A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
"A Zrínyi 2026 program hátralevő feladatai között szerepel a légvédelmi rakéták és katonai radarrendszerek fejlesztése, a páncélozott személyszállító járművek és harckocsik képességeinek megújítása. Ismét megjelenne a honvédség korábban elveszített fegyverneme, a tüzérség, mégpedig vontatott és önjáró formában is, valamint páncéltörő eszközök beszerzése is napirenden van."
https://hvg.hu/gazdasag/20181213_Benko_peldatlan_fejlesztes_elott_a_honvedseg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Mi a szabály most: épületben le kell venni a sapkát/kalapot/barettet stb?
Ördög tudja, szerintem már minden cégnél más a szitu, nálunk annak idején a kutyát nem érdekelte a fejeden van -e vagy nem az épületben. Azért amikor mindenki hivatásos már csak félig meddig kezelik úgy a tiszt urak a dolgokat mint a sorállomány idején.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
A csendőr sapka is simán játszhatna, tollak nélkül, vagy a 2.vhs bocskai is tetszik nekem.
Tollak nélküüüüül? Az akkor mi volna Stan és Pan kalap? Csakis eredeti kakas tollakkal. Mondjuk inkább kinéznének csóri váposok egy csendőr szerkóban még karabéllyal is mint ebben a piros barettben meg tereptarkában.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Még van benne egy dolog. Szerintük az teljesen rendben van, hogy majd mi a horváth LNG portokról szerezzük be az USA palagázt, mert az biztonságosabb. Ja, majd a horvátokon keresztül lesz biztonságos, akik épp az Interpolnál köröztetik a MOL vezérünket.
Ez a tipikus probléma az USA-val.
Hogy nekik ezek a kis szar államocskák egy nagy, tengeren túli közös valaminek ugyanazon államai, nem pedig konkrétan különböző népek, különféle lokális politikával és érdekekkel.
És majd pont nekünk mondják meg, hogy lépjünk túl a nemzetiségi kérdéseken. Nekünk, akiknek minden külpolitikai relaciónk a határainkon túli nemzetiségek helyzetével kapcsolatos.

Az USA nem érti, hogy miért nem szeretik őket sokan a világban.
A magyar embernek az USA az ígéret földje, de egyúttal az a világbirodalom, ami mindig is túl messze volt.
'44-ben csak bombázni jött ide, utána magunkra hagyott, majd csak bullshitelt 89 óta, végül csak azért vett be minket a NATO-ba, hogy a területünket használja az aktuális háborújához és sakkban tudja tartani jobban az oroszokat.
Soha nem kaptunk tőlük rendes, minket is komolyan vevő ajánlatokat, csak listaáras ötleteléseket, soha nem törték magukat nálunk érdemben.
De a lojalitást reflexfől elvárják.
Köszönhettünk nekik mást is még a II. világháború előtt, meg '56-ot is kifelejtetted, hogy szépen bujtogatták a népet, hogy keljünk fel a szovjetek ellen, majd jönnek és segítenek, aztán mi fellázadtunk, ők meg a kanapéjukban szivarozva nézték kb élő adásban, ahogy felmossák velünk a padlót. Amúgy korrekt amit írsz.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Tollak nélküüüüül? Az akkor mi volna Stan és Pan kalap? Csakis eredeti kakas tollakkal. Mondjuk inkább kinéznének csóri váposok egy csendőr szerkóban még karabéllyal is mint ebben a piros barettben meg tereptarkában.
Hát igen, a régi egyenruhákat simán vissza lehetne hozni, városban mászkálni pont megfelelő lenne, az olaszoknál amikor jártam 2009-ben láttam "díszelgőben" járkáltak az ottani rendőrök, sőt szerintem most is abban vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 534
45 002
113
Köszönhettünk nekik mást is még a II. világháború előtt, meg '56-ot is kifelejtetted, hogy szépen bujtogatták a népet, hogy keljünk fel a szovjetek ellen, majd jönnek és segítenek, aztán mi fellázadtunk, ők meg a kanapéjukban szivarozva nézték kb élő adásban, ahogy felmossák velünk a padlót. Amúgy korrekt amit írsz.
Nézték a francokat, el voltak foglalva a szuezi csatornával, meg azzal hogy keresztbeverjék a britek/franciák bénázását egyiptomiakkal szemben!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pocok75

