A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ha rajtam múlna, mindkettőre, meg egy Land Rover nagyságú terepjáróra.. De inkább a terepjáróra. Több cuccot elbír.
Azért a LR. mert már a Blackhawk elbírja.
Szerencsére nem rajtad múlik...

Valamit valamiért. SAS se panaszkodott az esőre.
Itt is a "sivatagi huligánok" használják ezt a lecsupaszított változatot. Nem véletlenül.
A SAS nem mezeli lövész alakulat vagy egy gl. zl. pct. tüzérsége. Szezont kevered a fazonnal. Kb. olyan érvelésed van, mitnha a Navy Seals felszerelése alapján indokolnád meg, hogy a US Army baka mit kapjon....

Ne vedd magadra, de néha azért a fejedhez kaphatnál egy kicsit és elszámolhatnál húszig...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Pl a legutóbbi Izrael vs Palesztin háborúban nem az ATGM nyert...
Ezen kívül pl Afganisztánban teljesen általános dolog a gépekre szerelt akusztikus vagy egyéb módon működő tűzfelderítő rendszer.Nem Szíriára meg Irakra kell készülni hanem a jövő konfliktusaira!

Szerintem kis hazánk és környékére kellene modellezni a dolgokat. A fgánoknál csak muszájból vagyunk.
Hon védelem. Amire készülni kéne, mert senki nem teszi meg helyettünk (nato...) a keresztesháborúk ideje lejárt. Viszont a Balkán továbbra is pusketta poros hordó, még ha nem is látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Szerintem kis hazánk és környékére kellene modellezni a dolgokat. A fgánoknál csak muszájból vagyunk.
Hon védelem. Amire készülni kéne, mert senki nem teszi meg helyettünk (nato...) a keresztesháborúk ideje lejárt. Viszont a Balkán továbbra is pusketta poros hordó, még ha nem is látszik.

Akkor vizsgálgasd serényen a Dombasszi konfliktust mert ha lesz valami itt az ahhoz lesz a legközelebb.Szóval a gépesített alegységeken a tüzérségen és harckocsizókon fog múlni a dolog tehát tipikus összaderőnemi harc várható.Ami talán előre borítékolható az az IFV-k és APC-k kis száma miatt előtérbe kerülő szószerint gyalogos gyalogság esetleg teherautókon szállított gyalogság.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Akkor vizsgálgasd serényen a Dombasszi konfliktust mert ha lesz valami itt az ahhoz lesz a legközelebb.Szóval a gépesített alegységeken a tüzérségen és harckocsizókon fog múlni a dolog tehát tipikus összaderőnemi harc várható.Ami talán előre borítékolható az az IFV-k és APC-k kis száma miatt előtérbe kerülő szószerint gyalogos gyalogság esetleg teherautókon szállított gyalogság.
Hogyan tegyem fel tapintatosan a kérdést...nem megy. Ugye nem azzal tömik a fejeteket, hogy ha megindulnak a szakik nyugati irányban, akkor megy ellenük a szövetség megvédeni Ukrajnát?
*ha mégis, akkor nagyon remélem nem a megjelent magyar publikációk adják az elméleti alapot...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Ebben az esetben kilométerekről lő egy kb. 70x50 cm-es objektum amit fel is kellene deríteni és el is kellene találni miközben a sikeres vagy sikertelen detonáció után felpattan a nyeregbe, indít és eltűnik. Szinte lehetetlen, hacsak nem már az indítás pillanatában a nagyobb hőképet észre nem veszi valaki valamivel.
Nem nehéz felderíteni, porzik utána az út. Védelem meg nuku. Elég egy eltévedt lőszer a kalasbol és mindjárt megáll a moci.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Hogyan tegyem fel tapintatosan a kérdést...nem megy. Ugye nem azzal tömik a fejeteket, hogy ha megindulnak a szakik nyugati irányban, akkor megy ellenük a szövetség megvédeni Ukrajnát?
*ha mégis, akkor nagyon remélem nem a megjelent magyar publikációk adják az elméleti alapot...

