A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 901
22 364
113
Úgy látszik a Rheinmetal rugalmasabb volt mint a KWM a helyi gyártás tekintetében mindenesetre én a Pumát éreztem picivel esélyesebbnek most már csak a mennyiség a kérdés.
Pontosan így gondolom én is. Nem vagyok csalódott, mert pöpec 'tekknikánk' lesz, de itt szemmel láthatóan a gazdasági/politikai érdek sokat nyomott a latba. Nagy gratula, hogy így lezsírozták a dolgot...
A LynxHU után viszont a KC-val 'kockázatos' meg 'kiforratlan' típusként riogatni elég vicces lesz... :)
 
G

Galthran

Guest
Az MMP jó cucc, de itt minden hivatásos Spike-ot akar.
a pumával is ez volt hogy mindenki azt akarta aztán most nézem hogy lynxet fogunk gyártani :D
itt valaki írta hogy jóval olcsóbb az mmp, ezért említettem, lehet hogy ez számít
A Scalp/Shadowstorm-ban viszont igazad lehet.
inkább csak vágyom rá :D
múltkor volt szó a szerb légvédelmi rakétákról, akkor vetettem fel; valami cirkálórakéta se ártana !
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
999
1 572
93
Kétmilliárd eurós szerződést kötött a kormány egy német vállalattal gyalogsági harcjárművek gyártására

Ezzel „Magyarország az első olyan NATO- és EU-tagállam, amely a düsseldorfi székhelyű cég új fejlesztésű, innovatív terméke mellett döntött az előzetes piackutatások után. A lépés központi eleme a folyamatban lévő honvédelmi és haderőfejlesztési programnak, amelynek célja, hogy a honvédség mihamarabb világszínvonalú haderővé váljék és ezzel hozzájáruljon az euroatlanti térség biztonsági kihívásainak kezeléséhez” - írják.

"Hétfőn éppen békepárti, fegyverellenes koncertet is tartottak a Rheinmetall unterlüssi épülete előtt a második világháború lezárásának 75. évfordulója alkalmából."


https://444.hu/2020/08/17/ketmillia...allalattal-gyalogsagi-harcjarmuvek-gyartasara
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
a pumával is ez volt hogy mindenki azt akarta aztán most nézem hogy lynxet fogunk gyártani :D
itt valaki írta hogy jóval olcsóbb az mmp, ezért említettem, lehet hogy ez számít

inkább csak vágyom rá :D
múltkor volt szó a szerb légvédelmi rakétákról, akkor vetettem fel; valami cirkálórakéta se ártana !
Katar megrendelte, tehát nekünk is ez lesz :)
De miről indítjuk? ;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Pontosan így gondolom én is. Nem vagyok csalódott, mert pöpec 'tekknikánk' lesz, de itt szemmel láthatóan a gazdasági/politikai érdek sokat nyomott a latba. Nagy gratula, hogy így lezsírozták a dolgot...
A LynxHU után viszont a KC-val 'kockázatos' meg 'kiforratlan' típusként riogatni elég vicces lesz... :)

A belinkelt cseh cikkben amelyben a cseh ifv tenderrel kapcsolatban csináltak egy interjút a Rheinmetall-s nagykutyával világosan látható volt,hogy szinte bármibe belemennek (szerintem még egy mobil knédlifőzőt is kifejlesztettek volna a cseheknek ha kérik)csak,hogy eladják a Lynx-t.A Puma gyártója ilyen szempontból rugalmatlanabb volt a csehek szerint ott is hagyta a cseh tendert,amikor a csehek újabb változtatásokat akartak.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 088
31 027
113
Így viszont borítékolható, hogy a bajorok a Boxer megrendelést kapják sztem.
Hm.
A 8x8 elvileg a "közepes" dd-ba kéne,aminek kistafirungozása a "nehéz" dd utánra van tervezve.
Az RM-nek van egy 8x8as tervezete,az Agilis.Ha a gyár végzett a Lynxek legyártásával,lehet átál annak a gyártására,és a 8x8 is RM tipus lesz.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 084
113
A kérdés az mikor fog az első legurulni a "szalagról", s mikor lesz bevethető.... Valami azt súgja hosszú ideig nem látunk még hazai Lynx-et... Ez nem kellene bene legyen a vállalásba a nehéz dandárhoz? Vagy addig a BTR-ek megteszik?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül