Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
1.2. hát igen, tavalyi év elején a kovid olyannak lett bemutatva amihez képest a pestis lópikula. A médiában mutatták ahogy Wuhanban az emberek az utcán holtan rogynak össze - holtak fekszenek az utcákon, ahogy Olaszországban szállítási kapacitás hiánya miatt a hadsereg teherautóinak hosszú sora szállítja az elhunytakat, ahogy valahol az USA-ban hűtőkonténerek vannak megtömve hullákkal ... Erről mindről utóbb kiderült, hogy hazugság vagy hamisítvány.
3. Az a WHO amelynek legfőbb támogatója most busás hasznot húz a kialakított helyzetből? Érzed az összeférhetetlenséget?
4. Biztosan, távol áll a szakmámtól és tudásomtól. De ha te szakembere vagy, válaszold meg kérlek: a pcr teszt csak ezt a bizonyos kovid betegséget kiváltó vírust és variánsait észleli? Milyen mennyiségben? És csak az emberben lévő élő és szaporodó vírusokat?
5. Foglalkozik e valaki azzal hogy mégis mennyien halhattak meg az orvosi kezelés elérhetetlenségébe?
6. ... nem túl sikeresen. Nem állítom, sőt nem is gondolom, hogy ebben van bármi hátsó szándék. Azt azonban tudom, hogy a gyógyszergyártóknak érdeke a jelenlegi metodológia megtartása. Esetleg ha kifejlesztenek jövedelmezőbbet
7. A teljes igazság a Teremtő birtokában van. Mi halandók legfeljebb annak foszlányait láthatjuk időnként (sokszor csak beképzeljük azt). És az előbb említett Teremtő azért adott gondolkodási képességet, hogy azt használjam is.
Basszus, te most kezded felfogni, hogy ez a világ nem tökéletes? Hű... :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 101
113
2 Pfizerre Moderna?? Pénteken hátha másnap kiüt? Mit gondoltok? Szívizomgyulladás kockázata?

Van egyáltalán lehetőséged válogatni? Ha igen, akkor miből?

Magánvéleményem, úgy hogy nem vagyok orvos, vagy egészségügyis:

Elméletileg jobb lenne keverni az oltóanyag típusokat, mRNS típusúra nem mRNS típusút harmadikra. A Pfizerben 30 µg hatóanyag van, a Modernában 100 µg ugyanabból. A sejtekkel legyártatott rengeteg tüskefehérje miatt a tüskefehérje elleni antitest szintet jó alaposan megemelik, ami miatt néhány hónapig nagyon magas lesz a védettség, de a sejtes immunitás kialakításában úgy tűnik, hogy gyengébbek, ami az antitest koncentráció természetes csökkenése után már hátrány. A Moderna hatása a magasabb hatóanyag tartalom miatt lassabban gyengül, mint a Pfizeré. Szóval rövidebb távra (mondjuk úgy 6 hónap, vagy némileg több) a Moderna jó eséllyel nagyon erős védettséget fog adni. Ha ennél hosszabb távra tervezel, akkor lehet hogy más típusú jobb lenne. De persze a semminél bármelyik oltóanyag ezerszer jobb, az azonos típusú is.

Ha a betegség kockázataival vetjük össze, akkor a szívizomgyulladás kockázata ugyanúgy több nagyságrenddel alacsonyabb, mint ahogy a többi súlyos oltási mellékhatásé. De ha a súlyos mellékhatások esélye alapján szeretnél dönteni, akkor legjobb tudomásom szerint a legkevesebb ilyen Sinopharm esetén várható. (A Sinopharmban csak az adjuváns dolgozik (öl sejtet), az elölt vírusok nem csinálnak semmit a sejtekkel. Elsősorban helyi oltási tüneteket okoz, kevésbé a teljes szervezetre kiterjedőket. Sok évtizede használt technológia és összetevők). Utána - ha jól tudom - a legkevesebb súlyos mellékhatást a Szputnyiknál és a Janssennél tapasztaltak. Még az Astra vérrög kockázata is alacsonyabb, mint a Pfizer és a Moderna anafilaxiás sokk és szívizomgyulladás kockázata. Azonban hangsúlyozandó, hogy ez utóbbiak esélye is nagyon-nagyon kicsi. Messze-messze többet használ bármelyik engedélyezett oltás, mint amennyi kockázata van.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Van egyáltalán lehetőséged válogatni? Ha igen, akkor miből?

