1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Majd figyeld a lengyelek mennyiért kapják a fasza USA gázt, mi meg a törökökön keresztül az orosz, azerit és mennyit javít az árkülönbözet a két ország versenyképességén.
    Hogy pöcshuszárt idézzem, WTF???
    A világháborús átállások, a Kárpátok komcsi géniusza volt a nyugat egyik kedvenc diktátora, még az LA Olimpián is részt vett.

arcas, Hegylakó and anonim999 like this.
  2. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Benkő papa távol-keleti túráján arra is kanyarodott.
    De meg lennék lepődve, ha az eddig egyértelmű vonalat dobnánk a koreaiakért, mivel a koreai technika elsősorban a németekének a versenytársa - amiből már alaposan bevásároltunk. Nem gondolom, hogy a koreaiak fognak hozzánk jönni kiképzésre, vagy fordítva. A koreai vonal abban az esetben működhetne, ha csupán vasakat vennénk, és nem lenne szükség a teljes magyar szárazföldi haderő újjászervezésére.
    Ugyanakkor vannak/lehetnek olyan területek (fegyvernemek), ahol úgy lehet velük együttműködni, hogy nem ütközik az eddig kitalált koncepcióba.
    Pl.:
    KUS-FS
    És maradjunk annyiban, hogy inkább egy koreai ilyenből, mint a kínai! ;)

3. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Antinak volt egy felvetése a törökök Mo iránti pozitív hozzáállásáról.
    Ők egy olyan nép ahol egyedül az iszlám torzított valamit az énképükön és a birodalmi lét keverte meg picit őket etnikailag (pl mint a franciák, vagy britek), viszont a mai területe nagyrészt török- török aki keresi az identitását.
    Ebben partnereik vagyunk, illetve mindig van aki az.
    Ezzel szimpatizálok, így cseppet sem vagyok objektív.
    A technikájuk pedig szerintem nem tűnik rossznak. Gyártottak ők F-16 ot, Augusta Westland heliket (Leonardo) és veszik át sorra a kóreai nehéztechnikát. Ami csúszik az szankciózás miatt van. De ebben szerintem nem vitázunk... ;) Altay és hasonlók.
    Amit nem értek hogy egyesek leszólják az Altayt, de éltetik a kóreai hk-at. Miközben annyi hogy a németektől nem kanak motort, a saját 1800 lovas meg nem jött össze... És pár nem kóreai komponenssel terveztek.
    Bár itt sokat egyszerüsítettem a sztorin...:oops:

4. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

És aztán hogy keresnéd a középutat a németek és az USA között, amikor az USA Németországot is bsztatja? (ld. pl. Északi-Áramlat vagy Volkswagen botrány)

5. Lelkeslaikus

Lelkeslaikus Well-Known Member

Valóban érdekes egy produkció az első videó. A harmadik jómadár még a kezeit is lerakja mielőtt elesik, a negyedik meg, aki egyedüliként van az oszlophoz kötve előbb előre lép kicsit, hogy rendes halálra itelthez méltóan csúszhasson le a földre. A második a finálé előtt hátra dobja a kalapját a földre ízlésesen, fene tudja mi célból...
    Furcsa na.

6. SilvioD

Én sem arra gondolok, hogy dobjuk az eddigi vonalat, viszont mivel a beszerzéseket összekötjük gazdasági együttműködéssel, ezért merült fel bennem a dolog. Ezt erősíti csak, hogy Benkő is arra járt.

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

KAI K-FX mint Gripen valtotipus? :D
    Nehanyan nagyon tamogattak a Surion beszerzest is...

8. SilvioD

A török meló török oldalról
    Az SSB vezetőjével is tárgyalt a magyar honvédelmi küldöttség Törökországban
    https://jogalappal.hu/az-ssb-vezetojevel-is-targyalt-a-magyar-honvedelmi-kuldottseg-torokorszagban/
    A török fél – úgy tűnik szokás szerint – némileg több információt tett közzé erről a programról, ugyanis a magyar delegációt a török hírek alapján az Undersecretariat for Defence Industries (SSB) vezetője, Dr. İsmail Demir is fogadta.
    A jogalappal.hu rendszeres olvasói számára azért lehet ismerős az ő neve, mert nemrég írtam arról, hogy egy tavalyi hadiipari konferencián épp Dr. İsmail Demir foglalta össze a török hadiipari aktuális exportsikereit, amik közül akkor – a szárazföldi járművek terén – Magyarországot külön is kiemelte.

A találkozóról az SSB Facebook oldalára több kép is felkerült, azonban a tényleges témákról továbbra is csak találgatni lehet, hiszen a török oldalakon is csak annyit írtak, hogy “a felek megvitatták a két ország közötti lehetséges védelmi iparági együttműködési területeket.”

BiancoGasto, honved and pöcshuszár like this.
  9. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Nehezen jönnek a bejelentések...

