A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Hogy évi kb. 6-12 pilóta repüljön rajta? Mert évente ennél több pilütajelölt nincs is, aki eljut oda, hogy ezen a szinten legyen.

A pilótajelölteken kívül ne feledkezz meg a többi pilóta szinten tartó repüléséről, ez esetleg olcsóbb lehet egy modernizált Albával, mint egy Gripennel.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az M4 gyártási jogát senkitől nem kéne megvenni! "Most" törik a "kis buksijukat" az USA-ban, hogy milyen nagyobb űrméretet vezessenek be a "forradalmian új/jó" 5.56 után.
Lazán tovább kéne ajándékozni, amit már nem akarnak használni, és "nekünk adják": :p
Dehogynem. El sem hiszed mennyi vicik-vacaknak van még jogdíja.
Az amcsik meg pont arról híresek hogy "csak úgy" megdobnak bármivel.

Azt ismered biztos, hogy :"Egyszer majd kérünk magától valamit, Pelikán."
 
M

molnibalage

Guest
A pilótajelölteken kívül ne feledkezz meg a többi pilóta szinten tartó repüléséről, ez esetleg olcsóbb lehet egy modernizált Albával, mint egy Gripennel.
Erről a marhaságról is volt szó. Egy Gripen vadászpilóta Gripen szimulátoron és Gripennel tarta magász szinten. Egy F1 pilóta sem gokarttal készül. Hagyjuk már ez a hülyeséget, mert komolyan modom felrobbanok ettől az egetvető marhaságtól.

Ezen felül egy 14 vadászgépes légierő mellé nem éri meg fenntartani egy ilyen flottát. Pont. Tényleg nehezen esik le a matek? Nézd már meg, hogy az USAF-nál mennyit repülnek, hány pilóta van és az, hogy mennyi Texan, T-38 van? Na, mi hol vagyunk hozzjáuk képest ? Ez alapjn mindek kell L-39 NG? Ha már ennyire nem akarjuk a NFTC-t akkor legfeljebb a visegrádi országokkal lehetne közös L-39NG flotta, de kb. ennyi.

Mikor jutunk már el oda, hogy legalább szorzunk és osztunk egy ilyen beszerzés kapcsán? De tényleg...

Mondom, az Albák anno 40 óra/év átlagot repültek ki. Ez volt a "szintentartás". Annyi új pilótára meg nincs szüskég, hogy 3-4 gépnél többet szerezz be, aminek iszonyatos fajagos költsége van.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
A kiképző gépeknek ha megfigyeljük részben politikai is oldala van a dolognak. V4. Megmutassák kívülre hogy milyen "erőssek". Ha megfigyeljük a folyamatokat akkor az jön le hogy a v4 meg kívánja teremteni a független önálló hadiparát. Magyarán nem kíván senkitől se függeni. Igen biztos lesznek benne számunkra értelmetlen lépések is. Másrészt a hazai pilóta képzésen kívül "bér" pilóta kiképzést is már be tudnának vállalni. Legalább a fenntartási költségek szempontjábból. Szlovákia, horvátország, szlovénia, montenegro, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: marton and tindalos

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
öö. Tehát megalakul a MARHA.
ok.
Veszünk cseh licencet.
ok.
Felhúzzuk gyárat,
betonhoz kavics orbánapu bányájából, fővállalkozó egy volt gázszerelő, c est la vie.....
ok.
gyártogatunk fegyvert.
mindenki kap új puskát.
ok.
legyen monjuk 100 000 darab.
ok.

(Előre garantálom, hogy minősége, nem fogja elérni a cseh eredetit, valamivel alatta marad).

és utána?
betörünk vele a világpiacra?
Semmivel se lesznek roszabbak mint a "gyáriak" Ugyanazt a minőséget fogják hozni. Ezt a máshol gyártott szarabb a minősége elvet már el kénne felejteni. A gyártástechnologia semmivel se lesz másabb mint az anyacégé. Ez nem a 3 ik világ hogy reszelővel meg kézi hajtógatógéppel/esztergával megcsináljuk az ak klont.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Most olvastam, hogy eladó lett az amcsi ah-1W flotta felújítás után. Tow, hellfire, sidearm. Kellene támogatás a vérszegény gyalogságnak.
 

arpikav

Well-Known Member
2018. január 2.
362
787
93
Erről a marhaságról is volt szó. Egy Gripen vadászpilóta Gripen szimulátoron és Gripennel tarta magász szinten. Egy F1 pilóta sem gokarttal készül. Hagyjuk már ez a hülyeséget, mert komolyan modom felrobbanok ettől az egetvető marhaságtól.

