1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. dudi

dudi Well-Known Member

90-ben az amerikaiakhoz képest mindenki csicska volt...

fedett_mókus likes this.
  2. tonyo

tonyo Well-Known Member

Akkor lehet hogy továbbra is jönni fognak a brit bálás ruhák :)

fedett_mókus and SilvioD like this.
  3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Vagy bekapcsolódik a Honvédség a Tempest programba... :D

Whyper, borisz and svajcibeka like this.
  4. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Magyar KFOR kontingens:

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Szerintem ezt most félreérted. Nekem nagyjából mindegy, hogy 2 v. 3 dandárral rendelkezik a MH. A 2-ből 3-má való alakítás (továbbra sem veszem ide a különlegest) nem mai, meg nem holnapi feladat lenne az elképzeléseim szerint (inkább valamikor 26-28 között). Abban Celebrával/Negannel eggyetértek, hogy valódi önvédelem valahol 5-6 dandárnál kezdődne. Arra sem most, sem később nem nagyon lesz lóvé. Addig meg a "meghatározó hadsereggé válunk" szlogen eléggé viccesen hat. :)
    Ha a Zrínyi2026 tényleg meg is fog valósulni, akkor nagyjából oda fogunk eljutni, ahol a csehek kb. most vannak. Tehát egy tisztességesen felszerelt (legalább is innen nézve mindenképpen), de még nem csúcstechnikával harcba küldhető minimális alatti profi (itt most a fizetésre utalok) hadsereg.
    Nálunk a program célszámai (ha jól emlékszem 30.000 aktív és 20.000 tartalékos) nem 2 lövészdandárt jósolnak szerintem, hanem minimum 3-at, + aktívan fejlesztett támogató alakulatokat. Abban meg már csak nagyon reménykedni tudok, hogy a mostani tartalékos rendszerbe bevonzott emberek meg tudják kapni azt a tisztességes felszerelést (nem high-tech!), kiképzést, ami nem azt jelenti, hogy ha szükségből harcba kell vetni őket, gyakorlatilag csak "golyófogóként" szerepeljenek.
    Én a 3 dandáros szerkezetre ilyen és olyan értelmezhető nyilatkozatot is hallottam. Igazság szerint pont emiatt inkább kivárom...:rolleyes:

6. tacticool

tacticool Well-Known Member

Naaa, inkább... biztos maradt még nekik elfekvőbe pár balkormányos Land Roverük... :D

Most látom, hogy kijött az új Defender. Hát csóri... Inkább a G osztályhoz hasonlóan megtartották volna a klasszikus formát...

7. vantsy

vantsy Active Member

Félig tele, félig üres pohár tipikus esete

8. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

.
    Nentom. Én amikor Benkőt hallottam nyilatkozni, ott egyértelmű volt, hogy a harmadik a különleges.

10. Anti

Anti Well-Known Member

11. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

A magyar történelemben mindenre is volt példa.

migfun, Ocses and borisz like this.
  12. Parapitecus

Mi és mire volt elégséges?

13. Parapitecus

Igen.

fedett_mókus likes this.
  14. Hummen23

Hummen23 Active Member

Van itt olyan, aki meg tudná mondani, hogy ha sikerülne feltölteni azt a 30.000. helyet, akkor hova, milyen beosztásba kerülnének a plusz emberek? Képes az a három dandár befogadni ennyi plusz főt? Esetleg irodistából van túl kevés?

15. dudi

dudi Well-Known Member

Mindenhol létszámhiány van csak a mértékek mások állománykategóriánként.

16. krisss

krisss Well-Known Member

17. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Nem teljesen konkrét, de egy támpont. Van benne egy táblázat ami 2019-re és kb. 30.000főre vonatkozik.
    https://jogalappal.hu/a-kovetkezo-evekben-jelentosen-csokken-a-magyar-honvedseg-beosztasainak-szama/

18. pöcshuszár

Mótvár, de azért vicces, hogy az az indok, hogy átláthatóbbá váljanak a beszerzések. :rolleyes:
    Az kurv@élet, hogy ettől nem válik átláthatóbbá. Mert ugye így nem egy HM hivatal (elszámolási kötelezettség, zárszámadás) fogja a beszerzéseket intézni, hanem elvileg egy független cég. Jól látható, hogy a Hirtenberger megvétele is azért nem teljesen transzparens, mert az ügyletet tulajdonképpen a HDT intézte...
    Nem mondom, hogy ez baj, de hülye az indok...:confused:

Firga bácsi likes this.
  19. pöcshuszár

20. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Te írtad.

Ezen oldal megosztása