A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nálunk a Néphadsereg megítélése miatt is szar a Honvédség társadalmi elfogadottsága. Amerikában miért nem okozott olyan nagy törést a vietnámi háború, ill. a hippi kultúra hatása a civilek és a katonaság között? Vagy én itt Mo.-on a filmekből,zenéből,kiindulva nagyobbnak érzem a Flower Power hatását,mint amilyen valójában volt?
A magyar társadalom védelmében azért mondjuk el azt is, hogy sajnos a magyar katonák a török háborúk óta jellemzően nem Magyarország, hanem egy másik hatalom érdekében harcoltak. A 48-as szabadságharc egy totális katonai vereség volt, mégis az akkori honvédekre megbecsüléssel emlékezünk, mert ők Magyarországért harcoltak. Kevés sikerélménye volt a magyar embereknek a katonáikkal.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
A katona nem labtorlo hogy "kitartasra" hivatkozva meglehessen alazni, belehessen csapni, rvrkrn rvtizedeken keresztul. Ez csak odahaza van igy. Itt kint mikor egy egy alkalommal szobakerult a magyarorszagi katonai multam es kertek beszeljek rola, hat nem szivesen tettem. Azert nem mert egyszeruen nem ertik nem tudjak felfogni azt a fajta ostobasagot es megalazast amiben anno reszem volt.


A fu zoldre festesen csak nevettek merta hittek hogy viccelek . Amikor a megalazo fizetesrol a megnembecsulesrol atveresekrol, ures igeretekrol meseltem akkor azt kerdeztek hogy "es miert turik el ezt a civilek"


Hat ja!

A civilek szerint (mint lathatolag te is ) ez az ami jar megjarja a katonanak es csak szoritsa ossze a fogait legyen kitarto mert ez a katonas. Aztan meg megy a csodalkozas hogy tomegevel szerelnek a katonasagtol meg szazezrevel hagyjak el az orszagot. Tudod most mar latom hol kovettem el anno a hibat. Hitem az olyanoknak mint te akik mindig bennem es a katonatarsaimban lattak a gyengeseget a hibat es mindig mi voltunk mindenrt a felelosek. De a legnagyobb hiba vagy ostobasag reszemrol az volt hogy hittem nektek nem hogy egyszer hanem sokszor amikor igertetek. Nem kelett volna. Eveket vesztettem el foloslegesen. Ma sincs maskeppen. Ma sem ember a katona. Neki ma sem tisztesseges megbecsules jar hanem csak karhoztatas ogy nem eleg kitarto meg magyaros meg akarmi.
De ha jon az ellen ( es jonni fog mert mindig jott eddig) akkor majd ezek a kritizalok lesznek az elsok akik kovetelik a katonaktol hogy vedjek meg a segguket.

Es megis mennyi magyar katona fogja megtenni a maximumot es felaldozni eletet mert ez az ami szamara termeszetes ez a HIVATASA.

