A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
- Körülnéztek, ezek voltak a piacon eladók és nem is szétrepült, lepusztult csotrogányok, szerencsére éppen olcsóbban a cégcsőd miatt - és kapacitásban is megfelelőbbek, mint az A 300 ...
- A 319 karbantartására van Ferihegyen két választható cég is, ACE és Lufthansa Technik Bp., mindkettő végzett már "néhány" A 319 karbantartást - és nem majd, hanem már hosszú évek óta ott dolgoznak!!
Szóval mielőtt ilyeneket kérdezel, inkább te nézz körül a piacon ... :D

Vakon van mint mindig...:)
Eleve Bp-n (is) voltak eddig is karbantartva ezek a gépek...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Most is van hangár illetve lesz. Debreceni repterett igaz a civil szfrérának fejlesztik fel. De mivel az új gépek csak papírron hm gépek egy kiskapúval máris meg van oldva a tárolás.
 
T

torsen

Guest
Debrecenben nincs ekkora hangár. 6 darab szovjet eredetű fedezék van még (belméret 25x38m) az egyikben a légimentők helikopterét tárolják, a többi ki van adva(?) raktárnak. Tervek szerint az egyikben repülőtér múzeum lesz. (?) A többi lebontva...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
UI.: meg a falra tudok mászni attól az érveléstől, aminek ez a lényege: azért katonai szállítógép, mert a honvédség állományába fog tartozni... Kérdezem, ha bevonultatunk egy VELOREX-et, akkor az már ettől lövésszállító lesz? Meg még egy gyöngyszem: alkalmas katasztrófa sűjtotta üvezetből hazahozni az embereket. Emlékeim szerint ezt egy civil gép is tudja, legutóbbis sima utasszállító hozta haza a magyarokat a Szent Martinik-ről. Kérném nevén nevezni a dolgokat, nem ködösíteni!!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Hát a vezérkari főnők milyen nagxszerűen be--nyal...Még hogy 43 éve nem volt ilyen fejlesztés, mint ami a ZRÍNYI2026-ban? Nem férfias és nem katonás dolog ez.. Inkább anyámasszony katonája.. Teljesen unszimpatikus ..legalábbis nekem...
Ha nagyon optimista(naív) lennék, akkor azt mondanám, hogy ő már tudhat valamit. Ha viszont a tényekre szorítkozunk, már elszomorítóbb a helyzet. A fejlesztés eddig csak a régiek felújításából állt. Ami új van, az nem fegyver. Az, hogy csak a választásokig nem jelentik be a konkrét terveket, új fegyverrendszerek beszerzéséről, csak időhúzás. Amit komolyan meg akart tenni a kormány, azt megtette, megteszi, akármilyen népszerűtlen is az. Lásd stadionépítések, Paks2, trafikok, földek kiosztása, Budapest-Belgrád vasútvonal feljesztése kínai hitelből, stb. Tehát erre nem lehet fogni. A másik, az elköteleződés. Ha még mindig nem köteleztük el magunkat konkrét, titkos tervekben sem a beszerzendő fegyverekről, az már régen rossz. Nem gondolom, hogy a választásoknak köze lenne az elköteleződéshez. Tudjuk, hogy melyik országtól mire számíthatunk, ha marad a kormány.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Hát a vezérkari főnők milyen nagxszerűen be--nyal...Még hogy 43 éve nem volt ilyen fejlesztés, mint ami a ZRÍNYI2026-ban? Nem férfias és nem katonás dolog ez.. Inkább anyámasszony katonája.. Teljesen unszimpatikus ..legalábbis nekem...

Hát nem tudom, de a Néphadsereg legerősebb fejlesztési időszaka a 80-as évek voltak, szerintem. Nagy mennyiségben, több százas nagyságrendben összesen, szereztünk be nehéz fegyverzetet. Néhány év alatt a Gvozgyikákat, BMP-1, T-72, Akacia, Mi-24, stb. Lehetne még folytatni, csak a legjelentősebbeket említettem. Sajnos nem tudunk többet mit is takar a mostani haderő fejlesztési terv. Látható még a 2 szállítórepülőgép beszerzése is milyen titkos volt. Miért titkoljuk, ha csinálunk valamit és az jó ?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Hát nem tudom, de a Néphadsereg legerősebb fejlesztési időszaka a 80-as évek voltak, szerintem. Nagy mennyiségben, több százas nagyságrendben összesen, szereztünk be nehéz fegyverzetet. Néhány év alatt a Gvozgyikákat, BMP-1, T-72, Akacia, Mi-24, stb. Lehetne még folytatni, csak a legjelentősebbeket említettem. Sajnos nem tudunk többet mit is takar a mostani haderő fejlesztési terv. Látható még a 2 szállítórepülőgép beszerzése is milyen titkos volt. Miért titkoljuk, ha csinálunk valamit és az jó ?

