A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Lengyelországot kb. 1,5 millió német katona támadta meg, ennek a harmada fél millió katona. Kérlek erre adj egy forrást, hol írja azt, hogy 1939-ben meghalt fél millió német katona lLengyelországban?
Ha ez megtörtént volna, akkor már szeptemberben kikapnak a németek. Fél millió halott egy 1,5 milliós hadseregnek egyenlő a katasztrófális verességgel.
1. adtam meg forrast, meghozza a kedvencedet (igaz, 3%-ot tevedtem, na bumm). Ahogy irtad, nem olvastad el rendesen amiket irtam. Ha ennyire komolyan veszed a vitat es a vitapartnert, akkor meg ne csodalkozz, ha en is kicsit neha odaszurok, mivel ez serto. Nem ulival vitazol, hogy akarmit csak idedobj, olvasas nelkul.
2. szerintem itt a doktrinak kozotti kulonbseg van. De csak addig nezed a kerdest, amig Varso elesett ( a SZU tamadas utan), mig en (meg meg sokan masok) a haboru vegeig nezzuk. Es a lengyel hadsereg tobb szazezer tagja bizony Lo-ban maradt es harcolt 45-ig. Egy reszuk csak propaganda volt (jobbara a balosok) mas reszuk meg eredmenyes (Armia Krajowa). Errol is adtam meg forrast.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
1. adtam meg forrast, meghozza a kedvencedet (igaz, 3%-ot tevedtem, na bumm). Ahogy irtad, nem olvastad el rendesen amiket irtam. Ha ennyire komolyan veszed a vitat es a vitapartnert, akkor meg ne csodalkozz, ha en is kicsit neha odaszurok, mivel ez serto. Nem ulival vitazol, hogy akarmit csak idedobj, olvasas nelkul.
2. szerintem itt a doktrinak kozotti kulonbseg van. De csak addig nezed a kerdest, amig Varso elesett ( a SZU tamadas utan), mig en (meg meg sokan masok) a haboru vegeig nezzuk. Es a lengyel hadsereg tobb szazezer tagja bizony Lo-ban maradt es harcolt 45-ig. Egy reszuk csak propaganda volt (jobbara a balosok) mas reszuk meg eredmenyes (Armia Krajowa). Errol is adtam meg forrast.

1. Nem adtál rá forrást. Átnéztem az itteni és a Közel-keletes topikot is. Hidd el, tényleg érdekelne, hol van az leírva, hogy az 1939-ben Lengyelországot megtámadó német katonáknak a 30%-át ölték meg a lengyelek.
2. Ezt őszintén szólva nem értem. Te a teljes 6 év alatt bármilyen országban és zászló alatt harcoló lengyel katonák által összesen megölt német katonákat összeadtad és kijött a fél millió német halott és akkor ez végülis a 39-ben támadó német katonák 30%-a?
 
M

molnibalage

Guest
Sosem értettem, hogy miért divat a Wiki-t szidni... Ott kb. ue. van. :)
Mert időnként azért vannak rajta hülyeségek, pl. SR-71 és stealth design, de azért gerálisan leszólni nem kéne. Allesmornak köszönhetően pl. az orosz gépek wiki oldala olyan szinten van, hogy az angol wiki oldal segget csókolhat neki.

A német nyelvű wiki oldal sokszor fényévekkel jobb a jenki cuccokról, mint az angol.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
http://simhq.net/forum/ubbthreads.php/topics/1135719/1/Some_Facts_about_German_Aircra.html

Total German Operational Strength May 1940 (Operational strength is the aircraft actually ready to fly, not including aircraft on the books but in repair or depots)

Fighters: 1369

Others: 4029

Total: 5398

Total German Aircraft losses due to enemy action May-September 1940 (Invasion of France and Battle of Britain)

Fighters: 871

Others: 1442

Total: 2313

Total German Fighter Pilot casualties. (Casualties include Deaths, Serious Woundings, and Captures. Fighter Pilot casualties are to be differentiated from Aircraft losses which can be replaced)

May-June 1940 (Battle of France)

169

July-September 1940 (Battle of Britain)

521

You will notice the big increase in German Pilot Casualties during the Battle of Britain. This was due to the fact the Jagdwaffe were flying over hostile territory at extreme range.


Total German Aircraft losses due to enemy action October-December 1940 (Night Blitz of Britain)

Fighters: 40

Bombers: 140

Total German Aircraft Losses due to enemy action January-December 1941 (not including November, figures N/A)

Fighters: 868

Other: 1981

Total: 2849

Total German Monthly Aircraft Losses June to December 1942 by Front. All Aircraft

Month----Eastern Front----All other Fronts

June--------350------------------299

July--------438------------------386

August------436------------------371

September---332------------------206

October-----200------------------324

November----224------------------595

December----408------------------366

Total German Aircraft Losses June to December 1942 by Front

Eastern Front

All Aircraft: 2388

Other Fronts

All Aircraft: 2547

Total German Aircraft losses inflicted in 1943, Western Allies vs Soviet Union

Western Allies: 8182

Soviet Union: 3773

Distribution of Authorized German Fighter Strength January 1944

Eastern Front: 425

Mediterranean: 365

Northwest Europe: 1650


You can see from this 82% of German Fighter Strength is concentrated against the Western Allies at the start of 1944.

