1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

Diskurzus a(z) 'Magyar vonatkozású hírek, elemzések' témában - desertfox által indítva @ 2013. január 21..

1. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Thx.

2. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Igen, van fogalmam róla.
    Igen, láttam nemrég, nem is így gondoltam, hanem felújítva. A hely az nem rossz. Gyakorlásra, természetesen.
    A csabait elvileg meg fogják hosszabbítani, a tervek készen vannak..

3. JonatánJoe

JonatánJoe New Member

Az itteni "öregekkel" nem akarok trollkodni, de a topik címe nem mutatna így jobban:
    "A magyar haderő nevetséges fejlesztési irányai"
    Bocsi, ha valakinek a lelkébe tapostam, de annyira adja magát! :)

alfa74, misinator, sirdavegd and 5 others like this.
  4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Inkább visszafejlesztési irányai.

5. krisss

krisss Well-Known Member

6. blogen

blogen Well-Known Member

Sig516, amit a cikk szerzője ajánl:

És a Cz 805 Bren S1, ami a Visegrádi együttműködés miatt esélyes lehet:

7. antigonosz

Kicsit vicces ez a kétféle fegyvert rendszeresítsünk teória. Örüljünk ha egy félét rendszeresítenek, a második meg úgyis marad a kala, netán vesznek kimustrált M-16-ot. Aztán lehet lőszert csereberélni kinek milyen van. 1850dollár a bren, akkor az nekünk 2000 minimum, kéne belőle vagy 100000 db, pláne ha a rendőröket is beszámoljuk,mert akkor már miért ne legyen nekik is. 200000 millió dollár + ugye a teljes lőszerkészlet kuka ami megint pénz mert kéne belőle készlet is akár vesszük,akár gyártjuk. Szóval ez így olyan 60 milliárd forint. Plusz kidobni minden tártartót, mellényt amihez a kala tár passzol...
    És akkor van végre egy Nato kinézetű fegyverünk, standard Nato lőszerrel ami nem való semmire már 2017-ben.

tarzaan, Luthero and zeal like this.
  8. fip7

fip7 Well-Known Member

krisss

Elolvastam a cikket. Abban egyet értek a szerzővel, hogy 6.5-6.8 mm-s lőszer lenne a legideálisabb.

A két fegyver teória szerintem elég meredek. A másik gondom meg az, hogy rá van kattanva az AR sorozatra.
    Ha már hagyományos kialakítású modern fegyvert keresünk akkor nálam ezek jöhetnek szóba:
    AEK-971, Beretta ARX-160, CZ 805.
    Hozzátenném, mind a három fegyverből van teljes értékű 7.62X39-s verzió is!

Luthero, antigonosz and Panzerfaust like this.
  9. zeal

zeal Well-Known Member

6.5-os nincs beloluk veletlenul? Letezik a nato-ban - legalabb elmeleti szinten - valamilyen konszenzus az idealis es bevezetendo kaliberrol?
    Nehogy aztan megszivjuk, hogy utolsokent bevezetjuk az 5.56-ost, aztan valamelyik vezeto megis raszanja magat a valtasra 6.5-re. Vagy ha azt elsonek mi rendszeresitenenk akkor termeszetesen 6.8-ra. :) Jo lenne ebben most egy picit elore latoan eljarni.

10. fip7

fip7 Well-Known Member

Zeal

Amennyire én tudom a 6.8 mm-s lőszerhez van karabély. A Remington ACR. Meg a Beretta ARX-160-ból is van elméletileg ilyen verzió.
    Viszont úgy tervezték a 6.5 és a 6.8 mm-s lőszereket, hogy elméletileg bármelyik mai 5.56-os fegyver átalakítható/áttervezhető a használatára.

Azt viszont nem látom előre, hogy a NATO-ban melyik lőszerben gondolkodnának. A 6.5 Grendel szerintem a legjobb, a 6.8 Remington SPC mögött pedig komoly lobbi van.
    Én azt mondom, hogy sokkal jobb lenne a kaliber váltásnál bevállalni egy modern lőszert , mint átállni a szintén elavult 5.56-ra a 7.62X39-ről.
    Ez így nettó pénzkidobás lenne, szerintem.

Luthero, antigonosz, marton and 2 others like this.
  11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Sorry, az előzőt nem ide akartam. Moderátor majd kiszedi.

12. Panzerfaust

Amennyire tudom, hazai gyártásban gondolkodnak. Nem hinném, hogy vennének bárkitől is nagyobb mennyiségű karabélyt általános itthoni rendszeresítésre.

13. krisss

krisss Well-Known Member

Hazai gyártás, de licencbe.

svajcibeka likes this.
  14. blogen

blogen Well-Known Member

Próbálom elképzelni, hogy a kaliberről szakmai döntés születik a minisztériumban!

arcas, alfa74 and tarzaan like this.
  15. ravenlord

ravenlord Active Member

Érezd győztesnek magad! :D

vilmoci likes this.
  16. ravenlord

ravenlord Active Member

Ha ez lenne a helyzet, bármikor beszerezhetnek működőképeshasználtat Fehéroroszországból.

17. Panzerfaust

Igen, erről volt szó, de ezt se pedzegették nagy nyilvánosság előtt, a lobbik miatt.
    A hazai fejlesztés lehetősége sajna elszállt, már az alapok sincsenek meg.
    Kérdés, ki fogja átadni (jó áron) a gyártás jogát. Fél füllel hallgatva a véleményeket, több hivatásos szaki az M4-családra tippelt.
    Ha majd elérkezik az idő ....

18. krisss

krisss Well-Known Member

Hát AR-rendszerű lehet, de hogy nem M4-az biztos.

19. Panzerfaust

És az is hogy olyan 8-10 év múlva :):hadonaszos:

20. antigonosz

Előbb legyen tehergép,tüzérség,harckocsi,légvédelem, stb.

Ezen oldal megosztása