Szimplan nem erdemlitek meg oket!!
Te rendkívül jól ismered a sereg egészét, mert mindenhol ott voltál. Nem értek veled egyet, de ez sem számít.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 090
31 035
113
Nagyon korrekt leírás, remélem minél több helyen honosodik meg itthon ez a fajta szemlélet, még ha itt-ott kissé túlzónak is érzem. Államigazgatásban dolgozom 6. éve, előtte a versenyszféra sok területén szereztem tapasztalatot és van pozitív változás, igen, az államigazgatás általam ismert területén látható fejlődés, ezt garantálom. Nyilván lassabban szivárognak át ide a fejlettebb vezetési szemléletek, de mire ideérnek, talán valamennyire egy szűrésen is átmennek. Sajnos az államigazgatásban sok helyen lehet a "szar sem elég büdös" hozzáállással találkozni a munkavállalók részéről is, és garantálom neked, hogy nem köszönnéd meg nekik ennyiszer, hogy szóltak valamiért, amiről azt gondolják hogy szar. Meg nem futnád végig azokat a köröket, amiket leírtál a képzés minőségére vonatkozóan, mert amikor meglátod a csókát, hogy jön be az irodába panaszkodni, tudnád hogy mire megy ki a játék. Azt gondolom, hogy szemléletváltásra munkaadói és munkavállalói oldalon is szükség van az államigazgatás sok területén, mert konstruktív, értelmes "pár"beszédet akkor lehet folytatni, ha van az értelmes beszédnek párja is, ha érted, hogy mire gondolok. Feladói és fogadói oldalon is. Egyébként az a tapasztalatom, hogy nagyon sokféle pozitív változást el lehet indítani nagyon merev struktúrákban is, ha megvan a megfelelő hozzáállás, beszédstílus, jobbító szándék és kitartás az emberben. Szeretném az anonímitást fenntartani, de a kollégáimmal olyan szolgáltatói, ügyfél központú szemléletet honosítottunk meg a magunk területén, hogy az igen erős ellenszél ellenére is nagyon komoly a támogatottságunk. Szóval úgy gondolom, hogy a honvédségnél is van remény, ott is emberek dolgoznak.
Már megbocsáss,de ügyfélként azt tapasztalom,hogy a nagy büdös lószart van a "közszolgálatban" ügyfélorientált szemlélet.Ugyanaz az aparatcsik attitűdű,hivatali nemesi osztálytudatú mandarinréteg,ami 30 éve(különben a jogállásuk is erősen hivatali nemesi).Tisztelet a kivételnek.
Ugyanaz a baja,mint a seregnek.Ami nem csoda,hisz a sereg is az államszervezet része.Az előremeneteli rendszer a hűséget és a seggnyalást jutalmazza,nem a hatékony munkát,
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Te rendkívül jól ismered a sereg egészét, mert mindenhol ott voltál. Nem értek veled egyet, de ez sem számít.
Ezen jó lett volna ha elgondolkoztál volna, mert szerintem te is ugyanabban a cipőben (bocs, surranóban?) jársz. Te se lehettél ott mindenhol mert nem tudsz osztódással szaporodni, max néha itt voltál egy kicsit, néha ott egy kicsit, következő héten meg amott járhattál. Nagy kérdés hogy mit láthattál fényesre suvickolva direkt neked, és mit mondhattak neked tényleg őszintén vagy sumákolva ("ez úgyis elmegy, mi meg itt maradunk" jelszóval) ...
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Abszolút nincs igazad. Az, hogy a felvett katonák az előzetes szűrés után is alkalmatlanok, ez egyáltalán nem csoda. A tisztek, altisztek, közkatonák nagy százaléka leszerel, az első néhány év után. Csalódnak, nem tetszik nekik, vagy valami egyéb. Olvass utána, hogy az USA hadserege évtizedek óta milyen létszámgondokkal küzd, pedig az usákok többen vannak, sokkal többet tudnak fizetni a katonáiknak. Miért vesznek fel dél amerikai népeket a seregbe? Nincs hazai felhozatal. Nálunk mi a frászt lehet várni ennyi fizetésért. Egy ápolónő vajon mennyit keres?
Valamikor a rendszer alkalmatlan vagy azok a tisztek akik itt élik ki magukat és baszogatják az ott dolgozokat (beosztottakat). Hiába ha felső vezetés is baszik rá, ha meg felmond mindenki akkor meg megy a tűzoltás, de a végén marad minden ugyan úgy mint régen. Mivel egyszerűbb az alacsony fizetésre fogni, mint mögé nézni a dolgoknak. Tehát a rendszer szar ha ezt így hagyja.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Bizonyára a Honvédség legtapasztaltabb katonája vagy. Olyan szűrés nem létezik, mely az öngyilkos hajlamot kiszűrné. A felszereléssel kapcsolatban igazat adok neked. Civilben próbáld meg a főnöködet lehülyézni, láss csodát, holnap már az utcán sétálgatsz.
Civilben az olyan főnököt is kibasznak aki miatt nincs melós!;)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Civilben az olyan főnököt is kibasznak aki miatt nincs melós!;)
Az én cégemnél nem kirúgták, csak mikor már túl sok melós kérte hogy tegyék át más csoportba mert X csoportvezetővel nem tud tovább együtt dolgozni, a végén a csopvezt leváltották és átrakták máshova melós-állományba. Persze ott se esett ez meg mindennap ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 099
113
Már megbocsáss,de ügyfélként azt tapasztalom,hogy a nagy büdös lószart van a "közszolgálatban" ügyfélorientált szemlélet.Ugyanaz az aparatcsik attitűdű,hivatali nemesi osztálytudatú mandarinréteg,ami 30 éve(különben a jogállásuk is erősen hivatali nemesi).Tisztelet a kivételnek.
Ugyanaz a baja,mint a seregnek.Ami nem csoda,hisz a sereg is az államszervezet része.Az előremeneteli rendszer a hűséget és a seggnyalást jutalmazza,nem a hatékony munkát,
Na eridj már be egy kormányablakba ügyet intézni, mindig az ügyfélnek van igaza.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Az én cégemnél nem kirúgták, csak mikor már túl sok melós kérte hogy tegyék át más csoportba mert X csoportvezetővel nem tud tovább együtt dolgozni, a végén a csopvezt leváltották és átrakták máshova melós-állományba. Persze ott se esett ez meg mindennap ...
Lehet ezt finomabban is csinálni, de foglakoztak vele és megoldották ezt kellene átvenni ahonvédségnek is. Persze a fizetésekre azért is egyszerűbb fogni, mivel ha esetleg emelnek ezeknek a bére is emelkedik.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 827
113
Azert mert ez valami olyan lenne nekik mintha azt kezdenem el magyarazni hogy a magyar civileknek nincs szukseguk oxigenre.

