1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Az összfegyvernemi meg az összfegyvernemi harcra képes nem egy és ugyan az lást pl egy eje. dandár.

2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

"egy dandár méretű erő hat havi harci ....... alkalmazására" Ezt légy szíves magyarázd el hány dandárral csinálják (nem MH vs ukrán haderő :))

vagy ehhez

"egy zászlóalj méretű erő tartós (hat hónapon túli) harci és egy zászlóalj méretű erő tartós (hat hónapon túli) nem harci jellegű tevékenységére."

hány zászlóalj kell?

Firga bácsi likes this.
  3. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Először a közepes lesz kész? Hogy érted? Azt hittem a nehéz dandár lesz, az eddigi beszerzések miatt.

4. krisss

krisss Well-Known Member

A közepest btr-el lesz hivatalosan kész.

5. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

hivatalosan 23-ra lesz meg a közepes , addig btr-el , utána 26-28 fele a nehéz , majd akkor megnézzük mennyi pénz marad hogy a közepes esetleg kapjon új apc-t

honved likes this.
  6. mindenen kívül

Az ostobák miatt...

Firga bácsi likes this.
  7. mindenen kívül

Akkor az kész? ;)
    BTR már megvan....

honved likes this.
  8. krisss

krisss Well-Known Member

Hát de egyebek nincsenek. Meg jelenleg nincs nato által harckésznek ítélt egész dandárunk hanem zhcs-ink. Lesz majd egy dandár szintű nato creval ha az megvan akkor a közepes dandár készvan. Ezt jelenti a dandár képesség.

therob and fedett_mókus like this.
  9. mindenen kívül

Erre azért még várom a válaszod, ha már én rosszul értelmezem a magyart.

Azt azért szeretném megjegyezni, hogy az MH zászlóalj méretű misszióit sem lehet ráverni egyetlen zászlóaljra. MERT cserélik a katonákat, meg időnként a felszerelést. Akkor hogy áll össze egy KFOR KTRBN (harcászati tartalék zászlóalj) KÉPESSÉG? Egy zászlóalj adja örök életre?
    Ja, NEM! Három négynek kellene benn forogni.....! Ne má gyerekek....

Firga bácsi likes this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Oda van írva: 1darab.

11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A hogy melyik mikor lesz kész, az nagyjából lényegtelen. A fix pont: a nehéz dandárt 2026-ra ígértük. Valószínűleg emiatt kellett a 12db A4, hogy 2023-ban ne 0-ról keljen kezdeni a kiképzést,amert abból '26-ra nincs kész dandárod.

12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Nem-nem! Jó ideig közelében sem voltunk a "Gripen képességnek". Volt Gripenünk. Ennyi.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Nincs ilyen,hogy Gripen képesség.Ez csak egy krált valami.

14. mindenen kívül

Nem.Nagyon nem.
    Nem csak ezek hiányoznak, hanem:
    - Híradás és vezetés irányítás úgy komplett (vezetési pontok, minősített széles sávú adatátvitel, összekötve a felderítő és fegyver irányító rendszerekkel, mostanában C4ISR nek nevezve)
    - Logisztika (30 nap DOS, minden anyagnemből, új fegyverek lőszereiből rakétákból gránátokból, teherautók, 4x4 páncélozott és nem páncélozott járművek, stb.)
    - Harctámogatás (tüzér alegységek, aknavető alegységek, páncéltörő alegységek új rakétákkal a lejárt szavatosság miatt, meg amúgy is, felderítő szakaszok mini UAV-okkal, spéci cuccokkal, stb, műszaki alegységek, stb, )
    Szóval nagyon messze még az a dandár, de hogy ezen kívül Te még BTR alkatrészt is akarsz?.....:) (a 190 darab működő BTR biztosításához).,

Firga bácsi likes this.
  15. krisss

krisss Well-Known Member

Arra gondoltam egyebek alatt. A creval amiket leírtál egyben vizsgálja. Amúgy meglepődnél mik vannak az 5.-nél.

fedett_mókus likes this.
  16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Arra befizetek hogy a BTR ek egy felújítás nélkül kihúzzák e addig :)

17. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

ezaz "egyéb" kriss kommentjében de szerintem nem vagy tisztában mik vannak az ötösöknél
    a lényegen nem változtat sajnos , hivatalosan 23-ban azzal lesz "kész" a közepes (sajnos, amúgy , én nem tudom de szerintem attól hogy szar a btr még elmenni elmegy valahogy , sok van van miből kanibálkodni hogyha azt akarjuk hogy menjenek)

18. mindenen kívül

Amire gondolsz az helyesen úgy szól, hogy Gipen harci repülőgép alkalmazhatóságának képessége.
    Mert:
    - Van, minden rendszere be van építve, megfelelő szoftverekkel üzemel és hadrafogható.
    - Minden fegyverzet ami alkalmazható, az megfelelő mennyiségben rendelkezésre áll.
    - Van hozzá kiképzett repülő és földi személyzet, annyi, hogy tartósan műveletben tartható.
    - Az egyéb kapcsolódó támogató rendszerek képességei elérhetőek, tartósan alkalmazhatóak.
    - Stb.

A Gripen képesség megfogalmazás szerintem csak arra jó, hogy lejárassa azt aki használja (politikusokra gondolok).

Zavartan nézném azt a Volvóst, aki 15 éve tulajdonolt autója mellet állva büszkén kijelenti, hogy megteremtette a saját "VOLVÓ KÉPESSÉGÉT", mert már van rendszám a járgányon, meg súlyadó is rendezve.....
    Büszke lehet magára.

honved, Firga bácsi, tonyo and 2 others like this.
  19. krisss

krisss Well-Known Member

Ki csak a javító szakállomány fog vért izzadni.

dudi, tonyo and fedett_mókus like this.
  20. tonyo

tonyo Well-Known Member

Kanibálázás helyet legalább kapnának egy normálisabb motort váltóval. Plusz a felfüggesztést itthon is fel lehetne javítani. Ha elkezdenénk kannibálkodni akkor pár év alatt töredék maradhat. Közben ki tudja hogy mi lesz itt pár év múlva? Kormányváltás,balkáni krizis stb....... Tehát vagy kukázzuk őket vagy minimum felújítjuk őket egy alap felújítással. Középút a kannibalizáció a lehető legrosszabb választás lenne szerintem.

Ezen oldal megosztása