A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 980
113
Ha lenne lehetőség hely idő és eszközők jó pár éretebb fiatalból lehetne normális tartalékost faragni. Az éretebb szót azokra értem akik itthonmaradtak és beálltak dolgozni. Jóval máskép a hozzálása ezeknek a fiataloknak. Persze van itt is lumpi. Meg nem érdekkel stilusú. A gond ott kezdődik hogy a cégek se szívesen engednék el őket arra a 20 napra. Egyrészt attól tartanak hogy esetleg lelépnek máshová. Másrészt a termelés mindenek felett. A kisebb cégeknél ez hatványozottan igaz. Magyarán a MH nek vagy a HM nek le kellene ülnie tárgyalni a cégekkel. Elmagyarázni hogy sajnos a közeljövőben változhatnak az idők. Kidolgozni egy épkézlább válalható koncepciót mindkét fél részéről. És megértettni azokkal a szűk látókörű cégekkel hogy talán még jobban is járhatnak.
Majd később jobban kifejtem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sajnos tökéletesen igazad van :/

Az a baj hogy - bár sok tanulmányt olvastam erről, még mélyrehatóbbakat is - aki ezt kinyilatkoztatja, azt idiótának bélyegzik nyugaton és itt keleten is a libsi részben főleg (lásd ATV, Bolgár György beszéljük meg stb., politikai pártok, és holdudvaruk, véleményformálóik - együtt-párbeszéd-lmp-dk-mszp-momentum felelőssége kiemelkedő).
Pedig nagyon is reális és élő a veszély és ha már MA hozzákezdenénk a dolgok változtatásához, lehet akkor is késő volna.
Hozzávéve azt is hogy a szuverenitásaink egy nagyon jelentős és fontos része jelenleg rendkívül rossz kezekben van. (EU-NATO)
Pocsék idők jönnek nemsokára és nem meteorológiai értelemben.
És sajnos ezt a többség nem hiszi.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, Pal and tonyo

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mintegy 40 helikopter beszerzését tervezi a Magyar Honvédség a következő években.

http://infostart.hu/belfold/2018/01/09/ilyenek_lesznek_az_uj_magyar_harci_helikoptereknek/

Hol van az még .....
Egyrészt nem lehet tudni a belpolitikai konstellációt, még a következő ciklusra sem, így azt se kivel írják alá a szerződést, másrészt a világpolitikai-gazdasági érdekcsoportok jövőbeni erejének adott helyzetben való érvényesülését..
Az alábbi kijelentés viszont beszédes: "Magyarország nincs – és más nemzetek sincsenek – kötelezve arra, hogy hadieszközöket kizárólag NATO-tagállamtól szerezzenek be, minden hadseregnél a kívánt képességek megléte az elsődleges szempont – hangsúlyozta a vezérkari főnök."
A török akció úgy látszik meghozta a kedvet e téren is ....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 980
113
Hol van az még .....
Egyrészt nem lehet tudni a belpolitikai konstellációt, még a következő ciklusra sem, így azt se kivel írják alá a szerződést, másrészt a világpolitikai-gazdasági érdekcsoportok jövőbeni erejének adott helyzetben való érvényesülését..
Az alábbi kijelentés viszont beszédes: "Magyarország nincs – és más nemzetek sincsenek – kötelezve arra, hogy hadieszközöket kizárólag NATO-tagállamtól szerezzenek be, minden hadseregnél a kívánt képességek megléte az elsődleges szempont – hangsúlyozta a vezérkari főnök."
A török akció úgy látszik meghozta a kedvet e téren is ....
MI-171 es jut esszembe rögtön. Talán egy kis MI 28 al megfűszerezve.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nekem meg az hogy az illetékes vezérezredes:
-szétitta magát
- leépült szellemileg
-megvesztegették
- már csak gondolni is azt meri amit mondanak neki.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
. 10 milló magyar tartja el az átlag 600 eurójából a nyugati ipart.
pufferzóna?
ki afranc az aki -ELSŐNEK Magyarországon akarnak átgázolni ?
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Fordítok magyarra:
A szárazföldieknek dobtak pár millió zöldhasút, és "pofa be!"
A légierős ficsúrok meg játszanak tovább.

bár igazán az ottani beszerzéseknél van "alkotmányos költség"
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Fordítok magyarra:
A szárazföldieknek dobtak pár millió zöldhasút, és "pofa be!"
A légierős ficsúrok meg játszanak tovább.

bár igazán az ottani beszerzéseknél van "alkotmányos költség"

Igen!Amikor szóvát tettem ezt a légierő nehéz Honvédséget minden voltam csak jó ember nem!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 980
113
Készen áll belépni egy Európai Haderőbe a Magyar Honvédség – jelentette ki a vezérkari főnök.

