A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Gondolom a nagyobb probléma fenekükön is Vologya tetkót viselők fejében, hogy Ukrajna mutatja az orosz hadsereg valós harcértékét... pedig az ukránok se a us rangers, és akkor finom voltam.
Milyen kár, hogy csak lelkes önkéntesek képviselik ott az orosz hadsereget, pont úgy, ahogy minimum elvárnám az aktív és volt honvédektől, ha "gáz" lenne pl a Székelyföldön. De az ilyen ökörségeket hogyan egyezteted magadban össze azzal, hogy mekkora profizmussal foglalták vissza a Krímet? Egyszer félelmetes orosz hadsereg, ami egy nap alatt legyalulná a Balti térséget, másszor meg "szerencsétlen nyomik", akik nem bírnak az ukikkal? Minden egyes hozzászólásoddal csak lejáratod magad.

Ejj de ismerős a képen az az épület. Ugye nem véletlenül a magyar "San Andreas"-ban található? :)
Kiemelt ügy a honvédelmi nevelés, 17,5 milliárdot kaptak a kiválasztottak
https://mno.hu/belfold/kiemelt-ugy-...5-milliardot-kaptak-a-kivalasztottak-2436808#
szb20151003_1615_focuspoint_926x504.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
600 nal biztos hogy sokkal tobb lovest kepes leadni egy rpg... Volt. Olyan nap hogy egy agyonhasznalt rpg vel 100+ granatot inditottunk egy nap.
Egyebkent a fala vastag. Es egyaltalan nem kap akkora terhelest /max hoterhelesre kell odafigyelni ott van egy limit de viszonylag gyorsan visszahul es mehet elorrol minden/
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
600 nal biztos hogy sokkal tobb lovest kepes leadni egy rpg... Volt. Olyan nap hogy egy agyonhasznalt rpg vel 100+ granatot inditottunk egy nap.
Egyebkent a fala vastag. Es egyaltalan nem kap akkora terhelest /max hoterhelesre kell odafigyelni ott van egy limit de viszonylag gyorsan visszahul es mehet elorrol minden/
A hőterhelést és az anyagfáradságot nagyban befolyásolja hogy gyártáskor milyen ötvözettet használnak fel. Lehet hogy egy eredeti muszka gyártású rpg jóval többet bir ki,mint egy kopintott made in china vagy iraki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Elofordulhat. De tenyleg nem kap relative nagy terhelest a fegyver. Csak a feketeloprszallagos hajitotoltet hatasa eri. Az is csak pillanatig mig a habszivacsfolytast ki nem kopi hatul/ jobbanmondva lovi/
De az rpg fala eleg vastag
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Milyen kár, hogy csak lelkes önkéntesek képviselik ott az orosz hadsereget, pont úgy, ahogy minimum elvárnám az aktív és volt honvédektől, ha "gáz" lenne pl a Székelyföldön. De az ilyen ökörségeket hogyan egyezteted magadban össze azzal, hogy mekkora profizmussal foglalták vissza a Krímet? Egyszer félelmetes orosz hadsereg, ami egy nap alatt legyalulná a Balti térséget, másszor meg "szerencsétlen nyomik", akik nem bírnak az ukikkal? Minden egyes hozzászólásoddal csak lejáratod magad.

Ejj de ismerős a képen az az épület. Ugye nem véletlenül a magyar "San Andreas"-ban található? :)
Kiemelt ügy a honvédelmi nevelés, 17,5 milliárdot kaptak a kiválasztottak
https://mno.hu/belfold/kiemelt-ugy-...5-milliardot-kaptak-a-kivalasztottak-2436808#
szb20151003_1615_focuspoint_926x504.jpg
Ki az a kopasz? Hende?
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 724
4 131
113
  • Tetszik
Reactions: Pal, fip7 and tonyo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Már többször írtam, hogy olcsón beszerezhető és rendkívül gazdaságosan fenntartható megoldás lenne az ejtőernyősök képzésére és folyamatos ugratására az Ancsa újra rendszerbe állítása. A világ egyik legnagyobb hadseregében bezzeg tudnak ésszerűen gondolkodni!

