A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Ez a Komondor MANPAD, SPAAG(?) , aknavető ötlet tetszik. Nem tudom, más ilyen kategóriájú járművekhez képest milyen a teljesítménye és amúgy mennyire életképes de ha azt nézzük, hogy pár napja került ki hír a JLTV-ről amire Hellfire lett aggatva, páncéltörő feladatkört sem vetném el, bár nem is az lenne az első.
Minden más esetben maradnék első körben az összeszerelő - karbantartó üzem kategóriában, ami nem létezik, azt nem lehet máról holnapra megteremteni.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Ez a Komondor MANPAD, SPAAG(?) , aknavető ötlet tetszik. Nem tudom, más ilyen kategóriájú járművekhez képest milyen a teljesítménye és amúgy mennyire életképes de ha azt nézzük, hogy pár napja került ki hír a JLTV-ről amire Hellfire lett aggatva, páncéltörő feladatkört sem vetném el, bár nem is az lenne az első.
Minden más esetben maradnék első körben az összeszerelő - karbantartó üzem kategóriában, ami nem létezik, azt nem lehet máról holnapra megteremteni.

Először rengeteg pénzt bele kellene tolni a Gamma/Respirátorba, jelenleg kis manufaktúra szerűen hegesztgetik, legózzák össze a Kommondort. Furcsa, hogy a rendőrségi változatból se vett még a híres tek se, van helyette átgányolt Btr, és valami Kommondor hasonmás külföldi gépük... Én a cash-t inkább a fő profiljukba fektetném a helyükbe, abban eddig is jókat gyârtottak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Nem lehet, hogy azok a KOMONDORok is valami vegyi felderítők lesznek?
Azért egy vegyi üzem nem egy szénás pajta.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Nem lehet, hogy azok a KOMONDORok is valami vegyi felderítők lesznek?
Azért egy vegyi üzem nem egy szénás pajta.

Az alap hordozójármű a korábbi változatokhoz hasonlóan kialakított önhordó páncéltesttel rendelkezik, ami biztosítja majd az alkalmazhatóságát olyan gócpontok megközelítése esetén is, ahol fennáll a robbanásveszély, s ezáltal a repeszhatás lehetősége. " RD4332-es típus

Elvileg a duplafülkés, platós lesz, a platóra megy a spec tűzoltó szett, 7ezres tartály, rekeszek stb, plusz lesz BM-es műszaki mentő is
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Először rengeteg pénzt bele kellene tolni a Gamma/Respirátorba, jelenleg kis manufaktúra szerűen hegesztgetik, legózzák össze a Kommondort. Furcsa, hogy a rendőrségi változatból se vett még a híres tek se, van helyette átgányolt Btr, és valami Kommondor hasonmás külföldi gépük... Én a cash-t inkább a fő profiljukba fektetném a helyükbe, abban eddig is jókat gyârtottak.

http://gammatech.hu/?mnuGrp=&module...rmu&csoport=Katonai harcjárművek és utánfutók


A vicc hogy amiről itt írtunk, arra ajánjlák is, persze tény hogy előtte rájuk fér a kapacitás bővítés.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Furcsa, hogy a rendőrségi változatból se vett még a híres tek se

a TEK-nek szerintem nagyon nincs szüksége MRAP-ra, ezen kívül egyetértek . Szerintem a komondor mint alap jó anyag, erre az alapra esetleg lehetne rakni sok mindent és akkor sok minden lehetne belőle , a másik kérdés ha esetleg ez bekövetkezne hogy ilyen kapacitás mellett szerintem a HM nagy rendelése esetén negatív lenne hogy kb 100 évet kéne várni amíg leszállítják az összes változatot. Jó lesz ez de kb egy 5 év múlva amikor már látják hogy mit lehet normálisan rárakni és még kapacitás is lesz hogy értelmes mennyiséget gyártsanak le évente, addig marad a savazás és a találgatás esetleges fejlesztés
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 705
76 717
113
a TEK-nek szerintem nagyon nincs szüksége MRAP-ra, ezen kívül egyetértek . Szerintem a komondor mint alap jó anyag, erre az alapra esetleg lehetne rakni sok mindent és akkor sok minden lehetne belőle , a másik kérdés ha esetleg ez bekövetkezne hogy ilyen kapacitás mellett szerintem a HM nagy rendelése esetén negatív lenne hogy kb 100 évet kéne várni amíg leszállítják az összes változatot. Jó lesz ez de kb egy 5 év múlva amikor már látják hogy mit lehet normálisan rárakni és még kapacitás is lesz hogy értelmes mennyiséget gyártsanak le évente, addig marad a savazás és a találgatás esetleges fejlesztés


