A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Facebookon találtam, tehát lehet hogy nem valós a kép. Lehetséges volna ilyen dilettantizmus ?

67476716_2584530511634320_3048501184642940928_n.jpg
Valahogy be kell vonzani az embereket.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
...Vidovennel együtt a Miniszterelnöki Kabinetirodából érkezett a HM-hez az új helyettes államtitkár, Korom Renáta is...

Gondolom ez csak véletlen névazonosság...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Ennél hülyébb hozzáállás a világon nincs.... Tipikusan a vén főtisztek gondolkodnak így, hogy jó lesz az, hát a nagy büdös lófaszt lesz jó. A néphadseregnek 30 éve vége, tessék végre elfelejteni. A felszerelési tárgyait meg főleg..

Egyetértenék veled, de még mindíg ott van a tártáska és a Mofém sisak. Annyi lehet belőlük még, hogy egy évtizedig is ott lesz, sajnos.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ennél hülyébb hozzáállás a világon nincs.... Tipikusan a vén főtisztek gondolkodnak így, hogy jó lesz az, hát a nagy büdös lófaszt lesz jó. A néphadseregnek 30 éve vége, tessék végre elfelejteni. A felszerelési tárgyait meg főleg...
Valójában nem volt rossz a 65M surci.Csak azt is több minőségi szinten csinálták.Az eredeti szabvány a dupla marhabőr,dupla csattos.Zabráltam a seregben egy ilent,acélbetétes változatban,újat.20évig használtam utána erdőjárásra,és mindenféle gány munkára.Persze,ma már van jobb is nála,de maga korában nagyon is a jobbak közé tartozott.Egy általam preferált tartalékos,milicia jellegű Nemzetörségnek ma is megfelelne.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Ennél hülyébb hozzáállás a világon nincs.... Tipikusan a vén főtisztek gondolkodnak így, hogy jó lesz az, hát a nagy büdös lófaszt lesz jó. A néphadseregnek 30 éve vége, tessék végre elfelejteni. A felszerelési tárgyait meg főleg...
Közel huszonnyolc évig hordtam ezt a sz.rt. Nyáron meleg, télen hideg, garantált a vesegyulladás. Az első széria kétcsatos, bőrbéléses) még úgy, ahogy, de a következő széria már kritikán aluli. Az utánna következők lényegesen komfortosabbak voltak. Egyébiránt a 65M gyakszi sokkal kényelmesebb volt, mint a bocitarka.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 190
113
Valójában nem volt rossz a 65M surci.Csak azt is több minőségi szinten csinálták.Az eredeti szabvány a dupla marhabőr,dupla csattos.Zabráltam a seregben egy ilent,acélbetétes változatban,újat.20évig használtam utána erdőjárásra,és mindenféle gány munkára.Persze,ma már van jobb is nála,de maga korában nagyon is a jobbak közé tartozott.Egy általam preferált tartalékos,milicia jellegű Nemzetörségnek ma is megfelelne.
Akik évente pár napig öltenek mundért, főleg nem jó az a régi kacat. Egy tanár, esztergályos, etc. akik sokat álldogálnak munkahelyen, nem akarja szétcseszni a lábát. Inkább leszerel. Legyen csak valami jobb, persze nem soktízezres oakley.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Akik évente pár napig öltenek mundért, főleg nem jó az a régi kacat. Egy tanár, esztergályos, etc. akik sokat álldogálnak munkahelyen, nem akarja szétcseszni a lábát. Inkább leszerel. Legyen csak valami jobb, persze nem soktízezres oakley.
Megismétlem.Eredeti formájában nem volt az rossz.20+ évig nyűttem az enyémet.Jó talpbetéttel egy miliciának ma is jó.Nyáron meleg,de ez minden 4évszakos bakancsra igaz.Igazi gond az volt vele,hogy minnél késöbb csinálták,annál otvarabb lett.Mint a zokni.Az eredeti len vázszövetes,gyapjú beleszövésű téli zoknik nagyon jók voltak.(Mea culpa,de azokbol is zabráltam 1 kartonnal,még mindig van belőlük pár ár)Mint ahogy a korai usánka is gyapjúnemezböl volt,panofix (nyúlször) prémezéssel.Jóval melegebb volt mint a későbbi,egyre inkább műanyag változatok.
65M gyakorló se volt rossz.De a málhafelszerelés többi része szemétrevaló volt.Szimat szatyor volt még közkedvelt-diákok közt,tarisznyának.Munkásőr kenyérzsák volt még egy jolsikerült darab.Amig birta,használtam,övrefűzve,de vállszijjon is,tarisznyaként is.Nemtudom a jelzését.
De nem ragaszkodom a régi dolgokhoz.Ha van nála jobb,olcsóbb és strapabiróbb modern cucc,legyen az,ami jobb a célnak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
Megismétlem.Eredeti formájában nem volt az rossz.20+ évig nyűttem az enyémet.Jó talpbetéttel egy miliciának ma is jó.Nyáron meleg,de ez minden 4évszakos bakancsra igaz.Igazi gond az volt vele,hogy minnél késöbb csinálták,annál otvarabb lett.Mint a zokni.Az eredeti len vázszövetes,gyapjú beleszövésű téli zoknik nagyon jók voltak.(Mea culpa,de azokbol is zabráltam 1 kartonnal,még mindig van belőlük pár ár)Mint ahogy a korai usánka is gyapjúnemezböl volt,panofix (nyúlször) prémezéssel.Jóval melegebb volt mint a későbbi,egyre inkább műanyag változatok.
65M gyakorló se volt rossz.De a málhafelszerelés többi része szemétrevaló volt.Szimat szatyor volt még közkedvelt-diákok közt,tarisznyának.Munkásőr kenyérzsák volt még egy jolsikerült darab.Amig birta,használtam,övrefűzve,de vállszijjon is,tarisznyaként is.Nemtudom a jelzését.
De nem ragaszkodom a régi dolgokhoz.Ha van nála jobb,olcsóbb és strapabiróbb modern cucc,legyen az,ami jobb a célnak.

Aki 2019 ben a lenvászon alapú zoknira,65M bakkancsra,usankára azt mondja,hogy nem rossz az Trabantnál nehogy jobb autóba merjen ülni!Ne beszéljünk már ekkora hülyeségeket!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Aki 2019 ben a lenvászon alapú zoknira,65M bakkancsra,usankára azt mondja,hogy nem rossz az Trabantnál nehogy jobb autóba merjen ülni!Ne beszéljünk már ekkora hülyeségeket!

Mindből az egyetlen a duplacsatos, duplamarhabőrös 65M-eje bakkancs jó, de az is csak lovagláshoz kengyelben. A földön a talpa hamar kopik, és a kényesebb emberek lábát töri. Szóval elég korlátozott használatra jó, és a széria csak igen kis része.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Aki 2019 ben a lenvászon alapú zoknira,65M bakkancsra,usankára azt mondja,hogy nem rossz az Trabantnál nehogy jobb autóba merjen ülni!Ne beszéljünk már ekkora hülyeségeket!

Az ember hajlamos a nosztalgiázásra, ha már megöregszik, mint én is. :) De igaz, a királyi honvédségnek meg utászcsizmája volt, posztóruházattal. Akkor jó az is ma ? Persze hogy nem. Adott korban, adott eszközök, felszerelési tárgyak voltak. Akkor sem volt minden jó. A málhazsák nagyon nem. A gázálarctáska, inkább divatcucc volt a seregen kívül, fiatalokank. Vegyvédelmi ruha, katasztrófa, a viselése duplán. Gyalogsági ásó, szerintem az jó volt, nekem összecsukható nyelű volt, megfelet a célra. Kanálgép, ma is tökéletes, ha van valakinek. Konzervnyitás, sörbontás, kés, villa, kanál, benne van. A ruházat nem ért sokat, a gyakorló inkább civilben volt népszerű munkásruha a 80-as években. A színét nem tartotta meg, erős sem volt. Surranó, az én lábamat nem törte fel, mert kioktattak az elején, hogy a fűzőt, amennyire lehet húzzam meg, hogy feszüljön a bakancs a lábamra. De mint írtam már, nyáron meleg, télen hideg volt. Tavasszal, ősszel, még elment. Más haderőnek sem volt sokkal jobb lábbelije akkoriban. Pláne az oroszoknak. Na azok katasztrofálisan néztek ki. 2. világháborús szinten voltak egyéni felszerelésben, ruházatban, a 80-as években még.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár