1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Ocses

Ocses Well-Known Member

Amikor volt alkalmam beszélni német katonákkal ők nem voltak oda az mp7-ért.
    Konkrétan azt mondták kicsi a lőtávolsága és a stopphatása.
    Én nekem CPT-s srácok azt mondták jobban örülnének mp5-nek.

Bár nekem bejön. Dehát nem én használtam.

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A héten ez a második ilyen cikk. Pedig most nagy aktualitása nincs Vhol a fúrógépet bekapcsolták. Ha így van lesz még hamarosan...

3. dudi

dudi Well-Known Member

Azt nem mondták,hogy ellenben nag az átütőerő?

4. alhonvéd

alhonvéd New Member

ST kinetics proposes its 120 mm SRAMS system for Brazília Army's Guarani mortar carrier variant 20604172

5. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Ugyanígy érzek.
    Én is a pár szakértő és valódi érdeklődő miatt vagyok itt - a selejt réteget (agitróp/narancsos propagandisták, tudásukat tekintve zéró formák) meg letiltottam. Sokkal vidámabb így az élet! Szennyezők tényleg, de ott a megoldás - ignore :D

6. Ocses

Ocses Well-Known Member

Nem gondolom, hogy az egy cpt-s nek fontos. Sőt.
    Ráadásul nem sok afgán(nem írtam hol beszéltem velük, bocsi)rohangál mellényben,sisakban.
    Egy konvencionális háborúban lehet értékelnék.

7. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

8. dudi

dudi Well-Known Member

Dehogynem az!Nics értelme a mellényt ha nem lövöd át.

9. Ocses

Ocses Well-Known Member

Őőő

Nem gondolnám, hogy sok tálib vagy más csoportosulás tagja hord lövedékálló felszerelést.

Ráadásul álltalában egy cpt-s ha használja a fegyverét ott nem messze saját erők is vannak. A külső gyűrű.
    Úgyhogy nem árt ha nem olyan nagy az átütő erő.
    Mint egy túszejtésnél. Nehogy esetleg átlőve a támadót, saját erőket lője meg az ember.
    Ráadásul a 9 milisnek nagyobb a megállító ereje.

10. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Azt biztosan tudjátok gondolom, hogy most egy darab AK-63D és három pisztoly a kezelőszemélyzet fegyvere...
    Akkor ki lesz ostoba, ha a pisztolyt a Skorpió váltja az AK-t pedig a BREN? o_O

Firga bácsi likes this.
  11. Ocses

Ocses Well-Known Member

Az aki nem 4 Brent ad nekik.

ravenlord and krisss like this.
  12. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Mérnem mindjárt nyolcat?!
    A mostani helyzethez képest előrelépés lesz, ha lesz BREN is meg Skorpió is, szóval örüljetek. Más a menekülő kezszem tűzereje négy sorozatlövő fegyverrel, mint eggyel és három pisztollyal.
    Bent tényleg centire mérik a helyet, harchelyzetben meg ki és be is kell ugrálni vele, szóval lehet, hogy megkérdezték őket....és Skorpiót akartak. Meg az is lehet, hogy nem, csak ez lett.....

Firga bácsi and borisz like this.
  13. Ocses

Ocses Well-Known Member

Erre írtam a példáim. Mennyire mérik centikben a helyet.

De írom konkréten
    Bmp1, Btr80, Btr80/A
    Hummer, G270, Toyota Land Cruiser
    Maxxpro, Cougar
    Mi8, Hu60,H225M

Ezekben egy kinyitott válltámasz nem okozott problémát az Ak63d

Hogy előrelépés a 4 sorozatlövő fegyver.
    Igen. De miért ne 4 gépkatrabély a 3 géppisztoly és 1 gépkarabély helyett.

Hogy megkérdezték e őket? Nem tudom.
    Hogy érdekelte e őket a válasz. Sejtem.

14. Shed

Shed Well-Known Member

Csak csendben megkérdem, mi értelme van az 1 Bren ès 3 Skorpio felosztàsnak, mikor ujjonnan kell legyàrtani mindegyiket, a méretük is nagyjàból ugyanaz? Ha azt mondjâk hogy harckocsi szemèlyzetnek elég egy gépkarabèly és hàrom pisztoly, ès ezen elv mentén 1 Bren+3 P09 a fegyverzet, az OK. De ugyanakkora méretü, es nagyjàból egy àrù fegyverek esetén minek igy vegyiteni? Rendōrsègnek tökèletes a Skorpio, én örülnék ha nem Amd-vel kellene kijàrni adott esetben, de katonàknak minek? Még a rendèszeknek legyen, mert öket tuti hogy be fogjâk osztani jàrörtàrsnak rendörök mellé, màr jövöre. De egyébként nem értem hova, minek katonànak géppisztoly.

borisz and Ocses like this.
  15. krisss

krisss Well-Known Member

A rövod bren meg a skorpió kb majdnem ugyan akkora.

borisz, Ocses and fedett_mókus like this.
  16. igaziigaz

igaziigaz Well-Known Member

Skorpio hasonló kaliber mint az mp5. Az mp5 városi harcoknál, szűk folyosókon, hajókon, és mindenhol ahol kicsi a hely és kisebb kaliberre van szükség szeretik.

Firga bácsi likes this.
  17. igaziigaz

Ez a privatbankar ritka loser propaganda oldal.

Utoljára egy román imádó és hazug movit raktak fel youtobra

Mekkora hülyeség már, hogy nem tudnak közlekedni a leopárdokkal.... bebaszna, hogy csak vonattal lehetne szállítani és azzal harcolni.... elfelejti a loser propagandár, hogy ez nem király tigris, hogy vonatról kell vele lövöldözni....

vata likes this.
  18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem erre gondoltam.
    A hangsúly a "lehetett"-en van. Úgy értem szerinted.... :rolleyes:

borisz likes this.
  19. Terminator

Terminator Well-Known Member

Én is hallottam már katonáktól, hogy ha a tatai laktanyából bármelyik irányba elindulnak, minden irányban olyan az első híd, hogy a Leopárdot már nem bírja el.

Spartan.asfv likes this.
  20. igaziigaz

Hülye pletykák mindig vannak, de érdemes megnézni a lengyeleket. Ha ők megtudják oldani a közlekedést akkor a magyaroknak is menni fog...

Ezen oldal megosztása