Nekem azt mondták a rendőrnapon a TEK-esek, azért vettek néhány Scorpion MRAP-t, hogy legyen, ha mégis kellene. Mert ha nincs, de épp kellene, az már késő, akkor már nagy baj van. És azért nem Komondort vettek, mert a Scorpion már bizonyított, ez biztos hogy jó. Nem akartak ők lenni a "tesztelők".
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Nekem azt mondták a rendőrnapon a TEK-esek, azért vettek néhány Scorpion MRAP-t, hogy legyen, ha mégis kellene. Mert ha nincs, de épp kellene, az már késő, akkor már nagy baj van. És azért nem Komondort vettek, mert a Scorpion már bizonyított, ez biztos hogy jó. Nem akartak ők lenni a "tesztelők".

Erről nem hallottam de kíváncsian várom hogy mondjuk 5 év múlva milyen termék paletta alakul ki ( HA kialakul) a kommondor alapjára, potenciál van benne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 949
123 531
113
Nekem azt mondták a rendőrnapon a TEK-esek, azért vettek néhány Scorpion MRAP-t, hogy legyen, ha mégis kellene. Mert ha nincs, de épp kellene, az már késő, akkor már nagy baj van. És azért nem Komondort vettek, mert a Scorpion már bizonyított, ez biztos hogy jó. Nem akartak ők lenni a "tesztelők".
Már voltak velük itthon éles akcióban.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Komondorrol én úgy tudom hogy nem igazán alkalmas ugye terepre. Illetve földúton ha kavicsos, száraz elmegy. De ha arról le kell menni vagy sár van , akkor vége elég gyorsan. A csatatéren még nem mindig az utakon és városokban folyik a harc. Nem is biztos hogy szükséges egy bohom Mrap ezekre a feladatokra. Vegyi felderitestol a tuzoltasig meg aknavetőt is nem tudom mi ez a Jolly joker komondor . Ezekre a feladatokra sokszor elég egy Pick up, vagy egy terepes valtozatu 1.5-2 tonnás platós némi páncél plusszal meg miegyeb el ami a bakanak kell.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Először rengeteg pénzt bele kellene tolni a Gamma/Respirátorba, jelenleg kis manufaktúra szerűen hegesztgetik, legózzák össze a Kommondort. Furcsa, hogy a rendőrségi változatból se vett még a híres tek se, van helyette átgányolt Btr, és valami Kommondor hasonmás külföldi gépük... Én a cash-t inkább a fő profiljukba fektetném a helyükbe, abban eddig is jókat gyârtottak.

Olyan eszközt senki nem szeret venni, ami még sehol nem volt rendszeresítve, gyakorlatban használva.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Olyan eszközt senki nem szeret venni, ami még sehol nem volt rendszeresítve, gyakorlatban használva.

Erről az jut eszembe, hogy a hazai ipart szeretnék erősíteni, de inkább kipróbált eszközöket vesznek külföldről. Érthető, de ha a fejlesztő ország nem foglalkozik vele, akkor nem lehet azt várni, hogy majd más költ rá. Naivan úgy érzem, hogy ha valahol, a TEK-nél lett volna keret rá, hogy nyúzzák a Komondort és együttműködve a gyártóval valami legyen belőle. (Ilyen alapon, az elmúlt évek tanulsága szerint bármit lehet fejleszteni saját erőből idehaza, ami hiába jó ha a kutyát nem érdekli.)