1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. therob

therob Active Member

Igen az oktatási anyagban 5.56-os szerepel.

Centurio likes this.
  2. Ocses

Ocses Well-Known Member

Emlékeim szerint ott szksz van, volt. Nem láttam mással őket.

Ráadásul a kivont mennyiség sem kicsi a létszámukhoz képest.

3. Ocses

Ocses Well-Known Member

Elférne. Elfért.
    De ha vettük és soha nem volt semmire használva, fölösleges pénzkidobás.

Magyar honvédségben max az szvd helyett tudtam volna elképzelni valami optikával.

De a kb elmúlt 25 évben amikor érdeklődtem vagy benne voltam éppen a seregbe soha nem hallottam, hogy ezt bárki használta volna.

4. Ocses

Ocses Well-Known Member

Mesélj. ;)

Fricska? Kinek?

Nato-nak?

Hát. Ha igen jól megmutattuk nekik.

5. Szittya

Szittya Well-Known Member

Nato? Mi a nato? :D

Fricska annak aki sokezer km rol egy iroasztal mogul meg akarta mondani hogy mi itt a karpatok medencejebe milyen hadipuskat hasznaljunk mert o nagyon jol tudja hogy nekunk mi a jo valasztas. Mikozbe nem hogy a terkepen meg tudta volna mutatni hol is talalhato pontosan magyarorszag de meg azt sem tudta hogy sivatag vagy dzsungel...

Hogy ezek a fickok lettrk volna anato erosen ketlem... Hogy volt lobbi erejuk az elismerem... De higy akkora nem hogy az o fegyvereiket vegyuk az biztos... Lett veve csak nem tolluk es nem kerult rendszerbe...

Meg e mutattuk nekik??? Szerintem igen nem eroltettek hogy tularazott roncsokat vegyunk tolluk amit kesobb egy olajcserenel komolyabb dologert vagy hozzajuk kellett volna kuldeni vagy ok kultek volna szakembereket az epp aktualis munka elvegzesere... Persze aranyarba felujitas a csomag resze ilyenkor... Ezeket az uzleteket kicsibe kezdik... Puhatoloznak /ez is egy uzlet es mint minden uzletbe nem erdemes egybol a kozepebe csapni.../

De ez csak pletyka.../az ismerosom ismerosenek a szomszedja hallotta nyaralas alatt a busz!egalloba mikozbe taxira vart.../

Ocses likes this.
  6. Szittya

Nato kaliber Amerikánszi fegyver :D Delamerika is amerika ;) fricska? /szerintem ment a kisagyba a basz.d ku.va anyad ha ez kell.../ :D

7. Anti

Anti Well-Known Member

8. Szittya

blogen likes this.
  9. Szittya

Csak mert ha a 85% ba megeggyezo gep 15% kulonbseg arat is egy komplett gep aranak szamolom is boven marad love fegyverekre /amit a mi csomagunk is tartalmaz valamilyen szinten elvileg./

10. Szittya

Es akkor lesz nekik ket harci geppar ami arra eleg egy konfliktusba hogy rejtegetni keljen a konfliktus vegeig hogy utanna is maradjon valami mert egy valodi konfliktushoz edeskeves de a konfliktus vege utan jol johet???

Azthiszem mar ertem a logikat :)

En azert orulok hogy vettunk brazil fal akat es nem usa falovat :)

11. blogen

blogen Well-Known Member

8x Venom + 4x Viper = 646 millió USD. Ha ez nekik jó! o_O

Csak én gondolom, hogy meg kellene vennünk az alig tizenöt éves cseh mihukat az összes fegyverükkel együtt? Mert az meg nekünk lenne jó!
    :hadonaszos:

marton and Szittya like this.
  12. Szittya

Meg a horvat raktarakat is felvasarolhatnank hozzajuk szr ert hgy ert... /momdjuk nem sok de ocso.../

blogen likes this.
  13. Ratamahata

Ratamahata Well-Known Member

Nem a probléma az hogy Trump bácsi a NATOt használja arra a mérhetetlen emberiség elleni bűnre amit folyamatosan csinálnak hosszú évek óta. Ezzel legalizálja a háborús bizniszét, ami az amerikai gazdaságot eltartja.... A NATO mögé bújva mégis máshogyan néz ki hogy nem egyedül b@ssza szét a világot, pedig de!! Létesítsen vérfertőző testi kapcsolatot az anyukájával.... tömören :) Sorry az OFFért....

Kishuszár, blitzkrieg and borisz like this.
  14. mcs

mcs Member

Valahogy csak be kellene téged nyomni a cseh Védelmi Minisztériumba. :)

BiancoGasto and Szittya like this.
  15. Szittya

Egyebkent csak en nem ertem hogy a kanalgep korlatozott gyartasi licenset miert nem adja el a MH valami par milliardert? /nem kellene a teljeset csak par szazezer millio db ig aztan ujra meghirdetni par szazezer db ra :) /annyi license van a MH nek nem ertem miert ulnek rajtuk.../az eldobhato evoeszkozok tilalma miatt szerte a vilagon most aranyat er./

16. arcas

arcas Well-Known Member

Azért milyen érdekes:
    - A cseheknek a szerződés hosszabitás előtt drága volt az amerikai F-16, igy maradtak a Gripennél.
    A szlovákok, akik előtte nem tudtak 6 db Gripen-t lizingelni nagyhirtelen beleugrottak az 14db F-16V-be.
    - A cseheknek drága ill. nem megfelelő volt a 12 db Blackhawk ajánlat, inkább vették a 8+4-es Venom/Viper csomagot.
    A szlovákok korábban váratlanul berendeltek 9 db csupasz Blackhawkot.

Jó... és legfőképpen elég nekünk a 20+16 vadiúj Airbus HForce3-al :rolleyes:

17. Szittya

De latod nekunk csak tenger ette kivenhedt gepek jutottak volna :)

18. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nem tulbuzgo okos politikusaink vettek oket a misszios feladatokhoz még a "gyorsan NATO kompatibilissé valas" es a "déli nyitas" jegyeben? Még az is lehet hogy cseresznyevel fizettek ezert is.

19. Szittya

Politikus dontott hogy kell mert kiadtak MH dontott hogy hogy is... :) nem volt soha tervbe alkalmazasuk semmilyen funkcioba ha jol tudom a beszerzes celja nem az volt... /elvileg lavina inditonak kellett volna lennie... Csak hulyenek neztek aki targyalni ment /lehet tul sok boratot latott az illeto azt mint valami feldebilnek magyarazott neki.../ vagy valami ilyesmi de a dontes hozo nem az volt... Csak igy konnyebben levagtak mi a szitu :D hogy hulyenek neunek minket... Valami lista is volt amire a debilnek nezo azt valaszolta a szerencsetlen tukmalos hogy lehet olyat is valasztani ami nincs a listan... /szerintem nem erre gondolt.../ de mondom hogy ez csak pletyka nem tudom hogy mi igaz beloolle mi nem... /amikor hallottam amikor oriztem ezeket a fegyvereket is se tudtam hogy elhidjem e vagy sem.../ en ezt hallottam ezekrol a fegyverekrol de mar nagyon hajnal volt. Es nem hadititok a megletuk se volt az hisz rendszerbe sohase kerultek semmilyen cellal hivatalos csapatproba se volt valakik kaptak belolluk de csak mint hogy lassak ilyen is van....

20. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Mondjuk ezt a cső alatti dolgot korábban jó ötletnek tartottam, de jobban belegondolva külön több értelme van. Remélem a Bren 2-k mellé a különálló lesz rendszeresítve, ha egyáltalán. Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!

Ezen oldal megosztása