http://infostart.hu/belfold/2018/01...esz_eves_allamhaztartasi_hiany_-_a_nap_hirei/
Hamvában holt ötlet. Ha 2012 írunk akkor igen. De így 2018 ban.
Ép halgattam a híreket. Franciáknál nincs olyan megye ahol ne lett volna valamilyen terror veszèly tavaly. Francia belügyminiszter nyilatkozata. Nem most kell vakargatni,hanem öt évvel ezelött kellet volna belevágni. Mire a bürökraták bármit is megszavaznak eldöntik az irányt, leosztják a lapokat.......... én a HM helyében nem várnék rájuk. Ha kint igy haladnak a folyamatok akkor 2021 ben nem kukázni fogjuk azokat a vasakat, hanem még a katonai parkokból is kiveszük a reinkarnálható kiállítási darabokat.
A leendő tervezet szerint ( saját vélemény) Mi adnánk a feláldozható másodvonalbeli egységeket. Szerintem ezzel a véleményel nem vagyok egyedül.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 980
113
Ne legyenek illúzióid :)
Nem a két szép szemünkért vagyunk tagok ..... pufferzónának és piacnak ....
Paks 2 ért kapnánk ellentételezés gyanánt. Egyébként a 40 db illuzió lenne. Maradjunk a talajon. Kapunk kedvező árban 8-10 db Mi 171 est vagy Mi 8 as újabb változatot. S talán még 6-8 db 28 ast esetleg használt 35 öst. De ez még nagyon a jövő zenéje.
Én azért még 2-3 db Mi 8 ast a későbbiekben még felújítanám. Biztos ami biztos alapon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
Egy érvényes és eredményes - témára vonatkozó - népszavazásig csak ne akarjanak semmit!
Egyébként is a hősi halál, illetve a fogolytábor lenne az osztályrészünk (lásd történelemkönyvek).

Azt ugye tudod,hogy képviseleti demokráciában élünk?És marha sokba kerül eltartani az általunk választott képviselőket akiket nem mellesleg azért választottunk,hogy ne kelljen mindenért választani meg szavazni.
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Azt ugye tudod,hogy képviseleti demokráciában élünk?És marha sokba kerül eltartani az általunk választott képviselőket akiket nem mellesleg azért választottunk,hogy ne kelljen mindenért választani meg szavazni.
Egy cipőkről szóló szabvány esetén nem gondolnék csúnyákat. Viszont, amikor magunkat sem tudjuk megvédeni, akkor ne akarjunk a keleti népek ellen indulni. Egyébként se.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
Hol van az még .....
Egyrészt nem lehet tudni a belpolitikai konstellációt, még a következő ciklusra sem, így azt se kivel írják alá a szerződést, másrészt a világpolitikai-gazdasági érdekcsoportok jövőbeni erejének adott helyzetben való érvényesülését..
Az alábbi kijelentés viszont beszédes: "Magyarország nincs – és más nemzetek sincsenek – kötelezve arra, hogy hadieszközöket kizárólag NATO-tagállamtól szerezzenek be, minden hadseregnél a kívánt képességek megléte az elsődleges szempont – hangsúlyozta a vezérkari főnök."
A török akció úgy látszik meghozta a kedvet e téren is ....

Nem nyitok pezsgőt, a hírre, ugyan akkor nem hiszem, hogy ne a Fidesz nyerne tavasszal.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Hamvában holt ötlet. Ha 2012 írunk akkor igen. De így 2018 ban.
Ép halgattam a híreket. Franciáknál nincs olyan megye ahol ne lett volna valamilyen terror veszèly tavaly. Francia belügyminiszter nyilatkozata. Nem most kell vakargatni,hanem öt évvel ezelött kellet volna belevágni. Mire a bürökraták bármit is megszavaznak eldöntik az irányt, leosztják a lapokat.......... én a HM helyében nem várnék rájuk. Ha kint igy haladnak a folyamatok akkor 2021 ben nem kukázni fogjuk azokat a vasakat, hanem még a katonai parkokból is kiveszük a reinkarnálható kiállítási darabokat.
A leendő tervezet szerint ( saját vélemény) Mi adnánk a feláldozható másodvonalbeli egységeket. Szerintem ezzel a véleményel nem vagyok egyedül.


A.... bázisőrzés, hátországi szállítgatás, propagandafotozás, homokzsákpakolás mióta a "feláldozható egységek sajátja?

Sztem a NATOnál van egy egy táblaázat amire nagy betűkkle rá van írva: Magyar Honvédség -HTSZ.

(Háború esetén túsz)
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
miért az idősebb korosztáyl jobb?
szerintem semmivel.
Embere valogatja. Mar az ogorogok is izgultak, hogy ezek a mai fiatalok milyen semmirekelloek... (bar mondjuk nekik igazuk lett, latva hogy all ma Go :)).
Amugy meg az ember megkomolyodik, ha szulo lesz, foleg a nok. De ettol meg igaz az is, hogy a fiatalok (meg idosebbek...) jo resze troger/puhany. De ez is szerintem javulni fog, mivel most egy javulo periodusban van ez a terseg ilyen ertelemben. Gondoljatok bele, hogy amikor igazan rommlot a helyzet, mondjuk a 90-es evekben, akkor irta valaki egy forumon, hogy tul liberralt az ifjusag es ebbol baj lesz? Nem. Az, hogy most vannak akik ezt elitelik, azt jelenti, hogy javul a helyzet (atlagban).