Magánvéleményem, úgy hogy nem vagyok orvos, vagy egészségügyis:

Elméletileg jobb lenne keverni az oltóanyag típusokat, mRNS típusúra nem mRNS típusút harmadikra. A Pfizerben 30 µg hatóanyag van, a Modernában 100 µg ugyanabból. A sejtekkel legyártatott rengeteg tüskefehérje miatt a tüskefehérje elleni antitest szintet jó alaposan megemelik, ami miatt néhány hónapig nagyon magas lesz a védettség, de a sejtes immunitás kialakításában úgy tűnik, hogy gyengébbek, ami az antitest koncentráció természetes csökkenése után már hátrány. A Moderna hatása a magasabb hatóanyag tartalom miatt lassabban gyengül, mint a Pfizeré. Szóval rövidebb távra (mondjuk úgy 6 hónap, vagy némileg több) a Moderna jó eséllyel nagyon erős védettséget fog adni. Ha ennél hosszabb távra tervezel, akkor lehet hogy más típusú jobb lenne. De persze a semminél bármelyik oltóanyag ezerszer jobb, az azonos típusú is.

Ha a betegség kockázataival vetjük össze, akkor a szívizomgyulladás kockázata ugyanúgy több nagyságrenddel alacsonyabb, mint ahogy a többi súlyos oltási mellékhatásé. De ha a súlyos mellékhatások esélye alapján szeretnél dönteni, akkor legjobb tudomásom szerint a legkevesebb ilyen Sinopharm esetén várható. (A Sinopharmban csak az adjuváns dolgozik (öl sejtet), az elölt vírusok nem csinálnak semmit a sejtekkel. Elsősorban helyi oltási tüneteket okoz, kevésbé a teljes szervezetre kiterjedőket. Sok évtizede használt technológia és összetevők). Utána - ha jól tudom - a legkevesebb súlyos mellékhatást a Szputnyiknál és a Janssennél tapasztaltak. Még az Astra vérrög kockázata is alacsonyabb, mint a Pfizer és a Moderna anafilaxiás sokk és szívizomgyulladás kockázata. Azonban hangsúlyozandó, hogy ez utóbbiak esélye is nagyon-nagyon kicsi. Messze-messze többet használ bármelyik engedélyezett oltás, mint amennyi kockázata van.
Olyan oltást választasz, amilyet akarsz. Minden ismerősömnél, aki megkapta a harmadik oltást, lehetett választani. Ha jól tudom, egyedül az orosz hiánycikk.

Ahol én voltam, ott kaptak Pfizert, Modernát, Astrazenecát és Jansent is a várakozók. Lehet hogy volt kínai is, de azt pont akkor nem kérte senki.

Nálam az orvossal kb. Ennyi volt a beszélgetés:
- milyen oltás van?
-milyet szeretne?
- Pfizer vagy Moderna.
-Melyik legyen?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 101
113
Olyan oltást választasz, amilyet akarsz. Minden ismerősömnél, aki megkapta a harmadik oltást, lehetett választani. Ha jól tudom, egyedül az orosz hiánycikk.

Ahol én voltam, ott kaptak Pfizert, Modernát, Astrazenecát és Jansent is a várakozók. Lehet hogy volt kínai is, de azt pont akkor nem kérte senki.

Nálam az orvossal kb. Ennyi volt a beszélgetés:
- milyen oltás van?
-milyet szeretne?
- Pfizer vagy Moderna.
-Melyik legyen?

Ahol meg én voltam, ott Pfizer és Sinopharm volt a választék 3. adagra. Modernát kérdeztem, nem volt. Szputnyikról eleve tudtam, hogy nincs. Pedig budapesti kiemelt kórház volt.
Nem az a kérdés, hogy te miből válogathattál volna, hanem hogy SilvioD miből válogathat, ha egyáltalán válogathat, mert hivatalosan az orvos dönti el, hogy mit ad 3.-ra.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Van egyáltalán lehetőséged válogatni? Ha igen, akkor miből?

