[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 427
113
Okok, de ezt a jövő nyárt honnan veszed?
Csak mert már most tudják az árat, valamint a szállítás megkezdését - láncos esetén - 2022-re tervezik.
Tablazatokat arakkal, mennyisegekkel mar honapokkal ezelott posztoltam. Ha odairjak hogy az IVF mondjuk 9 658 317 euroba fog kerulni abbol szerintem inkabb meg ne vonj le kovetkezteteseket. Szerintem ez csak ugyanaz a hulye hozzaallas minthogy a cseh IFV mar evek ota 52 milliard koronaba fog kerulni aztan meg azt se tudjak mit is akarnak venni...
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Tablazatokat arakkal, mennyisegekkel mar honapokkal ezelott posztoltam. Ha odairjak hogy az IVF mondjuk 9 658 317 euroba fog kerulni abbol szerintem inkabb meg ne vonj le kovetkezteteseket. Szerintem ez csak ugyanaz a hulye hozzaallas minthogy a cseh IFV mar evek ota 52 milliard koronaba fog kerulni aztan meg azt se tudjak mit is akarnak venni...

Annyit költenek rá és kész.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Tablazatokat arakkal, mennyisegekkel mar honapokkal ezelott posztoltam. Ha odairjak hogy az IVF mondjuk 9 658 317 euroba fog kerulni abbol szerintem inkabb meg ne vonj le kovetkezteteseket. Szerintem ez csak ugyanaz a hulye hozzaallas minthogy a cseh IFV mar evek ota 52 milliard koronaba fog kerulni aztan meg azt se tudjak mit is akarnak venni...
Nézd a csehek azt mondják, hogy az ifv beszerzésre 52 milliárd koronát akarnak költeni a meghatározott százalékú cseh ellentételezéssel, és ugye van 3 ajánlattevő hadiipari cég akinek az a dolga,már persze ha meg akarják nyerni a tendert, hogy ebbe beleférjenek....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113

Az modern IFV árakról van a hozzászólások közt egy érdekes komment.

Modern IFV costs
Basic platform = €3-€4 million
Turret and weapons = €1-€2 million
Electronic systems + FCS + BMS = €1-€2 million
Modern MBT costs
Basic platform = €4-€5 million
Turret and weapons = €3-€4 million
Electronic systems + FCS + BMS = €2-€3 million
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
241765257_4342320829155950_7009294762582731683_n.jpg
epic a felfüggesztett kertészeti talajtakaró háló...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 971
113
A fotókat nézegetve nagyon úgy tűnik, hogy a tornyot nem lehet forgatni, ha fel van nyitva a vezetői vagy a hátsó búvónyílások.
Jól látom? Azért ez probléma, nem de?

Rheinmetall_selects_Cook_Defence_Systems_TR40_track_for_LYNX_KF41_IFV_for_Australian_Army_925_001.jpg
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 971
113
A problémád az, hogy nyitott búvóval nem tud körbeforogni a torony. Ennek nincs csak 1 része.
Én azt kerdeztem, hogy miert gondolod ezt problémának.
Épp kidugott fejjel vezet sofőr, felbukkan egy cél oldalról és nem, tudják ráfordítani a tornyot, mert útban a sofőr búvónyílás kinyitott fedele...
Lehet, hogy rosszul látom és épp el tud felette fordulni a löveg...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
Épp kidugott fejjel vezet sofőr, felbukkan egy cél oldalról és nem, tudják ráfordítani a tornyot, mert útban a sofőr búvónyílás kinyitott fedele...
Lehet, hogy rosszul látom és épp el tud felette fordulni a löveg...
Eleve hogy ha olyan távolságban vagy az ellenségtől ahol bármi felbukkanhat nem vezetsz kidugott fejjel. De szerintem elfordul, át kéne nézni az ausztrál vidiket hátha van rá precedens
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez már megint nem egy újabb régen kibeszélt téma?
Úgy emlékszem, régebben is szóba jött és az volt a válasz, hogy sw lekezeli azt, hogy nyitott búvónyílásnál milyen csőlehajlás lehet. És ehhez csak egy két állapotú érzékelő kell, ami annyira ad jelzést, hogy csukva van igen/nem. Ha nincs lezárva, akkor is vízszintben még simán elmegy felette, odáig kell max felemelni.
De ez várhatóan borzasztóan kevés helyzetről szól, nem biztos, hogy nem éri meg kikapcsolni a rendszert az esetek 95%-ában és kímélni a lövegmozgató proci képességeit.

De az is lehet, hogy még nem volt ez a kérdés és egy másik járművel kapcsolatban merült fel ugyan ez.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 784
35 971
113
A vezetőé felett talán még el tud fordulni, de hátsók (amik magasabban vannak) inkább "akadás veszélyesnek" tűnnek. Oda talán jobb lenne egy "elfordulósat" kialakítani...

Ehelyett:



Ilyen jobb lenne...




Az első batch tapasztalatai alapján ilyen kisebb módosítások biztos bele férnek, szóval ha tényleg problémának bizonyul, viszonylag könnyű lesz a második, harmadik szériára javítani...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and éber

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 109
113
A vezetőé felett talán még el tud fordulni, de hátsók (amik magasabban vannak) inkább "akadás veszélyesnek" tűnnek. Oda talán jobb lenne egy "elfordulósat" kialakítani...

Ehelyett:



Ilyen jobb lenne...




Az első batch tapasztalatai alapján ilyen kisebb módosítások biztos bele férnek, szóval ha tényleg problémának bizonyul, viszonylag könnyű lesz a második, harmadik szériára javítani...
Valszeg vagy a löveget emeli magától a rendszer ha ott van, vagy pedig a búvót csuklya be ha egyáltalán. De továbbra sem nyitott búvózól sehol sem adminisztratív meneten kívül.