1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. Negan

Negan Well-Known Member

Izrael bárkinek elad,aki nem ellene használja fel,miért pont nekünk ne adna?(90es években rengeteg együtműködést,technikát ajánlottak-amit aztán megunva a ránk várásra,a románokkal ütottek nyélbe)
    Török sokmindent gyárt.Sorozatvetőket is.Izraeli technológián alapszik a java.Még a kinai Type63 kópiájukat is izrael javitotta fel nekik.(amig Erdogán nem jött,kifejezetten jó viszonyban voltak)

2. honved

honved Well-Known Member

Ide írom, bár belpol... De kapcsolódik. A mostani miniszterelnöki évértékelőn, ott ült a teljes katonai felső vezetés, díszegyenruhában. A miniszterelnök külön köszönötte a Honvédséget. "A Honvédség visszatért". Meglátjuk mit hoz a jövő, de az biztos, most a miniszterelnöknek elég fontosnak tűnik a haderő.

Loken, zeal, megazez and 11 others like this.
  3. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Sőt adott egy konkrét feladatot is nekik. o_O
    "Legyen úgy mint régen volt!" :hadonaszos:

milagro, zeal, megazez and 4 others like this.
  4. Anti

Anti Well-Known Member

907 a bajoroknak nem tetszene, 1456 meg a törököknek. Milyen régre kell visszamenni? :p:D

Loken and Negan like this.
  5. honved

honved Well-Known Member

Talán 100 évet csak.

6. honved

honved Well-Known Member

Arra kérte a katonai vezetést, biztosítsák a lehetőséget a katonákna a közéleti szerepvállalásra.

7. HAndrás

HAndrás Well-Known Member

Amilyen 100 éves évforduló van az idén, inkább ne.

emel likes this.
  8. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Itt ennek sokkal inkább helye van, mint ahol elkezdődött.
    Szóval! Miért gondolod, hogy át fogják alakítani a szervezeti rendszert?
    Milyen szervezeti rendszert akarsz átalakítani?
    Térjünk vissza az ezredekre?
    Vagy mire gondoltál? Szervezzünk hadosztályokat?
    A GDP 2%-ából? Illetve a Z2026 program elindulásakor csak 1% alatti volt a pénzmag.
    Mivel is kezdődött a Z2026? Hát emlékeim szerint a CZ fegyverekkel. Annál alapabb, mint az alap lőfegyver lecserélése, és egy kaliberváltás mivel lehetett volna még elindítani?
    Emellett - bár nincs még kész - de a lövész 2020 a másik elég korán bejelentett projekt volt.
    Ha a híreknek, és a terveknek lehet hinni, akkor idén elég sok személyi felszerelés kerül beszerzésre (február van!).
    Hogy az azt követő lépések nem az alap lövészjármű lecserélése volt, annak megintcsak pénzügyi okai voltak. 3-4Mrd dollárnyi összeget megintcsak az 1%-ból elég nehéz kigazdálkodni.
    Amennyiben a helikopterek, a harckocsizók, tüzérek kezét viszont elengedjük, akkor ezektől az emberektől ( és velük a fegyvernemektől) nagyjából el is búcsúzhattunk volna.
    Sokkal fontosabbak voltak azok a beszerzések, mint a lövészpáncélosok beszerzése. Mivel a legelejétől deklarálták, hogy folyamatosan emelik a HM költségvetését, így logikus volt ( a fentiek figyelembe vételével) a lövészjárművek későbbre halasztása.
    /Mondom mindezt úgy, hogy magam is lövészként szolgáltam/
    És itt visszatérnék a szervezeti rendszer átalakítására. Ha a lövész alegységek szervezeti rendszerének átalakítására gondoltál...
    Hogyan akarsz úgy szervezeti rendszert átalakítani, hogy nem tudod, hogy milyen, és mekkora járműben kell milyen lövészalegységnek belekerülnie?
    A DMR fegyver és a géppuska lecserélése összefügg, és szorosan kapcsolódik a raj és a szakasz felépítéséhez. Az RPG cseréje nem!
    És mit ád Isten: a CG4 már be lett jelentve.
    Szóval szerintem teljesen logikus és felépített az eszközök cseréje.
    Szóval, attól, hogy veled mint a civil Celebra/Negan-nel nem közöltek koncepciót, vagy esetleg neked valami nem tetszik, attól még nem biztos, hogy nincsenek felépített tervek.
    De most komolyan: azt várod, hogy a haderő átalakításának teljes koncepcióját közkinccsé tegyék, hogy a jót vagy rosszat akaró "hozzáértőknek" (10M dandártábornok országa vagyunk, különben ez a fórum sem lenne, meg Vadai úrhölgynek is felkopna az álla;))
    muníciót adjanak? Miközben az is titkos hogy mi a titkos. Vagy amivel máshol dicsekednek! :p:Do_O
    Nekem van rá elméletem, hogy miért titkos minden, de ezt magam következtettem ki. Próbáljon meg mindenki maga rájönni. :cool::)
    Értem, hogy te 60-70.000-es Honvédséget akarsz, csak szerintem a jelenlegi társadalom nincs rá felkészülve, hogy a GDP 7-8x-osát kelljen kicsengetnie, egy alapvetően "haszontalan" szervezetre. A jelenlegi cél valahol 30+20 ezer körül van, állandó + tartalékos állományból. Ugye látod, hogy ebből nincs értelme hadosztályt szervezni?
    Vagy hajlandó lennél minden havi fizetésedből 10-20-30 ezer forintot bedobni a közösbe egy 2x ekkora haderő kedvéért? Amivel ráadásul tovább növelnéd a munkaerőhiányt.
    Tudom! Stadionból kellett volna haderőt fejleszteni. Amiben valamennyire igazad is lenne, csakhogy a Honvédségre egy nagyságrenddel nagyobb összeget kellene költeni. o_O És folyamatosan...:hadonaszos:

Whyper, honved, anonim999 and 3 others like this.
  9. krisss

krisss Well-Known Member

A személyi felszerelés beszerzését sajnos cáfolnom kell idénre.. Hacsak nem fognak forrást átirányítani rá.

Loken and fedett_mókus like this.
  10. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Apropó, abból a nagyon multifunkci legószerű csodahátizsákból lesz valami?
    A combatgearblogon van egy nagyon jó összeállítás róla.

borisz likes this.
  11. pöcshuszár

A 2020-as költségvetésben emlékeim szerint külön tételként szerepel. De te tudod!

12. krisss

krisss Well-Known Member

Anyagi okok miatt a beszerzést tavaly visszavonták.

Firga bácsi, Loken and pöcshuszár like this.
  13. krisss

krisss Well-Known Member

Sajnos tudom :(

pöcshuszár likes this.
  14. pöcshuszár

A 2020-as költségvetés 14. oldala:

15. pöcshuszár

Ha nem baj, akkor erre nem nyomok Like-ot! o_O;)

16. pöcshuszár

Bár más kategória, de a "diplomamunka zsák" profibb melónak tűnt. Nem tudom mennyire jött volna be a katonáknak egy olyan multifunkci rendszer, mint a 80L-es zsák.

17. krisss

krisss Well-Known Member

Nyomhatsz, de attól még az összeg át lett irányítva másra :)

18. pöcshuszár

És ez 2020-ra is érvényes?

19. krisss

krisss Well-Known Member

Konkrétan a 2020-as összegre gondolok.

20. pöcshuszár

Háát most már második évben módosítanak év közben a HM költségvetésén a nyár folyamán. Hátha! :oops:

Ezen oldal megosztása