A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
Szolnokon egyáltalán nincs fedett telephely semelyik alakulat számára.

Elképesztő. 2013-at írunk ma. NATO tagország vagyunk.
No comment.
Vagyis a legdrágább technikákat üzemeltető alakulatok a szabad ég alatt. Még szerencse hogy A Gripenek nem a mi tulajdonunkban vannak jelenleg még. különben hamarosan mennének a MIG-ek után a levesbe. Nem akarja valaki feljelenteni a Honvédség felső vezetőit hanyag kezelés vádjával ? :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
<blockquote rel="dudi">Szolnokon egyáltalán nincs fedett telephely semelyik alakulat számára.

Elképesztő. 2013-at írunk ma. NATO tagország vagyunk.
No comment.
Vagyis a legdrágább technikákat üzemeltető alakulatok a szabad ég alatt. Még szerencse hogy A Gripenek nem a mi tulajdonunkban vannak jelenleg még. különben hamarosan mennének a MIG-ek után a levesbe. Nem akarja valaki feljelenteni a Honvédség felső vezetőit hanyag kezelés vádjával ? :)
</blockquote>

Az a megdöbbentő hogy sem a politikusok, sem a média nem foglalkozik az üggyel. Pedig ennél sokkal kisebb dolgokból is hatalmas műbalhét csinálnak.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
De egyetlen 1 párt foglalkozik komolyan a honvédelem kérdésével,akik fektetnének is bele és az nem a kormánypárt. De én remélem,hogy egyszer majd még hazaárulás címén fognak felelni akik hazavágták a honvédséget,na nekik katonai börtön kéne.. :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@pela3 Lehetne egy kérdésem ? :) persze szerencse is kell meg a baloldalnak szurkolni kell kicsit. Na szóval ha jelenlegi kormánypárt 50% -os küszöb alatt lesz és koaliciót fog kötni , szerinted kivel fog ? :D Mert szerintem bal oldalt elfelejthetjük és marad a Jobbik oldal és már is ott van a kormánypártban honvédlelem kérdése. Bízok benne hogy valami hasonló következik be, kb ez lenne az egyik legjobb verzió az országnak, újra 2/3 . radikalizálodik egy picit az ország a radikális meg kicsi normalizálodik ami már meg is történt mind a 2 részről.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Ha,ha,ha.. :) De nem biztos,hogy koalíciót fognak kötni,sőt.. vagy drága lesz.. :D Rommel/ nagy fülű barátom,nem tudom,hogy te melyik korosztályba tartozol,de pl én a legutóbbi választáson még nem szavazhattam és nem egyedül vagyok így, az én korosztályom azért kicsit aktívabb és figyeli a politikát no meg tudjuk hova húzunk, azon kívül a fegyveres szervek elég népszerűek. :) Szóval nem lesz épen hanyagolható sem a nav sem a rendőrség sem a honvédség. Mondjuk a jobbikkal csak feltételes módban beszélhetünk,mert nem volt még kormánypárt, a többi pártnál pedig háát a fejlődés eléggé megkérdőjelezhető, a kormánypártnál még látszik némi-nemű fejlődés. Bár tuti,hogy nem a honvédséggel kezdenének,mert vannak égetőbb problémák. De pl ha beindul a gépezet és érdekli őket,hogy a PA63,R78,Dragunov és talán az Mp5 is elavult szinte már használhatatlan fegyverek lettek, az tokok,taktikai mellények,taktikai övek,golyóálló,de legalább szúrás állómellények beszerzése (rendvédelmihez szúrásálló mindenképpen kéne..) akkor pisztolyok esetén mekkora darabszámról beszélünk? 90-100ezer darab?! Tokok 300-400ezer,Mellények,60-70 ezer?! Azért nem kevés mennyiség, teljesen magyar termékként lenne a legjobb de hazai gyártással is lehetne munkahelyeket teremteni és a 3 szervezetben már kapásból lenne az akkori kormánypárt felé egy kis bizalom,hogy nem csak a kutyáik. Persze ez milliárdos tétel lenne,de muszáj. Nem olyan nagy lépés,de muszáj és tűrhető,persze nem 1 éves folyamat lenne, mellette meg lehetne indítani a tendereket,APC/IFV-re,harckocsikra,légvédelem és légierőre, persze pont fordított sorrendben... :D Akár a RÁBÁ-t + A komondor gyártójával közösen fellehetne kérni ezek tervezésére,legyártására. (Elsőkörben APC/IFV,utána Harckocsik meg esetleg légvédelmi komplexumoknak a szállítójárműveinek gyártására.) Persze ehhez pénz és nyersanyag is kell.. No de a RÁBÁval pl lehetne tűzoltójárműveket gyártattani no meg rendvédelmi csapatszállítókat,a Komondort átdolgozva simán lehet ne a TEK-nek egy fasza kis páncélozott csapatszállítót. Ha jól csinálják és itthon találnának piacot akkor ütőképes fejlődésekbe kezdhetnének. Meg a nyugati technikán kívül vannak,nyugati szintű keleti technikák is és keletre több a baráti ország.

Ha meg egyik párt sem hajlandó,majd alapítok egyet és majd azzal :D De akkor lehet,hogy az Alföldön lenne pár Altay :D (muszáj volt :D)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 804
80 372
113
pela3

Az SVD egyáltalán nem elavult,csak kéne rá egy jobb optika és kész.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 161
113
pela3

Nem akarom Offolni a topikot szóval csak röviden.
A jobbik a fiatalok között a legnépszerűbb párt (18-30) és a középkorúak között is viszonylag jól állnak. Viszont ezen két rétegben a legkisebb a szavazási hajlandóság, illetve az idősek kötött a jobbik lényegében nem létezik.
Ebben az országban pedig a nyugdíjas is szavazhat, szóval nagy csodára ne számíts!
Magyar_korfa.jpg


ON:

Most szerintem a fejlesztési irányok közül a legfontosabb a személyi felszerelés és a teherszállító helikopter kapacitás fejlesztése. Illetve a a harcoló alakulatok létszámának növelése, a bürokrácia csökkentése.
Helikopterek terén ő jó választás lenn:
terminator-mi-8amtshexport-modelmi-171shassaulttransport-helicopter1.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Drasztikusan csökkenni fog a szavazók száma, én erre nem alapoznék semmi teóriát. Készüljünk arra, hogy mindig csak rosszabb lesz. Nem is tévedünk nagyot.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
<i>"Szóval nem lesz épen hanyagolható sem a nav sem a rendőrség sem a honvédség. "</i>

Kb. 70 %-os vagy inkább feletti részvételnél, a fegyveres erők szavazó létszáma nem ér fel, még a határon túliak néhány tízezer szavazójával sem.

<i>"az én korosztályom azért kicsit aktívabb és figyeli a politikát no meg tudjuk hova húzunk, "

Annyira figyeli hogy el sem nagyon megy majd szavazni. :)

<i>"Akár a RÁBÁ-t + A komondor gyártójával közösen fellehetne kérni "
</i>

Mire is ? :) Mert a kettő gyártmánystruktúrája tűz és víz. :)

<i>"(Elsőkörben APC/IFV,utána Harckocsik meg esetleg légvédelmi komplexumoknak a szállítójárműveinek gyártására"
</i>

Ezután a modnat után gondoltam, hogy itt van maga a megtestesült téboly. :) Aki ezt leírta halvány gondolattal sem bír a gépgyártás terültén meglévő hazai viszonyokra, üzletileg kifizetődő mennyiségekre, technológiai lehetőségekre, illetve nem lévő lehetőségekre. :)

<i>"No de a RÁBÁval pl lehetne tűzoltójárműveket gyártattani "

</i>

Tudomásom szerint, gyárt.

<i>"a Komondort átdolgozva simán lehet ne a TEK-nek egy fasza kis páncélozott csapatszállítót. Ha jól csinálják és itthon találnának piacot akkor ütőképes fejlődésekbe kezdhetnének. "</i>

Na ja, meg egy kisbírót, aki kidobolja és közhírré teszi, hogy a TEK érkezik és akcióba lép, egy nagydarab, aknától védett, páncélozott szállítóval, egy kis drogdíler lekapcsolására. Mert más terrorista errefelé nem nagyon volt, van lesz, a közeli belátható jövőben. :)
Ami a piacot illeti, vajon egy kósza gondolat esetén, hány darab is kellene a TEK-nek ? na ja, az tuti piac lenne, a maga pár darabjával. :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
dudi : az SVD-t talán már minden szomszédos ország leváltotta,talán még a váltó típusait is.

fip7: a nyugdíjasokat nehezebb mozgósítani + a fiatalokat valamilyen szinten érdekli is az aktuál politika, de nem mondtam,hogy megnyerik a választást,nem politikai szálra akartam terelni ,bár minden politika..

