Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Tegnap délután-este a bp-i Széll Kálmán téren volt felállítva egy jókora molinó hangos zenével megtoldva. Sajnos nem fotóztam le, de kb. az volt az üzenet, hogy az Alaptörvény megváltoztatásával lehet megakadályozni a kovid-oltások kötelezővé tételét. (No offense, csak mesélem.)

Ahogy a fenti "Spartacus-papír" is mutatja, kezd sokkal összeszedettebbé válni az intézkedéskritikus érvrendszer orvosi oldala is. Sztem az is figyelemre méltó, hogy a hivatalos közlések mennyi önellentmondással terheltek, miközben szép lassan a kötelező vakcináció felé halad az összes fejlett ország. Nem csoda, ha mindenféle elméletek terjednek.

Érdekes időkben élünk. :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest

Ez egy érdekes olvasmány. A helyi szaknyelvet értőket arra kérném, hogy a konteós részt és ellenérzésüket félretéve véleményezzék.
Rengeteg féligazságot tálal jól hangzó látszólagos logikai ellentmondásokkal. Próbálom belesűríteni az időmbe, hogy összeszedjem mi igaz, és mi nem ebből, és rámutatni azokra a pontokra, amivel ügyesen manipulál.
 
M

molnibalage

Guest
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Kifejtenéd az orvosi szakirányú véleményedet a benne foglalt sejttevékenységek pontos szakmai levezetésével, vagy meghagynád az ehhez ertő fórumtársaknak, akik felé jeleztem ezen igényt?
Egy random névtelen levél az mióta orvosi szakirányú vélemény vagy tény?
Beszarok b*zdmeg.

De elég volt ezt az egy sort elolvasni.
Az első felét senki nem mondta, eleve faszság. A második fele simán nem igaz.
De gartulálok, sikerült megint szennyezni a fórumot.

A COVID-19 elleni vakcinák nem fertőtlenítenek, és nem akadályozzák meg a fertőzést vagy az átvitelt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and gafzhu
T

Törölt tag 4082

Guest
Na első részlet

Kénytelenek voltunk végignézni, ahogy Amerika és a Szabad Világ egy biológiai támadás miatt feltartóztathatatlanul hanyatlik

Egyébként nem kizárható. Mármint a biológiai támadás. Én azért nem érzem rá meggyőzőnek a bizonyítékokat.
1. Mert amit tudományosnak hoztak, az egy hatalmas kamu. Már csak azért is, mert amit ír, ti: ez a természetben kizárt aminosav sorrend, az kizárja a mesterséges létrehozást is. Amit mondani akarnak, hogy ez a természetben kis valószínűséggel létrejövő génkeveredés (nem ez az egzakt kifejezés rá, de talán érthető). Ezt nem tudom megítélni, de tekintve, hogy nem ezt mondják ők se.
2. Igazából a bsf 3 amit kevésnek éreznek hozzá, bőven elégséges. A potenciálisan járványt okozó kórokozókhoz előírt szint. Így utólag lehet kevésnek tűnik, de akkor ez biztos nem volt kevés.
3. Rácsodálkozni arra, hogy végeznek ilyen kutatásokat, olyan mint rácsodálkozni arra, hogy a hadseregek tartanak lőgyakorlatokat.

De ettől függetlenül ez nem kizárható opció. Szóval ha úgy vesszük ez akár igaz is lehet.

Az elmúlt másfél év során mentális és fizikai egészségünk nagyon sokat szenvedett.

Abszolút igaz állítás, remek felütés. Valóban rengeteget ártott ez a járvány. Több okból is.
1. A bezárások miatt mozgáshiány (ugye a többség a mozgást a gyúrunk vazzeban érzi kifejezni, nem a sétálunk, sétálunk egy kis dombra lecsücsülünkben, btw, ha valaki nagyon mozgáshiányos, apa épp most kért meg, hogy segítsek neki végigásni az alapot. Remek mozgás)
2. Ettől függetlenül is, az orvosi rendszerek járványüzemmódja, sok fontos kezelést kizárt. Ez nem jó.
3. A bezártság, az egymás közelében élés nem tesz jót mentálisan. Főleg olyan amúgy is teljesen traumás népeknek mint a magyar, akikben lakik egy "sokszázafos bú, melyet nem lehet sem eltitkolni, sem bevallani"
4. Ami a legtöbbet ártott, az az, hogy a jól szervezett,biztonságos világunkról kiderült, hogy mégis lehet valami, amit nem tud legyőzni. És ez kirúgta az emberek alól a talajt.

Na de vissza mákot darálni, utána folytatom.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezen sírni vagy röhögni kéne?
Ez az fóliasipkásoknak érdekes legfeljebb.
A te világodban minden párhuzamos és derékszögben áll, azonban nem egyszer utóbb kiderült hogy nem úgy van.
Én személy szerint hiszem, hogy ez egy oltári nagy manipuláció. Egy rosszindulatú és káros manipuláció. Azonban azt is hiszem, hogy a manipulátorok rengeteg vad konteót, féligazságot, sőt igazságot is pumpálnak csatornáikon keresztül. Ember legyen a talpán aki ebben eligazodik. Meg aztán nem is érthet mindenki mindenhez. Szóval a manipulátorok alakítják nagyrészt a káoszt, ami nekik persze jó. Nyilván a legegyszerűbb teljes egészében elfogadni a hivatalos verziót. Csakhogy azt is össze-viszza módosítják. Mindössze egy stabil pont van: oltakozzon mindenki! Miért?
 
M

molnibalage

Guest
A te világodban minden párhuzamos és derékszögben áll, azonban nem egyszer utóbb kiderült hogy nem úgy van.
Én személy szerint hiszem, hogy ez egy oltári nagy manipuláció. Egy rosszindulatú és káros manipuláció. Azonban azt is hiszem, hogy a manipulátorok rengeteg vad konteót, féligazságot, sőt igazságot is pumpálnak csatornáikon keresztül. Ember legyen a talpán aki ebben eligazodik. Meg aztán nem is érthet mindenki mindenhez. Szóval a manipulátorok alakítják nagyrészt a káoszt, ami nekik persze jó. Nyilván a legegyszerűbb teljes egészében elfogadni a hivatalos verziót. Csakhogy azt is össze-viszza módosítják. Mindössze egy stabil pont van: oltakozzon mindenki! Miért?
Tudod, amikor valaki természettudományos faszságot ír és azt cáfolja, ahol nincs is mit...
Ott igen, ott "derékszög" van.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Valóban rengeteget ártott ez a járvány.
A járvány vagy az intézkedések? Szükségesek és arányosak voltak az intézkedések?
Szükséges és helyes volt kibaszni a betegek legnagyobb részét a kórházakból? Szükséges és helyes volt gyak megszüntetni az alapellátást? helyes és hatékony volt a hwo által diktált kezelési protokoll? Vajon tényleg a PCR teszt a legalkalmasabb? ... Millió kérdés.
Végezetül. A KSH adatai szerint tavaly érezhető, azaz jelentős többlethalálozás volt hazánkban. A hatóságok természetesen ezt mind a kovidnak tulajdonítják. De nem lehet, hogy ennek egy valamekkora hányada az ellátások jelentős leredukálása végett lett?
És hogy a picsába lehetséges hogy 2020 elején 195 állam egyszerre és egyformán lép? Had legyen már gyanús, ilyen még soha nem fordult elő.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Egy random névtelen levél az mióta orvosi szakirányú vélemény vagy tény?
Beszarok b*zdmeg.

De elég volt ezt az egy sort elolvasni.
Az első felét senki nem mondta, eleve faszság. A második fele simán nem igaz.
De gartulálok, sikerült megint szennyezni a fórumot.
Értem. Tehát a névtelen feljelentés nem is ad alapot a rendőrségnek a munkára, sőt mivel nem spartacus hanem anonymus tolt a Cseh Katka féle ügyről infót, a hazai és eu-s ügyészség is teljesen megalapozatlanul nyomoz. Rendre leostobázol, rendre igyekszek türelmes lenni,rendre nem ignorrállak, rendre belefutok a nagyarcú faszságaidba megint.

