A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 940
21 595
113
A történelem faszagyerekei
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113
A történelem faszagyerekei
Azt hittem, bajusza volt neki, de ezek szerint összekevertem valakivel.
Bizony Rudel egy zseni volt a levegőben.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Valentine III sor
F4B7kflXwAMnRhx
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Íme az egyetlen felvétel Hitler valódi hangjáról ami köszönő viszonyban sincs a nagy nyilvánosság előtt elhangzott beszédeivel, a hangfelvétel 1942-ben júniusában Finnországban készült ahova hivatalosan Carl Gustaf Emil Mannerheim születésnapja miatt utazott,de valójában azért utazott Finnországba,hogy a finneket aktívabb részvételre sarkalja,a II. Világháborúban.

Egy lelkes amatőr kezelésbe vette a felvételt (zajszűrés, stb):
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ha az US kimarad az európai háborúból, akkor a brit birodalom nem jól jött volna ki abból. Igy is vesztett, mert szétesett a birodalom, maradt a sziget állam, ami manapság jó úton van a 3.világ felé.

Ennyi évvel a világháború után szerintem nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a világháborút csak és kizárólag az USA nyerte meg, mindenki más veszített, csak a mértéken lehet vitatkozni.
De szerintem a legnagyobbat pont az angolok veszítették, hisz 300 évig ők fújták a világban a passzátszelet, ami a háború végével véget ért, és visszasüllyedtek középhatalommá.
1940-re az angolok elveszítették a háborút (ami addig még nagyon enyhe volt, hisz mindkét oldalon "csak" néhány 10000 ember halt meg). Ha ekkor békét kötnek, a gyarmatbirodalom még megmarad pár évtizedig, hisz Hitler ahhoz nem akart nyulni.
De ők inkább addig húzták, míg ők is teljesen beleroppantak.
Igaz, Németországot is húzták magukkal, de cserébe szuperhatalmat csináltak az USA-ból.
Én őket tartom Európa legnagyobb árulóinak, hisz végső soron nekik köszönhető, hogy a világpolitikát már nem Európa irányítja, hanem az USA.
Szerintem egy győztes Németországgal ők is jobban jártak volna, hisz mellettük még az Angol Birodalom labdába rughatott volna, hisz az erőkülömbség nem lett volna olyan jelentős, de az USA mellett már eltörpül a gazdasága, így már semmi szava nincs.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Ennyi évvel a világháború után szerintem nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a világháborút csak és kizárólag az USA nyerte meg, mindenki más veszített, csak a mértéken lehet vitatkozni.
De szerintem a legnagyobbat pont az angolok veszítették, hisz 300 évig ők fújták a világban a passzátszelet, ami a háború végével véget ért, és visszasüllyedtek középhatalommá.
1940-re az angolok elveszítették a háborút (ami addig még nagyon enyhe volt, hisz mindkét oldalon "csak" néhány 10000 ember halt meg). Ha ekkor békét kötnek, a gyarmatbirodalom még megmarad pár évtizedig, hisz Hitler ahhoz nem akart nyulni.
De ők inkább addig húzták, míg ők is teljesen beleroppantak.
Igaz, Németországot is húzták magukkal, de cserébe szuperhatalmat csináltak az USA-ból.
Én őket tartom Európa legnagyobb árulóinak, hisz végső soron nekik köszönhető, hogy a világpolitikát már nem Európa irányítja, hanem az USA.
Szerintem egy győztes Németországgal ők is jobban jártak volna, hisz mellettük még az Angol Birodalom labdába rughatott volna, hisz az erőkülömbség nem lett volna olyan jelentős, de az USA mellett már eltörpül a gazdasága, így már semmi szava nincs.
Ne haragudj, de ez teljesen fals.
USA már rég tényező volt akkor és lett is volna.
A Birodalom már bőven a vh előtt átalakult vagy átalakulóban volt.
Addig húzták... a legtovább és leg állhatatosabban hadban álló ország volt.
Soha nem kötött volna békét Britannia a nácikkal. Never.
Győztes náci Németo-val meg senki nem járt volna jól. Még maguk a németek se...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ne haragudj, de ez teljesen fals.
USA már rég tényező volt akkor és lett is volna.

