A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nem biztos, hogy jó taktika a bajszost követni.
A végén mindig kiderül, hogy meztelen a császár és azok az 'angol-szászok' és tsaik elkenték a száját.
/+előtte 20 évvel a másik brancsét/
dehogynem a sumyi angolszászok egy tehetelen semmirekellő banda, ha nincs a szovjet ember áldozat még angliából is kiverték volna őket. Ha összefognak az oroszok meg a németek akkor meg amerikán kívül az összes kontinensről szétzavarták volna ezt a bandát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
dehogynem a sumyi angolszászok egy tehetelen semmirekellő banda, ha nincs a szovjet ember áldozat még angliából is kiverték volna őket. Ha összefognak az oroszok meg a németek akkor meg amerikán kívül az összes kontinensről szétzavarták volna ezt a bandát.
Aha, mert bármilyen minimális esélye lett volna, hogy a két idióta együttműködjön LoL
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Érdekesség: Az Anglia-i Légicsata kimenetelének megváltoztatása is 3-4 nap kitartáson múlt volna még a németek részéről!
...mindez úgy, hogy a végén már pilóta nélkül álltak sorokban a startra kész Spitfire-ek, Hurricane-ok a Közép- és Észak-Angliai reptereken.

Mi lett volna a "Szivarossal" --bő hetekkel korábban !!! --, ha az a min. 6-700 lengyel és 3-400 francia "import-pilóta" nincs ??? :oops:


.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
És mondd csak, melyikük gondolta azt egy percig is komolyan? :D
mindkettő simán felosztották volna az angol birodalmat csak a szovjetek hülyék voltak. Pedig megkaphatták volna indiát. De nem baj majd a mostani etappban okosabbak leszünk na meg a világ többi része is.;)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
mindkettő simán felosztották volna az angol birodalmat csak a szovjetek hülyék voltak. Pedig megkaphatták volna indiát. De nem baj majd a mostani etappban okosabbak leszünk na meg a világ többi része is.;)
Persze, pont ezt igazolta a történelem...
Meg véletlenül sem akarta Sztálin is megtámadni Dolfit...
+1: pont Dolfi volt az, aki nem akarta kifingatni a Birodalmat
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Persze, pont ezt igazolta a történelem...
Meg véletlenül sem akarta Sztálin is megtámadni Dolfit...
+1: pont Dolfi volt az, aki nem akarta kifingatni a Birodalmat
Hát itt hibázott sajnos. Itt jött ki hogy gyenge volt a történelmi tudása és nem azokat nyírta ki akiket kellett volna!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hát itt hibázott sajnos. Itt jött ki hogy gyenge volt a történelmi tudása és nem azokat nyírta ki akiket kellett volna!
Sajnos... én nem drukkoltam volna neki. Ha nem tudnád pl. a magyar is egy volt a szolganépeknek tituláltak
közül, akiket ugyan úgy endlösungolt volna.
/ellentétben az (angol-)szászokkal, akiket a germánok testvérnépének tartott/
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Sajnos... én nem drukkoltam volna neki. Ha nem tudnád pl. a magyar is egy volt a szolganépeknek tituláltak
közül, akiket ugyan úgy endlösungolt volna.
/ellentétben az (angol-)szászokkal, akiket a germánok testvérnépének tartott/
persze ezt a komcsi időkben felépített narratívát lehet nyomni csak ez baromság.
Es igen a magyar érdekek nem mindenben egyeztek a német érdekekkel és ez mindig is így lesz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ma egy kicsit olyan hangulatba vagyok , hogy felfrissítettem a kedvenceimről az információimat ! Az újonc tagoknak és műkedvelőknek lehet megfelel ! A profik egészítsék ki én megköszönöm !

A kedvenc Német tábornokom :





 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ma egy kicsit olyan hangulatba vagyok , hogy felfrissítettem a kedvenceimről az információimat ! Az újonc tagoknak és műkedvelőknek lehet megfelel ! A profik egészítsék ki én megköszönöm !

A kedvenc Német tábornokom :





Mmint Rommelt és a DAK-t kiegészíteni, vagy úgy általában az É-Afrikai dolgokat?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 419
113
Ma egy kicsit olyan hangulatba vagyok , hogy felfrissítettem a kedvenceimről az információimat ! Az újonc tagoknak és műkedvelőknek lehet megfelel ! A profik egészítsék ki én megköszönöm !

A kedvenc Német tábornokom :






Ajanlom mindenkinek a konyveket, amiket irt. Nagyon kedvelem ezt a nemet tabornokot. Mint emberrol, mar az is sok mindent elarul, hogy az afrikai hadjaratrol megjelent konyvenek cime, Haboru gyulolet nelkul -bar ezt mar a felesege adatta ki 1950-ben, de ugy tudom a cim is Rommeltol szarmazik.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ajanlom mindenkinek a konyveket, amiket irt. Nagyon kedvelem ezt a nemet tabornokot. Mint emberrol, mar az is sok mindent elarul, hogy az afrikai hadjaratrol megjelent konyvenek cime, Haboru gyulolet nelkul -bar ezt mar a felesege adatta ki 1950-ben, de ugy tudom a cim is Rommeltol szarmazik.
Az egy nagyon jó könyv valóban!
Meg ő is még a régi iskolán nevelkedett, úriember-katona volt. Jár neki a kudos.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Bármit hozzá tehetsz ami építő jellegű !
Most éppen az jutott eszembe, hogy ugyebár a német Wehrmacht+Waffen ss elég menő egyenruhákat kapott (Hugo Boss ugye...).
Akkor hogy a rákban van az, hogy nem a lábbelivel megegyező színű övet használtak?!
A legelemibb öltözködési 'előírás', hogy ezek egyezzenek. Ehhez képest fekete csizma és barna öv, antantszíj...

Vissza a témára, én Horrocks tábornokról gondoltam volna összeszedni pár dolgot.
Nagyon jó hadtestpk volt, mégis max a Market Garden-ből ismerik, ha ismerik.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 245
93
itt a Telegraph is
img



Nemrég kapták végre vissza az országukat, érthető, hogy ki voltak hegyezve az azt veszélyeztetőkre.
Nincs rajta dátum!!!
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 245
93
Propaganda szempontból volt szükség a gleiwitzi akcióra, és a többi, kisebb volumenű "false flag" műveletre. Elsősorban a német lakosság számára kellett valami casus belli, mert az alapvetően ellenezte a háborút. Ennek megfelelően Hitler még ekkor is a békéről papolt.

És itt jön be a képbe a másik szempont, amiért a Gleiwitz-műveletnek adni kellett egy esélyt: Diplomáciai szempontból. Ahogyan London és Párizs Ausztria és Csehszlovákia esetében is lenyelte a békát, érdemes volt adni egy sanszot annak, hogy talán Lengyelországgal kapcsolatban is lenyelik. Másodsorban tehát ezért volt szükség Gleiwitz-re: hogy ha London és Párizs nem akar háborút (a szovjet-német megegyezés őket is sokkolta), hivatkozhassanak arra (kellő mennyiségű naptej arcukra kenése, és a plafon alapos aládúcolása után), hogy hát azt tulajdonképpen a lengyelek kezdték.

Nem jött be a hazardírozás, de sok szerepet maga a német vezetés sem tulajdonított neki, fügefalevélnek megtette, aztán pár nap múlva már senkit nem érdekelt.
És mi van akkor, ha tényleg a Lengyelek támadtak, és ezt az egész provokációs dolgot, csak utólag találták ki a háború után?