1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Lator

Lator Well-Known Member

Én nem akartam leütni a feldobott labdát te megtetted:)

2. Ocses

Ocses Active Member

Muszáj volt. ;)

3. zeal

zeal Well-Known Member

Kicsit szinezem a tortenetet. Ramentem a dramai hatasra. :)
    Nyilvan nem igy ertettem.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Miről is beszélsz most?Elolvastad,hogy miről is beszélgetünk?

5. Ocses

Ocses Active Member

Hát hogy? Csak mert kapásból eszembe jut 1 irak. 7 afganisztánban meghalt magyar katona. 5 harci cselekményben 2 baleset 1 szívroham.

6. Celebra

Celebra Well-Known Member

Igen.
    És lehet,hogy nem láttál még ipari balesetet,de bizony van,hogy felapritja a gép a kezelőjét.Favágásnál elszakadt lánc ledarálta a manus combját-személyesen vittem orvoshoz.Nemvolt még mobiltelefon.Szoritókötést rá,be az UAZba és gyerünk mielött elvérzik.Beértünk vele,megmaradt

7. krisss

krisss Well-Known Member

Jár a keksz.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Ha nálad az iper veszélyessége meg egy Afganisztán vagy Irak egy szinten van az a te bajo csak ne terjeszd a hülyeséget.

therob and krisss like this.
  9. dudi

dudi Well-Known Member

Félreértés ne essék sem Irakban sem Afganisztánban nem kell térdig járni a golyózáporban de azért még sem ugyan az a szint.

10. Ocses

Ocses Active Member

Követelem csinálj egy topicot a favágókanak. :hadonaszos::D:D

borisz, arcas, krisss and 1 other person like this.
  11. ic400bk

ic400bk New Member

Azt is hozzá kell tenni, hogy egy katonának kicsit több a kötelessége és a felelőssége. Egy hiba börtönéveket ér vagy emberéleteket, és ehhez elég ha csak rosszkor merül le a telefonod. Meg kell állni a helyed minden téren. Mindenben jónak kell lenned. Fizikálisan ott kell lenni, szolgálatot el kell látni, készenlétet be kell tartani, az elsajátított tudást a legmagasabb szinten kell űzni, hibának helye nincs (lövészetek,). El vagy szakítva az otthonodtól (gyakorlatok, missziók). Nem mellesleg az alkotmányos jogaidat csorbítják.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Favágó!

krisss likes this.
  13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nemhiszem.De Latort tudom idézni.Minek mentél katonának?Bele lehet halni.Szakmai ártalom.Favágóra meg rádölhet a fa.Matróz meg belefulladhat a vizbe.Soför közuti balesetben halhat meg.Újságirót lelőheti a maffia.Folytassam még?Honvédség feladatköri leirásában kiemelt helyen szerepel a harcfeladatok ellátása.Engem nem kérdeztek meg,akarok e katona lenni,behivtak.Nem kérdezték meg,akarok e Dráva partján kuksolni,nézzni a jugok lövöldozését,odaküldtek.Nem kaptam érte fizetést,állampolgári hazafias kötelezettségem volt.Lelőhettek volna?Le.Féltem e?Igen.Kaptam érte kitüntetést?Nem.Kaptam érte bármit?Nem.Bármelyik surranótársam kapott érte bármit?Nem.
    Tisztelem azt,ki elhivatottságbol szolgálja a Hazát.Aki meg úgy érzi,hogy néki ez túl veszélyes,az szereljen le,és mennyen el nőgyógyásznak.Péra talán nem harapja le a kezét,ha kellően óvatos

fip7, antigonosz and anonim999 like this.
  14. zeal

zeal Well-Known Member

Most szivatsz?
    Bocsi, de korabban ezt itt kitargyaltuk es azota nekem nem valtozott a velemenyem. Nem veszem be ezt az eletem aran is - szoveget.
    Elo lehet adni a csajoknak, de en nem kerek belole. Ha beut a baj, akkor mire egy magyar katonanak eloszor felmegy a pulzusa, addigra az en hullam mar reg oszlasnak indult. Nagyon keves olyan helyzet lehetseges ahol nem a profiknak jobbak a tulelesi eselyeik.

15. zsolti

zsolti Well-Known Member

Piros betűs ünnepen esett eddig legjobban a gyúrás nekem is :D. Így van, tudni kell értékelni azokat a dolgokat is, amik megvannak. Nálam a pohár félig mindig tele van, s ez csak elhatározás kérdése.

silversisko likes this.
  16. Ocses

Ocses Active Member

???
    Neharagudj de pusztuljak el ha értem miről beszélsz.

