1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Egy esetleges USA embargónál , két török járgányon kívül milyen nyugati típus jöhet szóba és esetleg mennyiért? A különbözetet ki állná? Gondolom a nyugati társai vagy még egyszer ennyibe kerülnek. Mint, ahogy az USA- fegyverek, minden a duplája. Én már magam előtt látom, a 220 millió dolláros C-130-ast.

2. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ha elmondod hogy pontosan milyen vasra gondolsz akkor meglátom mit tehetek , vagy csak a Yalcinre gondoltál most ?

3. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

A YALCINRA NMS-re gondultam hogy milyen nyugati tipusok jöhetnek szóba ezek helyett IVECORÓL már olvastam.

4. tonyo

tonyo Well-Known Member

Szerintem az IVECO az ami nem túl drága,de nem is túl olcsó kategoria. Egy kke országnak még elérhető kategoria. Érdemes lenne e szétnézni az olaszoknál?? Ha már a törököt baszogatják. Vagy pl a lengyeleknél. Igaz ő náluk tapasztalat még kezdeti lehet abban a kategoriában.

5. rudi

rudi Well-Known Member

Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
    Fuchs 2
    2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
    Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…

A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
    - kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
    - nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
    - úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
    - elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
    - a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
    - már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
    Egyszóval, szerintem ideális lenne

6. fedett_mókus

hát , elég kevés olyan van ami jó :/ és erről a török vasról se tudnám azt mondani hogyjó , jobb mint a hazai vicc de pl az usa-ban elég nagyot bukott elvileg a M-ATV , ha európát nézzük akkor a németeknek van még ilyesmi jóféle játékszere Fuchs 2 de a lengyeleknek is van ilyesmi cucca báár kérdéses hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, ha már mindenképp kell venni valamit a törököktől ,én már régen mondtam hogy ez a cucc felesleges , nyilván politika miatt lett beszerezve de én azt mondom hogy ha ebből vettünk pár darabot és ezzel letudtuk a törököket akkor legyen... de szerintem nem ilyen cuccok kellenének most első sorban ilyen célra

7. krisss

krisss Well-Known Member

BTR helyett patria AMV ezt meg tartsák meg a németek maguknak.

Masztiff and wolfram like this.
  8. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

A vallás pont nem került elő.

9. Centurio

Centurio Well-Known Member

Az 1:50-nél lévő egyéni felszereléssel már meg tudnék barátkozni.:) Természetesen m4 helyett brennel.:cool:

10. alba

alba Active Member

Én inkább OD színű mellényt adnék nekik! Azok jobban rejtenek

11. krisss

krisss Well-Known Member

Hát mivel magának vette a srcác valszeg.......

Ocses likes this.
  12. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát nemtudom. Nekem ez a jármű olyan se íze, se bűze.
    Mint a franciàknak a vab.

Szerintem ezek inkàbb költséghatékonyak és egyszerűek mint kiemelkedőek haditechnikai szempontból bármiben.

13. K.Atti63

K.Atti63 Active Member

Köszi a választ. Megnéztem a Fuchs 2-ről a videót, amit Algériában gyártanak, hát ezeket szerintem mi is bőven össze tudnánk szerelni. Idáig megvoltam győződve, hogy ha veszünk 6x6-ból, az is török lesz, de ez a német cucc kifejezetten jó lenne, ha akarunk ilyen kategóriát, mivel akkor több 8x8-ast tudnánk venni, és az már lehetne Patria. Mondjuk Patriaból is van ilyen 6x6-os, hát szerintem ez a német cucc jobb lehet. Lett írva a fórumban, hogy BTR-ek helyett jó volna, hát azt nem tudom elképzelni, hogy 8x8-ast ne vegyünk. Szerintem ha veszünk is ilyen 6x6-ost, csak azért, hogy több 8x8-ast tudjunk venni.

14. Úgy tűnik én leragadtam, én még csak arra emlékszem hogy valami spotter a blogján megpendítette hogy lehetséges...
    A támogató szakaszokban lesz rendszeresítve? Vagy csak a különlegeseknél?

15. krisss

krisss Well-Known Member

RPG teljes cseréje lesz. A támogatóban ATGM lesz mint ahogy most is az van.

honved likes this.
  16. Szép, van pénz. :D

17. tonyo

tonyo Well-Known Member

Vajon a tartalékosok meg e fogják kapni az rpg et?

18. fedett_mókus

hát , hozzáértőbbek biztos megcáfolnának hogy ilyet össze tudunk hozni itthon , több dologban se vagyunk megfelelő szinten hogy bármi olyat legyártsunk bármi olyat ami normális utódja lenne a BTR-nek (bár nem nagy cucc , öreg és kuka töltelék de mindegy). Nekem a Fuchs kicsit olyan mint a Stryker hogy oké oké de valahogy mégsem látom az igazinak , ha már mindenképpen kerekessel akanánk leváltani a BTR-t ( most ezzel nem azt fogom mondani hogy csak kerekes technikát üzemeltessünk , épp ellenkezőleg én nagyon láncos párti vagyok, csak az mondom hogy ha mindenképp kerekes kell) akkor legszimpatikusabb nekem eddig a Rosomak volt , integrálunk ahhoz is SPIKE-LR-t ( ha eddig nem lenne...) és nagyon jó kis vasat kapnánk HA tényleg annyira kell a kerekes vas.
    kriss gyorsabb volt mint én, támogatóban ATGM van , CG pedig teljesen kifogja váltani az RPG-t , jobb kérdés lenne szerintem hogy a támogatóban lévő ATGM mivel lesz leváltva ;)
    párat azért lövetnék velük RPG-vel de ha van rá lehetőség tanuljanak már ők is szépen majd a CG-n

19. krisss

krisss Well-Known Member

Hát annak lenne értelme, a bulgároktól meg venni egy rakat fejet hozzá.

krokomach, svajcibeka and honved like this.
  20. megazez

megazez Well-Known Member

Tandemfejeset meg élőerő elleni termobár fejeket ideje lenne akkor rendszeresíteni a tarcsiknál.

krokomach and svajcibeka like this.

Ezen oldal megosztása