A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Lehet ismételgetni, hogy senki se fog senkiért harcolni ettől, még a maci 50éven keresztűl vmi rejtélyes mod okán nem így gondolta és nem próbálkozott rendrakással NATO tagállamok esetén. Persze lehet nem értettek hozzá, maci hülye volt vagy beszari vagy mindegy mi de ez volt.

Hogy Románia katonailag milyen erős lesz azt ők döntik el. Imo pont azért döntöttek a nem kéne letolt gatyával várakozni mellett (miközben dimenzióval erősebb honvédelmük van mint MOnak) mert egy szomszédos államból anektálgatni kezdtek. Nem kéne ezt megvárni és láthatóan az Ukrán Krími modi nem volt túl hatékony.

A maciba bízásról meg nekem 1849, meg 1956 jut mindig eszembe akkor is jöttek. Csak nem elfoglalni, hanem leverni a magyar szabadságharcot vagy megszállni az országot. De 1945ben is úgy csaptak le MOról túlnyomó részt magyarok által lakott részeket, hogy füstölt.

Az oroszokat pont nem érdekli a Natoban történő rendrakás. Éppen nem hülyék, pontosan tudják hogy mivel jár egy háború. És pénzük sincs egy megszállásra, tanultak Afganisztánból, mint ahogy a jenkik is megtanulják, akik még Irakot se tudták pacifikálni.
A 2. vh-ban őket támadták, védekezésből mentek át, akkor azért nem szartak be.
A krími szitu pontos igazságát mindannyian tudjuk, nem kéne az ukránokat mentegetni, akik nacionalista politikája elsőrendű oka a konfliktusnak.
Történelemből pedig jó volna ismételgetni picit, 1849-ben a Habsburgok hívták be a cár seregét, nem önként jöttek, mivel a drága "sógorok" nem bírtak velünk.
1956-ban a kommunista világrezsim jegyében tették a tiszteletüket a szovjetek - akármennyire is nem tetszik, a szovjet nem teljesen azonos az orosszal, mert a szovjetbe beletartozott példának okáért a manapság dicsfényben tündököltetett Ukrajna is, a megszállást Kárpátaljáról és ukrán területekről indították, ottani egységekkel.
Azt pedig ne feledd, hogy Mo miért tartozott a keleti blokkba, hát elsősorban amiatt a megállapodás miatt amelyet a nyugatiak nevében Churchill kötött meg Sztálinnal.
Magyarul eladott minket....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Jelenleg a Románok legnagyobb baja, hogy túlfütötté kezd vállni a gazdaságuk, egyszerűen túl gyors a növekedés."

Ez így hétfő reggel megadta a kezdő löketet, majdnem felborult a kávém a röhögéstől. :D

Erről egy klasszikus jut az eszembe, egy válogatott vereség után nyilatkozta az illetékes et:
"- én a mérkőzéssel elégedett voltam.
Hát ha már kimegy a meccsre, miért nem nézi meg ???"
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Pszichológiai esettanulmány amI itt folyik : ha már nem lehet elviselni a nyilvánvaló lema
"Jelenleg a Románok legnagyobb baja, hogy túlfütötté kezd vállni a gazdaságuk, egyszerűen túl gyors a növekedés."

Ez így hétfő reggel megadta a kezdő löketet, majdnem felborult a kávém a röhögéstől. :D

Erről egy klasszikus jut az eszembe, egy válogatott vereség után nyilatkozta az illetékes et:
"- én a mérkőzéssel elégedett voltam.
Hát ha már kimegy a meccsre, miért nem nézi meg ???"
https://www.google.hu/search?q=gdp+...droid-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
 
  • Tetszik
Reactions: Fade

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Pont úgy igaz ez a statisztika is, mint ahogy a tegnap linkelt Usa 163,8% os előnye a Kínai gazdaság felett. Sírva röhögök rajta, hogy már ott tartotok, hogy azzal akartok megyőzni páran, hogy a románoknál hozzánk képest kolbászból van a kerítés. Ahogy írtam már pár extra hülyeségre: nekem ezt ne! Leszarom a kamu diagrammokat, statisztikákat, engem ez nem vakít meg. Át kell menni, oszt körbenézni. Balkán alsó. Bár mondjuk asszem TE voltál az is, aki szerint kamu az egész migráns ügy, innentől megint nincs már veled érdemben mit beszélni sajnos.

Hmm.. át kell menni körülnézni.... ö...mikor is jártál utoljára oroszoknál?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Egyrészt ne keverd a GDPt az életszinvonallal. Én se tettem.

Másrészt a linked teli van látható baromságokkal. MOra pl nem GDP emelkedést hanem csökkenést vetít előre, már 2017re is.
https://tradingeconomics.com/hungary/gdp-per-capita/forecast
Nem lehetne az ilyen nyilvanvalo hazugsagokat innen bannolni? Szandekosan keveri a GDP-t a GDP per capita-val, o maga linkel 3,8%-s magyar GDP novekedest 2017 3. negyedeveig (es az utolso negyedev ezen erdemben mar nem tud valtoztatni, hacsak nem minimalisan tovabb javul), majd megprobalja egy egy eves (!) elorejelzes alapjan , -ami a FELHASZNALOK tippjei (!) alapjan keszult- bemagyarazni, hogy csokkenni fog a GDP. Tudod te az milyen komoly valsag egy kozepeeuropai orszag eseten, ha CSOKKEN az GDP??? Ha csak egy szazalekkal none a jelenlegi 3.8% helyett mar akkor reg mindenki reg kint lenne az utcakon es minimum tuntetne, de valoszinubb, hogy mar polgarhaboru lenne... Arrol nem beszelve hogy a tradingeconomics egy New York-i ceg, ami a kozponti statistikai hivatalok, tehat az egyetlen hiteles forras alapjan allitja ossze az adatbazisait es nem egy portfolio.hu... meg akkor sem, ha a felhasznalok szamara van egy felulet ahova barmit irhatnak, akarcsak te ide...
De meg ha nem is lenne KSH .... ki kepes ekkorat hazudni, hogy a roman eletszinvonal a magyar elott van???
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"Jelenleg a Románok legnagyobb baja, hogy túlfütötté kezd vállni a gazdaságuk, egyszerűen túl gyors a növekedés."

Ez így hétfő reggel megadta a kezdő löketet, majdnem felborult a kávém a röhögéstől. :D

Erről egy klasszikus jut az eszembe, egy válogatott vereség után nyilatkozta az illetékes et:
"- én a mérkőzéssel elégedett voltam.
Hát ha már kimegy a meccsre, miért nem nézi meg ???"
Tenyleg tul gyors ott a novekedes (persze meg igy is nagyon szegenyek, de ez olyan mintha mondjuk egy csendeoceani szigeten, lakossag 200 fo, az USA nyit egy gyarat, a GDP megugrik 50%-al, tehat az ovek a legnagyobb a novekedes a vilagon). Pont ez tortenik Romaniaval is, mivel ok a legszegenyebbek EU-ban, ezert ott a legnagyobb a novekedes, de ha ennek nincsenek meg a fundamentumai, hanem mesterseges, mint a csendesoceani pelda, akkor abbol baj lesz hamar, kipukkad a lufi. A romaniai OTP egyik elemzojetol olvastam, hogy nagy bajra szamitanak mar inkabb rovid mint kozepes tavon. (lasd: 2008 elott itt is eleg jol alakult a GDP novekedes). Persze a novekedes alapbol szep es jo dolog, szukseges is, de esszel, nem lufit fujva.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Romániáról volt szó, de oda se neki.


.... Általaánosan kell értelmezni a dolgokat.....feltűnt hogy többen kifejtik (itt is), hogy a Nyugat eltűnik a süllyesztőben, a pirézek annyira csórók hogy a makkot eleszik a vaddisznók között, csak körül kell nézni az országban... Ezért kérdeztem, hogy a körülnézés, mint érv és bizonyítékrendszer érvényes-e más országokra is?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Update:
Honvédségi forrásokból úgy értesült a Magyar Nemzet, hogy múlt kedden lőgyakorlat közben lett öngyilkos egy katona Szolnokon.

A lap úgy tudja, hogy a szentesi katona saját fegyverével vetett véget életének.

Bár megkeresték a Honvédelmi Minisztérium, az a napilapnak nem válaszolt.

A Magyar Nemzet többek közt arról is érdeklődött, hogy "igaz-e a híresztelés, miszerint a honvédség állományával foglalkozó pszichológusok korábban már felhívták a figyelmet: a katonák leterheltsége, alulfizetettsége és nehéz munkakörülményeik miatt megnövekedhet az öngyilkosság veszélye a köteléken belül."


A Magyar Nemzet informátora szerint az elmúlt egy évben három-négy öngyilkosságot hajtott végre magyar honvéd szolgálatteljesítés közben.

Ebből egy vagy két tragédia a koszovói Kfor-missziónál történt.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez egy gazdaság állapotának VALÓS állapotának megítéléséhez elég kevés.
Igen, nagyon keves. Csak nagyon feluletes dolgokra lehet kovetkeztetni belole:

1.
6% -os novekedes az nagyon magas szam, tehat valszeg egy nagyon elmaradott orszag lehet (Bulgaria? Tuvalu? Romania? Csad? Ruanda? Gruzia? -ki tudja...)

2. alacsony allamadossag a GDP -hez merten: bizonyosan nem USA vagy Japan es nagyon valoszinuleg nem Nyugateuropai. Ez alapjan lehet egy sikeres kozepeuropai orszag (Csehorszag talan?) vagy egy Afrikai csodtomeg is, akinek senki sem mer hitelt adni.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
A tárca erre vonatkozó kérdésünkre sem válaszolt.

Múlt kedd óta!!!!!

Mi a fene köze van bárkinek is az elhunyt hozzátartozóin kívül hogy ki és miért lett öngyilkos, ha egyébként meg nem történt bűncselekmény? Van egy rendőrségi közigazgatási eljárás, melynek az eredményéről tájékoztatni fogják a közvetlen hozzátartozókat. A fegyveres szolgálatot meg kár idehozni. Aki öngyilkos akar lenni, az az esetek nagy részében felköti magát és nem kell hozzá anyagi probléma vagy leterheltség, sem gépkarabély. Sztem elképednél hogy (kívülről nézve!!!!!) milyen banálisnak tűnő okok miatt vetnek véget emberek az életüknek. Olvastam pár búcsúlevelet életemben, az esetek 95%-át meg lehetett volna oldani, vagy túl lehetett volna lépni rajta. Sajnos ha elborul az ember agya, néha már nem képes kivárni azt a pár napot, míg helyrebillen.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Azért baxom, mert ez a hadsereg.
Mint állampolgárnak, jogom van tudni, miért követ el ott valaki öngyilkosságot, az volt-e egyáltalán, megelőzhető lett volna-e az eset, van-e felelős, van-esély hogy előfordul még egyszer, hogy ez tetszik-e a hadseregnek vagy nem, az pedig senkit sem érdekel.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Azért baxom, mert ez a hadsereg.
Mint állampolgárnak, jogom van tudni, miért követ el ott valaki öngyilkosságot, az volt-e egyáltalán, megelőzhető lett volna-e az eset, van-e felelős, van-esély hogy előfordul még egyszer, hogy ez tetszik-e a hadseregnek vagy nem, az pedig senkit sem érdekel.

És nem azt mondtam hogy a seregnek tetszik e, hanem azt hogy a hozzátartozóknak van köze hozzá, egészen addig, míg bűncselekményt nem állapítunk meg. Neked nincs közöd hozzá, hogy egy számodra idegen embert mi vett rá hogy eldobja az életét. És nem kell követelőzni hogy de, neked jogod van tudni, mert nincs. A családjának a gyásza fontosabb mint hogy idegenek kérődzenek rajta hogy mennyire gyenge volt vagy elfogadható okkal tette e ezt.

Ez meg milyen hülye elvárás hogy " van e esély hogy előfordul még egyszer? " Istenem.