Ezen felül egy 14 vadászgépes légierő mellé nem éri meg fenntartani egy ilyen flottát. Pont. Tényleg nehezen esik le a matek? Nézd már meg, hogy az USAF-nál mennyit repülnek, hány pilóta van és az, hogy mennyi Texan, T-38 van? Na, mi hol vagyunk hozzjáuk képest ? Ez alapjn mindek kell L-39 NG? Ha már ennyire nem akarjuk a NFTC-t akkor legfeljebb a visegrádi országokkal lehetne közös L-39NG flotta, de kb. ennyi.

Mikor jutunk már el oda, hogy legalább szorzunk és osztunk egy ilyen beszerzés kapcsán? De tényleg...

Mondom, az Albák anno 40 óra/év átlagot repültek ki. Ez volt a "szintentartás". Annyi új pilótára meg nincs szüskég, hogy 3-4 gépnél többet szerezz be, aminek iszonyatos fajagos költsége van.

Nem vagyok szaakértője a repülésnek, csak a magánvéleményemet írtam le. A sugárhajtású gyakorlógépek beszerzését se én döntöttem el, de egyelőre úgy áll a dolog, hogy lesz.
 
M

molnibalage

Guest
A kiképző gépeknek ha megfigyeljük részben politikai is oldala van a dolognak. V4. Megmutassák kívülre hogy milyen "erőssek". Ha megfigyeljük a folyamatokat akkor az jön le hogy a v4 meg kívánja teremteni a független önálló hadiparát. Magyarán nem kíván senkitől se függeni. Igen biztos lesznek benne számunkra értelmetlen lépések is. Másrészt a hazai pilóta képzésen kívül "bér" pilóta kiképzést is már be tudnának vállalni. Legalább a fenntartási költségek szempontjábból. Szlovákia, horvátország, szlovénia, montenegro, stb.
Ja, sikerült "megmutatni". A V4 EU BG felajánlás után évekkel sincs kibővített AG képesség és az is csak LGB-vel, amikor már lassan 20 éve az GPS vezérlésű fegyvereké a terep és az LGB csak másodlagos kiegészítő fegyverzet. Persze GPS független, tehát nem kapcsolhatj le azt a jenki.

A nagy megmutatás közben meg az AIM-9 is kisett....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Semmivel se lesznek roszabbak mint a "gyáriak" Ugyanazt a minőséget fogják hozni. Ezt a máshol gyártott szarabb a minősége elvet már el kénne felejteni. A gyártástechnologia semmivel se lesz másabb mint az anyacégé. Ez nem a 3 ik világ hogy reszelővel meg kézi hajtógatógéppel/esztergával megcsináljuk az ak klont.

Komolya ez a nyuszika van sapkád igen/nem mindegy úgy is megverünk kategória!
Úgy néz ki végre alakul valami és nem túlárazott Ak hazai tupírozás. Nem csak fegyver veszünk x db hanem hazai gyártás! Pár fiatal mérnök ezen területre ráállhat.
Első körben lehet 10 000 db de tartalékosokkal belügyesekkel ez a szám lehet nyugodtan 40-50 000 a végén!
Ami a lényeg végre talán valami tényleg elindul !
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Ja, sikerült "megmutatni". A V4 EU BG felajánlás után évekkel sincs kibővített AG képesség és az is csak LGB-vel, amikor már lassan 20 éve az GPS vezérlésű fegyvereké a terep és az LGB csak másodlagos kiegészítő fegyverzet. Persze GPS független, tehát nem kapcsolhatj le azt a jenki.

A nagy megmutatás közben meg az AIM-9 is kisett....
Véleményem szerint a képességeket az elkövetkező ciklusban meg fogják teremteni de amolyan magyaros módon. Ne hogy azt hid hogy másoknak nincs tele ............. csak nem hangoztatják.
Javaslom néz szét a yugoimport oldalán a légierőnél. Februárban magyar szerb csúcs találkozó. Lehet tapogatni a sötétben ismét.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Egyébként meg: iserős terepruah ugye?
szpd0205hollandgyakorlat31-768x589.jpg



ja, csak épp nem angol hadsereg, hanem holland. Nekik több eszük volt annál, hogy nemzetieskedés jegyében, saját mintára, és combat fapapucsra szórtak volna el gulden milliárdokat.

