A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
A szombathelyi dandárban, amikor ott töltöttem időmből másfél évet, ( 87-88 ), egy német páncélos induló magyarosított változata volt az általános menetnóta. Semmi gond nem volt belőle. Mindenki tudta honnan származik, a szöveg magyar volt és ez így ok is volt.
Én Kalocsán a páncélosoknál a hetvenes évek elején... Mint rakétás...
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Német Párduc harckocsi bemutatása a magyar csapatok számára! A háttérben a magyar páncélosok is megfigyelhetőek,szembetűnőek a méretbeli különbségek.
A sort kezdi egy Toldi,azután egy Turán 40.M,a következő Turán 41.M, valamint Pz 38.t, Nimród önjáró légvédelmi gépágyú,és a Párduc harckocsi.

15822703_1190274801049434_5451060729919830194_n.jpg
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Német Párduc harckocsi bemutatása a magyar csapatok számára! A háttérben a magyar páncélosok is megfigyelhetőek,szembetűnőek a méretbeli különbségek.
A sort kezdi egy Toldi,azután egy Turán 40.M,a következő Turán 41.M, valamint Pz 38.t, Nimród önjáró légvédelmi gépágyú,és a Párduc harckocsi.

15822703_1190274801049434_5451060729919830194_n.jpg
Tudod, hogy hol készült a felvétel?
Ha, már a földön ( panzer) dől el minden! A választott idézeted... Csak szarkazmus részemről.... Ugye, azért német az eredeti...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
@akagi Te tudod pontosan, vagy csak játszod itt az okostojást mint általában?
Nem értem a kérdésed, "jópofaságnak" szántam nem az okostojás cseszegetésnek! Tudod, a "GOBÉ" szárnypróbálásai vége felé elég sűrűn megfordultam a környéken és rémlik ez az épület, de bizonyosságot én sem tudok. A hetvenötös szám a nickneved mögött valószínű a születésed évét jelöli, akkor én már a megérdemelt kétéves sorkatonai szolgálatomat teljesítettem, sok mindennel a hátam mögött. A többit meg magánban leírom, mert nem tartozik a topikba.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Js-2 harckocsik egy győzelmi felvonulás előtt. 1945, a helyszín előttem ismeretlen.

tumblr_o4pwt6gZtD1sow4sxo1_1280.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 860
57 904
113
Az enigma feltöréséhez annyi fűznék még hozzá, hogy Alan Turing-ról és a kódfeltörésről készült is egy jó kis életrajzi film ahol elég sok minden el lett mondva/magyarázva.
A film itt teljes egészében megnézhető:
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
ÉS REPÜL! Az elfejeltett hősök a "repülő tankokban"! Mindenki a Spitfire-re, Mustangra, jobb esetben a B-17 Memphis Belle-re emlékszik, és ezek a repülő tankok bár hatalmas veszteségeket szenvedtek a tengelyhatalmak vadászaitól, 3 léptékkel nagyobbat okoztak az ellenséges szárazföldi csapatok közt! 36.000+ legyártott mennyiség! Félelmetes...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A negyvenes évek formatervezése? Nagyon dizájn!;)
Konkrétan gyönyörű nekem! Semmi csicsa, úgy megtervezve, hogy a lehető legpáncélozottabb legyen, ami viszonylag korrekt fegyverterhelést még úgy el tudjon vinni, hogy legalább annyira agilisan repülhető legyen, mint egy eldobott féltégla :p!