A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
dudi tudom,de a 100m-re a kb 6centis szórás szerintem elég nagy.
Legalábbis én ekkoráról tudok.

GrGLy: A H családról történetesen nem tudtam,de akkor ez nagyon rossz hír,feltételezni sem mertem,hogy a RÁBA már ennyire töketlen... Reméltem,hogy régről még maradt valami... igazad van Reinspirátorék voltak,mondjuk ők legalább előálltak valamivel, a Currus nem tudom,hogy került nálam a képbe :D


A honvédség nem érdekli az embereket, nem is csoda amíg roméróék lopnak a kertből, a fejesek meg a parlamentben. Rendőrség,ügyészség,bíróság meg ilyenkor sehol,mert mindenhol az urambátyám a főnök.. 1x valakinek ki kéne állnia és elkéne mondania,hogy az ország képtelen megvédeni magát. A másik pedig "amíg ez a gecis / szar ország.." mentalitás él (már bocsánat), addig nem is fog senkit sem érdekelni. Magyar nyelv,történelem,haza,becsület, ezek már nagyon sok emberben nem értékek, ahogy a szabadság sem.

Sajnos.. bár azért vagyunk még jó páran akiket eléggé érdekel.. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
pela3

Igazából 8cm de nem is mesterlövész puska hanem távcsöves puska és ha így nézed akkor ez egy nagyon jó érték.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
pela3

Nekem kimaradt amit az M14-ről írtál.De nem is erre írtam amit írtam.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 821
113
Harckocsik Tatára !
Tud erről valaki valamit, javításon voltak, netán raktárból érkeztek ?
Én eddig úgy tudtam, a szétrohadókon kívül, a működőképes T-72-esek mind Tatán vannak, már ami még megmaradt a Honvédségnek.

http://www.xn--honvdelem-e4a.hu/cikk/41155_harckocsik_atcsoportositasa
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Nem úgy néznek ki, mint amik sokat lettek volna csillaggarázsban. Az új festésre én nem tippelnék, mivel a fotók alapján két színük is van, tehát, ha festenének egy ilyen tizen darabos mennyiséget, szerintem egyszínüre dukkóznák őket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
Elméletileg nem olyan rég volt egy felmérés a HM-nél arról, hogy kb. mi az ami még használható cucc.
Ott kb. 100 darab T-72-ről írtak ami még jó lehet, és egy részük kifejezetten jó minősítést kapott.
Ezen kívül van még vagy 30000 AK-63D amik a használható kategóriába tartoznak.
Simán el tudom képzelni, hogy a jobb minősítést kapott harckocsik közül párat újra aktív szolgálatba helyeznek :)
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Nem tudom, hogy hány darabról van szó, de abból a szempontból ez mindenképpen jó jel, hogy...
1. Meg akarják őrizni a fegyvernemet.
2. Gondolom akkor elkezdi bővíteni a kezelő személyez állományt.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Annak esetleg majd utána tudnátok járni, hogy a "felújítás" pontosan mit takar? Pl. csak lekaparták a rozsdát vagy új műszereket is pl.?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 137
7 212
113
Amennyiben a képeken a Tatára került új T-72-esek vannak, akkor azok az 1996-ban Fehéroroszországtól vett 100 db-ból van (legalábbis a sárvédő lemez kialakítása alapján).
1996-ban vettünk 100 db T-72-es Fehéroroszországtól, darabját 100.000 dollárért. Azért adták ennyiért a Fehéroroszok, mert a meg csökkenteniük kellett az állományt és a megsemmisítésük kétszer ennyibe került volna.
Ezekre a T-72-esekre már reaktív páncélzat is rakható, ez a 100 db a legmodernebb tankunk, gondolom nem véletlen, hogy a korábban említett tanulmányban 100 db működőképes tank van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
imike