Ja, csak a DPM jó oda ahová használják (itthon is jó lenne), míg a kötelezően másolandó MC (klónok) meg enyhén szólva is szarok itthon, az év legnagyobb részében. Lehet nézegetni a KMZ-s (bocsi megszokás) képeket. Kb mindenhol világítanak azokban a szerelésekben, de értem én, hogy kell a gírdó pont, tök mindegy, hogy látszol-e benne terepen vagy nem, csak amerikainak nézzél ki. Airsoftban is sokan itt tartanak, még mindig nagyon menő az UCP is. De nevettessétek ki magatokat azzal, hogy ami nem amerikai eredetű cucc, az minimum a '48-as szabadságharcból való...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Aki magyaros ruhát akar látni/abban akar szolgálni menjen el nézze meg/díszelgőnek.
Aki meg harcol az ojat kapjon ami arra való.
Te most vagy full hülyének nézel engem, vagy nem tudom mi bajod van. Sehol nem írtam azt, hogy dolmányt, díszelgő ruhát, stb-t kellene viselni, hanem azt, hogy a magyar katona ne nézzen ki másnak ha lehet. (Ahhoz kapcsolódva írtam most is, hogy fentebb említették, hogy a KMZ-s katonát nagyon nem is lehet megkülönböztetni már egy amerikaitól).
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Menő honvédséget reklámozó zene eddig is voltak!!
KÁRPÁTIA - Menetel a század
Kárpátia:Ha majd a nyarunknak vége
Kárpátia-Valahol tőled távol
Kárpátia - Határvadász Induló
Kárpátia - Testünk feszülő íj
https://www.youtube.com/watch?v=klRtA32RZq8
Kárpátia - Hallottam nagy hírét
https://www.youtube.com/watch?v=G3agnNISyOc

Mennyi menő zene kell még ami a katonaságról szól?


Nálunk is énekeltették valamelyik Kárpátia számot menetben, de most meg nem mondom melyik volt az (sosem voltam nagy Kárpátiás, míg körülöttem azért elég sokan hallgatták). Ha véletlenül ráakadok majd én is beteszem. Mondjuk az is érdekes, hogy az Erdély induló is ment kicsit kiherélt verzióban, de a rákosi időkben íródott "Ejj de rusnya puska vagy"-ot /természetesen csak én mondom így, a szövege nem ez/ sem vetették meg.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
"Orbán Viktor elmondta, hogy a csehekkel jól működő hadiipari együttműködés jött létre, a hazánkban épülő fegyver- és lőszergyár licenceit Csehországból vásárolta hazánk."
https://www.hirado.hu/belfold/belpolitika/cikk/2018/01/26/orban
elolvastam
Ja, csak a DPM jó oda ahová használják (itthon is jó lenne), míg a kötelezően másolandó MC (klónok) meg enyhén szólva is szarok itthon, az év legnagyobb részében. Lehet nézegetni a KMZ-s (bocsi megszokás) képeket. Kb mindenhol világítanak azokban a szerelésekben, de értem én, hogy kell a gírdó pont, tök mindegy, hogy látszol-e benne terepen vagy nem, csak amerikainak nézzél ki. Airsoftban is sokan itt tartanak, még mindig nagyon menő az UCP is. De nevettessétek ki magatokat azzal, hogy ami nem amerikai eredetű cucc, az minimum a '48-as szabadságharcból való...

van egy olyan DPM-en ami már régebbi és a "+modern" testpáncélkompatibilis" szabás között van... k.rvajó cucc...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Nálunk is énekeltették valamelyik Kárpátia számot menetben, de most meg nem mondom melyik volt az (sosem voltam nagy Kárpátiás, míg körülöttem azért elég sokan hallgatták). Ha véletlenül ráakadok majd én is beteszem. Mondjuk az is érdekes, hogy az Erdély induló is ment kicsit kiherélt verzióban, de a rákosi időkben íródott "Ejj de rusnya puska vagy"-ot /természetesen csak én mondom így, a szövege nem ez/ sem vetették meg.


Kárpáti és a menő honvédség.....
navazz...