Amúgy abban a Minyóban elég erős Cougar beütést érzékelek. :D

honved: Javítanám mert lemaradt 1 p betű, de amúgy abban a mondatban nem a szavazószámukra gondoltam,hanem arra,hogy több anyagi forrást kell nekik adni,illetve jelentősen átszervezni.

A szavazásban lehet aktívabbak leszünk sokkal, csak ugye a létszámban kérdés,hogy meglátszik-e,mert ugye sokan telepedtek le külföldön..sajnos.. de ők is szavazhatnak.

RÁBA és Currus rendelkezik bizonyos tapasztalatokkal,ha tűz és víz akkor is, főleg a RÁBA teherautót gyárt,a Currus meg tudna valami kisebb csapatszállítót, felderítőt.

A RÁBA nem gyárt tűzoltójárműveket, felfüggesztést,alvázat gyárt a Renaultnak a tűzoltóautóihoz. (Azért,hogy itthon a szar Renaultokat rendszeresítsék...) Szóval teljes mértékben kéne tűzoltót gyártaniuk mint régen, lehetne akár a magyar Tátra is.

Nem vagy te véletlenül valami programozóféle?:) Nagyon adott,konkrét dolgokban dolgozol. A TEK-nek minek kéne MRAP kategória? BTR-ek sem MRAP-ok,viszont pl nagy balhékhoz,pl bankrabláshoz nem ártanának..

Nem volt terrorista?:) Az amcsik által definiált nem is,viszont a 90-es években és 2000-res évek elején ha jól emlékszem volt pár robbantgatás például,ha meg mélyre nyúlnak és megborítják az itteni alvilágot,legalábbis 1 részét,akkor sajnos újra indulhatnak a maffiaharcok. De még mindig az elkészült Komondorban gondolkodsz,a kialakításon lehet változtatni nem is keveset.. :) Simán lehet olyan konfig ami a TEK-nek jó és a honvédségnek is,meg a biztonsági cégeknek. Ütős cucc Exportra is mehet. Mellesleg a Brinks-es páncélautók megvannak?Lehet hasonló kategóriában is gyártani. ;) Mellesleg ti hangoztattátok itt a modularitást és minél szélesebb alkalmazhatóságot.. :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="honved"><blockquote rel="dudi">Szolnokon egyáltalán nincs fedett telephely semelyik alakulat számára.

Elképesztő. 2013-at írunk ma. NATO tagország vagyunk.
No comment.
Vagyis a legdrágább technikákat üzemeltető alakulatok a szabad ég alatt. Még szerencse hogy A Gripenek nem a mi tulajdonunkban vannak jelenleg még. különben hamarosan mennének a MIG-ek után a levesbe. Nem akarja valaki feljelenteni a Honvédség felső vezetőit hanyag kezelés vádjával ? :)
</blockquote>

Az a megdöbbentő hogy sem a politikusok, sem a média nem foglalkozik az üggyel. Pedig ennél sokkal kisebb dolgokból is hatalmas műbalhét csinálnak. </blockquote>

Ebben nincsen semmi meglepő, ugyanis a katonaság kérdésével nem lehet nagy tömegeket megmozgatni, emellett kétélű fegyver. Politikailag szimplán nem hoz elég profitot, az emberek nagyrésze meg tojik a Honvédség dolgaira, ezért nagy botrányt se lehet körülötte csapni, mert érdektelenségbe fullad.
 

doberamann

Member
2010. május 1.
566
7
18
Az a baj hogy a többség azt hiszi hogy neki az Isten adta ezt az életet és nem kell érte megküzdeni, elég facebookon kiírni hogy jajjj ellopták és én meg jajj de elájultam... ahelyett hogy pofántörölné az illetőt, ameddig nem tudatosul hogy 1 a fing kis ország csak azért van még mert senki nem szánta rá magát komolyan ahhoz hogy ide betegye a bakancsát addig ne is várjatok semmit se a hétköznapi embertől se a politikustól...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
az emberek nagyrésze meg tojik a Honvédség dolgaira, ezért nagy botrányt se lehet körülötte csapni, mert érdektelenségbe fullad.

Tisztelettel, de ezt nettó hülyeségnek tartom. Én a hétköznapjaim során pont az ellenkezőjét tapasztalom.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
RÁBA és Currus rendelkezik bizonyos tapasztalatokkal,ha tűz és víz akkor is, főleg a RÁBA teherautót gyárt,a Currus meg tudna valami kisebb csapatszállítót, felderítőt.

Kis pontosítás: a Rába teherautókat szerel össze.

A H-család MAN licensz (ezért nem exportálják, illetve értékesítik a civil piacon), a motor, a tengelykapcsoló, a váltó, a fülke német, az osztómű osztrák. Ami saját fejlesztés és gyártás, az a futómű és a felépítmény.

A Currus BTR-ek és más teherautók átalakításával foglalkozik, nem pedig járműtervezéssel.

Egyedül teljesen új járművel a Respirátor-Gamma páros jelentkezett a Komondor személyében, de azt valószínűségeloszlás nem ők tervezték, illetve gyártották. Ha tippelnem kéne, akkor egyébként azt mondanám, hogy valami meglévő teherautón alvázán alapul a gép. Egyébként szerintem valahol beszédes a Komondor-projektból valahogy kimaradtak a hagyományosan járművekkel foglalkozó magyar vállalatok.</blockquote>

<blockquote> az emberek nagyrésze meg tojik a Honvédség dolgaira, ezért nagy botrányt se lehet körülötte csapni, mert érdektelenségbe fullad.

Tisztelettel, de ezt nettó hülyeségnek tartom. Én a hétköznapjaim során pont az ellenkezőjét tapasztalom.</blockquote>

Akkor jó társaságba jársz :)
Elég csak a mainstream médiában megjelenő Honvédséggel kapcsolatos hírek alatti kommenteket elolvasgatni, hogy lehessen látni mekkora ellenszenvet hagyott a sorkatonai rendszer az emberekben és/vagy mennyire fogalmuk sincs egy hadsereg céljairól és szükségleteiről.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 905
58 161
113
GrGLy

"Ebben nincsen semmi meglepő, ugyanis a katonaság kérdésével nem lehet nagy tömegeket megmozgatni, emellett kétélű fegyver. Politikailag szimplán nem hoz elég profitot, az emberek nagyrésze meg tojik a Honvédség dolgaira, ezért nagy botrányt se lehet körülötte csapni, mert érdektelenségbe fullad."

Ez így igaz. Ezzel párhuzamba állítanám a mostani "ÁFA botrányt".
Kiderült az amit mindenki tudott, hogy sok milliárdot csalnak el az ÁFÁ-n évente. (1 vagy 2 éve írtam én is valamelyik hozzászólásomban, hogy akkor 500 milliárdra becsülték az elcsalt összeget évente.)
Szerveztek tüntetést. Hányan mentek rá el???
Hullanak az üggyel kapcsolatban a fejek???
És még sorolhatnám.
Most ebből világosan látszik, hogy a honvédségi helikopterek ügyével tized ennyire sem foglalkoznának az emberek. Ez egy olyan ország ahol a lakosság nem politizál aktívan. Ez van.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Jól van, legközelebb előbb átolvas és csak utána hsz.-elküldés.
"valószínűségeloszlás" - na ezzel vajon mit akartam mondani?
Remélem azért kihámozható a lényeg :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 825
113
Ez egy olyan ország ahol a lakosság nem politizál aktívan.

Ez igaz lehet, de az is. hogy az foglalkoztatja az embereket a köz ügyeiből, amit a média feléjük , hozzájuk, eljuttat.
Sajnos a Honvédség dolgai a médiában akkor kerülnek elő, ha árvíz vagy hóhelyzet van. Akkor is az aktuális mentéssel kapcsolatos teendők, majd a jól megérdemelt elismerések. Valamint az ezt követő dicsőségzengés, hogy nekünk milyen fasza katonaságunk van. Nagyjából ma az átlag ember ennyit tud a haderőről.
Kontrasztként, Ausztriában népszavazáson döntöttek arról, hogy fennmarad a sorkatonaság is.
Nálunk nem tudom mit lehetne kihozni egy ilyen népszavazási kezdeményezésből. :)