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 518
113
Olyanok a kilatasok hogy egy csomo embert kell majd repulovel szallitani... Iraki letszam bovites koszovoi nagyobb szerepvallalas... Uj orosz es ukran teruletekre is ugy nez ki hamarosan kell menni megfigyelni bekefentartani... Sziriaba is lehet megy egy kissebb csoport /mar az a konfliktus se fog sokaig tartani es ugy nez ki hogy szukseg lessz nato kurdisztani jelenletere ahogy irakba... Afganisztan ugye kerdeses hogy lessz e ott keresnivalonk a jovobe... Emellett ott a v4 ugye egy zaszloaljnyi ember van felajanlva azthiszem azt nem irhatom le mennyi ember az aki nagyon rovid kesszenleti idovel kerul szolgalatba es legiuton " szinte" azonnal szallithato. Eubg harccsoport ugye nato harccsoport is... Ehhez mind kell a legiszallitasi kepesseg... Mind ez a sok harccsoport magaval von egy csomo kulfoldi hadgyakorlatot... Ugyhogy ja szukseg van ra... A legi szallito flotta sose a kozvetlen magyar honvedelmet szolgalja hanem a kozvetettet. /szovetsegesi kotelezetsegunk ha azt akarjuk hogy mas kuldjon ide embert ha baj van nekunk is kell ha nalluk baj van. Eggyenlo aranyba.../legalabbis ha jo a szovetsegi rendszer./ egy magyarorszag teruleten vivott haboruba a legiszallitasi kepesseg csekej kihasznaltsagal rendelkezne honvedelmi feladat tekintetebe.../max par fordulo fegyvert hozznanak de azt is altalaba a szallito rendezi egyedul fekete uzletelesre lehetne hasznalni.../ahol az elado nem vallal biztositekot az aru celbajuttatasara kezbesitesere kiszallitasara.../
Afganisztán nem a mi háborúnk. Ha USA igényli a jelenlétünket ott golyófogónak akkor tejeljen. Vigye ki a katonáinkat és oldja meg az ellátásukat saját pénzéből. Koszovóból meg igencsak jó lenne kivonulni már. Menjenek oda a holland békefentartók. Lassan húsz éve ott vagyunk, én megértem hogy befolyási övezetünk a balkán, de kezd már ott egyre jobban elmenni minden. Ha valaki azt akarja hogy ott maradjunk , akkor az tejeljen. A hollandok úgyse érnek pl xart se ha éles a szitu.
Amúgy jé Trumpli nem azt mondja hogy tejeljen aki júeszé védelmet akar? Amúgy 20, na jó 18 (?) év alatt mi a toszt védtünk Koszovóban? Szerb templomot meg kisebbséget? Na és mi van a Sínai félszigeten? Meg Cipruson? Milyen nemzetbiztonsági oka van annak hogy ott vagyunk?
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Ez nem csak felénk ilyen ám, alapból én egyre jobban úgy látom hogy ők a jelen kor Római Birodalma, abszolút a hódításról, befolyásszerzésről szól náluk minden, nagyhatalmi gőggel, elittudattal megfűszerezve. Ők mindenkinél jobban tudnak mindent, még azt is hogy másnak mi a jó.

En szerintem ez amolyan automatikus folyamat, a leigazo nem fogja nagyra becsulni a leigazottat. Ilyen volt a japan-, britt birodalom meg a szovjet is a maga terfelen. Szoval aki kicsit is nagyobb szeletet szerzett valaha is a tortabol annal elojottek szerintem az ilyen jellemvonasok :D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Néztem az M1 híradót, ott is szó volt a mai képességbemutatóról (bár mondjuk elmével tárgyakat mozgatni, vagy dolgokat felgyújtani, olyan képességeket nem láttam), és feltűnt ott egy alak német hóálcában. Érdekes hogy képeket róla viszont nem látok sehol. Abból is volt beszerzés?