Szóval a kérdés el van döntve. 1941-et leszámítva a legtöbb német pilótát a nyugati hatalmak ölték meg. Már 1942-ben is több vesztességet okoztak a nyugatiak. 43-ra már a nyugatiak többszörösét okozták.
44-re ugyan csak összesített adat van, de mivel a LW 80%-a a nyugat ellen harcolt, ezért ott esett el a legtöbb pilóta is.
Ez mennyire hiteles? Annyi időm volt ránézni, hogy ez egy fórumról lett belinkelve, én forrást nem találtam. Időm nincs leellenőrízni, elhiszem. Ettől függetlenül a német össz létszám veszteségek 85% a SZU ellen a keleti fronton keletkezett, a háborút katonailag ott vesztették el, és kb. 43 ra el is dőlt minden, utána már csak időhúzás volt.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 728
113
Ez azért így nem teljesen igaz.
A helyzer az hogy a Német benzin kérdés már a háború legelejétől kezdve abszolút feszített volt és hogy Hitler mekkora hazárdjátékos volt, szerintem pont a Német benzinkérdés a legjobb példa.

Feszített volt az üzemanyaghelyzet - mint ahogy kb minden nyersanyag/termék/alapanyag/akármi, bár szerintem az olaj volt a legsérülékenyebb célpont- azonban 44-ig (tehát az üzemanyagellátás céltudatos rombolásáig) kezelni tudták a problémát.
Mondjuk azt is hozzátenném, hogy legfőképpen a szovjet-német kereskedelmi egyezménynek köszönhetően.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Lóvontatta gyalogság? :eek:
Igen. Ugyanis egy gyalogos hadosztály sem csak emberekből áll, annak is van technikája. EÜ zászlóalj, tüzérsége és pct. tüzérsége annak is, de legegyszerűbb kérdés a hadtáp. Mert sem Hans, sem Iván nem a hátán vitte a heti ellátmányát...

A 4. percnél kezdődik a tüzérség. Nem Fritz és Hans vontatta, hanem teherautó, féllánctaplas. Már, ha volt. Többnyira nem volt, lovakkal operáltak. A full gépesített Wermacth az csak egy mítosz. Fr. idején valami 8-10 hadosztály volt talán ilyen, a többi 60 vagy mennyi meg részlegesen vagy semennyire.

Felderítők 5. perc táján. Lovon...
Műszakikak, 6. perc táján. Lovon..
Logiszitika, 7:30 táján, ott is voltak lovak...
EÜ egység, 8:20 táján, ott is voltak...
Lovak száma, 9:00, 5400 db ló / hadosztály. Hát izé... :)
Külön állatorvosi alakulat volt...

Viszonyításnak egy PzG. hadosztály.

Megjegyzem, hogy a szovjet felépítés a hh. alatt borzalmasan hasonló volt a némethez.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 574
79 760
113
De nem a gyalogságot vontatták lóval hanem bizonyos eszközöket(az egész hadtápot,tüzérséget stb).
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 574
79 760
113
A fogalmazán pontatlan volt, ezt elismerem. Ettől függetlenül a másik topikban a hadosztályok mozgékonyságára utaltam ezzel.
Most tényleg ezen rugózunk... [fejvakarás]

Abban amit leírtál igazad van de rosszul írtad.Te szoktál legjobban felháborodni repülős témában az ilyenekért.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Eh, csak nem birom megallni... szoval megint az erto olvasassal van gond: NEM AZT IRTAM, HOGY A TELJES WERMACHT-WAFFENSS EGYHARMADA VESZETT ODA LO-BAN, CSAK ANNAK A HARMADA (30%-A) AMI MEGTAMADTA LO-T. NYILVAN NEM AZ OSSZES 16-60 EV KOZOTTI KESOBB 6 EV ALATT OSSZESEN BESOROZOTT NEMET KATONAROL BESZELTEM.
Az meg egy vicc, hogy a Lo-terv az lett volna, hogy majd feltartjuk oket amig Fro-Anglia segit... epp elotte neztek vegig, hogy se ausztrianak, se csehszlovakianak nem segitettek. Ellenkezoleg, ahogy irtam az eredeti terv az volt, hogy egy (ketto) ev mulva lesz csak haboru es Lo fogja azt diktalni. Ezt huzta keresztul hitler amikor kiderult, hogy gyorsabban tudta felszerelni a sereget mint arra Lo szamitott es o dontotthette el, hogy mikor es hol kezdodik.

