasó sem vágyik másra, mint hogy napi önigazolást kapjon és a fasisztákról is meglegyen a napi rettegés, szóval igazából tökmindegy: a rend kedvéért van a pávatánc és mindenki boldog.

Az egyetlen számomra értékelhető teljesítménye amikor nagy a gáz, és horngábori világos pillanata támad (lucidum intervallum!), és ki meri mondani hogy elvtársak, azért tartunk itt, mert csupa balfasszal, és ráadásul szarul is csináljuk, a fasiszták meg szervezettek. De aztán rendre visszasüpped a modoros zagyvaságba.

Azért nála azt szeretem, hogy filozófus. Egy barom, de amikor nagyon csalódott, mint pl. az EP választás után, akkor egész jól felfogja és meg osztja, hogy mi miért történt, majd azonnal visszaesik az összefogás bűvkörébe, és ismét elmegy minden esze. :)
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Gondolkoztál már azon, hogy ez a csúnya csúnya Magyar világ, tudod ahol most épp TE NEM vagy, s úgy említed mint az én világom, nem érdemel meg téged?

Ahol most vagy, ott TE vagy a norma, csupa csupa feddhetetlen tökéletes erkölcsű nem hazudós már neveltetéséből fakadóan állampolgár!
Gondold meg!
Én veled vagyok, jót akarok, szerintem maradj ott végleg, bárhol is vagy éppen amit tudunk ugye hogy nem ITT van!
Te világod nem Magyarország,csak egy az országon élősködő nomenklatúra.Egy autokrata,öncélú államszervezet,ami szivja az ország vérét.sak egy osztálytudatos szemléletű szervezet.Ami elveszi a kisembernek még a reményét is.Ezért mennek el a dolgozó,törekvő kisemberek.Miért maradjanak?Kamarillahuszárok kapcarongyának?Elmennek oda,ahol az adójukért szolgáltatás jár,és nem csak adható.Ahol a közszolgálat,szolgálat,nem packázás.Talán inkább ennek a nomenklatúrának kellene végre eltünni a történelem süllyesztőjébe,hogy Magyarország végre újra reményteli ország lehessen,ne depressziós mogorva vidék.Hogy ne csak az aparatcsikok,és sleppek abszurdisztánja legyen.Ahol a törvény korlátozza az önkényhatalmat,és nem a hatalom önkényes törvénye uralkodik
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 004
113
Te világod nem Magyarország,csak egy az országon élősködő nomenklatúra.Egy autokrata,öncélú államszervezet,ami szivja az ország vérét.sak egy osztálytudatos szemléletű szervezet.Ami elveszi a kisembernek még a reményét is.Ezért mennek el a dolgozó,törekvő kisemberek.Miért maradjanak?Kamarillahuszárok kapcarongyának?Elmennek oda,ahol az adójukért szolgáltatás jár,és nem csak adható.Ahol a közszolgálat,szolgálat,nem packázás.Talán inkább ennek a nomenklatúrának kellene végre eltünni a történelem süllyesztőjébe,hogy Magyarország végre újra reményteli ország lehessen,ne depressziós mogorva vidék.Hogy ne csak az aparatcsikok,és sleppek abszurdisztánja legyen.Ahol a törvény korlátozza az önkényhatalmat,és nem a hatalom önkényes törvénye uralkodik
Tényleg tetszett amit írtál.
Már csak egy kérdésem van:
Ezt a kamarilla huszár kifejezést most olvastad valahol?
Látom nagyon tetszik :D.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tényleg tetszett amit írtál.
Már csak egy kérdésem van:
Ezt a kamarilla huszár kifejezést most olvastad valahol?
Látom nagyon tetszik :D.
Nem,ez egy XIX.századi kifejezés.Tintahuszár régies neve.Sok Jókait olvastam.
Különben én sem akarom vissza a szocikat,vagy más,tulajdonképen semmiféle változást nem akaró politikai szerveződést.Én a jelenlegi államszervezet leváltását szeretném
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 004
113
Nem,ez egy XIX.századi kifejezés.Tintahuszár régies neve.Sok Jókait olvastam.
Különben én sem akarom vissza a szocikat,vagy más,tulajdonképen semmiféle változást nem akaró politikai szerveződést.Én a jelenlegi államszervezet leváltását szeretném
Oké, játszunk el a gondolattal.
Kire? Hol látsz olyat, aki LÉTEZIK, tehát ne egy szuper emberekből, akik szépek okosak nem korrumpálhatóak, kellőképpen szeretik Mo-t és tudás/tapasztalat is van, nem csak tiszta szív egy állam elvezetéséhez álló de sajnos NEM létező erőt fantáziálj ide, hanem egyet a valós rendelkezésre álló alternatívák közül!
Kit?
Én nem látok sehol senkit...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nem,ez egy XIX.századi kifejezés.Tintahuszár régies neve.Sok Jókait olvastam.
Különben én sem akarom vissza a szocikat,vagy más,tulajdonképen semmiféle változást nem akaró politikai szerveződést.Én a jelenlegi államszervezet leváltását szeretném.