Más, ezzel még mindig nem lehet ölni, sőt, de van már ilyen is.
"A Magyar Honvédség több mint 7,5 milliárd forintos egészségügyi beszerzéséről döntött a kormány – derül ki a Magyar Közlöny csütörtöki számából. E szerint Magyarország védelmi képességének további erősítése, a Magyar Honvédség korszerű egészségügyi ellátó képességének fejlesztése, valamint a Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program megvalósításának elősegítése érdekében a honvédség részére egy új "Role-2" elnevezésű egészségügyi ellátó létesítményt szereznek be."
https://hvg.hu/gazdasag/20181213_75_milliard_forintos_egeszsegugyi_beszerzes_jon_a_honvedsegnel
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ez nem csak felénk ilyen ám, alapból én egyre jobban úgy látom hogy ők a jelen kor Római Birodalma, abszolút a hódításról, befolyásszerzésről szól náluk minden, nagyhatalmi gőggel, elittudattal megfűszerezve. Ők mindenkinél jobban tudnak mindent, még azt is hogy másnak mi a jó.
Nagyon igaz amit írsz...
Nehéz az USA-t szeretni...különösen magyar perspektívából.
A kérdés hogy érdemes e - megéri e - velük rosszban lenni?
Szerintem nagyon nem.
Az tuti hogy egy olyan kis országnak mint a magyar muszály fényesre nyalni valamelyik erős ország seggét.
Mi reálisan választhatunk az amik, a németek és az oroszok között.
- A németek ülepével kétszer már próbálkoztunk...ha azt mondom nagyon nem jött be akkor azt hiszem elég finom voltam.
- Az orosz is megvolt már egyszer...az sem volt az igazi. Nem hiszem hogy másodszor is meg kéne próbálni.
- Szerintem az amik segge sem lehet rosszabb mint a német vagy az orosz...egy esélyt szerintem minenképp megérdemelne.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 084
113
Nagyon igaz amit írsz...
Nehéz az USA-t szeretni...különösen magyar perspektívából.
A kérdés hogy érdemes e - megéri e - velük rosszban lenni?
Szerintem nagyon nem.
Az tuti hogy egy olyan kis országnak mint a magyar muszály fényesre nyalni valamelyik erős ország seggét.
Mi reálisan választhatunk az amik, a németek és az oroszok között.
- A németek ülepével kétszer már próbálkoztunk...ha azt mondom nagyon nem jött be akkor azt hiszem elég finom voltam.
- Az orosz is megvolt már egyszer...az sem volt az igazi. Nem hiszem hogy másodszor is meg kéne próbálni.
- Szerintem az amik segge sem lehet rosszabb mint a német vagy az orosz...egy esélyt szerintem minenképp megérdemelne.
Nem tom ki hogy van vele de nem vagyok az a nyalogatós típus...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 181
61 076
113
Afganisztán nem a mi háborúnk. Ha USA igényli a jelenlétünket ott golyófogónak akkor tejeljen. Vigye ki a katonáinkat és oldja meg az ellátásukat saját pénzéből. Koszovóból meg igencsak jó lenne kivonulni már. Menjenek oda a holland békefentartók. Lassan húsz éve ott vagyunk, én megértem hogy befolyási övezetünk a balkán, de kezd már ott egyre jobban elmenni minden. Ha valaki azt akarja hogy ott maradjunk , akkor az tejeljen. A hollandok úgyse érnek pl xart se ha éles a szitu.
Amúgy jé Trumpli nem azt mondja hogy tejeljen aki júeszé védelmet akar? Amúgy 20, na jó 18 (?) év alatt mi a toszt védtünk Koszovóban? Szerb templomot meg kisebbséget? Na és mi van a Sínai félszigeten? Meg Cipruson? Milyen nemzetbiztonsági oka van annak hogy ott vagyunk?
Ejj, hát nem emlékszel? 2003-ban a Juhászferi megmondta, hogy a területvédelemnek vége, a "Közelkülföldön" kell szerepet vállalni.
Amúgy azt is mondta 2003-ban, az akkori 25 ezresre visszanyíró "haderőreform" beharangozásakor, hogy tíz éves időtávlatban fegyveres konfliktus a térségünkben nem várható. És igaza is lett, mert az ukrán ribillió 2013 októberében indult csak. Igazi jóstehetség volt!

