A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ma egy kicsit olyan hangulatba vagyok , hogy felfrissítettem a kedvenceimről az információimat ! Az újonc tagoknak és műkedvelőknek lehet megfelel ! A profik egészítsék ki én megköszönöm !

A kedvenc Német tábornokom :






Szerintem méltatlanul elfeledett olasz társát is említsük meg:

 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
És mi van akkor, ha tényleg a Lengyelek támadtak, és ezt az egész provokációs dolgot, csak utólag találták ki a háború után?
Most őszintén, mire keresel bizonyítékot vagy mi a problémád a jelenlegi legjobb tudásunk szerinti történelmi tényekkel?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A kezdetek kezdete :)




Amúgy az angliai csata alatt Hitler megkörnyékezte Franco-t és Pétain-t is Sztálin mellett a brit gyarmatbirodalom felosztása kapcsán, de mindhármójuk a brit szigetek elestéhez kötötte a csatlakozást a háborúhoz...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem méltatlanul elfeledett olasz társát is említsük meg:

Hát, azért vannak nála fényesebb olasz csillagok is jócskán. Szerintem.
Az, hogy Mareth-nél megverette magát -bár elő lehet adni úgy, hogy lassította a szövetséges előnyomulást... - nem nagy truváj.
De persze simán lehet, hogy nem ismerem kellő mélységben az urat.
Ugyanakkor nem elvitatva, hogy lehetőségeihez mérten megtette, amit kellett.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hát, azért vannak nála fényesebb olasz csillagok is jócskán. Szerintem.
Az, hogy Mareth-nél megverette magát -bár elő lehet adni úgy, hogy lassította a szövetséges előnyomulást... - nem nagy truváj.
De persze simán lehet, hogy nem ismerem kellő mélységben az urat.
Ugyanakkor nem elvitatva, hogy lehetőségeihez mérten megtette, amit kellett.
Hát nézz utána egy kicsit jobban. Nem nagyon van olyan olasz tábornok aki említésre méltó bármelyik vh-ban, ez a tábornok a nagyon nagyon kevesek egyike.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Érdekesség: Az Anglia-i Légicsata kimenetelének megváltoztatása is 3-4 nap kitartáson múlt volna még a németek részéről!
...mindez úgy, hogy a végén már pilóta nélkül álltak sorokban a startra kész Spitfire-ek, Hurricane-ok a Közép- és Észak-Angliai reptereken.

Mi lett volna a "Szivarossal" --bő hetekkel korábban !!! --, ha az a min. 6-700 lengyel és 3-400 francia "import-pilóta" nincs ??? :oops:


.
2022-böl,a brexit után nézve: Azok idegen vendégmunkások voltak, akik elvették a becsületes angolok munkahelyét. :)
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 245
93
Most őszintén, mire keresel bizonyítékot vagy mi a problémád a jelenlegi legjobb tudásunk szerinti történelmi tényekkel?
Az hogy olvastam, hogy ezt a háború után találta ki Alfred Naujocks ss tiszt! Már nem a támadást, hanem a beöltöztetett embereket, és a német provokációt!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Kopi 2000 haverod elég jó Számvéberes észak afrikai előadását pl meghallgathatnád, csak hogy mire is voltak képesek a kurva jó angolszászok ott is pl.
Számvéber Norberttel egy beszélgetés az afrikai eseményekről.. Mint a háborús fordulahoz vezető út egyik eseményéről...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 165
23 419
113
Most éppen az jutott eszembe, hogy ugyebár a német Wehrmacht+Waffen ss elég menő egyenruhákat kapott (Hugo Boss ugye...).
Akkor hogy a rákban van az, hogy nem a lábbelivel megegyező színű övet használtak?!
A legelemibb öltözködési 'előírás', hogy ezek egyezzenek. Ehhez képest fekete csizma és barna öv, antantszíj...

Vissza a témára, én Horrocks tábornokról gondoltam volna összeszedni pár dolgot.
Nagyon jó hadtestpk volt, mégis max a Market Garden-ből ismerik, ha ismerik.


Elfogultsag nelkul… a legvaganyabb cuccokat hordtak. Erre az ov dologra mar el is gondoltam reg, probaltam is utana olvasni. Semmi megoldast nem talaltam. Ahogy annak sem, hogy miert lehetett az, hogy amig az egyszeru Wehrmacht, Luftwaffe katonak es altisztek egy szepen megcsinalt csattot kaptak a derekszijukra addig a tisztek egy ocsmany ketcsattos rettenetet. Viszont a Waffen SS, SD es Allgemeine SS tisztek egy rendkivul pofas csattot viselhettek. Meddig tartott volna nekik is egy normalis csattot csinalni?! Erthetetlen…


Nem sokat tudok errol az angol tabornokrol. Korulbelul a M G-ig nem igazan talalkoztam a nevevel azon kivul, hogy Montyval nyomta Afrikaban, ahol komolyan megsebesult. De komolyabb infokat sosem lattam.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
és elég jól szopatta a gyenge olasz csapatokkal a sokszoros túlerőben lévő kurva gyenge vezetésű angolszászokkal szemben.
Segítek: Mareth-nél Monty és Leclerc elpicsázta. Megverték. Vereséget szenvedett.
Nem szégyen ez olyan körülmények között, de nem is kell máshogy előadni mint vereséget.
a 164. ho majdnem az összes anyagát elvesztette
a La Spezia ho több mint 50%-os veszteséget szenvedett
a Pistoia ho szinte teljesen megsemmisült
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Segítek: Mareth-nél Monty és Leclerc elpicsázta. Megverték. Vereséget szenvedett.
Nem szégyen ez olyan körülmények között, de nem is kell máshogy előadni mint vereséget.
a 164. ho majdnem az összes anyagát elvesztette
a La Spezia ho több mint 50%-os veszteséget szenvedett
a Pistoia ho szinte teljesen megsemmisült
mekkora is volt a fölényük, mert a sunyi angolszászok ennyire képesek kurva sokszoros fölénybe minimális győzelemre. Aztán jön egy kis DAK és szétkergeti őket még ha fölénybe is vannak. Mondom hallgasd meg amit beraktam és okosodj.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Elfogultsag nelkul… a legvaganyabb cuccokat hordtak. Erre az ov dologra mar el is gondoltam reg, probaltam is utana olvasni. Semmi megoldast nem talaltam. Ahogy annak sem, hogy miert lehetett az, hogy amig az egyszeru Wehrmacht, Luftwaffe katonak es altisztek egy szepen megcsinalt csattot kaptak a derekszijukra addig a tisztek egy ocsmany ketcsattos rettenetet. Viszont a Waffen SS, SD es Allgemeine SS tisztek egy rendkivul pofas csattot viselhettek. Meddig tartott volna nekik is egy normalis csattot csinalni?! Erthetetlen…


Nem sokat tudok errol az angol tabornokrol. Korulbelul a M G-ig nem igazan talalkoztam a nevevel azon kivul, hogy Montyval nyomta Afrikaban, ahol komolyan megsebesult. De komolyabb infokat sosem lattam.
Ja és ráadásul a háborús hiányra se foghatják, mert a legelején is ilyen bután bírták összerakni a szerelvényt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
mekkora is volt a fölényük, mert a sunyi angolszászok ennyire képesek kurva sokszoros fölénybe minimális győzelemre. Aztán jön egy kis DAK és szétkergeti őket még ha fölénybe is vannak. Mondom hallgasd meg amit beraktam és okosodj.
Te miről beszélsz? Mareth már bőven Tunéziában van. Ott már nem jött semmi kis DAK.
Sunyi, aha LoL Tehát szerinted abból áll a hadművészet, hogy direkte alulméretezett egységek bohóckodnak
megfelelő utánpótlás nélkül. Súlypont képzés, erő koncentráció stb nem rémlik? :D
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 706
113
És mondd csak, melyikük gondolta azt egy percig is komolyan? :D
'40 őszén komoly tárgyalások voltak róla, hogy a szovjetek is csatlakozzanak a Háromhatalmi egyezményhez.
Ha a németek nem is annyira, de az oroszok tényleg szerették volna.
Utólag nézve Hitler és a németek ezen döntésén ment el a háború.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0