A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 229
76 757
113
Szerintem ilyen téren a top Vietnám, Szu a II. Vh ban, és Izrael. Támadóként meg valóban az USA a modern időket tekintve, viszont az SS is legendás volt a saját idejében, morál az években, fanatizmus a végsőkig.

Szerintem meg a fanatikus muzulmánok meg a japánok...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Valóban változni kell, de ez elsősorban a fejesekre igaz.
Egy magyar katonát pont azért érzek sokszorosan értékesebbnek, mint egy amerikait, mert itt nem lehet rájuk fogni, hogy a pénz vagy egyéb előnyök miatt vannak a seregben. Az elhivatottság náluk valódi (valódibb), a motiváció pedig mélyről jövőbb.
Kreativitásban meg úgy is mi vagyunk a királyok. ;)
Persze csak szerintem.


Mint mindket seregben szolgalo a tapasztalataim alapjan ellent kell mondanom neked. Amerikaban ugy alapbolsokkal erosebb a patriotizmus es akozossegiszellem. Meg van az elonye amagyar katonanakis de sajnos nem tanult nem muvelt ( katonailag szakmailag ) meg ma is a T-72 velkell harcolnia ha beindul mukodik,ma is a D-20 sal kell tamogatnia a gyalogsagat ha mukodik stb stb. A magyarkantonanak a nagyon nagy elonye nem a hazafiassaga hanem azhogy odahaza szarbol kell varat epitenie az az a CAN DO attitude. A kreativitas a megoldom. Ez a nagy elonye amiben kiemelkedik es nem a hazafiassaga.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt nagyon rosszul látod!Az amerikai katonák többsége sokkal mélyebb motivációval van a seregben mint itthon.Szóval nem csak több a pénz hanem az eberek hivatástudata is nagyobb.Ők szentül hiszik,hogy pl Afganisztánban az országukért harcolnak.

Ez pontosan igy van !
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az amcsikban olyan mély indoktrináció van a katonáskodás és az amerikai excepcionalizmus felé (na milyen európában ez sovinizmus néven fut) hogy el nem hiszed, szentül hiszik, hogy jobbak mindenkinél és azért vannak a földön, hogy mindenkinek megmutassák az amerikai utat....
Ez igy nem igaz. Az atlagamerikaiban hatalmas a tisztelet a masik sot az idegen fele. Mas kulturak fele is. A katonasag viszont mas. Otta parancs az parancs.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Biztos, hogy jobban tudod nálam, hiszen Te benne élsz.
Nem pont náluk van az, hogy úgy is kaphat valaki állampolgárságot, ha előtte beáll a seregbe? (nem biztos, csak valami úgy rémlik) Nekik mennyire lehet valós az elköteleződés? Nekem nehéz elhinni, hogy egy bármilyen bevándorló tényleg motivált egy ilyen helyzetben, de én csak magamból tudok kiindulni.

Ahoz hogy a seregbe jelentkezhess elobb permanent residentnek/ zldkartyasnakkell lenned. No ezt megszerezni nem egyszeru. Es meg katonaskodassal sem lehet ! Ha viszont megvan a zoldkartyad akkor mar nincs szukseged a katonasagra hogy allampolgar lehes. Azcsak egy alternativa.
Erdemes a sztereotipiakat elfelejteni es tajekozodni. A magyarok is lovas nep de azert szerintem a lakossag 99.9% a budos eletben nem ult lovon. Es ugyanez igaz az amerikai sztereotipiakra.

El kell tudni valasztani hogy mit szeretnenk hinni attol hogy mi a valosag.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
De. Ha x évre aláírsz bevándorlóként megvan neked és a CSALÁDODNAK IS az állampolgárság.