Mikor odaza vagyok elo elofordul hogy olyan barattal vagy ismerossel talkozom aki azt kerdezi miert is van szukseg katonakra. (eljen a vilagbeke)

Ilyenkor a kovetkezo storyt mondom el neki.

Pajtas!

Tetelezzuk fel hogy holnaptol nincs rendorseg ugy egyaltalan. Megszunt/ Vege! Mi fog akkor tortenni az utakon meg ugy altalaba?
- Termeszetesen elharapozik a bunozes az eroszak az anarchia es cudarvilag lenne. - Ez a szokott valasz max a szavk masok es igazuk van!
No pajtas ha rendorsegre szukseg van szerinted akkor katonasagra is mert ugyanaz a feladata csak nem szemelyi sintu bunozessel foglalkozik mint rablas gyilkossag stb hanem az allami szintuvel a teruletrablas, nepirtas stb. Szoval ha holnaptol nem lenne katonasag akkor csak (kis) ido kerdese hogy megjelenjen valamelyik szomszed hogy elvegye azt ami tied a vagyonod a feleseged lanyod eleted.

Es ez MAR HEGYESHALOM UTAN 10 METERRE TELJESEN MAGATOL ERTHETODO DOLOG. SOT!!! UGYANEZ A SZITU ZAHONYTOL MEG GYULATOL MEG ROSZKETOL IS 10 METERRE. Csak ebben a katlanban surusodott ossze ez az ostobasag es a francnak sem akar kitisztulni.