Magánvéleményem, úgy hogy nem vagyok orvos, vagy egészségügyis:

Elméletileg jobb lenne keverni az oltóanyag típusokat, mRNS típusúra nem mRNS típusút harmadikra. A Pfizerben 30 µg hatóanyag van, a Modernában 100 µg ugyanabból. A sejtekkel legyártatott rengeteg tüskefehérje miatt a tüskefehérje elleni antitest szintet jó alaposan megemelik, ami miatt néhány hónapig nagyon magas lesz a védettség, de a sejtes immunitás kialakításában úgy tűnik, hogy gyengébbek, ami az antitest koncentráció természetes csökkenése után már hátrány. A Moderna hatása a magasabb hatóanyag tartalom miatt lassabban gyengül, mint a Pfizeré. Szóval rövidebb távra (mondjuk úgy 6 hónap, vagy némileg több) a Moderna jó eséllyel nagyon erős védettséget fog adni. Ha ennél hosszabb távra tervezel, akkor lehet hogy más típusú jobb lenne. De persze a semminél bármelyik oltóanyag ezerszer jobb, az azonos típusú is.

Ha a betegség kockázataival vetjük össze, akkor a szívizomgyulladás kockázata ugyanúgy több nagyságrenddel alacsonyabb, mint ahogy a többi súlyos oltási mellékhatásé. De ha a súlyos mellékhatások esélye alapján szeretnél dönteni, akkor legjobb tudomásom szerint a legkevesebb ilyen Sinopharm esetén várható. (A Sinopharmban csak az adjuváns dolgozik (öl sejtet), az elölt vírusok nem csinálnak semmit a sejtekkel. Elsősorban helyi oltási tüneteket okoz, kevésbé a teljes szervezetre kiterjedőket. Sok évtizede használt technológia és összetevők). Utána - ha jól tudom - a legkevesebb súlyos mellékhatást a Szputnyiknál és a Janssennél tapasztaltak. Még az Astra vérrög kockázata is alacsonyabb, mint a Pfizer és a Moderna anafilaxiás sokk és szívizomgyulladás kockázata. Azonban hangsúlyozandó, hogy ez utóbbiak esélye is nagyon-nagyon kicsi. Messze-messze többet használ bármelyik engedélyezett oltás, mint amennyi kockázata van.
Keleti kizárt, mert viszonylag sokat utazok, de köszi.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Na @Pogány nak, jön a folytatás

Most azt nézzük, ahogy az egészségügyi intézmény szó szerint mérget fecskendez amerikai honfitársaink millióiba, anélkül, hogy akár csak harcolnánk.

Ez egy ilyen nem tudom mi akar lenni kijelentés, de általában indikátornak remek. Amikor ilyenek jelennek meg egy szövegben gyanús lehet, hogy a jól hangzó technoblabla mögül valami hiányzik. Itt is azért szeretném jelezni, milliókat oltottak be csak Mon, és a halálozás csak nem ugrott meg. No de menjünk tovább.

Azt mondták nekünk, hogy kirúgnak minket, és megtagadják a megélhetésünket, ha megtagadjuk az oltást. Ez volt az utolsó csepp a pohárban.

Ez nálunk, Mon talál be nagyon, mert számunkra ez kb ismeretlen volt. Fordítom Nyugatról Kelet-Közép Európára=felveszik a kötelező oltások közé.

Ugye nálunk, kötelező oltási rendszer van, azaz az orvosilag indokolt oltásokat, kötelezően beadatják. Nyugaton ilyen nincs, ezért az állam, és a cégek azt mondják, nem kell beadatni, de ha nem adatod be, akkor nem mehetsz ide vagy oda. Megjegyzem borzalmasan alacsony hatékonyságú rendszer a miénkhez képest.

  • A COVID-19 egy vér- és érbetegség. A SARS-CoV-2 az emberi erek belső falát fertőzi meg, miáltal a tüdőbe jut.
Na ez így se füle, se farka. Lehet éppenséggel vér betegség, lehet érrendszeri megbetegedés is, és lehet a kettő egyszerre is. Mondjuk, ha az endothéliumot fertőzi, akkor érrendszeri megbetegedés. (Csendes megjegyzés, én is tudok szakszavakkal flancolni no)
De ennek nem látom mi köze van a tüdőbe jutással. Vagy mi köze a tüdőhöz. Nagyjából semmi amúgy.

megj: Dr. William Li, egy az érrendszer kutatásával foglalkozó biológus, ezt a belhám réteget egy frissen felületkezelt jégpályához hasonlítja egy jégkorong meccs előtt, amelyen a játékosok és a korong is akadálytalanul tudnak siklani.

Megj: Dr. William Li maradjunk annyiban, hogy meglehetősen butaságot mondott akkor. Mert azért ez egy elég gyenge hasonlat. De mindegy. Érthető mit akarnak kihozni belőle, és így értékelem a dolgot.

Angiogenezis Alapítványt létrehozó kutató. “Aminek következtében a vér egyre nehezebben tud áramlani az erekben.

Jól hangzó kutatócsoportra hivatkozás. Megjegyzem nekem kicsit furcsák, de többet nem néztem utánuk, mint, hogy léteznek, és az angiogenezis (véredényképződés, figyelem ez nem = a vaszkularizációval) segítségével próbálnak kezeléseket létrehozni.

A kövi a pincepöri elkészülte, de még a covid ellenes belső fertőtlenítőszer fokozottabb elfogyasztása előtt érkezik.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
vannak am okos emberek.
a FCSB focicsapat tulaja betiltotta a vakcinat a kluban, es most fel csapat es az edzo a segedjeivel kuka mert vagy betegek vagy karanten.
a hetvegi mecsre nem tudjak mi lesz.

 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and Anti

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Ahol meg én voltam, ott Pfizer és Sinopharm volt a választék 3. adagra. Modernát kérdeztem, nem volt. Szputnyikról eleve tudtam, hogy nincs. Pedig budapesti kiemelt kórház volt.
Nem az a kérdés, hogy te miből válogathattál volna, hanem hogy SilvioD miből válogathat, ha egyáltalán válogathat, mert hivatalosan az orvos dönti el, hogy mit ad 3.-ra.
Akkor nem jó helyen voltál. :( Én az Uzsokiban voltam, anyukám Veszprémben, a kollégám meg valahol Budán. Mindenhol volt választék.

Az orvosok pedig mindenhol rád bízták a választás és olyat kaptál, amilyet kértél.

Én is úgy mentem oda, hogy Pfizert vagy Modernát kérek, ha meg kínait akarnak adni, akkor nem kérem. Nem kötelező oltás, jogod van visszautasítani ha nem tetszik amit adni akarnak.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 444
113
Az EU-ban alapvetően tilos hormonkészítményekkel tömni az állatokat.
Haha...csak elég a növekedéselősegítő hormonok, meg az antibiotikumoktól kicsattanó állatokra ránézni...
Románoknál viszont rekordok dőlnek.
Orbánbűn, ungur bozgori igyí damoj!!!
Na, megkaptam hetfon az elso Sinofarmot, semmi tunet, ha jol szamoltam ugy lehet meg kb 2800 antitestem pedig. A masodikat egy honapra ra fogom kapni. Szoval eddig ok.
A sino a legjobb. Kérjél lapot 19-re! 4hét ies kérjél még egyet. ;)
2 Pfizerre Moderna?? Pénteken hátha másnap kiüt? Mit gondoltok? Szívizomgyulladás kockázata?
Sinopharm. De a fájzerral már ráfáztál. Külföldön nem fogadják el, pedig már a júeszéj is beveszi...
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Van, azonban a természetes immunitásnak néhány előnye. Korábbi fertőzésből adódó antitestek több rétűek, ezért képesek különböző variánsok ellen is hatni, ami a vakcináknál nem jelentkezik. Ezen kívül a természetes immunitás védelmet biztosít az orrban és a torokban, pontosan ott, ahol arra szükség van egy második fertőzés megakadályozására. Miközben, a vakcina által kiváltott antitestek főleg a vérben találhatók. Végül pedig, a vírus részei a fertőzés után még heteken át jelen lehet a szervezetben, ami lehetővé teszik, hogy az immunrendszer megtanulja az ellene kialakított védelmet."
..
+ Van néhány nagyon jó komment is, 40., 41. pl.
 