Eloszor a letelepedesi engedelyt kell megkapnod. A zoldkartyat vagy permanent residency-t. Olyan ez mint a magyar katonasag. Nem lehet magyarkatona csak magyar allampolgar. Nem verheteda kulugy ajtajat hogy tekatonaleszel ha allampolgarsagot adnak neked. Amerikaban is igy van. Ez csak egy mitosz. Meg a polgarhaboru idejebol amikor az unionistaknal a nagy vesztesegek miatt piszkosul kelett az ember. Akkor volt ilyen demar az elso VH ban sem bevandorlok harcoltak hanemallampolgarok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 301
113
Eloszor a letelepedesi engedelyt kell megkapnod. A zoldkartyat vagy permanent residency-t. Olyan ez mint a magyar katonasag. Nem lehet magyarkatona csak magyar allampolgar. Nem verheteda kulugy ajtajat hogy tekatonaleszel ha allampolgarsagot adnak neked. Amerikaban is igy van. Ez csak egy mitosz. Meg a polgarhaboru idejebol amikor az unionistaknal a nagy vesztesegek miatt piszkosul kelett az ember. Akkor volt ilyen demar az elso VH ban sem bevandorlok harcoltak hanemallampolgarok.
Oké, te tuti jobban tudod. Mindenesetre ha bevonulsz legalább a család egyszerűbben kap állampolgárságot.
Viszont ez a patriota, hazafias mentalitás, hogy kiállunk a sereg mellett, Hollywoodban és a hiradókban eléggé ütközik a pacifista, hippi, háború és fegyverkezésellenes szövegekkel, tüntetésekkel. Szal sztem azért itt is 2 amerika van.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Oké, te tuti jobban tudod. Mindenesetre ha bevonulsz legalább a család egyszerűbben kap állampolgárságot.
Viszont ez a patriota, hazafias mentalitás, hogy kiállunk a sereg mellett, Hollywoodban és a hiradókban eléggé ütközik a pacifista, hippi, háború és fegyverkezésellenes szövegekkel, tüntetésekkel. Szal sztem azért itt is 2 amerika van.

Eztugy hivjak hogy szolasszabadsag. DEMOKRACIA. Itt megirhatod avelemenyedaz elnokrol hogy szerinted milyen balfasz es korrrupt es akarmi. Semmi bajod nemlesz. Moszkvaban ???
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 333
46 092
113
Biztos, hogy jobban tudod nálam, hiszen Te benne élsz.
Nem pont náluk van az, hogy úgy is kaphat valaki állampolgárságot, ha előtte beáll a seregbe? (nem biztos, csak valami úgy rémlik) Nekik mennyire lehet valós az elköteleződés? Nekem nehéz elhinni, hogy egy bármilyen bevándorló tényleg motivált egy ilyen helyzetben, de én csak magamból tudok kiindulni.
Az a Francia Idegenlégió.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 229
76 757
113
Eztugy hivjak hogy szolasszabadsag. DEMOKRACIA. Itt megirhatod avelemenyedaz elnokrol hogy szerinted milyen balfasz es korrrupt es akarmi. Semmi bajod nemlesz. Moszkvaban ???

Ez milyen trauma vagy komplexus nálatok?Miért Moszkva?Én nagyon sokat hallom az amerikai külpolitikát arról beszélni,hogy Moszkva a gonosz(ebben azért konszenzus van a két párt közt).Viszont alig hallom az orosz külpolitikát arról beszélni,hogy amerika milyen gonosz.Tehát azt látom,hogy amerika kikáltott magának egy ellenséget aki nem tekinti ellenségnek amerikát(vagy bejön a Platoi kapcsolat?).Na ezt magyarázd el nekem!

Ne gyere azzal a balfaszsággal,hogy az oroszok veszélyt jelentenek az UNIO-ra vagy a NATO bármelyik agállamára mert ezt szerintem még odaát sem hiszi el mindenki.
Meg azt is nehezen tudom elhinni,hogy a mélyengyökerező ukrán-amerikai barátság miatt van a harag Moszkva felé.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 333
46 092
113
Ez milyen trauma vagy komplexus nálatok?Miért Moszkva?Én nagyon sokat hallom az amerikai külpolitikát arról beszélni,hogy Moszkva a gonosz(ebben azért konszenzus van a két párt közt).Viszont alig hallom az orosz külpolitikát arról beszélni,hogy amerika milyen gonosz.Tehát azt látom,hogy amerika kikáltott magának egy ellenséget aki nem tekinti ellenségnek amerikát(vagy bejön a Platoi kapcsolat?).Na ezt magyarázd el nekem!

Ne gyere azzal a balfaszsággal,hogy az oroszok veszélyt jelentenek az UNIO-ra vagy a NATO bármelyik agállamára mert ezt szerintem még odaát sem hiszi el mindenki.
Meg azt is nehezen tudom elhinni,hogy a mélyengyökerező ukrán-amerikai barátság miatt van a harag Moszkva felé.
Azzal te tisztában vagy, hogy a Baltikum a NATO és a EU része?:eek: