A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Mindig minden szakmaban ez a szoveg megy. Biztosra veszem, hogy a te generaciodra is ezt mondtak az idosebbek. :)
Jo lenne mar kilepni ebbol az ordogi korbol. Tessek turelmesen oktatni oket es csak a gyepeseket pedig kiszorni. Az nem fog menni, hogy csak gyalazzatok az ujakat aztan meg sirtok, hogy nincs ember. Egyebkent is krisss-t kritizald! O volt ott a tanito bacsi. :D
Kösz :D az enyémek még 1 hónapig képzésben vannak.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ki a támadó? Viccen kívül a jelenlegi szomszédainkat reálisan vissza tudnánk tartani bármilyen stratégiai céljuktól, kivéve az Ukránokat, bár náluk meg egyéb problémák vannak. Komolyabb ellenfél meg úgy menne át rajtunk, ahogy akar, menetből.

Mondjuk Románia a beszerzései után.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Mindig minden szakmaban ez a szoveg megy. Biztosra veszem, hogy a te generaciodra is ezt mondtak az idosebbek. :)
Jo lenne mar kilepni ebbol az ordogi korbol. Tessek turelmesen oktatni oket es csak a gyepeseket pedig kiszorni. Az nem fog menni, hogy csak gyalazzatok az ujakat aztan meg sirtok, hogy nincs ember. Egyebkent is krisss-t kritizald! O volt ott a tanito bacsi. :D

Amikor én bevonultam előbb a fizikai alkalmasságin meg kellett felelni az orvosi és pszichológiai mellett ma már ez sem kell.És még sorolhatnám a különbségeket napestig.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Igazad van.De ha az amúgy is létszámhiánnyal küszködő rendőrség szemszögéből nézzük,nekik napi szintű feladataik vannak,amelyek érintik a civil társadalmat.És ha a társadalom úgy érzi hogy nincs megfelelően megvédve,akkor az senkinek nem jó.A közbiztonság kérdése nagyon könnyen megváltoztathatja a társadalmi megitélését a kormánynak,és ez fontos nekik,még hacsak látszatból is.Szerintem ha megint lenne egy balkáni balhé,akkor is leszarnák hogy a honvédségünk önvédelemképtelen.

Ezzel vitatkoznék. Mivel elég jelentős nem mozdítható vagyonuk van a politikusoknak és a haveri körüknek, így nekik is létfontosságú, hogy az ország biztonságban legyen. Mit gondolsz mihez kezdenének, ha elfoglalnák az országot? Mindenüket veszítenék ők is. Max a bankszámlákon lévő pénz maradna, ha maradna. Mostanság még azokat is lefoglalják, ha egyes államok úgy akarják.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mondjuk Románia a beszerzései után.

Előbb várjuk meg, mit fognak tényleg megvenni. Mert lassan már azt is bejelentik, hogy a teljes US Armyt megveszik.
No meg ha meg is vesznek mindent, nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig lesznek üzemképesek. 1996-ban 110 Mig-21-et modernizáltak, aztán pár éve már állítólag csak 16 volt üzemképes belőlük.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amikor én bevonultam előbb a fizikai alkalmasságin meg kellett felelni az orvosi és pszichológiai mellett ma már ez sem kell.És még sorolhatnám a különbségeket napestig.
Jol van, na! En is tisztaban vagyok a helyzettel. (Nemreg oromkodtem az oldalon, hogy ma legalabb fiatal apolokat is latok. Azt viszont "elfelejtettem" mondani, hogy a felet harom honapon belul kirugjak, mert idiota.:eek:) De azert kicsit jol esett Krisss-t szivatni. :)
Szivesen! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Előbb várjuk meg, mit fognak tényleg megvenni. Mert lassan már azt is bejelentik, hogy a teljes US Armyt megveszik.
No meg ha meg is vesznek mindent, nagyon kíváncsi vagyok, hogy meddig lesznek üzemképesek. 1996-ban 110 Mig-21-et modernizáltak, aztán pár éve már állítólag csak 16 volt üzemképes belőlük.

Akkor csak úgy általánosságban hogy kell elképzelni a felhasználását a haderőnknek? A motorizált gyalogság csinál egy bufferzónát ami mögött a technikákat mozgatják és ott vetik be ahol szükséges vagy hogy? Nem értem hogy lehet felhasználni valamit ami ennyire egyoldalú.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 590
79 778
113
Akkor csak úgy általánosságban hogy kell elképzelni a felhasználását a haderőnknek? A motorizált gyalogság csinál egy bufferzónát ami mögött a technikákat mozgatják és ott vetik be ahol szükséges vagy hogy? Nem értem hogy lehet felhasználni valamit ami ennyire egyoldalú.

Kerítésőrzés...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Akkor csak úgy általánosságban hogy kell elképzelni a felhasználását a haderőnknek? A motorizált gyalogság csinál egy bufferzónát ami mögött a technikákat mozgatják és ott vetik be ahol szükséges vagy hogy? Nem értem hogy lehet felhasználni valamit ami ennyire egyoldalú.
Nem kell ilyeneken agyalnod. Nincs semmire koncepció, ami technikánk meg van az meg vagy sz@r, vagy nincs hozzá semmi. Az egész Honvédség egy nagy alibizés. Szóval nyugalom.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Akkor csak úgy általánosságban hogy kell elképzelni a felhasználását a haderőnknek? A motorizált gyalogság csinál egy bufferzónát ami mögött a technikákat mozgatják és ott vetik be ahol szükséges vagy hogy? Nem értem hogy lehet felhasználni valamit ami ennyire egyoldalú.

Ne tőlem kérdezd, nem vagyok katona. :)
Én csak arra reagáltam, hogy a románok is nagyon le vannak most gatyásodva, mint mi. Csak annyival vannak előbb, hogy bejelentettek egy halom beszerzést. De azok még egyáltalán nem biztosak, hisz azt a halom pénzt elő is kell teremteni. Továbbá mire felszerelik a seregüket, addig remélhetőleg nekünk is lesz már több technika. A másik meg, hogy én nem sok esélyt látok egy román-magyar konfliktusnak. Eu tagok vagyunk, komoly kereskedelmi partnerek.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
A kerítés őrzésének feladatát a készenléti rendőrség keretén belül működő határvadász szervezetnek kellene ellátni és pont...
Miért nem lehet ezt logikusan kezelni. Gondolom ezért hozták létre a határvadászokat mint a határőrség jogutódját. Egyáltalán miért kellett megszüntetni a schengeni övezethez való csatlakozás kezdetén a határőrséget?!
Teljesen le kell választani erről az ügyről a honvédséget.
Mind a nem határvadászokhoz tartozó belügyi és persze a honvédségi egységeket vonják vissza. Max. a határszakaszon lévő járási ÖTT-ket lehetne odavezényelni kisegítőnek amikor épp a 20-25 napos éves idejüket szolgálják le.
Hosszú távon nem működik, hogy mindenkit odacsődítünk csak az egyéb tevékenységek rovására. Így pedig mindenféle rendvédelmi, bűnmegelőzési, honvédelmi tevékenység minősége megkérdőjelezhetővé válik...
A belügynek egyébként is nagyobb és rugalmasabb a költségvetése mint a honvédségé és a technikai beszerzéseik is gördülékenyebbek folyamatosabbak. Nem kukacoskodnak vele olyan szervezetek mint a NATO vagy az EU.
Állítsák vissza a határőrséget ami érdekes módon jól működött annak idején és minden ehhez kapcsolódó feladatot el tudott látni legyen az rendvédelmi, határvédelmi vagy bűnmegelőzési. Aminek anno teljes vagyona a rendőrséghez került a szervezet 2008. január 01-i megszűnéskor/beolvadáskor.
Ja hogy az sorkötelesség keretein belül működött. Nincs elég emberük a határszakaszra? Fejlesszék fel a Határvadászokat. Adjanak olyan fizetést amiért megéri egy mai fiatalnak egész nap az isten háta mögött egy kerítést őrizni...Vegyenek csúcs technikát, teremtsék meg a 21. századi körülményeket. Vegyenek példát a USA Border Security szervezetéről. Az USA-ban egy dolgot tisztelek. A lakosság és a kormányzat tiszteli az egyenruhás szervezeteket és biztosít számukra mindent amire szükségük van mert ez az ország érdeke.
A 2018-as büdzsé elvileg erről fog szólni. Legalábbis májusban még ezt mondták. Meglátjuk mi lesz belőle...
https://www.hirado.hu/2017/05/08/a-jovo-evi-budzse-a-magyar-emberek-biztonsaganak-koltsegvetese-is/
Ha valamit csinálsz akkor csináld jól vagy bele se kezdj...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Mikor a katonai sajtót nézegetem a hasonló témájuk cikkeivel, mindig eszembe jut, hogy "puja-koromban" ilyen miért nem volt? Jó, mondjuk akkor vettem meg az első airsoft gépkarabélyomat, egy fasza kis műanyag tokozású AK-74-est, meg harcolgattunk mi is, de ez valahogy más. Érdekes, hogy a cikk külön kiemeli, hogy a téma csak a kormánypártnak volt eddig fontos, itt meg a lovak kapcsán többen előhoztátok azt, hogy jó lesz majd azokról kardlapozni. Dühös-siheder koromban mentem már fel úgy Pestre, hogy gázálarcot kellett vinnem, akkor meg tényleg lövettek, meg kardlapozások voltak, most meg megy ki a sok füves tüntizni, és a kormány egyből meghátrál. Pont ettől a kormánytól nem nézem ki azt, hogy diktatórikus lenne, vagy diktatórikusabb, mint az előzőek. Annak fényében meg pláne nem, hogy annyira nem fél a fiataloktól, hogy csak ez tartja fontosnak a katonai nevelést - a többiek még a gondolatától is rettegtek.

Összekovácsolja a fiatalokat a Tisza-menti „dzsungel”
"
Hazánkban a sorkatonai szolgálat eltörlését követően az elmúlt években mutatkozott egyre nagyobb igény arra – főleg a kormány részéről –, hogy a fiatalok megismerkedjenek a honvédelem alapvetéseivel. Emiatt katonai középiskolák alakultak – például Debrecenben –, illetve tervben van az is, hogy az ország diákjai tanóra keretében foglalkozzanak lövészettel.

Hogy mindezekre szükség van-e egyáltalán, egyelőre nehéz választ adni."
https://mno.hu/f22/osszekovacsolja-a-fiatalokat-a-tisza-menti-dzsungel-2424026
006_fit_800x10000.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
az,hogy egy halom emberre kiskanalat sem lehet bízni.
Konkréttan az, hogy a mai munkaválallók közt ne vegye senki sértésnek. Nagyon kevés a "megbizható" önálló munkavégzésre képes ember. Továbbá főként egy fegyveres testületnél vannak hiearikus és fegyelmi szabályok. Nos a mai világban sokk ember munkaválalló ezeket a szabályokat nem akarja vagy IQ értelem szempontjábból nem tudja figyelembe venni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Amikor én bevonultam előbb a fizikai alkalmasságin meg kellett felelni az orvosi és pszichológiai mellett ma már ez sem kell.És még sorolhatnám a különbségeket napestig.
A bevonulás hetén mentek kecskemétre alkalmasságira. Ki is szórtak jó sokat.