A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
a határőrséget az életben nem szervezed újjá, amikor összevonták a rendőrséggel az kapta meg mindenét (ami jó, mert sok esetben, ha nem így történik, egyik-másik vidéki őrsön dolgozni nem lett volna mivel), aki ott szolgált vagy leszerelt vagy már rendőrként dolgozik, a laktanyák nagy része meg vagy el lett adva, vagy el lesz adva (de az állapota tragikus) vagy már csak egy romhalmaz...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@eSeM Tehát ha egyszer valamit bezársz azt már nem tudod soha újra nyitni ? ? ? Azért azt mondom , hogy ez így nem teljesen igaz. Az biztos , hogy amiért HENDE is küzd hogy képesség vagy harccsoportok feloszlatása nélkül uszuk meg a válságot , mert utána újra szervezni költségesebb és melósabb, de nem lehetetlen.
Én azt mondtam volna ha már elprivatizálod az energetika cégeidet lehetelen vissza szerezni, de lám lám pár törvény , pár új szabályozás , nem dalolva de visszajönnek azok a cégek is.
Azok a régi határőrök, gondolom nyilvántartásba vannak és nem szívodtak fel a főbb koponyákat megfizetve vissza lehet állítani bármit, bármit !
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
@ Panzerfaust, joker a rágalmazás miatt keresni fognak az ügyvédeim!! :D De, sajnos igazatok van.

Határőrséggel kapcsolatban: A felszereléseket megkapta a rendőrség, a vámost és a határőrt a zöld autók miatt is előszeretettel keverték.. Mellesleg Bakondi György a határőrség vezetője volt, (a mostani OKF főigazgató) az akkori határőröknek pedig felajánlották,hogy csatlakozzanak a rendőrséghez... de sokan utálták/utálták ezért kérdés,hogy mennyi van még szolgálatban.

Szittya minek 2 szervezet, a régi jó volt, alapból a BM alatt volt,ha jól tudom,viszont háborús helyzetben a honvédség irányítása alá került volna, ehhez megvoltak úgy nagyjából a technikák,legalábbis a vége felé. Anno még volt nekik BTR is..
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Egyébként nem ti mondogatjátok mindig, hogy mindent meg kell ragadni, ami "ingyen" van? Leo2, karabélyok, kölcsön kiképző járművek?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@GrGly Teljesen igazad van ! De nem kölcsön verdára gondolok. Kölcsön fegyver ? ? Megtanulsz vele löni aztán vissza régihez. Valaki 2 napra kölcsön adja a kocsiját aztán vissza BKV ? :D Ha meg harc van akkor is , lehet vissa.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 643
113
TV2: Amerikai harckocsikon gyakoroltak a magyar katonák.
Gondoltam megnézem mi ez.
Erre kiderül hogy kaptunk 12 Mrapot usa bácsitól kölcsön gyakorolni.
Kb 8x hívták ezt a xart harckocsinak a riportban. Valamint elmondták hogy azért jó a 4m magasság mert messzire lehet belőle látni. (Na bakker mozgó mafi) Hát nooormálisak ezek????????
Ilyenekkel butítják a népet. Azt se tudják ebben az országban már hogy néz ki egy harckocsi? Vagy csak Azurák meg a TV2 ilyen dilaj?
És hogy miért gyakorolnak? Hát azért mert jövőre kivonulunk afgánból és utána megyünk a köv misszióba. Na besírok, ah inkább iszok egy páleszt.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Valaki 2 napra kölcsön adja a kocsiját aztán vissza BKV ?

Röhögni fogsz, de két hónapja így járok kocsival dolgozni :D Jövőhéttől ismét busz...

Egyébként azért van ebben a kölcsönadásban logika. A Honvédség jelenleg is használ MaxxPro-kat, de azok mind kint vannak Afganisztánban, de akkor az utánpótlást hogyan képzik ki rá? Emellett az amcsiknak se áll benne a pénzük. eljátszhatják a jófiút, a Honvédség meg képes modern járművekre is képezni katonákat egy rendszeresítés árának a töredékéért. Szerintem ez win-win helyzet.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 137
7 208
113
Ráadásul ezek olyan MRAP-ok, amikből több ezer áll az USA taktárakban és nem tudnak vele mit kezdeni, a múltkor ment róla cikk, hogy inkább szétosztják az USA rendőrőrsei között, mert akkor legalább a tárolásukról nem kell gondoskodni, viszont a rendőrök meg nem tudják, hogy mit kezdjenek velük.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@antigonosz Nekem is ez a vélemény , hogy mit is gyakorlunk ha kivonlunk. , na mind1 és erre kb 2 db is elég lett volna véleményem szerint, hogy otthon kocsikáznak vele a katonák.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
mit is gyakorlunk ha kivonlunk.

Érdekes gondolat. Ne készüljünk fel missziós feladatokra, mert kivonulunk egy (azaz a nagyon sok közül egy) misszióból, ne költsünk az Ancsákra, mert (talán) lesz tender, ne költsünk a bűnmegelőzésre, mert csökken a bűnözés, stb. Paradox gondolatok tárháza.

Csalódnom kell benned desertfox, mert egy pár órával ezelőtt még Hendét dicsőítetted, hogy milyen ügyesen próbálja megőrizni a Honvédség haldokló képességeit, most pedig az MRAP-k alkalmazásának (ami ugye egy meglévő képességünk) gyakorlása ellen érvelsz. De minden bizonnyal igazad lehet és egy esetleges új misszióig (pedig már így is kismillióban veszünk részt, ráadásul nem csak nyugis helyeken, ahol szükség lehet ilyen járművekre) semmi szükségünk gyakorolni az aknavédett járművek használatát...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Szuper! Hát persze hogy a fos, borulékony MaxxPro-kból "kapunk" megint... :( Ezzel az erővel akkor megfinanszírozhatnák inkább a Komondort, az legalább hazai...
Persze Sam bácsi még véletlenül sem adna Oshkosh M-ATV-ket, vagy legalább Cougarokat ennek a szövetéges országnak... :(

antigonosz

"TV2: Amerikai harckocsikon gyakoroltak a magyar katonák.
Gondoltam megnézem mi ez."

Dettó így jártam. :D Mondom, mi a fene, Abrams-ekkel nyomatják, csak nem valami beszerzést készítenek elő? :O Aztán tessék, a szokásos kompetencia magas fokon... :D
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@grgly szerintem pont hogy nem a rossz gondolatok hordozója próbálok lenni az oldalon, de jelenleg MRAP-ba van saját fejlesztésünk is amit Én jobban támogatok. A másik dolog a missziós képességek fejlesztését Én személy szerint nem tartom értékes Haderőképeségnek , amivel azt mondom , hogy több van Honvédség birtokában. hogy egy megszállt tartományt mi tartounk ellenőrzés alatt, ez is a csicska szerep erősitése a kölcsön autokkal........ Nem nem nem
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 708
5 587
113
Ez már volt kb egy hónapja is hír. Ez ugyanaz a 12 darab, vagy kaptunk még 12-t?
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Gyerekek... amit adnak(kiv. Huey), el kell fogadni! Had kopjanak az USA gép csapágyai,, arról meg nem is beszélve, hogy tuti nem viszik azt már haza innen. Sok van nekik, pár év aztán már a szállítása is többe fog kerülni mint az értéke. ;)

Racionálisan gondolkodva pedig GrGly írta le a lényeget. Kiképzéshez kell idehaza. Nem tartom én sem Hendét hülyegyereknek, szerintem ha elfogadta, akkor rosszúl nem járunk vele.

Persze jó lenne a magyar gép meg stb. DE EZ MÁR VAN! Had fejlődjön ez a képességünk!!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
marton

"Gyerekek... amit adnak(kiv. Huey), el kell fogadni!"

Ez nem ilyen egyszerű sajnos... Mert ezt is kell használnunk a missziókban. És ezek a merev tengelyes MRAP-ok sok helyre egyszerűen nem jók, különösen a ráadásul még magas és keskeny MaxxPro, ami pl. Afganisztáni terepre, meg útviszonyokra alkalmatlan. Haltak is meg emiatt magyar katonák. Szóval, ha elvárják, hogy ott legyünk, akkor legalább adjanak jó cuccokat, amikből szintén van nekik bőven, ne a szemetet sózzák rá a "hülye" magyarokra szerintem.