Mert molnibalage a háromdiplomás sebész-neurológus-biokémikus, hegesztőszakember, differenciálműtervező, festőművész, közgaszdász, politológus, erőművész és mesterfokozatú tetőfedő energetikus zseni aki mindig számonkéri a szakmaiságot most ideböfögte, hogy egy hosszú, ámbár névtelen szakvéleménynek tűnő írás az nem szakvélemény, ezzel le is tudtuk a világ minden kínját. Hiszen ezzel megalapozottan helyettesítettük a szakmabeliektől kért véleményezést.

Meg vagyunk világosodva teljesen. Az egész világnak jól megmondtad. Gratulálok, ismét nagyot sikerült nőnöd emberileg.
 
M

molnibalage

Guest
Értem. Tehát a névtelen feljelentés nem is ad alapot a rendőrségnek a munkára, sőt mivel nem spartacus hanem anonymus tolt a Cseh Katka féle ügyről infót, a hazai és eu-s ügyészség is teljesen megalapozatlanul nyomoz. Rendre leostobázol, rendre igyekszek türelmes lenni,rendre nem ignorrállak, rendre belefutok a nagyarcú faszságaidba megint.

Mert molnibalage a háromdiplomás sebész-neurológus-biokémikus, hegesztőszakember, differenciálműtervező, festőművész, közgaszdász, politológus, erőművész és mesterfokozatú tetőfedő energetikus zseni aki mindig számonkéri a szakmaiságot most ideböfögte, hogy egy hosszú, ámbár névtelen szakvéleménynek tűnő írás az nem szakvélemény, ezzel le is tudtuk a világ minden kínját. Hiszen ezzel megalapozottan helyettesítettük a szakmabeliektől kért véleményezést.

Meg vagyunk világosodva teljesen. Az egész világnak jól megmondtad. Gratulálok, ismét nagyot sikerült nőnöd emberileg.
Persze, tudjuk, minden tény az Interneten...
Mindegy faszságot komolyan kell venni, amit feltesznek...
Akkor is, ha a valóság legalapvetőbb részeivel is ellentmondásban van...


Mert molnibalage a háromdiplomás sebész-neurológus-biokémikus, hegesztőszakember, differenciálműtervező, festőművész, közgaszdász, politológus, erőművész és mesterfokozatú tetőfedő energetikus zseni aki mindig számonkéri a szakmaiságot most ideböfögte, hogy egy hosszú, ámbár névtelen szakvéleménynek tűnő írás az nem szakvélemény, ezzel le is tudtuk a világ minden kínját. Hiszen ezzel megalapozottan helyettesítettük a szakmabeliektől kért véleményezést.
Köszönjük a személyeskedést és hazudozást is, mert ezeket sosem mondtam magamról.
Ellenben érvelni nem sikerült. Az egyetlen érved az, hogy bármi faszságot vegyünk komolyan, csak mert valaki feltette olyan nevetséges fogalmazzással és alapvető hülyeségekkel, hogy az ember röhög kínjában rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Persze, tudjuk, minden tény az Interneten...
Mindegy faszságot komolyan kell venni, amit feltesznek...
Akkor is, ha a valóság legalapvetőbb részeivel is ellentmondásban van...



Köszönjük a személyeskedést és hazudozást is, mert ezeket sosem mondtam magamról.
Ellenben érvelni nem sikerült. Az egyetlen érved az, hogy bármi faszságot vegyünk komolyan, csak mert valaki feltette olyan nevetséges fogalmazzással és alapvető hülyeségekkel, hogy az ember röhög kínjában rajta.
Értem. Tehát annak ellenére, hogy véleményt kértem erről az írásról, amivel valaki foglalkozott, hogy megjelenjen, olvasatlanul is tudhatjuk, hogy minden részletében hazugság. Ez igazán alapvetően értelmes ugye?

Ha tényként kezeltem volna a benne foglaltakat, akkor nem kértem volna szakmabeliektől véleményezést róla, de persze te jobban tudod nálam és náluk is, hogy ez micsoda, mi van benne, sőt, hogy el sem kell olvasni mert az internetre felkerülve pont ez az írás garantáltan hazugság.

