A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Mintegy 40 helikopter beszerzését tervezi a Magyar Honvédség a következő években.

http://infostart.hu/belfold/2018/01/09/ilyenek_lesznek_az_uj_magyar_harci_helikoptereknek/
"Magyarország nincs – és más nemzetek sincsenek – kötelezve arra, hogy hadieszközöket kizárólag NATO-tagállamtól szerezzenek be, minden hadseregnél a kívánt képességek megléte az elsődleges szempont – hangsúlyozta a vezérkari főnök." -ja, persze lehet azt is, csak akkor megint bukik a koramny mint 2002-ben. Kizartnak tartom, hogy ebbol ne tanult volna a Fidesz, meg a Monarchia sem engedte meg a kornyezo kis allamoknak, hogy ne tole vegyenek fegyvert, pedig a Monarchia igen kicsi nagyhatalom volt a jelnelgi USA-hoz kepest. Egyebkent nem is vett meg a kormany semmi komoly cuccot ami elkotelezodest jelentene (par CG nem az).
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Azt ugye tudod,hogy képviseleti demokráciában élünk?És marha sokba kerül eltartani az általunk választott képviselőket akiket nem mellesleg azért választottunk,hogy ne kelljen mindenért választani meg szavazni.
Ez nem ilyen egyszeru. Milyen teruletekre vonatkozik a joguk (kotelesseguk) hogy a valasztokat kepviseljek? Van amirol lehet, van amirol nem nepszavazast tartani. EU/NATO tagsagrol lehet, PESCO tagsagrol is lehet.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Na, ez is érdekes...
„Mi mindenképp országvédelmi feladatban gondolkodunk. Így tehát nincs szükség a támadó jellegű képességek fejlesztésére."
http://infostart.hu/belfold/2018/01/09/benko_tibor_orszagvedelmi_feladatban_gondolkodunk/
Így tehát nincs szükség a támadó jellegű képességek fejlesztésére. -ez a resz nincs idezojelben a cikkben! De ha megis igy gondolnak, akkor az en szavazatomat most vesztettek el. Azt hittem ilyen mar nem lesz... az Antal-kormany szintjere esik igy vissza a kulpolitikank.... de meg remenykedem, hogy ezt csak az ostoba ujsagiro koltotte hozza, es nem azt jelenti mint annakidejen, amikor azzal a felkialtassal szereltek le a tankokat, hogy az tamado fegyver...
Hmm... az elso felindulas utan kicsit gondolkodva, szerintem ez nem lehet valos. Az eddig nyilvanossagra hozott reszletei a Zrinyi 2026-nak vilagosan ez a koncepcio ellen vannak, nehezdandart igernek, meg mindent, szoval kizart, hogy megint ugy ertenek, hogy kidobunk mindent amivel tamadni lehet.
(Raadasul az inforadio az az index nem-liberaltaknak szant valtozata, kevesbe primitiv, kevesbe tragar, de ugyanazt irja, meg a kepeket is azonos szerveren (cimen) taroljak.)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Jellemzően Romániát szoktam pldanak hozni:
MBT: Valós 200+ MBT rendszerben. Nagyja TR85 és TR85M1 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6a/Romanian_TR-85M1_"Bizonul"_tanks_during_the_Romanian_National_Day_military_parade.jpg
IFV: 150+ IFV MLI-84. Ez az ismert BMP-1 lokálsi változata. 100db nem grommal/9M1el hanem 25mmes Orlekon, SPIKE ATGMel, NGVvel.
APC: 500db+ APC. Ezek közül a BTR-60at váltják 400db SAUR3al. https://ro.wikipedia.org/wiki/Saur_3
Tüzérség. Kiemelném a rakétásat ~150db+ LAROM/APR. Ehez jön hozzá a HIMARS beszerzés 54db ATACMSal. Meg persze M31... 0-300kmig minden le van fedve nem is akárhogy.
és sorolni lehetne még sokáig....

És akkor tessék mellérakni a Magyart. Magyar (rakétás) tüzérség vs Román (rakétás) tüzérség.

"nehezdandart igernek, meg mindent, szoval kizart, hogy megint ugy ertenek, hogy kidobunk mindent amivel tamadni lehet."