M

molnibalage

Guest
vannak am okos emberek.
a FCSB focicsapat tulaja betiltotta a vakcinat a kluban, es most fel csapat es az edzo a segedjeivel kuka mert vagy betegek vagy karanten.
a hetvegi mecsre nem tudjak mi lesz.

Alkotmányos alapjog ostobának lenni. Csak így nincs beleírva, de várom már, hogy bele legyen.
Csak, hogy tiszta sor legyen ez is.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Basszus, te most kezded felfogni, hogy ez a világ nem tökéletes? Hű... :)
És szerinted ennyivel le is van tudva az át@aszásunk????
Mert igen. Nem vagyunk naivak. Legtöbben tudjuk, hogy a világ vagyis az emberi társadalom nem tökéletes. DE ennek ellenére nem hiszem, hogy el kellene felejteni az olyan ordas és globálisan terjesztett hazugságaikat/manipulációikat mint amit Balkáni az 1. és 2.-es pont kapcsán említ.
Hogy lehetne hinni a hivatalos (értsd, szajha) médiának és a mögötte lévő hatalomnak (legyen az bár látható vagy láthatatlan) akiknek volt képe az arcunkba tolni azokat a hullahegyeket mutató hamis (sokszor megrendezett vagy tudatosan félremagyarázott) tévéfelvételeket? Nem beszélve az egyéb összezavaró információáradatról, amit a vírus (és nem csak!) kacsán ránk öntöttek/öntenek!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
"Van, azonban a természetes immunitásnak néhány előnye. Korábbi fertőzésből adódó antitestek több rétűek, ezért képesek különböző variánsok ellen is hatni, ami a vakcináknál nem jelentkezik. Ezen kívül a természetes immunitás védelmet biztosít az orrban és a torokban, pontosan ott, ahol arra szükség van egy második fertőzés megakadályozására. Miközben, a vakcina által kiváltott antitestek főleg a vérben találhatók. Végül pedig, a vírus részei a fertőzés után még heteken át jelen lehet a szervezetben, ami lehetővé teszik, hogy az immunrendszer megtanulja az ellene kialakított védelmet."
..
+ Van néhány nagyon jó komment is, 40., 41. pl.
Igen, biztosan így van. Csak az a baj, ahhoz, hogy megszerezd ezt a szuper védettséget, be kell vállalnod a fertőzést amit nem biztos, hogy túl is élsz. Én pl. majdnem bele halltam. 12 napot voltam kórházban, és ahhoz, hogy meggyógyuljak, belém nyomtak egy csomó szteroidot és remdezivirt amitől a májam kikészült :( . Igaz, most cserébe van egy sokrétű szuper védettségem, a véremben pedig, hét hónap után is 1700 közeli ellenanyag szintet mértek.
 
  • Hűha
Reactions: merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
És szerinted ennyivel le is van tudva az át@aszásunk????
Mert igen. Nem vagyunk naivak. Legtöbben tudjuk, hogy a világ vagyis az emberi társadalom nem tökéletes. DE ennek ellenére nem hiszem, hogy el kellene felejteni az olyan ordas és globálisan terjesztett hazugságaikat/manipulációikat mint amit Balkáni az 1. és 2.-es pont kapcsán említ.
Hogy lehetne hinni a hivatalos (értsd, szajha) médiának és a mögötte lévő hatalomnak (legyen az bár látható vagy láthatatlan) akiknek volt képe az arcunkba tolni azokat a hullahegyeket mutató hamis (sokszor megrendezett vagy tudatosan félremagyarázott) tévéfelvételeket? Nem beszélve az egyéb összezavaró információáradatról, amit a vírus (és nem csak!) kacsán ránk öntöttek/öntenek!
A politika meg a média hazudik, hazudott és hazudni fog. Mi ebben a pláne? Náluk ez a normális. Már 200 éve is így volt. Az meg, hogy eleinte nem volt teljesen tiszta a kép a járvánnyal kapcsolatban, az nem hazugság volt, max. tévedés. De téged úgy átbasztak a palánkon, hogy még most is a palánk másik oldalát keresed :)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel
T