A Wehrmacht élőerő vesztesége halottakban, a lengyelországi hadjáratban 16.000 ( tizenhatezer ) fő volt. Tokkal vonóval.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A Wehrmacht élőerő vesztesége halottakban, a lengyelországi hadjáratban 16.000 ( tizenhatezer ) fő volt. Tokkal vonóval.
Erto olvasas, (masik topicban kezdodott) ne haragudj!! Ne kezdjuk elolrol!!
Blitzkrieg maga irta le, hogy mivel munkahelyrol irt, nem olvasta el rendesen amit irtam, felreertette, azt hittem lezarhatjuk.
Meg az altala egyetlen linkelt forras (wikipedia ROTFL) is 30% veszteseget ir a nemet pancelosokra ez elso honapban. De en sosem irtam, hogy csak az elso ket hetre-honapra vonatkozna az altalam irt egyharmad, ahogy mar tobbszor kifejtettem, hanem a teljes Lo-i harcokra (nem, nem az osszes fronton ahol Lo harcolt, hanem csak a Lo-i fronton, az 5 es fel ev alatt).
Az osszes fronton ahol Lo harcolt (Lo, Olaszo, Fro, Anglia,...) arrol azt irtam, hogy joval tobbet tett No ellen mint a "nagyhatalom" Fro.
Aki olyan ostoba (mint Napoleon vagy Hitler) hogy azt hiszi a fovaros eleste azt jelenti hogy gyozott, es vege a harcnak, az magara vessen.
Ha valaki annyi tudassal rendelkezik mint ami a szocializmusban raragadt, majd ezt wikipedia-segitsegevel "bovitette" arrol nyilvan nem o tehet, de legalabb olvasna el rendesen amit irunk, meg pontokba is szedtem.
Azon kivul ne haragudj, de (volt) katonakent tudhatnad, hogy a sebesult is vesztesegnek szamit, meg nagyobb problema is mint a halott, hiszen az eroforrast von el, mig a halott mar nem. Es egy hadosztaly nem akkor tekintett megsemmisitettnek amikor minden egyes tagja meghal hanem (orszagfuggo, de kb.) 50% -nal.
Nem neked mondom szemelyesen, de ha valaki megegyszer wikipediarol idez altudomanyos hulyesegeket, azt ignorra teszem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 574
79 760
113
Erto olvasas, (masik topicban kezdodott) ne haragudj!! Ne kezdjuk elolrol!!
Blitzkrieg maga irta le, hogy mivel munkahelyrol irt, nem olvasta el rendesen amit irtam, felreertette, azt hittem lezarhatjuk.
Meg az altala egyetlen linkelt forras (wikipedia ROTFL) is 30% veszteseget ir a nemet pancelosokra ez elso honapban. De en sosem irtam, hogy csak az elso ket hetre-honapra vonatkozna az altalam irt egyharmad, ahogy mar tobbszor kifejtettem, hanem a teljes Lo-i harcokra (nem, nem az osszes fronton ahol Lo harcolt, hanem csak a Lo-i fronton, az 5 es fel ev alatt).
Az osszes fronton ahol Lo harcolt (Lo, Olaszo, Fro, Anglia,...) arrol azt irtam, hogy joval tobbet tett No ellen mint a "nagyhatalom" Fro.
Aki olyan ostoba (mint Napoleon vagy Hitler) hogy azt hiszi a fovaros eleste azt jelenti hogy gyozott, es vege a harcnak, az magara vessen.
Ha valaki annyi tudassal rendelkezik mint ami a szocializmusban raragadt, majd ezt wikipedia-segitsegevel "bovitette" arrol nyilvan nem o tehet, de legalabb olvasna el rendesen amit irunk, meg pontokba is szedtem.
Azon kivul ne haragudj, de (volt) katonakent tudhatnad, hogy a sebesult is vesztesegnek szamit, meg nagyobb problema is mint a halott, hiszen az eroforrast von el, mig a halott mar nem. Es egy hadosztaly nem akkor tekintett megsemmisitettnek amikor minden egyes tagja meghal hanem (orszagfuggo, de kb.) 50% -nal.
Nem neked mondom szemelyesen, de ha valaki megegyszer wikipediarol idez altudomanyos hulyesegeket, azt ignorra teszem.

Azért ez a halott/sebesült kérdés nem ennyire fekete fehér!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Azért ez a halott/sebesült kérdés nem ennyire fekete fehér!
Jo, hat en is szivesebben lennek sebesult mint halott. Vagy nem is tudom, attol fugg milyen serules. Kifejtened, hogy erted? Tehat rovid tavon (az a par ev amig tart a haboru) mi az "elonye"/hatranya egy sebesultnek vagy halottnak egymashoz kepest?
Koszi.