17. Ocses

Ocses Active Member

Te még mindíg nem érted úgylátszik.
    Ne azért ne legyen 60 éves lövész,tűzoltò, TEK es mert őneki mennyiszer volt már az élete veszélyben. Bár a köz szolgálatát akkor mivel is jutalmazza az állam, de mondanám inkábba magyar emberek

És igen. Vannak még veszélyes szakmák. Hamár felhoztad van ipari alpinista ismerősöm. Nehéz? Veszélyes? Fárasztó? Igen. De mindamellett leereszkedni egy gyár falán és azt úgy lemosni nem egy iszonyat nagy kunszt fizikálisan. Ja és ha pl. kicsit nagyobb a szél akkor elhalasztják. Mert fő a biztonság. Ja és a fiatalabb megy, az idősebb biztosítja.

Hihetetlen, hogy ezt nem vagytok páran képesek felfogni. Nem a veszély a baj.
    Hanem hogy FIZIKÁLISAN egy ember ilyenkor már nincs a toppon.
    És míg az ipari alpinista ha megfárad ücsörög egy kicsit a beülőben és pihen.
    A favágó leteszi a láncfűrészt.

Te a jugó határon mondhattad azt ha fáradt voltál, hogy bocsi. Egy 3 órát alszom. Addig semmiképp ne jöjjetek.
    Egy harcérinkezésnél nem kérhetsz szüntet mert fáradt vagy.
    Egy 55 éves pedig elöbb elfárad mint egy 25.

Mondhatjátok tegyék őket olyan beóba. De aki addig abban a beosztásban volt azzal mi lessz? Rugják ki?

Ui.:az ha a jugó határon voltál sorosként és nem kaptál érte semmit az szégyen.
    Nem iszonyat nagy pénzre gondolok. Egy plecsni, 3 nap eltáv stb.
    De ez inkább úgygondolom annak a honvédelmi vezetés hibája akik közül van aki azt mondja a glock 17 rosszabb pisztoly mint a p9rc mert nem lehet bebiztosítani.
    Az úr aktív tábornok most is. Tisztázzuk ezek az emberek ugyanúgy nem katonák mint az öttös Erzsi néni. Hiába végez el számtalan katonai iskolát.
    Ez sajnos gondolkodásmód. Remélem lassan kikopnak.

fishbed, alfa74 and therob like this.
  18. zeal

zeal Well-Known Member

Nem a missziozas veszelyeirol szolt a beszelgetes. Olvass vissza egy picit!
    Pro es kontra katonasag temaban en azt mondtam, hogy szerintem a profi (magyar) katonasag kevesebb mikromorttal jar, mint ahogy azt mondjak. Szvsz. az nem erv a katonasag elonyeiert cserebe, hogy "Na jo, de ha baj van akkor az eletet viszi a vasarra...", mert ha baj van - vagyis ha kitor a haboru - akkor civilnek lenni sem kisebb kockazat. Az atlagos es fegyvert soha nem latott civil ferfiaknak lenne a legnagyobb szivas, nem a profi katonaknak.

Kovetkezo hozzaszolasodban szepen felsorolod a nehezsegeket, de te azt hiszed ezek egyedi problemak, amiket mas szakmakban nem ismernek? Ne mar!

19. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Jézusom, ennyit és egy kommentben...
    • Egy tervező vagy gépkezelő hibájánál is pontosan ez van.
    • Minden téren? Ja, nem... Ezért specializálódnak katonák is adott területre. Ezért van pilóta, bokorugró lövész és tüzér és ezek között 0 átfedés van.
    • El vagy szakítva? Lol, civileknél szerinted nincs kiküldetés? Konkrétan egyik barátom többet élt felnőtt életében szállodában, mint lakásában és 5 évig csak látogatni járt haza. Aztán mikor fia már megszületett közölte, hogy vagy itthon adnak neki munkát vagy kilép...
    • Miféle alkotmányos jogot csorbítanak?
    Értem én, hogy mit szerettél volna mondani, csak ekkorát nem kellett volna hozsannázni, mert ez már így inkább a kabaré szintje.

Nagy Csaba, fip7, tomsinner and 2 others like this.
  20. Shadow

Shadow Well-Known Member

De miért lenne valaki 50-60 évesen lövész? Más országokban is leszerelnek az emberek ha már nem alkalmasak fizikailag a szolgálatra és elhelyezkednek valami civil állásban. Gondolom ezt kéne a társadalomnak segíteni, támogatni itthon is hogy az a katona aki már fizikailag nem bírja elntudjon könnyen helyezkedni mikor leszerel. Ez alól max az a kivétel ha valaki tábornok lesz közben de nem lehet mindenki az mert annak a vége a vízfej. Lehet már nem bírja valaki a katonai szolgálatot de szerintem nem kéne onnantól kezdve úgy kezelni 40-50 éves embereket mintha nyomorékok lennének és már csak otthon tudnának üldögélni. Nekem sem ez az első munkahelyem és soha nem gondoltam hogy az lesz a munkám ami.. ez van ma már nem úgy megy hogy az első munkahelyedről mész nyugdíjba

fip7, antigonosz, zeal and 1 other person like this.

Ezen oldal megosztása