1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tacticool

tacticool Well-Known Member

Kérdés az, hogy gyártanak-e nehézgépbe való váltót is itthon, vagy csak személyautóba. Ha az előbbi, akkor akár onnan is lehetne...

2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Rábába,Csepelbe és Ikaruszba készültek ott a váltok régen.Szerintam most is ilesféle kategriába gyártanak

3. rappali_

rappali_ Well-Known Member

Kkmajsán gyártanak...talán Claas váltókat (meg részeket a környéken).

4. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

blitzkrieg likes this.
  5. luperator

luperator Well-Known Member

Ez a Komondor MANPAD, SPAAG(?) , aknavető ötlet tetszik. Nem tudom, más ilyen kategóriájú járművekhez képest milyen a teljesítménye és amúgy mennyire életképes de ha azt nézzük, hogy pár napja került ki hír a JLTV-ről amire Hellfire lett aggatva, páncéltörő feladatkört sem vetném el, bár nem is az lenne az első.
    Minden más esetben maradnék első körben az összeszerelő - karbantartó üzem kategóriában, ami nem létezik, azt nem lehet máról holnapra megteremteni.

6. ms07

ms07 Well-Known Member

Először rengeteg pénzt bele kellene tolni a Gamma/Respirátorba, jelenleg kis manufaktúra szerűen hegesztgetik, legózzák össze a Kommondort. Furcsa, hogy a rendőrségi változatból se vett még a híres tek se, van helyette átgányolt Btr, és valami Kommondor hasonmás külföldi gépük... Én a cash-t inkább a fő profiljukba fektetném a helyükbe, abban eddig is jókat gyârtottak.

7. borisz

borisz Well-Known Member

Nem lehet, hogy azok a KOMONDORok is valami vegyi felderítők lesznek?
    Azért egy vegyi üzem nem egy szénás pajta.

8. ms07

ms07 Well-Known Member

Az alap hordozójármű a korábbi változatokhoz hasonlóan kialakított önhordó páncéltesttel rendelkezik, ami biztosítja majd az alkalmazhatóságát olyan gócpontok megközelítése esetén is, ahol fennáll a robbanásveszély, s ezáltal a repeszhatás lehetősége. " RD4332-es típus

Elvileg a duplafülkés, platós lesz, a platóra megy a spec tűzoltó szett, 7ezres tartály, rekeszek stb, plusz lesz BM-es műszaki mentő is

blitzkrieg likes this.
  9. luperator

http://gammatech.hu/?mnuGrp=&module...rmu&csoport=Katonai harcjárművek és utánfutók

A vicc hogy amiről itt írtunk, arra ajánjlák is, persze tény hogy előtte rájuk fér a kapacitás bővítés.

10. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

a TEK-nek szerintem nagyon nincs szüksége MRAP-ra, ezen kívül egyetértek . Szerintem a komondor mint alap jó anyag, erre az alapra esetleg lehetne rakni sok mindent és akkor sok minden lehetne belőle , a másik kérdés ha esetleg ez bekövetkezne hogy ilyen kapacitás mellett szerintem a HM nagy rendelése esetén negatív lenne hogy kb 100 évet kéne várni amíg leszállítják az összes változatot. Jó lesz ez de kb egy 5 év múlva amikor már látják hogy mit lehet normálisan rárakni és még kapacitás is lesz hogy értelmes mennyiséget gyártsanak le évente, addig marad a savazás és a találgatás esetleges fejlesztés

blitzkrieg likes this.
  11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nekem azt mondták a rendőrnapon a TEK-esek, azért vettek néhány Scorpion MRAP-t, hogy legyen, ha mégis kellene. Mert ha nincs, de épp kellene, az már késő, akkor már nagy baj van. És azért nem Komondort vettek, mert a Scorpion már bizonyított, ez biztos hogy jó. Nem akartak ők lenni a "tesztelők".

12. fedett_mókus

Erről nem hallottam de kíváncsian várom hogy mondjuk 5 év múlva milyen termék paletta alakul ki ( HA kialakul) a kommondor alapjára, potenciál van benne.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Már voltak velük itthon éles akcióban.

Terminator likes this.
  14. fedett_mókus

@krisss
    A "nagy bejelentés" időpontjáról még mindig nem lehet semmi kiadhatót tudni?

15. krisss

krisss Well-Known Member

Az időpontot eddig sem tudtam. Nem tudom mi határozza meg mikor lesz. Majd ha akarják bejelentik.

honved likes this.
  16. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Komondorrol én úgy tudom hogy nem igazán alkalmas ugye terepre. Illetve földúton ha kavicsos, száraz elmegy. De ha arról le kell menni vagy sár van , akkor vége elég gyorsan. A csatatéren még nem mindig az utakon és városokban folyik a harc. Nem is biztos hogy szükséges egy bohom Mrap ezekre a feladatokra. Vegyi felderitestol a tuzoltasig meg aknavetőt is nem tudom mi ez a Jolly joker komondor . Ezekre a feladatokra sokszor elég egy Pick up, vagy egy terepes valtozatu 1.5-2 tonnás platós némi páncél plusszal meg miegyeb el ami a bakanak kell.

honved and luperator like this.
  17. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ja és az lehet csak töredéke ár lenne, valamint van hozzá alkatrész és szerviz hálózat.

18. honved

honved Well-Known Member

Olyan eszközt senki nem szeret venni, ami még sehol nem volt rendszeresítve, gyakorlatban használva.

19. luperator

Erről az jut eszembe, hogy a hazai ipart szeretnék erősíteni, de inkább kipróbált eszközöket vesznek külföldről. Érthető, de ha a fejlesztő ország nem foglalkozik vele, akkor nem lehet azt várni, hogy majd más költ rá. Naivan úgy érzem, hogy ha valahol, a TEK-nél lett volna keret rá, hogy nyúzzák a Komondort és együttműködve a gyártóval valami legyen belőle. (Ilyen alapon, az elmúlt évek tanulsága szerint bármit lehet fejleszteni saját erőből idehaza, ami hiába jó ha a kutyát nem érdekli.)

blitzkrieg and tomsinner like this.
  20. arcas

arcas Well-Known Member

Legalább annyit mondj, hogy Te elégedett leszel vele vagy sem ?! Nekem ennyi már elég a lelki békémhez. :D

blitzkrieg likes this.

Ezen oldal megosztása