Es mire valtanad le?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Szeretni én sem szeretem. Ha választani kell az arrogáns/magabiztos és a "merjünk kicsik lenni" elv között, akkor én az elsőre fogom tenni a szavazatom, nem azért mert feltétlenül jó, hanem azért mert kevésbé rossz a szememben.
Nem csak ez a két választás van. Lehetsz ismertekre alapozva magabiztos, de mások érveit átgondolva önmagadat és közösségedet formáló ember is. Keresztényként nem kell elfelejteni a jó papról szóló történetet.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Nem csak ez a két választás van. Lehetsz ismertekre alapozva magabiztos, de mások érveit átgondolva önmagadat és közösségedet formáló ember is. Keresztényként nem kell elfelejteni a jó papról szóló történetet.
Választás annyi van, ahány valós alternatíva. A valós alternatívák azonban valósak ugyan de nem értelmezhetőek a társadalom valamennyi szegmensében és ez a fő problémájuk. Az életkor, az iskolázottság és a társadalmi hovatartozás tekintetében inkább kevesebb, mint több csoportot tudnak megszólítani, óriási lyukak vannak azon a hálón, amellyel a társadalom minden rétegéből szavazókat kellene fogniuk. A kormánypártok és a néhai MSZP amíg rétegpárttá nem lett, ezzel szemben a társadalom valamennyi rétegéből tudott szignifikáns mennyiségű szavazót szerezni, aki nem csak valós, hanem számára értelmezhető alternatívaként látta/látja az adott politikai erőt. Amíg az alternatívának nevezett hitt csoportok mindig csak egy bizonyos körnek játszanak, addig ez sajnos így is marad.
A papról szóló történetet meg annyival egészíteném ki, hogy a jó pap holtig tanul a rossz meg még tovább...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Egy nagy szelet húst, sosem fasírtot :D?
Én nem értek hozzá, de kb. a józan ész ezt mondatja velem, jó úton járok :D?
Elöljáróként: diákmelóként dolgoztam 4 év alatt pár étteremben konyhán legszarabbtól a ***-ig, mindegyikben ugyan olyan állapotok.
Rántott dolgokat soha (főleg nyáron), reggel megcsinálják aztán kirakják a konyhára az asztalra, ott lepi a légy... meg ugyebár melegben a tojás se valami jó dolog... Nem 1x előfordul 1 nap, hogy a nagy műanyag dobozt valamelyik szakácssegéd leveri a zsíros koszos padlóra amit visszadobálnak és megy minden tovább.
Pörköltöt krumplival és csak ebédhez közeli órákban mert akkor még friss.
TÉSZTÁT SOHA se galuskaként se más formában!!!!!!
Elmondom, hogyan csinálják azon a pár helyen ahol eddig voltam és extraként az a pár szakács ismerőseim összes munkahelyén: ugyebár sok kell fogják a nagy 50 literest vagy ami éppen számítva van az adott napra, megfőzik egyszerre (amúgy hűtőben tárolják a tésztát de ezen nem segítenek a következőkben leírtak), na de a kész tésztát gyorsan le kell hűteni és beolajozni, hogy ne várjanak a kihűléssel mert dolog van, ugyebár csap alá kell rakni és hideg vízzel hűteni, na hol van akkora hely hogy egy hatalmas szita elférjen benne és legyen lefolyó a szita alatt + víz? Hát a fekete mosóban, kéremszépen a fekete mosóba kerül a konyhai nem éppen tiszta edények sokasága meg maradékok a tányéron.... és olyan mosószer ami kibaszottul irritáló, na amikor kész a tészta a mosóban a -hát nevezzük mosókádnak- le kell a szmötyis vizet engedni egy kicsit lelubickolni a peremen felgyülemlett zsírt és odaragadt kajamaradékot, hatalmas szita be a "kádba" bele a tészta rá a hideg víz, igen ám csak annyit a lefolyó soha nem tud levezetni így a tészta mindig úszik (gondolom el tudod képzelni hogy is értem ezt) na néha extraként valamilyen oknál fogva a lefolyó, visszaböfög dolgokat (ugyan vajon miért...?)
Rizs megint zsákbamacska.
Ha szereted a tatárbeefsteaket na azt kerüld, általában a szakács is szereti, aztán eszik a te adagodból pár kanállal vagy belenyal 1-2 alkalommal ujjal.
Palacsinta felejtős, ha szerencséd van akkor éppen reggel csinálták ha nincs akkor 1-2 naposat kapsz.
Napi menü úgy alakítva, hogy a tegnapi maradékot el lehessen benne tüntetni.
Gombás kaják inkább ne, én pl soha nem láttam mikor csinálják de mindig volt valahonnan.
Tényleg ami ilyen felkapott kaja annak az alapanyaga mindig elől van, leeseik, ráfolyik/fröccsen valami, légy és tsai....