@dudi

Legalább te ne lájkold már az ilyen magyargyülölettel átitatott tömény hazugság propagandát.
Könyörgöm, nézzetek már el No-ba, vagy a svédekhez, hollandokhoz. Persze, nálunk a legrosszabb mindig minden.
Okádok.

tenor.gif
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Nagyon korrekt leírás, remélem minél több helyen honosodik meg itthon ez a fajta szemlélet, még ha itt-ott kissé túlzónak is érzem. Államigazgatásban dolgozom 6. éve, előtte a versenyszféra sok területén szereztem tapasztalatot és van pozitív változás, igen, az államigazgatás általam ismert területén látható fejlődés, ezt garantálom. Nyilván lassabban szivárognak át ide a fejlettebb vezetési szemléletek, de mire ideérnek, talán valamennyire egy szűrésen is átmennek. Sajnos az államigazgatásban sok helyen lehet a "szar sem elég büdös" hozzáállással találkozni a munkavállalók részéről is, és garantálom neked, hogy nem köszönnéd meg nekik ennyiszer, hogy szóltak valamiért, amiről azt gondolják hogy szar. Meg nem futnád végig azokat a köröket, amiket leírtál a képzés minőségére vonatkozóan, mert amikor meglátod a csókát, hogy jön be az irodába panaszkodni, tudnád hogy mire megy ki a játék. Azt gondolom, hogy szemléletváltásra munkaadói és munkavállalói oldalon is szükség van az államigazgatás sok területén, mert konstruktív, értelmes "pár"beszédet akkor lehet folytatni, ha van az értelmes beszédnek párja is, ha érted, hogy mire gondolok. Feladói és fogadói oldalon is. Egyébként az a tapasztalatom, hogy nagyon sokféle pozitív változást el lehet indítani nagyon merev struktúrákban is, ha megvan a megfelelő hozzáállás, beszédstílus, jobbító szándék és kitartás az emberben. Szeretném az anonímitást fenntartani, de a kollégáimmal olyan szolgáltatói, ügyfél központú szemléletet honosítottunk meg a magunk területén, hogy az igen erős ellenszél ellenére is nagyon komoly a támogatottságunk. Szóval úgy gondolom, hogy a honvédségnél is van remény, ott is emberek dolgoznak.