Ettől a rohadt sunnyogástól megyek falnak én is.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ettől a rohadt sunnyogástól megyek falnak én is.


Mert most abszolút pacifista képet akarunk magunkról mutatni! Mert aki ellen most hivatalosan fegyverkezni kellene az oroszok, Mi haderő képesség fejlesztés címszó alatt mi teszünk a Mi-8 és Mi-24 helikoptereket elküldjük hozzájuk felújítani.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem tudom ki hogy lenne vele. De egy olyan patriot rendszert mint amit rá sóznak a a románokra a gaz oroszok ellen címszó alatt. Egy olyan Patriot rakéta rendszert amelynek a hatásfoka megkérdőjelezhető. (na végre leírtam) Inkább maradjunk a bádoglemezek fényesítésénél mintsem hogy értelmetlenül elbaszunk több száz milliárd ft csak azért hogy a fa.kunk nagyobb legyen. Mert a román beszerzés mármint a Patriot ennyit ér. Továbbá a románok nem vállalták túl magukat egy cseppet???? A Szlovák Patria db szám is mire eljutnak a végére kevesebb lesz. Amiből következik hogy több 4x4 el letudják. Mert hiába van 1.5 milliárd euro mire eljutnak a teljes rendszerbeállításig. Bezony jó sokk euro fog lefolyni a mellékzsebekben. A románoknál se lesz jobb a helyzet. Náluk a jó nép fogja a politikusok torkán letolni az új fegyvereket mert az éhes has csodákra lesz képes. Ha így haladnak és a fél világot le akarják hozni az égről.
Mi marad nekünk. nekünk egyenlőre maradni fog az Új Néphadsereg nosztalgiázás frissen felújított forgó szárnyasokkal. Később reméljük valamilyen formábban csatlakozni fognak a T-72 ek is szép új festésben. És végre valami 8x8 ast pár tíz db ot talán be fognak szerezni. De a néphadseregre való tekintettel inkább a frissen festett BTR látványvilága fog tündökölni a lemenő nap fényében. A frissen gyorsan képzett tartalékosok látványvilágával megtűzdelve.
De térjünk vissza eme nosztalgiázás vagy jövőbe látás után a rideg valósághoz hogy mi is várható:
Nos ha marad az évi innen onnan pénz morzsolódás tendencia akkor az elkövetkező években nagyjábból éves szinten 30-50 mrd ft fog jutni "fejlesztésekre" felújításokra. Persze ehhez szükséges a beindult tendencia fentartássa is. A 2026 ig tervezett 2% GDP személy szerint továbbra is inkább maradjunk az optimálisnál én max 1.5-1.75% környékére számítok. 8 év van addig és bármiféle pénzügyi válság, geo válság közbeszólhat. Részünkre a már modernnek számító lengyel,"cseh" hadipari termékek is lassan már elérhetetlenek lesznek "árban". Mint korábban írtam két dolog szükséges a mai magyar modern hadsereghez: Létszám és pénz. De ezzel szerintem mindannyian tisztában vagyunk. Jelenleg úgy fest hogy ismét megtaláljuk az arany magyaros közép utat. Lesz létszám is de nem olyan mennyiségben és minőségben mint amire számítani fognak. Ebből kifolyólag marad a nagyfokú felújítás részben modernizálás. Modern eszközök,fegyvereket beszerzésére is sor fog kerülni de mint a régi Horthy korszakban. Csak "igen" kevés fog esni és az is el lesz osztva a kiemelt egységek között.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Nem tudom ki hogy lenne vele. De egy olyan patriot rendszert mint amit rá sóznak a a románokra a gaz oroszok ellen címszó alatt. Egy olyan Patriot rakéta rendszert amelynek a hatásfoka megkérdőjelezhető. (na végre leírtam) Inkább maradjunk a bádoglemezek fényesítésénél mintsem hogy értelmetlenül elbaszunk több száz milliárd ft csak azért hogy a fa.kunk nagyobb legyen. Mert a román beszerzés mármint a Patriot ennyit ér. Továbbá a románok nem vállalták túl magukat egy cseppet???? A Szlovák Patria db szám is mire eljutnak a végére kevesebb lesz. Amiből következik hogy több 4x4 el letudják. Mert hiába van 1.5 milliárd euro mire eljutnak a teljes rendszerbeállításig. Bezony jó sokk euro fog lefolyni a mellékzsebekben. A románoknál se lesz jobb a helyzet. Náluk a jó nép fogja a politikusok torkán letolni az új fegyvereket mert az éhes has csodákra lesz képes. Ha így haladnak és a fél világot le akarják hozni az égről.
Mi marad nekünk. nekünk egyenlőre maradni fog az Új Néphadsereg nosztalgiázás frissen felújított forgó szárnyasokkal. Később reméljük valamilyen formábban csatlakozni fognak a T-72 ek is szép új festésben. És végre valami 8x8 ast pár tíz db ot talán be fognak szerezni. De a néphadseregre való tekintettel inkább a frissen festett BTR látványvilága fog tündökölni a lemenő nap fényében. A frissen gyorsan képzett tartalékosok látványvilágával megtűzdelve.
De térjünk vissza eme nosztalgiázás vagy jövőbe látás után a rideg valósághoz hogy mi is várható:
Nos ha marad az évi innen onnan pénz morzsolódás tendencia akkor az elkövetkező években nagyjábból éves szinten 30-50 mrd ft fog jutni "fejlesztésekre" felújításokra. Persze ehhez szükséges a beindult tendencia fentartássa is. A 2026 ig tervezett 2% GDP személy szerint továbbra is inkább maradjunk az optimálisnál én max 1.5-1.75% környékére számítok. 8 év van addig és bármiféle pénzügyi válság, geo válság közbeszólhat. Részünkre a már modernnek számító lengyel,"cseh" hadipari termékek is lassan már elérhetetlenek lesznek "árban". Mint korábban írtam két dolog szükséges a mai magyar modern hadsereghez: Létszám és pénz. De ezzel szerintem mindannyian tisztában vagyunk. Jelenleg úgy fest hogy ismét megtaláljuk az arany magyaros közép utat. Lesz létszám is de nem olyan mennyiségben és minőségben mint amire számítani fognak. Ebből kifolyólag marad a nagyfokú felújítás részben modernizálás. Modern eszközök,fegyvereket beszerzésére is sor fog kerülni de mint a régi Horthy korszakban. Csak "igen" kevés fog esni és az is el lesz osztva a kiemelt egységek között.

Nem tudom megítélni, mit tud majd a román Patriot. Az lehetséges ,hogy anyagilag túltolják a románok a fegyverkezést. Ami bennünket illet. Hát nem tudom ami megmaradt még, abból mit érdemes felújítani. A MI-24 ok., az most megtörténik, legalábbis 12 db. Szárazföldi eszközökből, a D-20 szerintem felejtős. T-72M1, nem tudom, de feltételezem az is kiszolgálta az idejét, talán kétszer is. Amennyiben lesz bármi is a szárazföldi erőknek, az új lesz, abban biztos vagyok, vagy esetleg használt nyugati fegyver. Egyedül a kézifegyverek és hozzá való lőszerek hazai gyártását tudom elképzelni, honvédségi méretekben. Annak talán van realitása. Egyedül a BTR harcjárművek nagy száma miatt, tudom ezeknél elképzelni, hogy a tartalékos erőket szereljék fel velük. Persze, ha az aktív kötelékek kapnak új harcjárműveket. Egyébként mindegyikünk, minden itt leírt gondolata találgatás, mert nem tudunk semmit.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem tudom megítélni, mit tud majd a román Patriot. Az lehetséges ,hogy anyagilag túltolják a románok a fegyverkezést. Ami bennünket illet. Hát nem tudom ami megmaradt még, abból mit érdemes felújítani. A MI-24 ok., az most megtörténik, legalábbis 12 db. Szárazföldi eszközökből, a D-20 szerintem felejtős. T-72M1, nem tudom, de feltételezem az is kiszolgálta az idejét, talán kétszer is. Amennyiben lesz bármi is a szárazföldi erőknek, az új lesz, abban biztos vagyok, vagy esetleg használt nyugati fegyver. Egyedül a kézifegyverek és hozzá való lőszerek hazai gyártását tudom elképzelni, honvédségi méretekben. Annak talán van realitása. Egyedül a BTR harcjárművek nagy száma miatt, tudom ezeknél elképzelni, hogy a tartalékos erőket szereljék fel velük. Persze, ha az aktív kötelékek kapnak új harcjárműveket. Egyébként mindegyikünk, minden itt leírt gondolata találgatás, mert nem tudunk semmit.
Pontossan!
Ha találgatnom kénne. Én az elkövetkező évekre lehet hülyén hangzik. A szerb fegyverek megjelenésére fogok számítani. Másodsorban használt valamilyen nyugati cuccos. De mindez csak találgatás. Tapogatás a sötétben.
Ui: A kolléganőm gyerekei megpályázák a tartalékos ösztöndijat. A lánya ÖTT ez jelentkezik. A fia pedig ÖMT hoz jelentkezik. Debrecenben tanulnak mind kettem.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Off:
Nem tudom ki hogy lenne vele. De egy olyan patriot rendszert mint amit rá sóznak a a románokra a gaz oroszok ellen címszó alatt. Egy olyan Patriot rakéta rendszert amelynek a hatásfoka megkérdőjelezhető. (na végre leírtam) Inkább maradjunk a bádoglemezek fényesítésénél mintsem hogy értelmetlenül elbaszunk több száz milliárd ft csak azért hogy a fa.kunk nagyobb legyen. Mert a román beszerzés mármint a Patriot ennyit ér. Továbbá a románok nem vállalták túl magukat egy cseppet???? A Szlovák Patria db szám is mire eljutnak a végére kevesebb lesz. Amiből következik hogy több 4x4 el letudják. Mert hiába van 1.5 milliárd euro mire eljutnak a teljes rendszerbeállításig. Bezony jó sokk euro fog lefolyni a mellékzsebekben. A románoknál se lesz jobb a helyzet. Náluk a jó nép fogja a politikusok torkán letolni az új fegyvereket mert az éhes has csodákra lesz képes. Ha így haladnak és a fél világot le akarják hozni az égről.
Mi marad nekünk. nekünk egyenlőre maradni fog az Új Néphadsereg nosztalgiázás frissen felújított forgó szárnyasokkal. Később reméljük valamilyen formábban csatlakozni fognak a T-72 ek is szép új festésben. És végre valami 8x8 ast pár tíz db ot talán be fognak szerezni. De a néphadseregre való tekintettel inkább a frissen festett BTR látványvilága fog tündökölni a lemenő nap fényében. A frissen gyorsan képzett tartalékosok látványvilágával megtűzdelve.
De térjünk vissza eme nosztalgiázás vagy jövőbe látás után a rideg valósághoz hogy mi is várható:
Nos ha marad az évi innen onnan pénz morzsolódás tendencia akkor az elkövetkező években nagyjábból éves szinten 30-50 mrd ft fog jutni "fejlesztésekre" felújításokra. Persze ehhez szükséges a beindult tendencia fentartássa is. A 2026 ig tervezett 2% GDP személy szerint továbbra is inkább maradjunk az optimálisnál én max 1.5-1.75% környékére számítok. 8 év van addig és bármiféle pénzügyi válság, geo válság közbeszólhat. Részünkre a már modernnek számító lengyel,"cseh" hadipari termékek is lassan már elérhetetlenek lesznek "árban". Mint korábban írtam két dolog szükséges a mai magyar modern hadsereghez: Létszám és pénz. De ezzel szerintem mindannyian tisztában vagyunk. Jelenleg úgy fest hogy ismét megtaláljuk az arany magyaros közép utat. Lesz létszám is de nem olyan mennyiségben és minőségben mint amire számítani fognak. Ebből kifolyólag marad a nagyfokú felújítás részben modernizálás. Modern eszközök,fegyvereket beszerzésére is sor fog kerülni de mint a régi Horthy korszakban. Csak "igen" kevés fog esni és az is el lesz osztva a kiemelt egységek között.
Pontossan!
Ha találgatnom kénne. Én az elkövetkező évekre lehet hülyén hangzik. A szerb fegyverek megjelenésére fogok számítani. Másodsorban használt valamilyen nyugati cuccos. De mindez csak találgatás. Tapogatás a sötétben.
Ui: A kolléganőm gyerekei megpályázák a tartalékos ösztöndijat. A lánya ÖTT ez jelentkezik. A fia pedig ÖMT hoz jelentkezik. Debrecenben tanulnak mind kettem.

Légyszi tartsd magad a magyar helyesírás szabályaihoz, ezt fáj olvasni.:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Pal