Mi a kérdés?Meg úgy nem értem az egész kommentet.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and Pal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Hogyan tegyem fel tapintatosan a kérdést...nem megy. Ugye nem azzal tömik a fejeteket, hogy ha megindulnak a szakik nyugati irányban, akkor megy ellenük a szövetség megvédeni Ukrajnát?
*ha mégis, akkor nagyon remélem nem a megjelent magyar publikációk adják az elméleti alapot...
Ne abból indulj ki, hogy az újságírók hülyék. Csak ha belegondolsz, hogy a környéken kinek milyen cuccai vannak akkor abból is hasonló roncsderbi kerekedik mint ami ott megy.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Hogyan tegyem fel tapintatosan a kérdést...nem megy. Ugye nem azzal tömik a fejeteket, hogy ha megindulnak a szakik nyugati irányban, akkor megy ellenük a szövetség megvédeni Ukrajnát?
*ha mégis, akkor nagyon remélem nem a megjelent magyar publikációk adják az elméleti alapot...
Szövetség... :D A dicsőséges holland harcosokkal az élen mi? :D Dudi fog menni az élen, lenn a földön, és mindenki őt lövi meg bombázza.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and Pal

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Attól, hogy a gyártó kínálatában valami megjelenik, még sok időnek kell eltelni, hogy szóhoz jusson a harctereken.

Ebben a Kongsberg rendszerben max az ABM képesség, meg az, hogy Strykerre van ráapplikálva az újdonság. Már vagy 5 éve promózták a horvátoknál AMV-re építve. Max megrendelés nem volt rá eddig.

Amúgy december 8-án érkeztek meg az első sorozatban átalakított példányok Németországba. Szóval idén simán megjelenhetnek nálunk is a Stryker Dragoon-ok.

Ma már minden nagy gyártó kínál ABM-et, legalábbis nyugaton (meg persze újabban Kina az egyes NATO kaliberű export cuccaihoz). Csak tudja megfizetni a vásárló!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ne abból indulj ki, hogy az újságírók hülyék. Csak ha belegondolsz, hogy a környéken kinek milyen cuccai vannak akkor abból is hasonló roncsderbi kerekedik mint ami ott megy.
A tudományos igényű publikációkra gondolok. Talán egy jót találtam pont tüzérségi témában.

Azt írta dudi, hogy ahhoz lesz a legközelebb. Ebből asszociáltam egy orosz-ellenes műveletre amit mostanában vészesen szajkóznak a magyar hangok is. Ha azt a környéket nézzük van egy csomó harcjármű még elfekvőben (+aktív állomány). Aktív védelem és lövés irányát meghatározó rendszerek sehol.
Amúgy a keleti fronton is erős az ATGM-ek használata, aztán ott a várható irány is szűk keretek között mözög.


Mi a kérdés?Meg úgy nem értem az egész kommentet.
Semmi, felejtsd el.

szószerint gyalogos gyalogság esetleg teherautókon szállított gyalogság.
Ez elég valószerűtlen. Mindenhol civil autókat használnak ha nincs céleszköz. (Amúgy, a civil autó is lehet céleszköz ha az azonosítás késleltetése a legfontosabb.)

Ez pl. a szlavjanszki légvédelem egyik járműve volt :)

4z1bt8blcc4gs8y4hdja.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
A tudományos igényű publikációkra gondolok. Talán egy jót találtam pont tüzérségi témában.

Azt írta dudi, hogy ahhoz lesz a legközelebb. Ebből asszociáltam egy orosz-ellenes műveletre amit mostanában vészesen szajkóznak a magyar hangok is. Ha azt a környéket nézzük van egy csomó harcjármű még elfekvőben (+aktív állomány). Aktív védelem és lövés irányát meghatározó rendszerek sehol.
Amúgy a keleti fronton is erős az ATGM-ek használata, aztán ott a várható irány is szűk keretek között mözög.



