A-50 Shmel , Mainstay / A-100 Premjer (Berjev)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Egyébként, ha nem A-50 volt az áldozat, akkor honnan tudta, hogy támadják?

A-50 és IL-76 (meg még jó pár más gép) is fel van szerelve MAW-val, lehet eleve az indította be automatikusan az infra csapdaszórást.


Amit tudunk, hogy egy Il-76 biztosan repült arra pont akkor, S-400-as lőtt valamit pont akkor és hogy már Grúziában is lőttek le saját gépet hibás IFF miatt.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 585
5 288
113
Maga a fegyver működesi elve az ami tragikusan elavult. Folyamatosan meg kell világítania a tűzvezető redarnak a célt. Ez a hatótáv szélén legalább 1 perc repülési időt jelent.
Szerintem be lehet építeni egy régi rakétába egy új irányító rendszert. Vagy úgy módosítani, hogy nehezebb legyen védekezni ellene.

A magyar kubokat is úgy modernizálták a lengyelek segítségével, hogy nem kell végig megvilágítani a célt, csak az utolsó néhány másodpercben. Ez komolyan megnöveli a hatékonyságát.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 963
5 357
113
Maga a fegyver működesi elve az ami tragikusan elavult. Folyamatosan meg kell világítania a tűzvezető redarnak a célt. Ez a hatótáv szélén legalább 1 perc repülési időt jelent.
2018-ban lelőttek vele a szírek egy Izraeli F16I-t pedig annak fejlett EW rendszere van.Nyílván elavult meg lehet szerencséjük is volt akkor a szíreknek.Meg akár kaphatott új moderni irányító fejet így akár patriot tűzvezető rendszere is célra vezetheti(kérdés ez technikailag megvalósítható-e)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 312
79 112
113
Szerintem be lehet építeni egy régi rakétába egy új irányító rendszert. Vagy úgy módosítani, hogy nehezebb legyen védekezni ellene.

A magyar kubokat is úgy modernizálták a lengyelek segítségével, hogy nem kell végig megvilágítani a célt, csak az utolsó néhány másodpercben. Ez komolyan megnöveli a hatékonyságát.
Már annyi mindent akartok változtatni, hogy az már egy új rendszert eredményez.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
bármilyen lehet. A rakétából elég csak a törzset, hajtást, és a harci részt megtartani. Lehet akár infrás is. Nem tudom, nem vagyok bejáratos az ukrán fegyverzet kutató-fejlesztő intézményekbe. Nincs technikai korlátja akár képalkotó infra, akár szenzorfúziós vezérlés beépítésének sem szerintem. Ma már elfér azon a helyen és elmegy annyi energiából, ami korábban korlátot szabott. Kaphattak akár (fél)kész megoldás nyugatról, amit integrálni kellett "csak". Ez egy lehetséges magyarázat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 312
79 112
113
bármilyen lehet. A rakétából elég csak a törzset, hajtást, és a harci részt megtartani. Lehet akár infrás is. Nem tudom, nem vagyok bejáratos az ukrán fegyverzet kutató-fejlesztő intézményekbe. Nincs technikai korlátja akár képalkotó infra, akár szenzorfúziós vezérlés beépítésének sem szerintem. Ma már elfér azon a helyen és elmegy annyi energiából, ami korábban korlátot szabott. Kaphattak akár (fél)kész megoldás nyugatról, amit integrálni kellett "csak". Ez egy lehetséges magyarázat.
Amiről beszélsz az egy új rendszer.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 585
5 288
113
A magyar KUB maradt ugyanaz, nem változott sem a célcsatorna szám sem a rávezetés módja.
Viszont nem kell folyamatosan megvilágítani a célt, hanem csak az utolsó néhány másodpercben. Ezzel jelentősen megnőtt a sikeres találat esélye, mivel sokkal kevesebb ideje van a repülőgépnek reagálni. Egy hasonló modernizáció az s200-nál is simán megoldható szerintem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 135
54 705
113
Mekkora a személyzet ebben a bicajban, illetve ebből nem lehet(ett volna) kiugrani,kattintani?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 312
79 112
113
Ha csak ennyire skatulyákban tudsz gondolkozni, akkor legyen! Engem az sem zavar, ha szerinted az.
Nem én, hanem ez az igazság. Ha egy rendszer alapvető rávezetési módját és a hozzá tartozó rakétát is megváltoztatod, az egy új rendszer. Az ARH-s S200 az az S400...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 963
5 357
113
Amiről beszélsz az egy új rendszer.
bármilyen lehet. A rakétából elég csak a törzset, hajtást, és a harci részt megtartani. Lehet akár infrás is. Nem tudom, nem vagyok bejáratos az ukrán fegyverzet kutató-fejlesztő intézményekbe. Nincs technikai korlátja akár képalkotó infra, akár szenzorfúziós vezérlés beépítésének sem szerintem. Ma már elfér azon a helyen és elmegy annyi energiából, ami korábban korlátot szabott. Kaphattak akár (fél)kész megoldás nyugatról, amit integrálni kellett "csak". Ez egy lehetséges magyarázat.
Maga az S2000 komplexumokat 2013 ban kivonták az Ukránok.Maga a rakétákból maradt bőven földi célpontok támadására is alakítottak át párat.Legkézenfekvőbb Patriot "vezérlésének" beépítése(nyívlán elfér a régi helyén).Ha ezt megoldották akkor akár 300 Km-re lévő célpontokat is tudnak már veszélyeztetni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 312
79 112
113
Maga az S2000 komplexumokat 2013 ban kivonták az Ukránok.Maga a rakétákból maradt bőven földi célpontok támadására is alakítottak át párat.Legkézenfekvőbb Patriot "vezérlésének" beépítése(nyívlán elfér a régi helyén).Ha ezt megoldották akkor akár 300 Km-re lévő célpontokat is tudnak már veszélyeztetni.
De a rfakétát átalakítani nem elég, az osztály szinte összes szárazföldi elemét át kell alakítani. Erről beszélek amikor azt írom, hogy az már egy új komplexum.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 603
13 435
113
De a rfakétát átalakítani nem elég, az osztály szinte összes szárazföldi elemét át kell alakítani. Erről beszélek amikor azt írom, hogy az már egy új komplexum.

mert miért kéne átalakítani?
max a rak vezérlését kell összehozni a régi aktuátorokkal, szenzorokkal.
onnan gyakorlatilag a szárazföldi elemek számára ugyanazt a rakétát jelenti.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 312
79 112
113
mert miért kéne átalakítani?
max a rak vezérlését kell összehozni a régi aktuátorokkal, szenzorokkal.
onnan gyakorlatilag a szárazföldi elemek számára ugyanazt a rakétát jelenti.
Azért mert egy ARH-s rakéta kiszolgálásához teljesen más radarok, adatkapcsolati módok stb kellenek mint ami egy félaktív irányítási rendszerhez.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 510
10 081
113
Azért mert egy ARH-s rakéta kiszolgálásához teljesen más radarok, adatkapcsolati módok stb kellenek mint ami egy félaktív irányítási rendszerhez.
Nem feltétlenül kell ARH, lehet távirányítás + végfázisban SARH. Mondjuk nem érek hozzá, elvileg csak RPK-t kell beépíteni a rakétába meg pár apróságot. Nem lesz új a rendszer, ez csak "upgrade". Ilyen rendszert létezik nyugaton is, de az S-300 valamelyik változata is talán ilyen.