A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 554
113
Mondtam, hogy már elengedtem. Nem akarom "jobban tudni".
Arra akartam célozni csupán, hogy egy rajban/szakaszban a feladatok változhatnak.
Térben és időben is. Más országok másképp csinálják. Vagy a fejlődéssel egyes feladatok megszűnnek, egyesek újként jelentkeznek, vagy csak szimplán átkerülnek másik szereplőhöz. És ennek leggyakrabban technológiai változásai vannak.
Azért teszem csak be a franciák rendszerét, mert az elég közel áll (de persze nem teljesen) ahhoz, ahogy én az ideálisnak gondolnám.
Náluk 3+6 fős (VAB idején) 1-1 raj, + van a törzs, amelyik tagjait, (szakasz pk., helyettese, rádiós, +2 DM) szétszórták a szakasz járművein.
E szerint az ábra szerint a szakasz pk. a support/anti tank rajjal utazik. A helyettese meg egy Combat grouppal.
French%20Mechanized%20Infantry%20Platoon%20graph.webp

Arról meg @Lator -t kellene megkérdezni, hogy a Sergent-chef is deszantol-e. Meg hogy ez a VBCI-nél hogyan alakul.
Mert ott már a leírás említi, hogy a DMR-t megnövelték 2-ről 3-ra, és levitték rajszintre (Combat Group)
További érdekesség, hogy náluk már rajonként :)eek:!!!) van egy 51mm-es gránátvető:
New%20France%20Modern-01.webp
838095777_small.jpg
Ez így nem teljesen ok, mert kihagyták a "mesterlövészt", minden rajban van 1 frf2 vel. A szakasz törzs szét van szórva igen, a szakasztiszthelyettes feladata általában a málhás járművel az utánpótlás szállítása és szétosztása.Igen, akár ő is deszantolhat, de elvileg ez nem az ő dolga ahogy a szakaszpk é sem. Az is előfordulhat pl. hogy egy szakasszintű járőrt à szakasztiszthelyettes vezet. Amúgy ez mindig a helyzettől függ hogy a szakasztörzsből ki deszantol és ki nem és hogy ki kivel utazik. Elég rugalmasak a francik ezen a téren, vannak persze előírások amik ideális helyzetre vannak de semmi sincs kőbe vésve. Szükség esetén missziöban akár egy tizedes is lehet rajparancsnok, ha megfelel a kutya sem szól semmit.
Az LGI az jó dolog, könnyű, pofonegyszerű használni ha van egy szilárd dolog aminek nekitámaszthatod akár direkt lövésre is jó.
A lövésszázad támogató szakasza (én is ott voltam) 1 raj 82mm és aknavetőből(2db) és 1 raj (2db) MILAN, vagy MMP ből áll, misszió esetén hozzájuk csapnak 1 raj mesterlövészt akik 12.7 és romboló puskával vannak felszerelve. 2 db pgm HECATE à rajban. Mindez amit le írtam így volt 2016 ig amíg ën is ezt csináltam, azóta áteveztem nyugalmasabb vizekre a seregen belül
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 459
46 358
113
Köszi!
Ez így nem teljesen ok, mert kihagyták a "mesterlövészt", minden rajban van 1 frf2 vel.
Ez különben egy nagyon megsüvegelendő okosságuk.
De a mellékelt ábra elvileg 2015-ig volt érvényes (mármint a 2 mesterlövész a törzsben), a linken lévő leírásban benne is van, hogy 2015-től a számukat megnövelték 3-ra, és szétszórták őket a rajokba (ez volt a Regiment 2019 koncepció).
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Ez így nem teljesen ok, mert kihagyták a "mesterlövészt", minden rajban van 1 frf2 vel. A szakasz törzs szét van szórva igen, a szakasztiszthelyettes feladata általában a málhás járművel az utánpótlás szállítása és szétosztása.Igen, akár ő is deszantolhat, de elvileg ez nem az ő dolga ahogy a szakaszpk é sem. Az is előfordulhat pl. hogy egy szakasszintű járőrt à szakasztiszthelyettes vezet. Amúgy ez mindig a helyzettől függ hogy a szakasztörzsből ki deszantol és ki nem és hogy ki kivel utazik. Elég rugalmasak a francik ezen a téren, vannak persze előírások amik ideális helyzetre vannak de semmi sincs kőbe vésve. Szükség esetén missziöban akár egy tizedes is lehet rajparancsnok, ha megfelel a kutya sem szól semmit.
Az LGI az jó dolog, könnyű, pofonegyszerű használni ha van egy szilárd dolog aminek nekitámaszthatod akár direkt lövésre is jó.
A lövésszázad támogató szakasza (én is ott voltam) 1 raj 82mm és aknavetőből(2db) és 1 raj (2db) MILAN, vagy MMP ből áll, misszió esetén hozzájuk csapnak 1 raj mesterlövészt akik 12.7 és romboló puskával vannak felszerelve. 2 db pgm HECATE à rajban. Mindez amit le írtam így volt 2016 ig amíg ën is ezt csináltam, azóta áteveztem nyugalmasabb vizekre a seregen belül

Sztem jól tetted, hogy áteveztél, mert ezeket konfliktus esetén majd úgy kilövik a drónokkal (aknavetőstül, mesterlövészestül), hogy patty. Jelenleg semmi sem védi őket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Azért a francia hadsereg nem az örmény a franciák ellen az azeri drónok nem brillíroznának.
Sztem azért okoznának zavarokat. És mivel a francia közvélemény a veszteségeket nehezen tolerálná, hááát Macron kétszer meggondolná hova küldene csapatokat. (de ez persze nagyon fikció)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Sztem azért okoznának zavarokat. És mivel a francia közvélemény a veszteségeket nehezen tolerálná, hááát Macron kétszer meggondolná hova küldene csapatokat. (de ez persze nagyon fikció)
Ha már fansziák meg a drónok.