Szóval mit kérj ami tuti jó: olyat amit nagyon kevesen rendelnek, nem átlagos kaja, nem napi menü, amit a szakácsnak elő kell vennie a fagyiból és pöcsölős munka.
Hasábburgonya na azt mindig frissen készítették mindenhol ahol lehetett kapni, szóval az köretnek jó (tudod a fagyasztóból elő a bolti zacskósat bele a fritőzbe és zene)
Halat ritkán szoktak rendelni szóval az is általában a fagyasztóból jön, az is vállalható.
Saláták "frissek" általában, meg azokat általában külön helyen készítik.
Savanyúságot ha helyben csinálják, én mindenhol ettem jó sokat mert azokat szintén külön helységben csinálják, vagy ha bolti akkor azért.
Szűzérme, borjús ételek, azok is fagyasztóból jönnek macerás, a szakács nem szeret majd de legalább nem a légy lepi nyers állapotban.


Bemész szétnézel mit esznek és azt nem rendeled.

Ja a szakács mindenbe belekajál amivel nincs baj sőt elfogadott szerintem, ha lelkiismeretes akkor mindig más kanállal teszi (amire volt példa), de ha nem akkor isten irgalmazz, hogy ne legyen valami száj nyavalyája főleg ha újjal nyal bele egymás után többször. A szakács tanulói és segédjei is nagy kajások ők is leveszik néha az adagodból a magukét, sőt ahol jóba voltam a szakáccsal vagy azzal aki éppen főzőtt (vagy ha én voltam beállítva akkor magamnak) én úgy csináltam, hogy szóltam neki, hogy nekem is rakjon egy adagot az éppen készülő adaghoz (ezt ott tudtam megcsinálni ahol ingyen volt a kaja a meló mellé -ami emlékeim szerint csak 1 helyen nem volt így-).
Hirtelen ez jutott eszembe.
Grátisz: fater haverja a helyi állatorvos pár éve mesélte faternak, hogy pesten valami kínai büfében valaki foga között ropogott egy kutya csipje.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 861
15 262
113
Erre van a másik oldalom a heti terrorr c. műsor a Bayer-show önigazoló aranyköpéseivel karöltve? :cool:
Akkor mindkét médium valóssá tett igényeket szolgál ki :hadonaszos:

Nem tudom az melyik?

Bazsó egy darabig komikus, ahogy az ideg majd szétbassza a fejét ahogyan valami TÉMA kerül szóba, de ahogy TGM öncélú szellemi maszturbációját, Bazsó dühkitöréseit is hamar meg lehet unni,

Ha te vagy a célközönsége, onnantol kezdve csak az kérdés hogy neked a pulcsis komcsi értelmiségi (haza)beszélő fej vagy a kódolt beszédet csak percekig bíró, eperohamos szélsőjobber stílus jön be jobban.