64006a8d61f01ba5bbbf0a.jpg

64006a8d61f01ba5bbc80b.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Loken
D

danielblack

Guest
Már többször írtam, hogy olcsón beszerezhető és rendkívül gazdaságosan fenntartható megoldás lenne az ejtőernyősök képzésére és folyamatos ugratására az Ancsa újra rendszerbe állítása. A világ egyik legnagyobb hadseregében bezzeg tudnak ésszerűen gondolkodni!

64006a8d61f01ba5bbbf0a.jpg

64006a8d61f01ba5bbc80b.jpg
Gyártják még valahol?
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én is AN-2esből ugrottam,, civilként. Imádom a gépet, a formát stb. de beleverném a fejem a falba, ha az MH beszerezné.
Kínaiak persze, hogy használják, mert már a utolsó jégkorszak óta ezt használják, hülyék lennének kidobni,, de csak a full kezdőknek használhatják, mert fél nap még felmászik 800m-re.
Nekünk viszont rendszeresíteni kéne. Ha meglenne a VSZ idők óta, én is pártolnám az üzembetartásukat, de így nem látom jó ötletnek, hogy rendszeresítsék. helyette civil cég L-410-eit használnám, tudtommal pár éve ez még működött.
Így vagyok a pilótaképzéssel is. Tetszene az albán újra az ék felségjel, de óriási pénzkidobásnak tartom, azon okokból, amit itt már sokan kifejtettek. Inkább az alapképzést oldjuk meg itthon, aztán irány külföld.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and borisz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Kopás és hőtágulás miatt nyilván nem lehet velük végtelen sokat lövöldözni. "...and is made of 4140/4150 ordnance-grade steel for a longer 1,000-round lifespan..." forrás:wiki

Amúgy a Carl Gustaf egy hátrasiklás nélküli löveg, kicsit másabb mint egy mezei PRG(annál sokoldalúbb, 2 fő kezelővel) szerintem felesleges lenne minden rajba egy. Inkább századszintre támogató fegyvernek, rajba AT4 és társai jobb választás.

A CG rajfegyver, ha vesszük, akkor rajonként kell. Anno, az RPG is két emberes igazából. A kezelő viszi harcban a vetőcsövet és van egy hordtáskája, 2 gránátnak. A mellette harcoló lövésznek is van egy hordtáskája, a hátán, amiben még van 3 gránát. Tehát egyszeri javadalmazással a harcban, a lövészraj gránátvetőse 5 gránát kilövésére képes, ha megéri mind az 5 lövési lehetőséget. Természetesen, a raj harcjárművében még lehetnek újabb gránátok, valamint ott kell legyen kézigránátos láda és a kézifegyverekhez löszeres ládák is, elméletileg. Emlékeim szerint, a szombathelyi M zárolt BMP harcjárművekben is leponyvázott állapotukban, a telephelyen, lezártan, de bennük voltak ezek a feltöltött ládák. Dudi, vagy krisss, vagy szittya, kijavít, ha ma másképp működik a rendszer.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem. Használtak már öt-tízmillió Forint körül beszerezhetőek.
Turbolégcsavarral a oroszok és az ukránok ismét elkezdték gyártani. Söt a legutobbi oroszországi repülő baleset is ilyen turbos új ancsával történt meg.
Én is ugrottam jó 15 éve ancsából. Felejthetettlen élmény volt.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
A CG rajfegyver, ha vesszük, akkor rajonként kell.
Szerintem kōzelebb áll az Szpg-9 - hez, mint az Rpg - hez. Inkább való a századok ťűztámogató szakaszaiba, mint rajonként.
Valamelyik amerikai alakulatnál láttam egyszer javelint szakasz szinten a támogató rajnál, de sehol máshol.
Igaz, nyugaton cső alatti gránátvető van 2 rajonként, ami nálunk nincs.
Szerintem a CG rajba illesztése nálunk nehézkes volna, mivel így is kisebb, mint a nyugati társai.