Nem tudom hogy a lehetséges Elder Yalcin az JLTV kategória-e, de a szlovénok most vesznek 38 db Oskosht

https://www.armyrecognition.com/feb...tical_vehicles_to_lithuania_and_slovenia.html

10. pöcshuszár

Na ez az a "csávó" - Dr. Ismail Demir - aki az atyaúristen a török hadiparban! Az összes nagy hadiipari kiállításon megjelenik. Neki mindent megmutatnak - látványosan!!!, mintha nem ismerne semmit :p:D - majd onnantól a potenciális vevőket ő viszi körbe a standokon. Ő az, aki minden vevőjelöltről tudja, hogy mi kell neki, és azokkal a cégekkel smúzoltatja.
    Amolyan Mr. Wolf a Ponyvaregényből. :)
    Bármennyire különálló cégeknek tűnnek a török hadiipari cégek, ha ez a pasas megjelenik a Rocketsan, vagy a FNSS standján, az olyan, mintha maga a "szultán" jelent volna meg. :cool:
    A mellékelt képek meg nekem nagyon aláírós képeknek tűnnek... :rolleyes:

Loken, anonim999, arcas and 4 others like this.
  11. Anti

Anti Well-Known Member

Á csak beírták az emlékkönyvbe hogy ott jártak :p:D

12. Ocses

Ocses Well-Known Member

Hát ha nagyon össze akarod hasonlítani inkább az NMS egy kategória vele nem a Yalcin.

Bár mi (én) még mindíg nem tudjuk melyikből mennyit, mennyiért és mire veszünk.
    Veszünk?

13. Terminator

Voltak városnézésen is. Az A319cel. Ankarából elugrottak egy körre, megnézték a Boszporuszt :cool:
    Persze valószínűleg ez is csak gyakorlórepülés volt a pilótáknak vagy a török katonai állásokat nézték meg a levegőből.
    Vagy hatékony tárgyalási technika a török bazárban: "Ennyiért nem kell, hazamegyünk". "Gyertek vissza, odaadjuk annyiért is." és visszafordultak üzletet kötni. :D

Loken, borisz, arcas and 1 other person like this.
  14. Ocses

Ocses Well-Known Member

Aha.

És ezért mutatták be Budaörsön, mert még alkudoznak.o_O

15. Terminator

Nem arra, amit Budaörsön láttál. Másra. Különben minek mentek volna.;)
    (nyilván a tárgyalási technika rész csak vicc volt)

pöcshuszár likes this.
  16. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

17. pöcshuszár

Én csak találgatok, de szerintem nem véletlenül bővült tavaly év vége felé valamikor a kínálat mind a Jelcinből, mind az NMS-ből.
    Előbbiből a mentő verzió, utóbbiból a platósok (többek között) szinte biztosan megrendelői egyedi igényre lettek lefejlesztve a tavalyi év végére. A Jelcin mentőről ezt le is nyilatkozták (egy török oldalon találtam meg múltkor). A közép-ázsiai és közel-keleti megrendelőknek 1000-es nagyságrendekben szórták ki a csapatszállító, taktikai járműveket, mindenféle változtatási igény nélkül. Nekünk meg - mint az első EUs/másik NATO megrendelőnek - jár némi privilégium. Gondolom nem nagyon kellett rábeszélni őket 1-2 magyar igények szerinti jármű lefejlesztésére.
    Ha már végleges lesz az ügy, akkor remélem pár belsős infó azért csak kijöhet majd, hogy jól kombináltam-e! :oops::D

Loken, krisss and Hegylakó like this.
  18. Terminator

Shadow and Gyurma like this.
  19. Anti

Anti Well-Known Member

Rakéta sorozatvetőknél mi a helyzet?

• Izrael gyárt jó dolgokat bár ők nem hinném hogy pont nekünk adnának el
    • Németektől esetleg valami M270 tuning
    • Himarsot inkáb hagyjuk.

Laikusként itt látok a török cuccokban fantáziát.

20. blogen

blogen Well-Known Member

A románok tényleg nem hintapolitizálnak. A románok nyíltan és olykor igen jelentős erőkkel kiállnak az aktuális szövetségesük mellett, saját magukat se kímélve, jelentős áldozatokat hozva a szövetség oltárán. Ez nem nagy dolog nekik, a saját népüket bármikor vágóhídra hajtják, akárcsak a külföldi hatalmak iránt elkötelezett magyar politikusok. A románok elárulnak, miközben látszólag teljes erőbedobással küzdenek érted, már valójában az új szövetségről tárgyalnak az ellenséggel, hogy megfelelő pillanatban jól helyezkedjenek. Ezért a román hadtörténelem hatalmas véráldozatok és folyamatos árulások sorozata, amiből néha jól jönnek ki, néha csak jobban, mintha teljes vereséget szenvednének, ahogy azt mi magyarok szoktuk. Amikor mi magyarok okulunk, akkor hintapolitizálni akarunk elkötelezettség helyett, hogy nyíltan versenyeztessük a szövetségi rendszereket és ne bonyolódjunk bele semmi végzetesbe, lásd egykor Telekit, vagy most Orbánt. Ez hintapolitika, a románoknak ehhez semmi közük, ők zárt ajtók mögött elárulnak szép csöndben.

Loken likes this.

Ezen oldal megosztása