Törölt tag 4082

Guest
@Pogány
Na a harmadik részlet, picit ezt érzem kulcsrészletnek. Viszonylag sok benne az olyan rész, ahol valóban szükség van a gondolkodás megváltoztatására. Nem könnyű, de nem is lehetetlen.

A jelenlegi kezelési protokollok (pl. invazív lélegeztetés) aktívan károsak a betegek számára, felgyorsítják az oxidatív stresszt és súlyos VILI-t (lélegeztetőgép okozta tüdősérüléseket) okoznak. A lélegeztetőgépek folyamatos használata minden bizonyított orvosi előny hiányában tömeggyilkosságnak minősül.

Na szóval kezdjük azzal, hogy az invazív lélegeztetést bármilyen kezelés esetén csak végszükség esetén alkalmazzák. Pont azért, mert tüdősérüléseket okozhat, meg mert iszonyat megterhelő a szervezetnek. Szóval csak és kizárólag akkor, amikora szaturáció máshogy nem feltartható. Szóval igen, ezt minden bizonyított orvosi előny nélkül alkalmazva tényleg gyakorlatilag tömeggyilkosságnak lehet venni. Ugyanakkor a tüdőfunkció szétesése, amit amúgy később a cikk is említ, esetén ez a bizonyított előny létezik. Tekintve, hogy egyébként belehalsz. (Ez nem mondja, hogy így nem, csak azt, hogy enélkül biztos)

Az oxidatív stressz nem tudom, hogy jön ide, nem sok köze van a lélegeztetéshez.

A meglévő ellenintézkedések nem megfelelőek az aeroszolos és potenciálisan szennyvízzel terjedő vírus terjedésének lassítására, és egyfajta orvosi színháznak minősülnek.

Ez ilyenjól hangzó duma. Hogy pokol bélát idézzem: blablabla

Amúgy a szennyvízzel terjed, azzal hogy érintkezel, ha aeroszolos a terjedés, akkor meg bármilyen hihetetlen a maszk véd. Persze, ha néha azért kimosod, és nem csak egy emléke a hajdan volt szövetnek.


A média és az orvosi intézményrendszer is elhallgatta a különböző nem vakcinás beavatkozásokat a vakcinák és a drága, szabadalmaztatott gyógyszerek javára.

Nem, nem hallgatják el, egyszerűen nem nagyon van más. Ez egy vírus, és bármennyire is sokat fejlődtünk, és akármennyire is vannak már remek vírus ellenes szereink, az esetek többségében még mindig csak annyit tudunk tenni a vírusok ellen, hogy nem hagyjuk meghalni a beteget, amíg a szervezete le nem győzi a fertőzést. Apró gond, hogy ez a covid esetében erősen lutri. És ezzel ugrunk a következő pontra.

A hatóságok tagadták a természetes immunitás hasznosságát a COVID-19 ellen, annak ellenére, hogy a természetes immunitás a vírus összes fehérjéje ellen védelmet nyújt, nem csak egy ellen.

Semmi ilyesmi nem történik. A természetes immunitásnak azonban van pár hátulütője.
1. A kialakulásához fertőzés szükséges. Márpedig az nem egy jó buli.
2. Ha a fertőzés gyenge volt esetleg nem alakul ki adaptív immunválasz, vagy ha kialakul, akkor nem marad utána memóriasejt.
3. Még ha mindez együtt is van, akkor is ott van, hogy a fertőzés soha nem jó, ez nem egy Hollywoodi film, ahol beadod az ellenszert, és rá 20 secre, már folytatod a rosszfiúk üldözését. Ez a valóság, itt következményei vannak egy egy betegségnek. Nekem a túdőmön mai napig látszik egy enyhe hegmaradvány, amit az egyik tüdőgyuszimmal szedtem össze. Mondjuk elég enyhe, és orvosa válogatja, hogy a leletre ráírja-e, de ott van.