Majd miután nulla alátámasztással véleményzted (ismétlem a felvetésemben kért szakmai megalapozottság nélkül), személyeskedésnek tartod, hogy kifejtem a véleményemet a hozzáállásodról. Van arcod.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
A járvány vagy az intézkedések? Szükségesek és arányosak voltak az intézkedések?
Szükséges és helyes volt kibaszni a betegek legnagyobb részét a kórházakból? Szükséges és helyes volt gyak megszüntetni az alapellátást? helyes és hatékony volt a hwo által diktált kezelési protokoll? Vajon tényleg a PCR teszt a legalkalmasabb? ... Millió kérdés.
Végezetül. A KSH adatai szerint tavaly érezhető, azaz jelentős többlethalálozás volt hazánkban. A hatóságok természetesen ezt mind a kovidnak tulajdonítják. De nem lehet, hogy ennek egy valamekkora hányada az ellátások jelentős leredukálása végett lett?
És hogy a picsába lehetséges hogy 2020 elején 195 állam egyszerre és egyformán lép? Had legyen már gyanús, ilyen még soha nem fordult elő.
1 A kórházak voltak azok a helyek, ahol egy otthon ülő életmódot folytató ember leginkább elkaphatta a COVID-ot. Ha meg egy elektív műtét után tör ki a COVID akár egy egészséges emberen, akkor jóval nagobb esélye van "belegebedni". A magyar kórházstruktúra és erőforrás totál elégtelen egy ilyen járvány kezelésére. De máshol is az.
2 alapellátás eddig sem volt, a gyógyszer és beutalóírogatást nagyrészt öreg emberek végezték, akikre a COVID a legveszélyesebb, védőfelszerelést meg senki sem akart nekik adni eleinte, mert a kórházaknak sem volt elég.
3 a WHO protokollt ne akarja már akárki képzetlen felülbírálni.
4 Lehet vírust is tenyészteni, ami sokáig tart és kevéssé szenzitív és sokkal drágább valamint sokkal kisebb kapacitása van. Na akkor? Antitestteszt? Későn pozitív. Ag. teszt? Csak 70 %-ban pozitív. A PCR a legszenzitívebb (bár távolról sem elég szenzitív) és aránylag gyors és pontos.
5 De, haltak bele páran az orvosi kezelés elérhetetlenségébe.
6 Basszus, meg fogsz lepődni, de a tüdőrákot is hasonlóan kezelik több száz országban...
7. tök mindegy mi az igazság, te úgyis tovább akarsz gondolkodni...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and bel
M

molnibalage

Guest
Értem. Tehát annak ellenére, hogy véleményt kértem erről az írásról, amivel valaki foglalkozott, hogy megjelenjen, olvasatlanul is tudhatjuk, hogy minden részletében hazugság. Ez igazán alapvetően értelmes ugye?

Ha tényként kezeltem volna a benne foglaltakat, akkor nem kértem volna szakmabeliektől véleményezést róla, de persze te jobban tudod nálam és náluk is, hogy ez micsoda, mi van benne, sőt, hogy el sem kell olvasni mert az internetre felkerülve pont ez az írás garantáltan hazugság.

Majd miután nulla alátámasztással véleményzted (ismétlem a felvetésemben kért szakmai megalapozottság nélkül), személyeskedésnek tartod, hogy kifejtem a véleményemet a hozzáállásodról. Van arcod.
Véleményt kértél, kaptál.
Addig a pontig bírtam olvasni, ott telítődött túl a hülység pufferem.

Aztán még van képed személyeskedni.
Figyu, ne tegyél fel kérdést, ha nem tetszhet a válasz.
Ennyi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 835
113
Véleményt kértél, kaptál.
Addig a pontig bírtam olvasni, ott telítődött túl a hülység pufferem.

Aztán még van képed személyeskedni.
Figyu, ne tegyél fel kérdést, ha nem tetszhet a válasz.
Ennyi.
Értem. Akkor a leírt orvosi/biológus szakvéleményedből idézd már ide az indoklásoddal nekem, hogy melyik állítása hol téved a tüskefehérjével, az immunválaszokkal vagy a lélegeztetőgépek használatával, vagy az érfalakkal kapcsolatban, mert lehet, hogy figyelmetlen voltam és átsiklottam a hozzászólásaid azon része felett, ahol ezeket boncolgattad. Köszi.
 