Amúgy a koszovói is még a KFOR időkben, 99 után indult, a boszniai IFOR/SFOR mintára, ami meg vmikor 96 körül kezdődött, a sinai félszigeti meg vagy két évtizeddel korábban. Vietnám is kb 75 után.
Szóval igen, haza lehetne már hívni az összes katonánkat, még ha nem is olyan sok, ami külhonban szerepvállal, mert bízisten fogalmam sincs, hogy ennek a bő negyven évnyi idegenben bohóckodásnak a mindenkori pénszóráson kívül mi értelme volt?!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 726
3 828
113
Nagyon igaz amit írsz...
Nehéz az USA-t szeretni...különösen magyar perspektívából.
A kérdés hogy érdemes e - megéri e - velük rosszban lenni?
Szerintem nagyon nem.
Az tuti hogy egy olyan kis országnak mint a magyar muszály fényesre nyalni valamelyik erős ország seggét.
Mi reálisan választhatunk az amik, a németek és az oroszok között.
- A németek ülepével kétszer már próbálkoztunk...ha azt mondom nagyon nem jött be akkor azt hiszem elég finom voltam.
- Az orosz is megvolt már egyszer...az sem volt az igazi. Nem hiszem hogy másodszor is meg kéne próbálni.
- Szerintem az amik segge sem lehet rosszabb mint a német vagy az orosz...egy esélyt szerintem minenképp megérdemelne.
Az orosz seggét nem nyaltuk!!!!! :hadonaszos:Ellenben a szovjetek seggét is csak a komcsik! Na ők aztán meggyőződésből!
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
Még van benne egy dolog. Szerintük az teljesen rendben van, hogy majd mi a horváth LNG portokról szerezzük be az USA palagázt, mert az biztonságosabb. Ja, majd a horvátokon keresztül lesz biztonságos, akik épp az Interpolnál köröztetik a MOL vezérünket.
Ez a tipikus probléma az USA-val.
Hogy nekik ezek a kis szar államocskák egy nagy, tengeren túli közös valaminek ugyanazon államai, nem pedig konkrétan különböző népek, különféle lokális politikával és érdekekkel.
És majd pont nekünk mondják meg, hogy lépjünk túl a nemzetiségi kérdéseken. Nekünk, akiknek minden külpolitikai relaciónk a határainkon túli nemzetiségek helyzetével kapcsolatos.