Csak elméleti a reaktív páncél mert:
1.Nincs felszerelve a harckocsikra a reaktív kockák helye.
2.Mi nem vettük meg csak a reaktív páncél "vázát"az az a fém téglatesteket amikbe a robbanóanyag és a csúszólapok kerülnek.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
A megyeszekhelyeken a helyorsegi onkentes tartalekos rendszerem mellett meg van a masodik allomanynovelo abrandom.
Az Unio be fog szalni a hatarok erosebb ellenorzesebe. A jelenlegi hatarendeszet es vam es penzugyorseg bovitese helyetg letrehoznam ujraa hatarorseget 2000-2500 fovel. AAmennyi plusz tamogatas bejon a hatarvedelemre odaadnam a vam es penzugyorsegnek de amenyit azoknak adnak plusz tamogataskent ugyan annyit el is vonnak toluk a hatarorseg szamara igy a kotelezetsegunket is teljesitenenk es az orszag vedelme is erosodne.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
dudi pótolok neked,mert már van időm :)
Szóval az Dragunov a szakaszban támogató fegyverként volt,az optika miatt ugye elvileg messzire lehetett volna pontos lövéseket leadni,de mivel akkora szórása van.. főleg,hogy optika nélkül mondjuk az Ak-van nem tudsz pontos lövést leadni,olyan 500-méterre bár mondjuk a cél nagyságától jelentősen függ. Szóval hiába volt jó támogató fegyver,mert maga nem rossz,hogy támogatja a szakaszt,mert 1 géppuska fészket előbb szedsz ki vele ,mint egy karabéllyal.

A hk-khoz pedig én a repülőnapon beszéltem egy harckocsizóval,aki a lövedékeket ill. a tankokat mutatta be. Kérdeztem a reaktívról,amire azt válaszolta,hogy nekünk megvannak a téglatestek,amiket bármikor felszerelhetnek a harckocsikra,viszont mivel robbanóanyaggal kell betölteni a fémtesteket,ezért külön tárolják,a "tölteléket" pedig sem megerősíteni sem cáfolni nem tudja,hogy van-e ill. mekkora darabszámban.

Szóval dudi kezdek edzeni,mert itt nagy harcok lesznek :DD

Viszont egy kérdés: Nálunk a lövészek milyen kézigránátot használnak,ill egy lövészre hány jut?


A harckocsiknál már csak remélem,hogy nem pár kattintás erejéig felálltak velük,hogy gyorsan posztolhassanak.. mert nonszensz de sajnos ezt is elmerem képzelni.. De reméljük,hogy tényleg fejlődés történt,már csak kérdés,hogy milyen állapotban vannak.. de reméljük,hogy elkezdődött valami, ez sem lesz ingyen,de olcsó lesz és jó. Csak kéne 1 kis modernizáció rá, pl cseh vagy lengyel.
Viszont akkor majdnem megkétszereztük a harckocsiállományunk? Egyszerre nagyon jó és vicces.. :D

Viszont lassan jön,de már elindult az árvíz.. szóval kellenek a helik is.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Igy a hatarorseg es a megyei helyorsegek eggyuttesen a harcolo allomany szama +5000 fovel nolne. Tudom eleg relytett fegyverkez szagu az egesz es kicsit Horty rendszert idezo de a finanszirozas es a teruleti mozgositas elosszlasa miatt igy a legegyszerubben megoldhato.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
szittya volt határőrség,most határrendészet van az ORFK alatt, a VPOPhoz alig volt köze,a VPOP meg már NAV(APEH+VPOP) akik csak jövedéki bűncselekményekkel foglalkoznak.

Amúgy állítólag a határrendészet elég gáz,meg ugye nincs határvadász század,viszont ugyan úgy megvannak a felszerelések hozzá. Ukrajna és Szerbia is szenved az unióval szóval kérdéses a felállításának szükségessége..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 238
113
pela3

először a T-72.

Így néz ki egy T-72 amire fel lehet szerelni a reaktív páncélt:
grq5.jpg


Nem mondom,hogy nekünk nem állnak rendelkezésre ezek a felfogatási pontok de az biztos,hogy nincsenek felhegesztve minden harckocsira(vagy inkább alig van 1-2-re felhegesztve).
Azt,hogy nincs robbanóanyag az ERA-hoz azt innen tudom ha valaki itt hülyeséget írt akkor én is!

SVD

A Dragunovval 500 méterről azért el lehet találni egy embert annak aki tudja használni a fegyvert.Ez egy raj támogató puska így bőven elég az,hogy ekkora távolságból eltaláld valahol a célt nem kell kilőnöd a szemét.