M

molnibalage

Guest
Értem. Akkor a leírt orvosi/biológus szakvéleményedből idézd már ide az indoklásoddal nekem, hogy melyik állítása hol téved a tüskefehérjével, az immunválaszokkal vagy a lélegeztetőgépek használatával, vagy az érfalakkal kapcsolatban, mert lehet, hogy figyelmetlen voltam és átsiklottam a hozzászólásaid azon része felett, ahol ezeket boncolgattad. Köszi.
Csaplak oda, ahova caló vagy.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
1 A kórházak voltak azok a helyek, ahol egy otthon ülő életmódot folytató ember leginkább elkaphatta a COVID-ot. Ha meg egy elektív műtét után tör ki a COVID akár egy egészséges emberen, akkor jóval nagobb esélye van "belegebedni". A magyar kórházstruktúra és erőforrás totál elégtelen egy ilyen járvány kezelésére. De máshol is az.
2 alapellátás eddig sem volt, a gyógyszer és beutalóírogatást nagyrészt öreg emberek végezték, akikre a COVID a legveszélyesebb, védőfelszerelést meg senki sem akart nekik adni eleinte, mert a kórházaknak sem volt elég.
3 a WHO protokollt ne akarja már akárki képzetlen felülbírálni.
4 Lehet vírust is tenyészteni, ami sokáig tart és kevéssé szenzitív és sokkal drágább valamint sokkal kisebb kapacitása van. Na akkor? Antitestteszt? Későn pozitív. Ag. teszt? Csak 70 %-ban pozitív. A PCR a legszenzitívebb (bár távolról sem elég szenzitív) és aránylag gyors és pontos.
5 De, haltak bele páran az orvosi kezelés elérhetetlenségébe.
6 Basszus, meg fogsz lepődni, de a tüdőrákot is hasonlóan kezelik több száz országban...
7. tök mindegy mi az igazság, te úgyis tovább akarsz gondolkodni...
1.2. hát igen, tavalyi év elején a kovid olyannak lett bemutatva amihez képest a pestis lópikula. A médiában mutatták ahogy Wuhanban az emberek az utcán holtan rogynak össze - holtak fekszenek az utcákon, ahogy Olaszországban szállítási kapacitás hiánya miatt a hadsereg teherautóinak hosszú sora szállítja az elhunytakat, ahogy valahol az USA-ban hűtőkonténerek vannak megtömve hullákkal ... Erről mindről utóbb kiderült, hogy hazugság vagy hamisítvány.
3. Az a WHO amelynek legfőbb támogatója most busás hasznot húz a kialakított helyzetből? Érzed az összeférhetetlenséget?
4. Biztosan, távol áll a szakmámtól és tudásomtól. De ha te szakembere vagy, válaszold meg kérlek: a pcr teszt csak ezt a bizonyos kovid betegséget kiváltó vírust és variánsait észleli? Milyen mennyiségben? És csak az emberben lévő élő és szaporodó vírusokat?
5. Foglalkozik e valaki azzal hogy mégis mennyien halhattak meg az orvosi kezelés elérhetetlenségébe?
6. ... nem túl sikeresen. Nem állítom, sőt nem is gondolom, hogy ebben van bármi hátsó szándék. Azt azonban tudom, hogy a gyógyszergyártóknak érdeke a jelenlegi metodológia megtartása. Esetleg ha kifejlesztenek jövedelmezőbbet
7. A teljes igazság a Teremtő birtokában van. Mi halandók legfeljebb annak foszlányait láthatjuk időnként (sokszor csak beképzeljük azt). És az előbb említett Teremtő azért adott gondolkodási képességet, hogy azt használjam is.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113

komment: Egy abszolút pozitívuma van ennek a történetnek, hogy az Orbán-kormány következetes. Legyen szó a magánnyugdíj vagyonról, oltásról, bármilyen kérdésről, aminek jelentős hatása van az életedre, nem érdemes rájuk hallgatni, jobb ha mész a saját fejed után. Csak nyerhetsz!
 
  • Tetszik
Reactions: bel and ladagrant