A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A lengyeleknek volt még egy projektje anno: http://www.army-guide.com/eng/product4404.html

fOaluJf.jpg
Nekem úgy tünik hogy a lengyelek bármikor képesek lennének egy új mbt gyártására. Nem kell még licenszet se venniük hozzá. Szerintem már kész tervekkel rendelkeznek. Bármikor képessek lenének rá. Csak most egyenlöre fontosabb prioritások vannak.
Off mindjárt kivágom ezt a fos telo
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Úgy tudom india is. A pt 17 röl mit hallani. Jegeltek a programot? Kukázni nem kukázták. Legalábbis a legutolsó info szerint.
Sharid szerinted pont a muszkákat fogja érdekelni a pt-91 es. Ezt te se gondolod komolyan?
A Pt-91 biztos nem erdekli az oroszokat, az egy T-72 modernizacio.
A Pt-17 a Pt-16 rancfelvarrasa. Megy korulotte a poltika, egyik oldal kb. ugy all hozza, mint Mo-n a Currushoz (hoho...), hogy a rohadt politikusok csak a sajat zsebukre tomik a penzt es ennek a tanknak a fejlesztese is csak azert van mert akkor a kedvenc gyaruk kap egy csomo penzt ra, es azt meg jol ellopjak a politikusok,.... a masik oldalnak meg nyilvan tetszik a tank.
Egyelore nincs belole mennyiseg, hogy is lenne, ha egy eves sincs a design, de lehet termelni ha megjon ra a parancs, mert amugy kesz van, exportra is kinaljak.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nekem úgy tünik hogy a lengyelek bármikor képesek lennének egy új mbt gyártására. Nem kell még licenszet se venniük hozzá. Szerintem már kész tervekkel rendelkeznek. Bármikor képessek lenének rá. Csak most egyenlöre fontosabb prioritások vannak.
Off mindjárt kivágom ezt a fos telo
Mar kesz van: Pt-17
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Volt sok ilyen, de hiaba orokolt a Nepkoztarsasagtol komoly hadiipart a Koztarsasag, azert a rendszervaltason at kellett esni. A Rosomakot sem tudta volna Lo egyedul megcsinalni annak idejen, a Finnek nagyon kellettek hozza. De azok az idok mar elmultak, ma mar ujra versenykepes a Lo-i hadiipar, es azt is merem mondani, hogy elvonalbeli (nyilvan nem a 2 szuperhatalom konkurense persze).
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A PISA azért is ilyen katasztrofális, mert itthon minden iskolában megíratják, de pl. Franciaországban csak kijelölt iskolákban. amúgy meg szarik bele mindenki, mert dolgozni kell vele, ellenben se jutalom, se következmény. Úgyhogy összeokádják, aztán hagyják őket békén.

Mi amióta PISA (és kb minden más) van mindig is statuszt csináltunk belölle. Fazekas gimi pl minden alkalommal írt. Ellenben egy Dél Baranyai Selye félék tippre soha. Pont ez az ami miatt különösen rémítő az egész.

De ez a PISA még a régi szép idők végét jelzi amikor még volt matek tanár a suliban. ld pldamat már nincs. Ott épp 4hónapja. És megyeszékhelyről beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem érkezett rá megrendelő, drágállják és a PT-91M2 lesz valószínüleg a befutó.
https://www.armyrecognition.com/msp...sion_of_pt-91_main_battle_tank_mspo_2017.html
Ha másra nem fog telenni akkor abban a leendö csomagban hátha bele fog jutni 4-5 zszl nyi mennyiség. Lehet hogy valakik ezt is kukáznák egyböl de azoknak a maradék harckocsizoknak a legszebb napjuk lenne akkor amikor majd kézbeveszik azokat a vasakat. Talán a létszám is beindulna azokkal a tankokkal.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
A nemzetközi fórumonok is azt írják, hogy PT-16-os még talán potensebb változat mint a 17 az erősebb toronypáncél miatt (a 17-esen nincs lövegpajzson + kompozit páncél)
Igen, kozben en is latom, hogy azt irjak, hogy ez inkabb visszalepes a PT-16-hoz kepest. Ertem mar miert azt kerted inkabb. Akkor legyen az, en nem vagyok expert.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez pontossan igy van. Bármit képesek vagyunk fikázni. Köztük sajnos én is.
Ha Lo-ban vagyok akkor folyton mondogatjak nekem, hogy, haj, ha nekunk is lenne egy Orbanunk mint nektek... ha meg Mo-n vagyok, akkor meg mindenki epp Orbant szidja :).
(Mondjuk Mo-n meg nem irigylik Szydło-t, Morawieckit, szoval nem a legjobb pelda...)