A francia hadsereg elsõ MBDA Mistral 3 föld-levegõ rakétákat lő ki
French_army_fires_its_first_MBDA_Mistral_3_surface-to-air_missiles_925_001.jpg

https://www.armyrecognition.com/def...t_mbda_mistral_3_surface-to-air_missiles.html

"A Mistral 3 rakéta, amely jelenleg a francia erőknél van szolgálatban, egy légvédelmi rakéta, amely infravörös képkeresővel és fejlett képfeldolgozó képességekkel van felszerelve. Ez lehetővé teszi, hogy alacsony hőszignálú célpontokat, például UAV-kat (pilóta nélküli légi járművek), turbómotorral hajtott rakétákat és gyorsjárműveket vegyen fel nagy távolságra, miközben kiváló ellenállást nyújt az ellenintézkedésekkel szemben. Maximális lőtávolsága 7 km, 930 m / s repülési sebességgel."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 666
113
En nem igen panaszkodhatok. Ömt. En mar az uj egyenruhat kaptam 3 valtas zubbony nadrag polo egy esovedo es polar. Molinobol a regit kaptuk de ez engem egy cseppet sem zavart mert en szeretem. Sisakbol acelt kaptunk de engem ez sem zavar igazan. /annyi hogy a huzat szine elut./ kaptunk vedoszemuveget meg zseblampat uj kanalgepet polarsapkat. Hatar miatt majd bw zsak meg bw heveder jon majd ezt majd le kell persze adni... De ez van... Nem momdom hogy csucs szuper felszereles de vegulis nincs vele nagy gond. Az acelbilire kellene uj huzat meg valami egyszeru melleny vagy hevederzsij. /ez is csak azert hogy szoklya az ember hisz Eles szituba amugy is mindenkin repeszallo vagy lovedekallo lenne.../

A vedoszemuveg pl meglepett meg a lampa is /valami fegyverlampa egybekent./ de a legjobban az uj kanalgep :D

Amugy carinthia halozsakot kaptunk. Ez is pozitivum. Bakancsbol meg uj haixot... Mindent osszevetve nem rossz kezdocsomag... Erre az evek alatt ugyis egy csomo minden fog meg jonni...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and kaktusz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 273
120 072
113
En nem igen panaszkodhatok. Ömt. En mar az uj egyenruhat kaptam 3 valtas zubbony nadrag polo egy esovedo es polar. Molinobol a regit kaptuk de ez engem egy cseppet sem zavart mert en szeretem. Sisakbol acelt kaptunk de engem ez sem zavar igazan. /annyi hogy a huzat szine elut./ kaptunk vedoszemuveget meg zseblampat uj kanalgepet polarsapkat. Hatar miatt majd bw zsak meg bw heveder jon majd ezt majd le kell persze adni... De ez van... Nem momdom hogy csucs szuper felszereles de vegulis nincs vele nagy gond. Az acelbilire kellene uj huzat meg valami egyszeru melleny vagy hevederzsij. /ez is csak azert hogy szoklya az ember hisz Eles szituba amugy is mindenkin repeszallo vagy lovedekallo lenne.../

A vedoszemuveg pl meglepett meg a lampa is /valami fegyverlampa egybekent./ de a legjobban az uj kanalgep :D

Amugy carinthia halozsakot kaptunk. Ez is pozitivum. Bakancsbol meg uj haixot... Mindent osszevetve nem rossz kezdocsomag... Erre az evek alatt ugyis egy csomo minden fog meg jonni...
Ez SÖTT?
 
W

Wilson

Guest
Sztem azért okoznának zavarokat. És mivel a francia közvélemény a veszteségeket nehezen tolerálná, hááát Macron kétszer meggondolná hova küldene csapatokat. (de ez persze nagyon fikció)

Az lehet de ne felejtsd el,hogy az örmények nem rendelkeznek semmilyen légierővel Karabah felett,ha tételezzük fel az örmények helyett a franciák lennének Karabahban akkor a török sigint,elint,awacs támogatás nem lenne(helyette lenne francia) a Bayraktar drónokat a legjobb lenne fel sem küldeni az azerieknek ha csak nem akarnak drága célanyagot szolgáltatni a francia légierőnek.Az öngyilkos izraeli drónok okozhatnának problémát de awacs támogatással ez sem jelentene nekik túl sok gondot,plusz még azt sem szabad elfelejteni,hogy a francik jóval hatékonyabb csapat légvédelemmel rendelkeznek az Ararát népénél.