Abszolúte megértem amit írsz. Valóban van az az ember típus akinek mindegy hogy miért de panaszkodhasson, és soha semmi nem elég jó. Nem tudom ők mennyire felül reprezentáltak az állami szférában, tudom velük nagyon nehéz viszont lehet őket kezelni de ebbe nem mennék bele mert nem ide tartozik (ezt is oktatják). Viszont arra hogy "garantálom neked, hogy nem köszönnéd meg nekik ennyiszer, hogy szóltak valamiért, amiről azt gondolják hogy szar. Meg nem futnád végig azokat a köröket, amiket leírtál a képzés minőségére vonatkozóan" erre reagálnék mert picit ide tartozik.
Én ezt nem tehetem meg, nekem kötelességem utána menni a dolognak, nyilván minden panaszt nem lehet kivizsgálni ezért nekem is priorizálnom kell, de a megfelelő oktatás hiánya a dolgozók számára a legmagasabb minőségügyi problémák egyike mely egészen biztosan selejtet, hibát esetleg ami a legrosszabb személyi sérülést fog eredményezni. Manapság cégek élnek csupán a márkanévből valamint az emberek márkahűségéből, coca cola például. Csomó cég gyárt cola-t mégis a többség a coca cola-t veszi. Bármi ami a cég hírnevét ha úgy tetszik a Brande-t veszélyezteti arra ugrani kell. Márpedig a selejtes termék, vagy a nem megfelelő munkahelyi környezet tipikusan ilyen dolgok. Mondjuk elterjed hogy a dolgozók a gyárban nem kapják meg a megfelelő védő felszereléseket és nem oktatják őket megfelelően és ezt megírja az újság vagy egy ilyen fórumon kibeszélik az borzasztóan káros a márkára nézve. Nyilván első lépés hogy a katonáknak legyen életpálya modell, anyagi és erkölcsi megbecsülés a társadalom részéről, meg normális felszerelés stb stb de valamilyen szinten a Honvédségnek is egy Brandet kéne építeni ha meg akarják szólítani a fiatalokat. Nálunk is el kell érni hogy ha egy fiatal meghallja hogy honvédség arról ne a tingli tangli meg elöljárók akik csak szivatják a jónépet jusson az eszébe meg egy csomó rossz beidegződés a Nép-hadseregnek meg ez elmúlt éveknek hála hanem valamilyen egészen más értékek ugorjanak be. És ennek egyik eleme az is hogy milyen minőségű a vezetés. Hogy nem szarják le az emberek gondjait, hanem meghallgatják őket, reagálnak ha kell és megfelelően kommunikálnak. Mert így ha be is lép amint szembesül a viszonyokkal, vagyis hogy telibeszarják, megallázák a vezetői aztán ha szólni mer akkor fegyelmi meg kusspicsába fogja magát azt lelép. Mivel ez egy állami szerv nem pedig egy profit orientált szervezet ez így egy darabig eldöcög. De ha egyszer beüt a szar.... A vezetőket képezni kell, értékelési rendszert kiépíteni a beosztottak számára amin keresztül adhatnak visszajelzést, a visszajelzésekre reagálni kell. Ás mindezt az egészet jól kommunikálni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Voltam.És volta németben,osztrákban,franciában,angolban-zongorázni lehet a különbbséget
Lehet hogy a Lajtától nyugatra sokkal jobban működnek, de a 20 évvel korábbihoz képest nálunk is, ha zongorázni tudnám a különbséget ...!!
Nem így a bankokban! Ha bemegyek hogy ez-és-ez a problémám, akkor közli a hölgy hogy fel kell hívni y-részleget. Mondom csókolom, AZ a részleg esetleg ehhez a bankhoz tartozik? Persze, természetesen. Akkor kérem vegye már fel azt a sok gombos telefont az asztalán és intézkedjen, végül is itt tartom a pénzemet, ebből (is) élnek, én vagyok az ÜGYFÉL akinek állítólag maguk szolgáltatnak, szóval kérem intézkedni! Azt NEM LEHET!!! Önnek kell telefonálni!!! Szóval így ... kormányablaktól, önkormányzattól, APEH-től vagy más hivatali helyről engem így még sose küldtek el (tudtam hova kell menni?), de a bankokkal sose boldogulok, csak a befizetés megy simán ... azt nagyon szeretik!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 090
31 035
113
Lehet hogy a Lajtától nyugatra sokkal jobban működnek, de a 20 évvel korábbihoz képest nálunk is, ha zongorázni tudnám a különbséget ...!!
Nem így a bankokban! Ha bemegyek hogy ez-és-ez a problémám, akkor közli a hölgy hogy fel kell hívni y-részleget. Mondom csókolom, AZ a részleg esetleg ehhez a bankhoz tartozik? Persze, természetesen. Akkor kérem vegye már fel azt a sok gombos telefont az asztalán és intézkedjen, végül is itt tartom a pénzemet, ebből (is) élnek, én vagyok az ÜGYFÉL akinek állítólag maguk szolgáltatnak, szóval kérem intézkedni! Azt NEM LEHET!!! Önnek kell telefonálni!!! Szóval így ... kormányablaktól, önkormányzattól, APEH-től vagy más hivatali helyről engem így még sose küldtek el (tudtam hova kell menni?), de a bankokkal sose boldogulok, csak a befizetés megy simán ... azt nagyon szeretik!
Ez is magyarosch sajátosság
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Az írás, amit délelőtt belinkeltem, az nagyrészt arról szól hogy:

"A magyar fegyveres erők magas rangú küldöttsége, Takács Attila hadsereg-dandártábornok vezetésével, 2019. december elején meglátogatta Koblenzben a Belső Vezetési Központot. Céljuk: a német menedzsment filozófia és módszereinek (Auftragstaktik / Mission command/mission-type tactics) jobb megismerése.

Háttér: A magyar hadsereg reformfolyamaton megy keresztül. Van-e valamilyen potenciál a német megközelítésben, amelyet fel lehetne használni?

A látogatók mindenre kíváncsiak voltak és sok kérdést tettek fel: Hogyan tartja fenn a Bundeswehr kapcsolatot az emberekkel az önkéntes hadsereg bevezetése után? Hogyan tud a német fegyveres erők toborzni egy olyan időben, amikor a társadalom a békére és a gazdasági jólétre összpontosít? Hogyan működik az "Auftragstaktik" a különböző szinteken?

A magyar küldöttség szinte minden tisztje részt vett már németországi képzésen: legyen az a Nemzetközi Általános Törzskar tanfolyam a Hamburgi Vezetői Akadémián, egy képzési szakasz a Munsterben a hadsereg kiképző központjában vagy a drezdai tisztképző iskolájában. A két tábornok, a három ezredes, az őrnagy és a kapitány (?) nem csak jól beszélt angolul és németül, de műveleti tapasztalattal is rendelkeztek és ismerik a Bundeswehr-t."




Közben megint előkerült a hír, hogy a Bundeswehr eszközeinek csak kis része bevethető. De ne ugorjon rá senki a hírre mint szenzáció, ez megint csak a 2018-as jelentés újra felemlegetése egy bulvár lapban, nincs benne semmi új infó. Mindig mindenért a gyártó a hibás. Az NH90 és Tiger helikopterekkel kapcsolatban a Bundeswehr szerint az Airbus és a gépek nem teljesítenek mindent úgy, ahogy a szerződésben van. Az A400M problémái is a gyártó miatt vannak. A Pumánál is stb.

Hadsereg-tábornok?:D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
@dudi

Legalább te ne lájkold már az ilyen magyargyülölettel átitatott tömény hazugság propagandát.
Könyörgöm, nézzetek már el No-ba, vagy a svédekhez, hollandokhoz. Persze, nálunk a legrosszabb mindig minden.
Okádok.

tenor.gif

Lehet,hogy én katonaként többet találkozom ezzel mint te...
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Amúgy lehet tudni miért adják el őket?

Kicsi arra amire használni szerették volna (command and liaison). Nem férnek el benne. A Bowman meg az RCVS annyi helyet elvesz, hogy már a kezelők is nehezen férnek el. Különösen hátul van gond, ahol az utólag beépített bukókeret és az arra felszerelt eszközök miatt nincs hely.
Ráadásul több nagyon hasonló jármű is rendszerben van. Foxhound, Jackal, Coyote, Husky, Panther, Mastiff, Ridgbeck.
Az a terv, hogy ezeket egységesen a JLTV-vel kiváltják.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Te rendkívül jól ismered a sereg egészét, mert mindenhol ott voltál. Nem értek veled egyet, de ez sem számít.


Szuveren jogod nem egyeterteni velem. Azonban azt kerlek vedd figyelembe hogy az itt olvasok irok jelentos resze katona vagy katonai multtal rendelkezik esetleg barattal rokonnal ismerossel a seregbol es valahogy MINDNEK egyezik a velemenye azzal amit leirtam.

Valami megis lehet benne . Vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Lehet,hogy én katonaként többet találkozom ezzel mint te...
Neki nem az szamit mit mondanak hanem hogy ki mondja. Es ez a legnagyobb problema ma meg mar par evszazada magyarorszagon. A megosztas es a gyulolet. Nem lehet igaza a masiknak meg akkor sem ha igaza van mert hat nem a mi kutyank kolyke. Inkabb pusztuljon az orszag vagy azintezmeny jelen esetben a honvedseg de akkor sem lehet(ne) igaza ha rajta mulik.

Pont ezert szenvedunk a Mohacsok sorozataitol . Mohacs- Habsburg megszallas - 1848/49 - Trianon - II.VH - 56 - es en meg a gengsztervaltast is idesorolom.

Mind mind azert lett kudarc es szenvedes mert a masiknak a gyulolete sokkal fontosabb volt mintsem az amit gondol es tenni szeretne.