Anno 2010ben és 2014ben is megigértek mindent. Én amúgy még mindig nem látok semmi koncepicót. És ezen technikai eszköz legyen az 40db F-22 se változtatna.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
Így tehát nincs szükség a támadó jellegű képességek fejlesztésére. -ez a resz nincs idezojelben a cikkben! De ha megis igy gondolnak, akkor az en szavazatomat most vesztettek el. Azt hittem ilyen mar nem lesz... az Antal-kormany szintjere esik igy vissza a kulpolitikank.... de meg remenykedem, hogy ezt csak az ostoba ujsagiro koltotte hozza, es nem azt jelenti mint annakidejen, amikor azzal a felkialtassal szereltek le a tankokat, hogy az tamado fegyver...
Hmm... az elso felindulas utan kicsit gondolkodva, szerintem ez nem lehet valos. Az eddig nyilvanossagra hozott reszletei a Zrinyi 2026-nak vilagosan ez a koncepcio ellen vannak, nehezdandart igernek, meg mindent, szoval kizart, hogy megint ugy ertenek, hogy kidobunk mindent amivel tamadni lehet.
(Raadasul az inforadio az az index nem-liberaltaknak szant valtozata, kevesbe primitiv, kevesbe tragar, de ugyanazt irja, meg a kepeket is azonos szerveren (cimen) taroljak.)
Harckocsi, IFV, tüzérség nélkül nincs rendes területvédelem! Ami kimondottan támadó, az szerintem a rakétafegyferzet, aminek nem 20-30km a hatótávolsága!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 974
113
Így tehát nincs szükség a támadó jellegű képességek fejlesztésére. -ez a resz nincs idezojelben a cikkben! De ha megis igy gondolnak, akkor az en szavazatomat most vesztettek el. Azt hittem ilyen mar nem lesz... az Antal-kormany szintjere esik igy vissza a kulpolitikank.... de meg remenykedem, hogy ezt csak az ostoba ujsagiro koltotte hozza, es nem azt jelenti mint annakidejen, amikor azzal a felkialtassal szereltek le a tankokat, hogy az tamado fegyver...
Hmm... az elso felindulas utan kicsit gondolkodva, szerintem ez nem lehet valos. Az eddig nyilvanossagra hozott reszletei a Zrinyi 2026-nak vilagosan ez a koncepcio ellen vannak, nehezdandart igernek, meg mindent, szoval kizart, hogy megint ugy ertenek, hogy kidobunk mindent amivel tamadni lehet.
(Raadasul az inforadio az az index nem-liberaltaknak szant valtozata, kevesbe primitiv, kevesbe tragar, de ugyanazt irja, meg a kepeket is azonos szerveren (cimen) taroljak.)
Most ezt mondják. 2 év múlva amikor jó eséllyel lángok lesznek nyugaton akkor már más ízlésben fognak gondolkodni. Bármiféle leendő zavargások,konfliktus esetén persze erősebb nyomásra már másképp fognak nyilatkozni.
Egyébként jelenleg a jelenlegi eszköz és állomány helyzetben érthető is hogy ilyen nyilatkozatot nyilvánítanak ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 419
7 974
113
Harckocsi, IFV, tüzérség nélkül nincs rendes területvédelem! Ami kimondottan támadó, az szerintem a rakétafegyferzet, aminek nem 20-30km a hatótávolsága!
Remélem is hogy bármiféle (terület) védelmet nem 4x4 es pick up on képzelték el. Oké hogy területalapú védelemhez még talán dukálna is,de egy szál lengőkarban mihez kezdjen az ember ha nincsen a háta mögött támogató tüzérség,harckocsi, páncélozott csapat szállító járművek. Ak val és RPG-7 el a mai világban már édes kevés lenne egy területvédelemhez. Félreértés elkerülése végett nem kukázásra gondoltam. Komolyabb védelemhez elengedhetetlen a komolyabb támogatás is. Lásd Szíria. Vagy fogadjuk az ellent ének szóval ahogy Sharid megjegyezte.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
"nehezdandart igernek, meg mindent, szoval kizart, hogy megint ugy ertenek, hogy kidobunk mindent amivel tamadni lehet."

Anno 2010ben és 2014ben is megigértek mindent. Én amúgy még mindig nem látok semmi koncepicót. És ezen technikai eszköz legyen az 40db F-22 se változtatna.
40 db F-22 sokmindenne valtoztatna. Pl. a romani altal vett patriot uteget szaman. :)
De amugy 2010-ben es 2014-ben nem igazan igertek semmit, azok meg boven valsag-evek voltak. Akkor meg azt igertek, hogy kirugjuk az IMF-t.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Remélem is hogy bármiféle (terület) védelmet nem 4x4 es pick up on képzelték el. Oké hogy területalapú védelemhez még talán dukálna is,de egy szál lengőkarban mihez kezdjen az ember ha nincsen a háta mögött támogató tüzérség,harckocsi, páncélozott csapat szállító járművek. Ak val és RPG-7 el a mai világban már édes kevés lenne egy területvédelemhez. Félreértés elkerülése végett nem kukázásra gondoltam. Komolyabb védelemhez elengedhetetlen a komolyabb támogatás is. Lásd Szíria. Vagy fogadjuk az ellent ének szóval ahogy Sharid megjegyezte.
Szerintem keveredes van a teruletvedelem es a tartalakosok "terueltvedelminek" hivott resze korul. A lenyeg az, hogy valojaban nem a tartalakosok "teruletvednek", nincs ilyen koncepcio szerintem, ez csak egy marketingelnevezes az egyik fajta tartalekosoknak. De a tartalekos is rendes regularis seregbe lesz behivva, csak 2-od vonalba haboru idejen, senki sem a sajat "teruleten/ jarasaban" fog harcolni.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
mindeközben, bár megerősíteni hivatalosan még nem tudom:
Om3s3RX.jpg