A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Segiteni akarok :) felderites informacio szerzes? Kissebb karok vesztesegek okozasa? Strategiai fontossagu celok megsemmisitese megrongalasa? Az ellenseg hadtapjanak akadajoutatasa? A moral csokkentese? Figyelemfelkeltes demomstracio hogy van egy kepesseg? Lelektani hadbiseles? Az ellenseg x edik vonalanak zaklatasa osszezavarasa? Dezimformalas? A csapat gyors mozgatasa nagy mozgekomysaga reven "tuzoltas" tamogatas ?
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Atkarola? Hatbatamadas?
Bocsi,más dolgom volt.A portya célja réstben felderités,részben az ellenség mögttes területeinek zaklatása,a hátsó összekttetési vonalainak zavarása,a morál rombolása,zavarkeltés,amennyiben lehetőség van rá kissebb alegységek megsemisitése,és általánosságban az ellenség hátso összekötetéseinek,mögöttes területeinek rombolása,kiemelve a hadtápvonalakat
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Dudi, mennyire elrugaszkodott ötlet az ellen reptereinek közelébe "automatizált" stinger, igla és társaikat telepíteni szép csendben? Minden bokrot nem lehet ellenőrizni, pár napig földre lehet parancsolni így egy légierőt. Nem nagyon vagyok képben vele de leginkább ember nélküli megoldásra gondolok, bár most sem jelentene nehézséget se embert se fegyvert bejuttatni egyik szomszédhoz sem, fél-egy év múlva meg ki tudja mi lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Bocsi,más dolgom volt.A portya célja réstben felderités,részben az ellenség mögttes területeinek zaklatása,a hátsó összekttetési vonalainak zavarása,a morál rombolása,zavarkeltés,amennyiben lehetőség van rá kissebb alegységek megsemisitése,és általánosságban az ellenség hátso összekötetéseinek,mögöttes területeinek rombolása,kiemelve a hadtápvonalakat


És mivel nem a klasszikus felállásról van szó -ismert történelmi okok miatt-, viszonylag kis erő is megpróbálhat területet megtartani, a "részben hazai pálya" (Erdély!) miatt!

Jó esetben (tökös politikusok!!!) jön otthonról a fő erök hulláma!

Mert egy agressziót "jutalmazni" kell, a történelmi példák alapján!
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
És mivel nem a klasszikus felállásról van szó -ismert történelmi okok miatt-, viszonylag kis erő is megpróbálhat területet megtartani, a "részben hazai pálya" (Erdély!) miatt!

Jó esetben (tökös politikusok!!!) jön otthonról a fő erök hulláma!

Mert egy agressziót "jutalmazni" kell, a történelmi példák alapján!
Nem.Ez nagon is hagyomános hadviselési mód.Huszárság erről lett hires.De csak része a hadviselés összességének.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Dudi, mennyire elrugaszkodott ötlet az ellen reptereinek közelébe "automatizált" stinger, igla és társaikat telepíteni szép csendben? Minden bokrot nem lehet ellenőrizni, pár napig földre lehet parancsolni így egy légierőt. Nem nagyon vagyok képben vele de leginkább ember nélküli megoldásra gondolok, bár most sem jelentene nehézséget se embert se fegyvert bejuttatni egyik szomszédhoz sem, fél-egy év múlva meg ki tudja mi lesz.
Afgánok igy keseritették a szovjetek életét.
A 9.század Afganisztánba megy.Orosz film.Van olan jó mint a szakasz.Feliratozva rajt van a neten.Érdemes megnézni
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Dudi, mennyire elrugaszkodott ötlet az ellen reptereinek közelébe "automatizált" stinger, igla és társaikat telepíteni szép csendben? Minden bokrot nem lehet ellenőrizni, pár napig földre lehet parancsolni így egy légierőt. Nem nagyon vagyok képben vele de leginkább ember nélküli megoldásra gondolok, bár most sem jelentene nehézséget se embert se fegyvert bejuttatni egyik szomszédhoz sem, fél-egy év múlva meg ki tudja mi lesz.
Huzamosabb idon at tapellatasi problemak es idojarasi viszontagsagok kissebseg rezutani kuatatasa stb szerintem eleg maceras...