A védőoltások többet ártanak, mint használnak. Az antigén, amelyen ezek a vakcinák alapulnak, a SARS-CoV-2 Spike, egy mérgező fehérje.

Mi az, hogy mérgező fehérje? Egy toxin? De amúgy ezeket kirészletezi, szóval majd ott.
Ahogy a konteókat is.

A SARS-CoV-2 ADE, azaz antitest-függő erősödéssel rendelkezhet; a jelenlegi antitestek nem semlegesítik a jövőbeli törzseket, hanem segítik őket az immunsejtek megfertőzésében.

Bevallom cuki, hogy lesz a koronavírus HIV vírus. De mondjuk ne legyünk rosszindulatúak, ezt a google fordító fordította így. Valóban felmerült az ADE lehetősége, komoly szakemberek is értekeztek erről. Jelenleg hálistennek úgy néz ki, ez nem igaz. De az aggodalom jogos (volt)

Továbbá, ha egy világjárvány idején szivárgó vakcinával oltanak, az megszünteti az evolúciós nyomást arra, hogy a vírus kevésbé halálos legyen.

IIgazából @gafzhu vagy valamelyik orvos segíthetne, hogy a szivárgó vakcinának mi a valós magyar szakkifejezése.
De nem ez a lényeg. Ahogy az se, hogy szelekciós nyomás van, evolúciós nyomás nincs. Ez csak az én szépérzékem bántja, és még tudományos körökben is gyakran használják. (Tévesen)
Az viszont érdekelne, hogy honnan jön az a tévképzet, hogy a vírus idővel veszít a lethalitásából? Mert nem nagyon ismerek ilyen vírus törzset. Olyan van, hogy egy-egy vírusvariáns hatása gyengül a populációra, figyelem, mert megöli azokat, akik kevésbé ellenállók, de kifejezett gyengülés nem igazán van miután a vírus NEM a gazdaszervezetet, hanem sejteket támad, így az ő szempontjából mindegy, hogy a gazda túléli-e. Már, ha sikerül szaporodnia, és sokasodnia. Ott viszont nem hátrány, ha kiüti a gazda szervezetét.
Szóval na, ez így nekem picit erős. Az már másik kérdés, hogy az ágynak dőlt szervezet esetén a levegőben való terjedés gátolt, így a kevésbé virulens változat terjedése esélyesebb lehet. Ami látszólag ugyanazt jelenti, csak mégsem. Ez azért fontos, mert ha igazuk van, hogy nem levegőben vagy nem csak levegőben terjed ez a vírus, akkor ez a szelekciós nyomás már nem áll fenn. Kínos.
Folyt köv
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A járvány vagy az intézkedések?
A járvány. Az intézkedések is a járvány következménye.
Érdemes itt kicsit visszatekinteni, a valóban modern orvostudomány alatti pánikokra.
Az első a spanyolnátha volt. Sokan ma is az influenza megjelenésének tekintik. Ez amúgy nem igaz, nem az, csak egy extrémvirulens influenza törzs volt, (lehetett akár gazdaváltás is) sokan ebből vezetik le, hogy lám a vírusok idővel gyengülnek. (Nem ebből következik)
A második a gyermekbénulás. Az első ellen nem sikerült semmit tenni, itt hagyott mértéktartó becslések szerint 40-50 millió halottat.
A másodiknál pont ilyen hírtelen bevezetett oltások voltak. Megspékelve azzal, hogy ott mindkét vakcinának volt erős hátránya, ami emberéleteket követelt. De akkor még a vakcinák, mint a köztünk élő betegségek hatékony ellenszerei jelentek meg, és így jóval kisebb ellenállás volt ellenük.
És most itt a harmadik. És igen, ez pszihésen szar, hogy jött valami, amit nem tudunk csak úgy lekűzdeni.

Vajon tényleg a PCR teszt a legalkalmasabb?
Attól függ, mire? Kalapálni vele elég költséges, és nem túl hatékony.