USA-t az első világháború pörgette meg amikor Franciao. és bongföld 1 év alatt annyi tüzérségi lőszert gyártott amennyit 1 hét alatt ellőttek (valahonnan ismerős ez).
USA meg ott volt a nagy területével, rengeteg nyersanyagával és hatalmas mezőgazdálkodásból tengődő lakosságával.
Úgyhogy európai pénzen felépült a MIC a nagy vízen túl.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ne haragudj, de ez teljesen fals.
USA már rég tényező volt akkor és lett is volna.
A Birodalom már bőven a vh előtt átalakult vagy átalakulóban volt.
Addig húzták... a legtovább és leg állhatatosabban hadban álló ország volt.
Soha nem kötött volna békét Britannia a nácikkal. Never.
Győztes náci Németo-val meg senki nem járt volna jól. Még maguk a németek se...
Természetesen, az USA már akkor is tényező volt, de csak egy volt a 4 nagy (USA, Németország, SZU, Anglia) közül és nem volt akkora erőkülömbség, mint a háború után.
A németek versenyben voltak velük és ha nincs ilyen elhúzódó világháború, akkor az USA nem erősödik annyira meg, hogy majd egy nagyságrenddel legyen erősebb, mint a többi hatalom.
Míg Európa gazdasága leamortizálódott, az övék érintetlen maradt, plusz Európából rengeteg ember kivándololt (köztük tudósok, szakemberek) az USA-ba. Ilyen véres háború nélkül ez nem lett volna.
Márpedig a háború nem lett volna ilyen véres, ha az angolok belemennek a békébe. Hisz mint írtam, 1940-re, amikorra a németek szinte teljes Európát megszállták a halottak száma és a rombolás mértéke még elhanyagolható volt a későbbi évekhez képest.

"Soha nem kötött volna békét Britannia a nácikkal. Never."

Na ez a mentalitásuk vitte a sírba az angolokat. Inkább elveszítettek ők mindent, és csináltak szuperhatalmat az USA-ból, csak nehogy a németek nyerjenek.
Egyébként miért volt ez a nagy német gyűlölet? Jobb a volt gyarmatotok szolgája lenni mint a németekkel majd egyenrangú hatalom?
Én tartom, hogy mindenki jobban járt volna egy győztes Németországgal, még a zsidók is.
Szerintem elmaradnak a haláltáborok is ha a németek győznek, max. nem Palesztinába hanem Madagaszkárra költöztetik őket.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Természetesen, az USA már akkor is tényező volt, de csak egy volt a 4 nagy (USA, Németország, SZU, Anglia) közül és nem volt akkora erőkülömbség, mint a háború után.
A németek versenyben voltak velük és ha nincs ilyen elhúzódó világháború, akkor az USA nem erősödik annyira meg, hogy majd egy nagyságrenddel legyen erősebb, mint a többi hatalom.
Míg Európa gazdasága leamortizálódott, az övék érintetlen maradt, plusz Európából rengeteg ember kivándololt (köztük tudósok, szakemberek) az USA-ba. Ilyen véres háború nélkül ez nem lett volna.
Márpedig a háború nem lett volna ilyen véres, ha az angolok belemennek a békébe. Hisz mint írtam, 1940-re, amikorra a németek szinte teljes Európát megszállták a halottak száma és a rombolás mértéke még elhanyagolható volt a későbbi évekhez képest.

"Soha nem kötött volna békét Britannia a nácikkal. Never."

Na ez a mentalitásuk vitte a sírba az angolokat. Inkább elveszítettek ők mindent, és csináltak szuperhatalmat az USA-ból, csak nehogy a németek nyerjenek.
Egyébként miért volt ez a nagy német gyűlölet? Jobb a volt gyarmatotok szolgája lenni mint a németekkel majd egyenrangú hatalom?
Én tartom, hogy mindenki jobban járt volna egy győztes Németországgal, még a zsidók is.
Szerintem elmaradnak a haláltáborok is ha a németek győznek, max. nem Palesztinába hanem Madagaszkárra költöztetik őket.
Miért volt a nácigyűlölet? Hát bakker, ha ezt magyarázni kell....
A haláltáborokat meg nem a háború kimenetelének felfogásakor létesítették.
A többire meg nem is reagálok, mert nem látom értelmét, hogy alapvető történelmi tényeket magyarázzon az ember.
 
  • Vicces
Reactions: reich_und_roll