1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. krisss

krisss Well-Known Member

Hát már lenyilatkozták, hogy az ember nélküli toronyra térnek át minden gépen. főleg hogy az teljesen saját gyártás a hitifisttel ellentétben.

tacticool likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

A Honvédségben pénzért senki nincs(legalábbis százados alatt biztosan nem) mert röhely a fizetés a civilekhez képest(bár folyamatos az illetményfejlesztés,ez tagadhatatlan).Tehát aki itt van annak kb a felét érdekli is ez az egész valamilyen szinten tehát rájuk lehet alapozni.A másik fele meg két kategóriára bontható:az egyik kategória az aki nem tudott elmenni nyugdíjba de már szarik az egészbe és amolyan szükséges minimum vagy egy kicsit kevsebb hozzáállással dolgozik,noha a tapasztalata és a tudása alapján 1000x többre lenne képes.A másik kategória pedig az aki a civil életben mindenre is alkalmatlan így csak itt tudott elhelyezkedni(igen ma Magyarországon a fiatalok közt van egy olyan réteg aki ezen a munkaerőhiányos munkaerőpiacon sem tud elhelyezkedni anyira semmirekellő) és bár katonának is tök alkalmatlan de marad mert éhen nem akar halni és a létszámhiány miatt a büdös életbe ki nem fogják rúgni...

3. dudi

dudi Well-Known Member

Hogy konkrétan a tankosoknál mi van azt nagyjából tudom(de nem mondom meg)viszont ilyen nehéz technikára általában azok akarnak menni akik bele vannak "buzulva abba a sok nagy szarba"(ezt kizárólag jó értelmeben mondom!)tehát a végrehajtó humán résszel nem lesz a jövőben sem baj a tankosoknál meg az önjáróknál!

arbalest, Masztiff, fishbed and 11 others like this.
  4. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

ugylegyen

5. Terminator

Terminator Well-Known Member

6. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Ez OK de egy sereg nem csak tankosokbol meg onjarokbol all. Valukmagavala rendszerrel mizus?

7. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt most annyira nem értem.

fedett_mókus likes this.
  8. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Fogynom kell ez EVIDENS. Tul vastag az ujjam.

9. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Tehat a kerdes az hogy ez a fajta megujjulas rendszerszintu vagy csak az uj technikakal kalkapcsolatos szervezeteket szemelyeket erinti ?

10. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Hú, olvastam a Valukmagavala rendszerről, ez egy indiai fejlesztésű szeizmikus radar, amit a barlangi ejtőernyősök használnak.

anonim999, pöcshuszár and SilvioD like this.
  11. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

:)

12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Automatikus szogenerator es a vastag ujjamegyutt valami fenomenalis dolgokra kepesek. Azt hiszem szabadalmaztatom a dolgot. Az eszperanto ugy is megbukott.

dudi likes this.
  13. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

hát talán ha jönnek az új IFV-k akkor a többi egységnél is kevesebb gond lesz

14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Magyarorszagon IFV vel lehet a madaras Tescoban fizetni ?

Kishuszár likes this.
  15. Dactilus

Dactilus Active Member

Nyugat-Balkán említette, misszió ügyileg. Azt mondta azért kell oda más “járgány”, mert a Pumában a kiláthatóság eléggé korlátozott.

Anti likes this.
  16. fedett_mókus

értem én a célzást :D nyilván nem , de Dudi leírta hogy azért vannak a rendszerben olyanok akiket ez vonz és tart bent , nem a pénz ( amúgy is százados alatt nincs olyan aki a pénzért lenne bent)
    Az előző kérdésedre meg hivatalosan nem adhatok választ , azért írtam hogy hátha hogyha az IFV-k megjönnek akkor azok is megfognak fogni embereket és talán így az állomány probléma ici-picit enyhülni fog

17. krisss

krisss Well-Known Member

Meg mi a tarkafasznak vinnél IFV-t a balkánra ?

18. fedett_mókus

akarod mondani BTR ?, vagy mi a halálnak vinnél oda Puma féle eszközt?

Kishuszár likes this.
  19. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Mennyire tudjatok hasznalni a tartalekosokat? Mennyire lehet oket bevonni ujra aktivva tenni ?

20. krisss

krisss Well-Known Member

Az egyelőre kuka, mivel 2 éve megy a rendszer még nagyon nem állt fel, de elég lesz a hírszerzésből ;)

Fennek, szuvorov, kiskrumpli and 4 others like this.

Ezen oldal megosztása