Ennel joval egyszerubb egy tanya haz telek vasarlasa bujtatottan. Municiot elrejteni fegyvereket vagy epp ezt a aitomatizalt cuccott es ha balhe van melysegieket bekuldeni a teruletre... Persze itt rizikofaktor ha gyanussa vallik az ingatlan esetleg feltorik...
Lmzek ranger szeru egysegben gomdolkodsz szerimtem vagy orosz specnaz... Na erre az egesz orszagba nem tudnal egy onallo ezredet letrehozni de ha megis minden mas helyrol elszivnad az embert /most jelenlegi allomanyal meg abszolut keptelenseg/
Celebra igen jol sejtettem a pancelos felderito a befuto nallad. Lancostechnikan lehetoleg 120 mm aknaveto platformal.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
Ennel joval egyszerubb egy tanya haz telek vasarlasa bujtatottan. Municiot elrejteni fegyvereket vagy epp ezt a aitomatizalt cuccott es ha balhe van melysegieket bekuldeni a teruletre... Persze itt rizikofaktor ha gyanussa vallik az ingatlan esetleg feltorik...
Lmzek ranger szeru egysegben gomdolkodsz szerimtem vagy orosz specnaz... Na erre az egesz orszagba nem tudnal egy onallo ezredet letrehozni de ha megis minden mas helyrol elszivnad az embert /most jelenlegi allomanyal meg abszolut keptelenseg/
Celebra igen jol sejtettem a pancelos felderito a befuto nallad. Lancostechnikan lehetoleg 120 mm aknaveto platformal.



Igen, civilben alvó ügynökként, diverzáns egységekenek van is értelme.
De szerintem század szinten reguláris erőket a vázolt szituban...... marhaság.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ja eszembe se jutott a szazad szint...
Nem is nagyon tudok ejes alakulatokon kivul olyat hogy melysegbe szazadszinten dolgozna
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Huzamosabb idon at tapellatasi problemak es idojarasi viszontagsagok kissebseg rezutani kuatatasa stb szerintem eleg maceras...

Ennel joval egyszerubb egy tanya haz telek vasarlasa bujtatottan. Municiot elrejteni fegyvereket vagy epp ezt a aitomatizalt cuccott es ha balhe van melysegieket bekuldeni a teruletre... Persze itt rizikofaktor ha gyanussa vallik az ingatlan esetleg feltorik...
Lmzek ranger szeru egysegben gomdolkodsz szerimtem vagy orosz specnaz... Na erre az egesz orszagba nem tudnal egy onallo ezredet letrehozni de ha megis minden mas helyrol elszivnad az embert /most jelenlegi allomanyal meg abszolut keptelenseg/
Celebra igen jol sejtettem a pancelos felderito a befuto nallad. Lancostechnikan lehetoleg 120 mm aknaveto platformal.
Páncélos felderitők is portyázhatnak.Csak a portyázáskor a pusztitáson van a hangsúly,és igényli a felderitéési adatokat inkább,mint szolgáltatja,de arra is szolgálhat.Amik 2001 után Afgánban még a lovas portyát is előszedték.Levegőből látták el,irányitott paplanernős teherledobással.A hegyekben,ahol semmi járgány nem tudott elmenni,egéész jol beváltak.Tiszta röhel,de az afgán hegekben klasszikus huszárpportyát csinált az ami SF.És működöt
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ja eszembe se jutott a szazad szint...
Nem is nagyon tudok ejes alakulatokon kivul olyat hogy melysegbe szazadszinten dolgozna
Dél afrikaiak csináltak Ratel századharcsoportokkal mélységi portyákat a 80as években Angolában.Már irtam,meg arrol is,hogy ezt mi itt nem tudnánk megcsinálni.Olvas vissza pár oldalt