1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. misinator

misinator Well-Known Member

Valamikor régen egy...másik - index - fórumon köbö ugyanezt írtam neked, akkor még te is másképp láttad. ;)
    (Bár szerintem akkor a közeli légiharcról vitatkoztunk, s nem a légvédelmi rakétákról. De a lényeg az orosz szemlélet volt)
    Meg én is sok mindent, amit te állítottál.

Így szép, hogy idővel árnyalódik a véleményünk.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Mivel?Semmihez nem kezdhetnek eddig amíg a szárazföldi és haditengerészeti légierő is aktív.Arra kell készülniük,hogy valamelyiket meg kell bénítaniuk,különbem bele se kezdjenek az egészbe (a kettő együtt még nekik is sok lenne egyszerre).Ha hiszed ha nem aki háborúra készül az nem általában készül háborúra hanem céliranyosan arra amit végre akar/végre kell hajtania.A feladatra készülés mint elv nem csak kisalegység szinten jelenik meg hanem a legmagasabb szintekig alapvetés.

Ezek után szerinted nincs nekik mivel végrehajtani?Pont nekik, akik vagy 10 éve fossák a modern haditechnikát?

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Bevallom fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, ennyire nem jó a memóriám. De, ha te mondod, akkor úgy lehet.

Kérlek sorold már fel azon végtelen tűzerő eszközeit, amivel álmodod ami. Meg DARABRA kérném, hogy akkor szerinted mit lőnek szét mivel. Mert első blikkre sem jön ki matek.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Nem kell végtelen tűzerő mert a védőknek sincs végtelen tűzerejük...

Tudod az ilyen tervezések egy külön szakma a hadseregen belül és nem egy ember csinálja hanem egy egyész törzs.Von Schliffen csinált egyedül haditervet(ami bármennyire is nem jött be nem volt rossz terv)de ő kb zseni volt és akkoriban sokkal kevesebb "összetevőt" kellett számításba vennie.

gacsat likes this.
  5. molnibalage

Mondom. Kérlek sorold már fel, hogy szerinted hány célpontot és mivel támadnának. Addig egy kb. rizsa.

Rotten878 likes this.
  6. molnibalage

Nah, akkor eljött az nagy pillanat, Balázs dóing internesönel videjó.

7. Negan

Negan Well-Known Member

Minden nagyon szép,minden nagyon jó-csak egy büdős szót nem értek belőle!!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

8. molnibalage

Lesz magyar változat is.
    (Meg angolul is meg lehet tanulni...)

9. Negan

Negan Well-Known Member

:)
    o_O

10. zulu

zulu Well-Known Member

Igen. Kb. ezt futtattam végig a fejemben én is. Ehhez viszont kell egy komoly adatbázis. A rakéta típusa, kulcsfontoságú. Tudnia kell, hogy az a röppálya, amit leír veszélyes-e rá nézve. Hacsak nem minden egy családba tartozó rakéta uo. vagy nagyon hasonló röppályát ír le, akkor be kell tudnia azonosítani, és ismerni kell, hogy az a típus ilyen távolságból, milyen utat ír le ha őt veszi célba, és ez alapján eldönteni, hogy őt vette e célba. Ezeket az infókat az adott rakétáról meg kell szerezni valahonnan.

Pont ezért érdekelt, hogy egy nem így viselkedő rakéta ellen hatásos-e. Pl.: nem riaszt-e fals-t gyakran. És mi van, ha sok-sok indítás van a közelben, mert jól felszerelt reguláris haderők között vívott háború első 30 percében vagyunk.

11. molnibalage

Egyénként, ha valaki gyakorlott narrátor, akkor jelezze nyugodtan és felmondhatja a szkriptet. Én még soha nem csináltam ilyet, szóval csúcsminőségre első körben ne számítson senki ezen a téren...

12. Negan

Negan Well-Known Member

Nyugalom,bele fogsz jönni.
    Az érthetőségre koncentrálj.Ne felejsd el,hogy a hallgatók többsége nem mérnök.
    Irásaid jók.Nekem ugyan némafilm,de ez a kisfilm se tűnik rossznak.
    Menni fog.

13. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

7100 megtekintés 5 óra alatt?
    :D

A magyar nyelvű tengós anyagomat 2000-en töltötték le 4 hónap alatt.
    :oops:

Jók a kommentek is a videó alatt.
    :)

14. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Meg ! Meg ha Magyar vagy akkor vagy magyar hang és angol a szöveg vagy minimum magyar a felirat ! Engem is érdekelne , turista szinten elvagyok az angollal de szakszöveggel nagyon nem !

15. molnibalage

Mivel nem az enyém a csatorna, ezért feliratot nem csináltam hozzá. A magyar változat az én narrálásommal készült első körben. Olyan lesz, amilyen...
    Csak ezért most nem veszek egy 40-50k-ba fájó mikit.

Igazából az Aeropark YT videójinak a narrátorának megkeresésére gondoltam, hogy ő esetleg elvállalná-e akár némi ellentételezésért cserébe....
    Még élőben is nagyon megnyerő a hangja.

fishbed and ogretankHU like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Szu-15 és a Mig-25,31 azért volt csak a honi légvédelemnél, mert nem voltak alkalmasak manőverező légiharcra. Ezek klasszikus elfogó vadászok. A Mig-21est, mint bármely repülőt kár a fegyverzetétől külön vizsgálni.

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez hülyeség, de második nekifutásra erre te is rájössz.

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ha kínaiakról beszélsz, akkor modernnek kinéző, gyanús hogy gagyi, soha ki nem próbált haditechnikát.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hol az a videó?

20. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Zsír!

Kommentek főleg, látszik Bilkov konyhanyelvéhez szoktak, max 1-1 felsorolásszerű összehasonlítással megnehezítve :D

Ezen oldal megosztása