Ha nem, le se tojod mit szövegelnek, alapvetően mindkettő baromi fáradt már. Pro BZS - időnként van érdemi témája is, és nem csak őrjöng, és ha akar képes normalis publicisztikát is írni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Nem nehez, ezert a masodik/harmadik generacios bevandorlo kifejezes (vannak egyeb kifejezesek is).
Nem en talaltam ki.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Oké, játszunk el a gondolattal.
Kire? Hol látsz olyat, aki LÉTEZIK, tehát ne egy szuper emberekből, akik szépek okosak nem korrumpálhatóak, kellőképpen szeretik Mo-t és tudás/tapasztalat is van, nem csak tiszta szív egy állam elvezetéséhez álló de sajnos NEM létező erőt fantáziálj ide, hanem egyet a valós rendelkezésre álló alternatívák közül!
Kit?
Én nem látok sehol senkit...
Én se.De én nem is kiröl,hanem miröl beszélek.Egy olyan államszervezetröl beszélek,ami nem öncélú autokrata elnyomó állam.Tényleg el kellene olvasnod a Diktátorok Kézikönyvét.Nem az ugyanilyen cimű filmsorozatot megnézni,mert annak köze sincs a könyvhöz.Nem egy jol olvasható könyv,kutatók irták,nem irók.De rátapint a lényegre.Hogy az államszervezet érdekeltségi viszonyai mennyire döntő fontosságú egy ország sorsa szempontjábol.OV nem vált volna ezzé a zsebmussolinivá,ha 90ben ténylegesen leváltják a bolsevik államstruktúrát,nem csak fellazitják.Az államstruktúra váltását egyébként az akkori OV még nagyon is akarta.2006ban megdönthette volna a rendszert,de akkor már nem akarta.Mint ahogy most az ellenzék sem akarja igazán megdönteni az zorbán rendszert-csak a helyébe akarnak kerülni a vajdának.Pont ezért nem is fogják tudni megdönteni.
Egy 17.századi angol filozófus,akinek elfelejtettem a nevét,irta a Leviathan cimű könyvet.Az arrol szól,hogy lehet jó a király,ha maga az államszervezet szar,az ország szekere soha nem fog kikerülni a mucsajröcsögei posványbol.
Vagy ahogy Torda a táltos énekelte(alias Bill kapitány)
Ősi jognál fontosabb az ősi érdek
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Választás annyi van, ahány valós alternatíva. A valós alternatívák azonban valósak ugyan de nem értelmezhetőek a társadalom valamennyi szegmensében és ez a fő problémájuk. Az életkor, az iskolázottság és a társadalmi hovatartozás tekintetében inkább kevesebb, mint több csoportot tudnak megszólítani, óriási lyukak vannak azon a hálón, amellyel a társadalom minden rétegéből szavazókat kellene fogniuk. A kormánypártok és a néhai MSZP amíg rétegpárttá nem lett, ezzel szemben a társadalom valamennyi rétegéből tudott szignifikáns mennyiségű szavazót szerezni, aki nem csak valós, hanem számára értelmezhető alternatívaként látta/látja az adott politikai erőt. Amíg az alternatívának nevezett hitt csoportok mindig csak egy bizonyos körnek játszanak, addig ez sajnos így is marad.
A papról szóló történetet meg annyival egészíteném ki, hogy a jó pap holtig tanul a rossz meg még tovább...
Sztem ebben a játszmában az Eurázsia vs USA nagyhatalmi meccs is vastagon benne van, ahol nem a "jobb-bal" felosztás mentén megy a játék, hanem a globálisan erősebb kutya szerepére törnek. Ahogy a németek egyre inkább nyíltan mozognak az oroszokkal együtt létrehozandó Eurázsia-koncepció felé (és egyre inkább erre nyomják az EU-t is), úgy szűkül a tér az atlantista frakció számára. A jelenlegi kormány nagyon is eurázsiai elkötelezettségű. Ez a szemlélet sok mindenre magyarázatot ad, pl. hogy az USA miért nem "szereti" a mai kormányt, hogy az EU miért tűri konfrontációs politikánkat, miért jönnek ide a német beruházások stb. Sztem kb. azért nincs valódi politikai erő a jelenlegi kormánnyal szemben, mert a jelenlegi leosztás megfelelő a hazai "háttérhatalom" számára, ami hagyományosan Berlinből kapja az utasításait. A népi, független pokitikai erőkben nem hiszek, mert semmi nyomuk. Még Krassó György próbálkozott anno, azóta sztem kb. minden, amit látunk, csak színjáték.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 827
113
Oké, játszunk el a gondolattal.
Kire? Hol látsz olyat, aki LÉTEZIK, tehát ne egy szuper emberekből, akik szépek okosak nem korrumpálhatóak, kellőképpen szeretik Mo-t és tudás/tapasztalat is van, nem csak tiszta szív egy állam elvezetéséhez álló de sajnos NEM létező erőt fantáziálj ide, hanem egyet a valós rendelkezésre álló alternatívák közül!
Kit?
Én nem látok sehol senkit...

Ahogy az elnök embereiben is mondták, ha találsz ilyet, azonnal szólj, jövök. Ott találtak egyet, de aztán kiderült róla is, hogy emberből van, sőt, hazudott is. stb.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
Status
Not open for further replies.