Semmi, felejtsd el.


Ez elég valószerűtlen. Mindenhol civil autókat használnak ha nincs céleszköz. (Amúgy, a civil autó is lehet céleszköz ha az azonosítás késleltetése a legfontosabb.)

Ez pl. a szlavjanszki légvédelem egyik járműve volt :)

4z1bt8blcc4gs8y4hdja.jpg

Ne minkett nézz hülyénwk a téves asszociációidból kiindulva!
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A tudományos igényű publikációkra gondolok. Talán egy jót találtam pont tüzérségi témában.

Azt írta dudi, hogy ahhoz lesz a legközelebb. Ebből asszociáltam egy orosz-ellenes műveletre amit mostanában vészesen szajkóznak a magyar hangok is. Ha azt a környéket nézzük van egy csomó harcjármű még elfekvőben (+aktív állomány). Aktív védelem és lövés irányát meghatározó rendszerek sehol.
Amúgy a keleti fronton is erős az ATGM-ek használata, aztán ott a várható irány is szűk keretek között mözög.



Semmi, felejtsd el.


Ez elég valószerűtlen. Mindenhol civil autókat használnak ha nincs céleszköz. (Amúgy, a civil autó is lehet céleszköz ha az azonosítás késleltetése a legfontosabb.)

Ez pl. a szlavjanszki légvédelem egyik járműve volt :)

4z1bt8blcc4gs8y4hdja.jpg
Azért mert a publikációk általában belső MH felhasználásra készülnek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Akkor vizsgálgasd serényen a Dombasszi konfliktust mert ha lesz valami itt az ahhoz lesz a legközelebb.Szóval a gépesített alegységeken a tüzérségen és harckocsizókon fog múlni a dolog tehát tipikus összaderőnemi harc várható.Ami talán előre borítékolható az az IFV-k és APC-k kis száma miatt előtérbe kerülő szószerint gyalogos gyalogság esetleg teherautókon szállított gyalogság.

Serényen :)
De én a jugó háborút láttam közelebbről, ami volt a tőszomszédságban.
Amit már most meg lehet állapítani: annyi hagyományos fegyverzet és eszköz ami a donbasszi feleknél van, itt a Kárpát-medencében nincs.
A JNA-nak volt egy komoly gépesített állománya, de elég hamar és néha könnyen le lettek szedálva. Tucatjával kerülgettük a szétcincált oszlopokat 91-92-ben.
Most hogy szétesett a déli szomszéd, senkinek sincs túl nagy mennyiségben semmi az azért más jelleget fog adni egy itteni konfliktnak.
A modern hk sincs igazán komoly mennyiségben a környéken, és ami van, azt egy relatíve újszerű páncéltörő erő simán zárójelbe teszi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Serényen :)
De én a jugó háborút láttam közelebbről, ami volt a tőszomszédságban.
Amit már most meg lehet állapítani: annyi hagyományos fegyverzet és eszköz ami a donbasszi feleknél van, itt a Kárpát-medencében nincs.
A JNA-nak volt egy komoly gépesített állománya, de elég hamar és néha könnyen le lettek szedálva. Tucatjával kerülgettük a szétcincált oszlopokat 91-92-ben.
Most hogy szétesett a déli szomszéd, senkinek sincs túl nagy mennyiségben semmi az azért más jelleget fog adni egy itteni konfliktnak.
A modern hk sincs igazán komoly mennyiségben a környéken, és ami van, azt egy relatíve újszerű páncéltörő erő simán zárójelbe teszi.

A moder harckocsi vagy bármi más hiánya csak akkor baj ha az ellenségednek van(itt ugye erről nem beszélhetünk).Pont a kevés technika miatt írtam,hogy előtérbe kerülne a ténylegesen gyalogos vagy teherautón szállított lövész katona.