A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Fos lumia telefonról szoktam írni néha. Alapból még az ékezettek se voltak benne :confused: Egyébként ha fáj sajna így sikerült. A helyesírásom nem az erősségem. Egyébiránt nagy írok között is akad jócskán akinek gond volt az írással:D
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nagy mennyiségben, több százas nagyságrendben összesen, szereztünk be nehéz fegyverzetet. Néhány év alatt a Gvozgyikákat, BMP-1, T-72, Akacia, Mi-24, stb. Lehetne még folytatni, csak a legjelentősebbeket említettem.

Hát ja, csak azt áruval perkáltuk ki, Ivánéknak jó volt a kaja és egyéb más ipari-mezőgazdasági cikk is.
Most kivétel nélkül mindenkinek € vagy $ kell.
Ez nekünk pedig csak akkor lesz ha meg tudjuk szerezni saját melóval, ui. nyersanyag nuku.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Most őszintén!A BTR-ek a végüket járják,még is miből gondoljátok,hogy a tartalékosok majd fogják tudni üzemeltetni őket?Vagy roncsokat akartok rájuk sózni?
 
  • Tetszik
Reactions: therob

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nem tudom ki hogy lenne vele. De egy olyan patriot rendszert mint amit rá sóznak a a románokra a gaz oroszok ellen címszó alatt. Egy olyan Patriot rakéta rendszert amelynek a hatásfoka megkérdőjelezhető. (na végre leírtam)

Te most pontosan mire is gondolsz? Milyen hatásfoka megkérdőjelezhető?
Ha most azzal jössz, hogy 1991-ben a SCUD-okat nem éppen jó hatásfokkal kapta el, élből megy az ignore, mert ostobaságokat írsz le, holott az információ itt, a HTKA-n is elérhető...

Mert a román beszerzés mármint a Patriot ennyit ér.

Hét légvédelmi üteg ~4 milliárd dollárért azért elég komoly képesség, szóval nagyon nem értem, hogy mi is a problémád vele...
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and fishbed
M

molnibalage

Guest
Nem tudom ki hogy lenne vele. De egy olyan patriot rendszert mint amit rá sóznak a a románokra a gaz oroszok ellen címszó alatt. Egy olyan Patriot rakéta rendszert amelynek a hatásfoka megkérdőjelezhető. (na végre leírtam).
A HTKA összefoglaló idevágó részét kérlek olvasd el. A HMZ-ről szóló fejezetet, a rakéta vezérlés és pálya, illetve a Patriot bemutatását. Eztuán illene rájönni, hogy mekkora szamárságot mondtál...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Most őszintén!A BTR-ek a végüket járják,még is miből gondoljátok,hogy a tartalékosok majd fogják tudni üzemeltetni őket?Vagy roncsokat akartok rájuk sózni?

Nem tudom milyen db számban van BTR. Gondoltam van anyi és még üzemeltethető akár 10 évig is, hogy a tartalékos századok legalább egy résézt el lehet látni vele. Viszont aki benne van a rendszerben, az nálam jobban tudja hogy milyen állapotok vannak e téren. Elhiszem ha ezek is inkább a kuka felé veszik majd az irányt.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Sajnos a cikkben nincs link, csak annyi hogy a Honvédelem.hu-n van az anyag.
Én nem találom...
Ha valaki megtalálja. kérem tegyen be egy linket.
Ha rákattintasz a képre, ami a Honvédelem.hu-n van, letöltöd, akkor olvashatsz a semmiről! Semmi konkrétum nincsen benne, amiről eddig ne hallottunk volna. Csak reklám.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Az oroszok átszámítva 90 milliárd forint/üteg körül akarták adni Kínának az Sz-400-at vagy két éve. Annyira azért nem kedvező a Patriot árfekvése.

Nyugati rendszerek között még mindig az olcsóbbak közé tartozik képességeihez mérten.
Az Eurosam SAMP/T, ami Aster-15 / -30 rakétákat használ, még egy fokkal drágább, egyetlen Aster-30 rakéta ára olyan 30 millió euro körül mozog.