Az USA nem érti, hogy miért nem szeretik őket sokan a világban.
A magyar embernek az USA az ígéret földje, de egyúttal az a világbirodalom, ami mindig is túl messze volt.
'44-ben csak bombázni jött ide, utána magunkra hagyott, majd csak bullshitelt 89 óta, végül csak azért vett be minket a NATO-ba, hogy a területünket használja az aktuális háborújához és sakkban tudja tartani jobban az oroszokat.
Soha nem kaptunk tőlük rendes, minket is komolyan vevő ajánlatokat, csak listaáras ötleteléseket, soha nem törték magukat nálunk érdemben.
De a lojalitást reflexfől elvárják.
Ez mind igaz, viszont nem verték le egy forradalmunkat sem. Nem szállták meg az országot 3 alkalommal. Soha nem tekintették hazánkat a saját érdekszférájuknak (sajnos a II. vh után sem) és nem exportálták sem a kommunizmust sem autoriter tekintélyelvű rendszereket sem hozzánk. Ami az oroszokról nem feltétlenül mondható el. Ez a vita 1000 éve tart: kit válasszunk Istvánt (Nyugat) vagy Koppányt (Kelet) és mindig vannak akik Koppányt választják annak ellenére, hogy mind kulturálisan, mind gazdaságilag, mind vallásilag stb minden szempontból a Nyugati kultúrkörbe tartozunk. A jelenleg hatalom (mivel Nyugaton senki nem áll vele szóba) aki egyébként 2010 előtt harsányan oroszellenes volt most az orosz kapcsolatot erőlteti és ennek rendeli alá a propagandáját. Nem szabad ennek bedőlni, attól még hogy egy hazugságot (pl. "nagy migránsveszély, holott egy sem akar nálunk maradni) folyamatosan ismételnek, attól az még nem lesz igaz csak eltereli a figyelmet a valódi problémákról pl. korrupció vagy eü helyzetéről. Én ismerem Oroszországot, az orosz embereket, évente 2-3 hetet töltök Moszkvában. Az orosz emberek nagyon szimpatikusak, de egy álomvilágban élnek ahol még minig nagyhatalmak kb. spanyol mértékű GDP-vel meg olyan katonai kltségvetéssel ami a Nato költésgvetésének talán huszadával (Oroszország 66 milliárd dollár, Nato 970 milliárd dollár) egyezik meg. Oroszország gazdaságilag még tőlünk is el van maradva, politikailag pedig olyan rendszert épít amit már sajnos ismerünk 90 előttről. AZ USA globális nagyhatalom, nyilvánvalóan a saját érdekeit nézi, de jogállam, demokratikus, szabad ország, olyan életszínvonallal amit soha nem fogunk tudni elérni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 115
73 641
113
Ejj, hát nem emlékszel? 2003-ban a Juhászferi megmondta, hogy a területvédelemnek vége, a "Közelkülföldön" kell szerepet vállalni.
Amúgy azt is mondta 2003-ban, az akkori 25 ezresre visszanyíró "haderőreform" beharangozásakor, hogy tíz éves időtávlatban fegyveres konfliktus a térségünkben nem várható. És igaza is lett, mert az ukrán ribillió 2013 októberében indult csak. Igazi jóstehetség volt!

Amúgy a koszovói is még a KFOR időkben, 99 után indult, a boszniai IFOR/SFOR mintára, ami meg vmikor 96 körül kezdődött, a sinai félszigeti meg vagy két évtizeddel korábban. Vietnám is kb 75 után.
Szóval igen, haza lehetne már hívni az összes katonánkat, még ha nem is olyan sok, ami külhonban szerepvállal, mert bízisten fogalmam sincs, hogy ennek a bő negyven évnyi idegenben bohóckodásnak a mindenkori pénszóráson kívül mi értelme volt?!

Ha már emlékezünk... volt időszak, amikor a jelenlegi döntéshozók még ellenezték a külföldi missziókat, most meg létszámot emelnek és hozzá újabb repülőgépket vesznek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 066
113
Ez mind igaz, viszont nem verték le egy forradalmunkat sem. Nem szállták meg az országot 3 alkalommal. Soha nem tekintették hazánkat a saját érdekszférájuknak (sajnos a II. vh után sem) és nem exportálták sem a kommunizmust sem autoriter tekintélyelvű rendszereket sem hozzánk. Ami az oroszokról nem feltétlenül mondható el. Ez a vita 1000 éve tart: kit válasszunk Istvánt (Nyugat) vagy Koppányt (Kelet) és mindig vannak akik Koppányt választják annak ellenére, hogy mind kulturálisan, mind gazdaságilag, mind vallásilag stb minden szempontból a Nyugati kultúrkörbe tartozunk. A jelenleg hatalom (mivel Nyugaton senki nem áll vele szóba) aki egyébként 2010 előtt harsányan oroszellenes volt most az orosz kapcsolatot erőlteti és ennek rendeli alá a propagandáját. Nem szabad ennek bedőlni, attól még hogy egy hazugságot (pl. "nagy migránsveszély, holott egy sem akar nálunk maradni) folyamatosan ismételnek, attól az még nem lesz igaz csak eltereli a figyelmet a valódi problémákról pl. korrupció vagy eü helyzetéről. Én ismerem Oroszországot, az orosz embereket, évente 2-3 hetet töltök Moszkvában. Az orosz emberek nagyon szimpatikusak, de egy álomvilágban élnek ahol még minig nagyhatalmak kb. spanyol mértékű GDP-vel meg olyan katonai kltségvetéssel ami a Nato költésgvetésének talán huszadával (Oroszország 66 milliárd dollár, Nato 970 milliárd dollár) egyezik meg. Oroszország gazdaságilag még tőlünk is el van maradva, politikailag pedig olyan rendszert épít amit már sajnos ismerünk 90 előttről. AZ USA globális nagyhatalom, nyilvánvalóan a saját érdekeit nézi, de jogállam, demokratikus, szabad ország, olyan életszínvonallal amit soha nem fogunk tudni elérni.

A demokratikus szabad országon kurvára röhögtem :D
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 846
4 835
113
A demokratikus szabad országon kurvára röhögtem :D
A választás szabad? A Képviselőház és a Szenátus ellenőrzi a végrehajtó hatalmat (elnököt)? Az igazságszolgáltatás független? Vagy ott is Szájer felesége a főbíró? Az ügyészség pártatlan? Vagy ott is megbízható régi pártkáder, a Vezető szotyiköpködő társa a főügyész? A sajtó szabad? Vagy ott is felvásárolták az összes vidéki lapot és propagandával tömik a népet? Ott is közpénzből olyan pártpropagandát nyomnak, hogy Goebbels elszégyelné magát?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 115
73 641
113
Miniszteri állománygyűlés és technikai bemutató a Szolnoki Helikopter Bázison

https://www.szoljon.hu/galeria/mini...nikai-bemutato-a-szolnoki-helikopter-bazison/

MJ6759.jpg


MJ6818.jpg


MJ6712.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 066
113
A választás szabad? A Képviselőház és a Szenátus ellenőrzi a végrehajtó hatalmat (elnököt)? Az igazságszolgáltatás független? Vagy ott is Szájer felesége a főbíró? Az ügyészség pártatlan? Vagy ott is megbízható régi pártkáder, a Vezető szotyiköpködő társa a főügyész? A sajtó szabad? Vagy ott is felvásárolták az összes vidéki lapot és propagandával tömik a népet? Ott is közpénzből olyan pártpropagandát nyomnak, hogy Goebbels elszégyelné magát?

1. Az elektoriális választási rendszer már eleve nem képviseli a normális választás lehetőségét (bár utoljára itt is szabad volt a választás, ezt a kint lévő EU-s megfigyelők is igazolták akik az ominózus választás.hu lefagyásakor is jelen voltak).
2. Na szerinted ki lenne ott a főügyész? :D
3. Szabad sajtó. Az amerikai sajtó sosem volt szabad :D a 2 párt irányítja a 2 felé polarizált sajtót. A lapok meg eleve a pártok kezén voltak szóval a pártpropaganda a csapból folyik. A szólásszabadság mint olyan pedig már az egyetemeken kezd kimúlni a polkorrektség oltárán.
4. A korrupció olyan szinten van intézményesítve hogy itthon a szájukat megnyalnák a kedves elvtársak. (vállalati lobbi(kenőpénz) legalitása)
Olyan szintű naivitás azt hinni, hogy a demokratikus nyugaton akármi egy leheletnyivel is demokratikusabb, hogy eldobom az agyam, csak nekik kb 100 évvel több gyakorlatuk van a szar demokratikus szólamok mögé lapátolásában mint a hazaiaknak.