A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 344
8 237
113
Íme egy viszonylag "korrekt" indexes cikk:
https://index.hu/belfold/2017/11/27/simicsko_miskolc_eloadas/

Egyébként meg az egyetemistáknak főiskolásoknak ha egészségügyileg alkalmas rá kötelezővé tenném azt a nyári 120 órás alap tréniget!
"A legérzékenyebb válasz a végére maradt egy Ukrajnával kapcsolatos kérdésre, amely szerint nem lehet-e, hogy túszként használják fel az ott élő magyarokat. Hogy a kérdező pontosan mire gondolt, az nem derült ki, Simicskó válasza – túl azon, hogy szerinte a nyelvtörvényt vélhetően rendezni fogja Kijev - viszont még muníciót adhat az egyszerűsített honosítási eljárást rossz szemmel néző Ukrajnának, vagy akár Szlovákiának is. Eszerint Magyarország mindent megtesz, hogy megvédje állampolgárait, nem csak a határain belül, hanem mindenütt."
Ezek a jó régi bevált reflexek, nehogy valakit is megbántsunk érzékenységében.... Édes Istenem...
Megjegyzem azért van egy elég rendesen átérezhető pökhendi, flegma stílusa ennek a ciknek...
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Íme egy viszonylag "korrekt" indexes cikk:
https://index.hu/belfold/2017/11/27/simicsko_miskolc_eloadas/
Egyébként meg az egyetemistáknak főiskolásoknak ha egészségügyileg alkalmas rá kötelezővé tenném azt a nyári 120 órás alap tréniget!
- Mi a jó eget lehet megtanítani 120 órában?! Egy féleves kurzus 1,5 óra 14 alkalommal. Egyszerűbb lenne az amúgy is kötelező tesiből az egyik félévet elkeresztelni "taktikai képzésnek". Ejtőernyőzni, úszni, intimtornászni meg kajakozni stb stb már most is lehet (én valahogy mindig leragadtam a kezdő úszásnál: termálvíz, kizárólag jó csajok...:rolleyes:). Az a baj, hogy oktatóként nem lehet....:hadonaszos:
- A múlt héten fizikoterápián a népek full ki voltak már akadva, hogy a k'annyukat a mindenféle edzőknek, akik jó alaposan megerősítik a páciens kezét-lábát, csak a törzsét nem, aztán meg árad hozzajuk a sok félig izmos sérves páciens (én magamnak csináltam, jejjj!!! :hadonaszos:). Szóval én inkább egy ilyen Guatamós képzésre iratnék be első közben minden reménybéli irodai gizdát: már a nyári vízitornán is gyanakodtam, de az elmúlt időkben vagy tarkóra tett kézzel kellett finoman előre dőlve megmaradnom egy instabil gumibigyó tetején, vagy ebben a pózban gumiszalagokat kellett húzni. Vagy egyik kèzen-masik lábon egyensúlyozni gyorsan váltogatva. Legutóbb már egy óra intenzív séta után kellett a második órában körbefutni az erdei ösvényt (ganaj, bombatölcsérek, levél, fák keresztbe/hosszába), majd még fél óra a gumibigyón.:confused: Lassan gyanakodva megyek be, mert várom, hogy mikor nyom a kezembe egy farönköt, az azzal mászkáljak a homokban. Tegnap legalább csak sétálni kellett abban a friss 4 fokos esőben szűk 2 órát, miközben lefújt a szél a gátról és majd odafagytam a botokhoz. De holnapismét megyek <3 <3 :hadonaszos:
Na szóval én ezzel kezdeném, mert akkor talán nem az lesz, hogy az 50 fős állományból már 10-en vagyunk sérvesek :cool: (és ebből csak 1 kövér és mind 50 alatt).
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Íme egy viszonylag "korrekt" indexes cikk:
https://index.hu/belfold/2017/11/27/simicsko_miskolc_eloadas/
Egyébként meg az egyetemistáknak főiskolásoknak ha egészségügyileg alkalmas rá kötelezővé tenném azt a nyári 120 órás alap tréniget!
En is, sot ha volt valamilyen katonai kepzese (szerzodeses, tartalekos,...) akkor most asszem egy nyamvadt pluszpont jar a felvetelin (de lehet hogy az sem) en siman megemelnem mondjuk 4 vagy 5 pluszpontra. Legfeljebb aki nem jut be elsore az az egy evi tanulas, gagyimelo mellett igenis majd reszt vesz egy par hetes tartalekos alapkepzesen, idejebe belefer majd.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Magyarország mindent megtesz, hogy megvédje állampolgárait, nem csak a határain belül, hanem mindenütt.
Na vegre! Es mivel Ukrajna ugysem lesz EU-tag, mi csak urugynek lettunk kivalasztva nyugodtan kemenykedhetunk is, sot muszaj kemenynek mutatkozni, kulonben annal nagyobbat rugnak az ottani magyarokba. A semmiert is bocsanatkeresbol meg sosem erosodott meg egyetlen elcsatolt nemzetresz sem. Most viszont (mindamellett, hogy gazdasagi okokbol, meg behivo elol van elvandorlas Karpataljarol) csak no minden evben a magyar ovodaba iratott gyerekek szama.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
- Mi a jó eget lehet megtanítani 120 órában?! Egy féleves kurzus 1,5 óra 14 alkalommal. Egyszerűbb lenne az amúgy is kötelező tesiből az egyik félévet elkeresztelni "taktikai képzésnek". Ejtőernyőzni, úszni, intimtornászni meg kajakozni stb stb már most is lehet (én valahogy mindig leragadtam a kezdő úszásnál: termálvíz, kizárólag jó csajok...:rolleyes:). Az a baj, hogy oktatóként nem lehet....:hadonaszos:
- A múlt héten fizikoterápián a népek full ki voltak már akadva, hogy a k'annyukat a mindenféle edzőknek, akik jó alaposan megerősítik a páciens kezét-lábát, csak a törzsét nem, aztán meg árad hozzajuk a sok félig izmos sérves páciens (én magamnak csináltam, jejjj!!! :hadonaszos:). Szóval én inkább egy ilyen Guatamós képzésre iratnék be első közben minden reménybéli irodai gizdát: már a nyári vízitornán is gyanakodtam, de az elmúlt időkben vagy tarkóra tett kézzel kellett finoman előre dőlve megmaradnom egy instabil gumibigyó tetején, vagy ebben a pózban gumiszalagokat kellett húzni. Vagy egyik kèzen-masik lábon egyensúlyozni gyorsan váltogatva. Legutóbb már egy óra intenzív séta után kellett a második órában körbefutni az erdei ösvényt (ganaj, bombatölcsérek, levél, fák keresztbe/hosszába), majd még fél óra a gumibigyón.:confused: Lassan gyanakodva megyek be, mert várom, hogy mikor nyom a kezembe egy farönköt, az azzal mászkáljak a homokban. Tegnap legalább csak sétálni kellett abban a friss 4 fokos esőben szűk 2 órát, miközben lefújt a szél a gátról és majd odafagytam a botokhoz. De holnapismét megyek <3 <3 :hadonaszos:
Na szóval én ezzel kezdeném, mert akkor talán nem az lesz, hogy az 50 fős állományból már 10-en vagyunk sérvesek :cool: (és ebből csak 1 kövér és mind 50 alatt).
Komoly vagy ha irodai munka nem akta tologatás ahem kőkemény szellemi munka akkor szervezet kell a fizikai megterhelés. Haverom is egész komolyan kerék pározik.
Jó magam szombaton apámnak segítve 20 mázsa terményt megmozgattam. Zsákba felszedni teherautóra pakolni majd elvive a célhelyre lepakolni zsákból kiönteni.
Új munkahelynek köszönöm hetőleg heti 3x újra karatézhetok majd.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Haverom is egész komolyan kerék pározik.
Azert a kerekparozast nem ajanlanam annak aki meg akarja erositeni a gerincet. A bicikliseknek (meg a focistaknak ) olyan a felsoteste mint egy ovodasnak. Nincs ezen mit szepiteni.
heti 3x újra karatézhetok majd.
Az uszoknak, tornaszoknak es a kuzdosportosoknak viszont van gerince. En is ezek mellett tennem le a voksom. Megjegyzem ezekhez nem kell semmilyen eszkoz. Nincs sulyzozas, gumiszalag vagy labda. Semmi. Meg cipo sincs rajtuk. Alkatilag viszont pont jok katonanak. :)
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Azert a kerekparozast nem ajanlanam annak aki meg akarja erositeni a gerincet. A bicikliseknek (meg a focistaknak ) olyan a felsoteste mint egy ovodasnak. Nincs ezen mit szepiteni.

Az uszoknak, tornaszoknak es a kuzdosportosoknak viszont van gerince. En is ezek mellett tennem le a voksom. Megjegyzem ezekhez nem kell semmilyen eszkoz. Nincs sulyzozas, gumiszalag vagy labda. Semmi. Meg cipo sincs rajtuk. Alkatilag viszont pont jok katonanak. :)
Elég madártávlatból szemlélhetted ezeket a sportágakat. Strength training és futás alap mindháromban.
 

Brimstone

Active Member
2017. július 31.
394
44
28
Sem Klicskó, sem Joshua nem súlyzózott nem fekvőtámaszozott stb. és a tornászok is azért robbannak szét a színizomtól mert meg sem próbáltak súlyzózni, húzódszkodni stb.
A katonaságban alap az olimpiai súlyemelés könnyített változata, a military press (az egyik legjobb általános erőfejlesztő) és a futás.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Sem Klicskó, sem Joshua nem súlyzózott és a tornászok is azért robbannak szét a színizomtól mert meg sem próbáltak súlyzózni, húzódszkodni stb.
Tisztaban vagyok vele, hogy hasznaljak, de azzal is, hogy foloslegesen eroltetik mindenhol. Mindig van valami uj eszkoz, valami uj divat, amiert aztan lehet fizetni. o_O
Par napja beszeltem egy (kozeli rokon) edzovel es vegre - ugy 15 ev utan - elismerte, hogy igazam volt: Az a legjobb ha az ember csak a sajat testenek a sulyaval probal fejlodni. Igen, itt most az eronleti edzesekre gondolok. Nagyon szomoru, hogy ma mar mindenhol a pici gyerekekkel is sulyzoztatnak, pedig anatomiailag semmi ilyesmi nem indokolt, sot. Arra pedig magasrol teszek, ha Klicsko a 10 meccsere ilyesmivel akar szerezni egy kis elonyt arra a par orara. Annak mar semmi koze nincs a rehabilitaciohoz vagy a rekreacios sportokhoz.
A katonaságban alap az olimpiai súlyemelés könnyített változata, a military press (az egyik legjobb általános erőfejlesztő) és a futás.
Ahol pont azokat az izmokat probaljak megerositeni mint ami a kuzdosportosoknak fejlett. Ha valaki nem akar lemenni a kick-box klubba akkor biztos megteszi ez is, de azert na. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and sirdavegd

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Komoly vagy ha irodai munka nem akta tologatás ahem kőkemény szellemi munka akkor szervezet kell a fizikai megterhelés. Haverom is egész komolyan kerék pározik.
Jó magam szombaton apámnak segítve 20 mázsa terményt megmozgattam. Zsákba felszedni teherautóra pakolni majd elvive a célhelyre lepakolni zsákból kiönteni.
Új munkahelynek köszönöm hetőleg heti 3x újra karatézhetok majd.
Ó hohó, én is lefutottam pár félmaratont, meg átországútiztam magamat az orszagon sokszor (évente olyan 2000 országúton megtett km-m volt, 2003 és 2016 között folyamatosan). Aztán az egyik félmaraton plusz másnap tekerjünk el az Őrségből Marborba turné után durrant be a hátam először. Utána úszás-futással helyrejött a következő télig. Az a baj, hogy a napi 8 óra üldögélés és az a heti 1-2 futrinkázás nem egyensúlyozza ki egymást. Aki fogékony rá, meg a gerinc körüli izomzata leplunnyad, az megszívja.
Onnantól meg mehet a rehab: csoportos gerinctorna (mehh), McKenzi (ok), fél órás izomerősítő McKenzi (2 naponta), vízitorna (kemény), a mostaninak már neve sincs, de valami mélyhasizomra meg farizomra gyúrunk, mert az stabilizál (+napi 8 km séta meg futás a csalitosban). A múltkor már azt hittem, megfogtam a Főparancsnokasszonyt, mert az oldalt kinyomós egy perces planket csinálom nyár óta. Node nem 6x egymás utáán :-D
Szóval ja. Az a baj, hogy az emberi szervezet tök sok ideig bírja, aztán egyszer csak megrettyen.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Sem Klicskó, sem Joshua nem súlyzózott nem fekvőtámaszozott stb. és a tornászok is azért robbannak szét a színizomtól mert meg sem próbáltak súlyzózni, húzódszkodni stb.
A katonaságban alap az olimpiai súlyemelés könnyített változata, a military press (az egyik legjobb általános erőfejlesztő) és a futás.
Vicces, pont most nyitottam meg, hogy egy honi női világ- és Európa-bajnok válogatott ökölvívó kapott gerincsérvet, majd műtét után fél év fizikót - szóval nem, az ellen nem véd.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 542
55 969
113
Én mondjuk nem vagyok futás párti. Igazából nem sok értelme van az egésznek. Az csak egy rész mozgás forma a szememben amely más mozgásformák alapja, de úgy Önmagában értelmetlen az egész.
Erős és robbanékony lábak kialakításához javasolnám inkább a lépcsőzést. Az intenzíven át tudja mozgatni az embert.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én mondjuk nem vagyok futás párti. Igazából nem sok értelme van az egésznek. Az csak egy rész mozgás forma a szememben amely más mozgásformák alapja, de úgy Önmagában értelmetlen az egész.
Erős és robbanékony lábak kialakításához javasolnám inkább a lépcsőzést. Az intenzíven át tudja mozgatni az embert.
Vitalkapacitas novelesehez es az anaerob anyagcsere forszirozasahoz jo a futas, de a lepcsozes tenyleg sokat tesz hozza.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A vízen? Hogy jutnak át a dunaföldvári a tisztára?
írtam feljebb, modern egységeknél követelmény a szállíthatóság, légi úton is. persze bizonyos méretig:)

Mi a gond ezzel? Izraelben meg nem fordult elo, hogy egy politikus szerelmebol also-kozepvezeto lett az allamigazgatasban? (Seregben meg AK-zni nem fog tartalekos ezredeskent)

Akadt botrány szexügyileg nem egy, de ez nem... már csak azért sem, mert ha anélkül tűznek rá ezredesi váll-lapot, hogy nem húzta le az idejét a seregben, égig érne a botrány...

egyébként ha nem érted mi a gond az esettel.....

hááát.....
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
írtam feljebb, modern egységeknél követelmény a szállíthatóság, légi úton is. persze bizonyos méretig:)



Akadt botrány szexügyileg nem egy, de ez nem... már csak azért sem, mert ha anélkül tűznek rá ezredesi váll-lapot, hogy nem húzta le az idejét a seregben, égig érne a botrány...

egyébként ha nem érted mi a gond az esettel.....

hááát.....
azzal van bajom ha erdemtelenul lesz ezredes, like-oltam is az ezt kifogasolo hsz-edet. Viszont azon nem lepodom meg amit a blikkbol linkeltel, miszerint elobb lett a politikus "szerelme" aztan lett kinevezve valami alsokozepvezeto pozicioba valami kormanyhivatalba, a vilag igy mukodik mindenhol.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nézd hav
Azert a kerekparozast nem ajanlanam annak aki meg akarja erositeni a gerincet. A bicikliseknek (meg a focistaknak ) olyan a felsoteste mint egy ovodasnak. Nincs ezen mit szepiteni.

Az uszoknak, tornaszoknak es a kuzdosportosoknak viszont van gerince. En is ezek mellett tennem le a voksom. Megjegyzem ezekhez nem kell semmilyen eszkoz. Nincs sulyzozas, gumiszalag vagy labda. Semmi. Meg cipo sincs rajtuk. Alkatilag viszont pont jok katonanak. :)
Nézd haverom 2008/2009-ben volt vasakataton "shotoka karatésok voltunk -a Szerencsi állatok" Én vagyok a jani kravmagázó főhadnagy haverom második ütésre kicsapa. Előtte a foglalkozást tartó kravmaga így úgy karate semmi szöveget nyomta. Haveromat meg esett után vitték Furkó Kálmánhoz, mondván mester nem szolt hogy tanítványa is itt lesz.
Ez idő tájt indította Zöllei a katonai kézitusát. Szoboszlai szenszej révén sok régi edző társam beleis fogott.
Haverom közben jelentkezett Szolnoki alakulathoz 5mm nagyobb eltérés volt kétcsigolyája között ezért nem vették fel. Igen ám de akkori mesterünk Joda Varga Csaba nem szolt se Zölleinek se Dr. Valent Mihálynak(Nyíreházi főorvos+ katonai orvosi bizottság vagy mi volt vezető tagja volt)
Két év múlva Bp kézitusa bajnokság volt haverom nyert. Fenti két úriember meg haveromat lebaszták hogy Szolnoki felvételéről mért nem szolt más is ott van különleges engedélyel hasonló problémával.

Elnézést kicsit Fábri Sándor lettem.

Izomzat stb kapcsán lényeges a 14-20 éves korig terjedő időszak.

Jó magam egyetem alatt kempoztam plusz kondiztam. Helytelen stressz kezelés miatt zabáltam és feljöttek a kilók. De 70-80 kg sorozatosztam fekbadon 8-10 ismétlésekkel.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Gondolom te nyaranta 240 órát tolsz így?

mert van egy mondás az Urtica dioica szaporítószervvel ütlegeléséről...
Tudod nyaranta lenyomtam havi 192-210 órákat sorvezetőként/sorkezelőként. Utánna ősszel kezdtem a képzéséket estin/levelező tagozaton. Tudod te hogy hány fiatal jár műszakba plusz mellette tanul vagy diplomával jár robotolni. Előbb nézzél szét a való világban.
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid