A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 117
2 033
113
@gigabiga Nézd itt kigyűjtik a kételkedőknek.
http://www.honvedelem.hu/cikk/37382
Én még többet is tudnék írni, de minek.
Ez a nyilvánosság tudtára hozott , egy ország általában nem szokta nagy dobra verni az igazán ütősöket, de lehet ez sem logikus már.

Tudom nagyon pesszimista vagyok, de egyrészt ezek a fejlesztések, kutatások az átkos nyóc évben indultak (amúgy tényleg az volt
).
Másrészt csak pénzszivattyúként működnek.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Felőlem bárki lehet katona, hogyha ALKALMAS rá.

Hát ez az! <b>Ha alkalmas rá</b>. Nem az, hogy roma és akkor szétlopja, szétzülleszti, ágyútöltelék meg kiskutyafarok. Ott van a cikkben, hogy igenis vannak olyan romák, akik hátrányból is indulva, de képesek képzett honvéddé válni.

<blockquote rel="desertfox">@gigabiga Nézd itt kigyűjtik a kételkedőknek.
http://www.honvedelem.hu/cikk/37382
Én még többet is tudnék írni, de minek.
Ez a nyilvánosság tudtára hozott , egy ország általában nem szokta nagy dobra verni az igazán ütősöket, de lehet ez sem logikus már.

Tudom nagyon pesszimista vagyok, de egyrészt ezek a fejlesztések, kutatások az átkos nyóc évben indultak (amúgy tényleg az volt
).
Másrészt csak pénzszivattyúként működnek.
</blockquote>

Kicsit furcsállom egyébként, hogy se a Komondor (állami pénzből fut), se a Rába VZF/Védelmi technológia (ami meg uniósból) nincs megemlítve.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 117
7 023
113
Ezt esetleg nézzétek meg:
http://www.honvedelem.hu/film/egyedulallo_magyar_hadiipari_fejlesztes
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Korábban a vegyi és sugárfelderítés (távfelderítés) terén voltak jó fejlesztéseink, nem tudom, hogy azokat sikerült-e külföldre eladni. Ha nagyon jó akkor biztos vesznek belőle. Ám az egy kicsit vicces, hogy a videóban már el is költötték a várható hasznot. Amennyiben sikerül is eladni, akkor is pár darabról lehet szó, mert elég speciális berendezés.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 418
76 072
113
Komolyan azthisszük,hogy tőlünk megveszi valaki?

Milyen mobil biológiai laboratóriumokat gyártanak mások?

Nekem a kereső csak ezt dobta ki:

http://www.germfree.com/product-lines/mobile-laboratories/airc-130-transportable/airc-130-transportable/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 758
113
Gondolom a lényeg az ami benne van meg hogy mennyire alakítható a megrendelő igényei alapján.
 

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
Vagy egy szinte ismeretlen cégtől repülőgéppel szállítható laboratórium:
https://www.thalesgroup.com/sites/default/files/asset/document/plaqu-NRBC-Thales-07.pdf
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://hvg.hu/tudomany/20131128_kamu_a_sorkatonasag_visszaallitasat_megir
Tudom , hogy KACSA volt és nincs alapja vagy lehet mégis ?
De több médiumba felmerült hogy visszavezetik a sorkatonaságot, persze nagyobb oldalak cáfolták pl hvg.hu, de általában ahogy ezt már mutatták több esetben is a politika így szokta a társadalom véleményét visszhangját értékelni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@GrGLy Én úgy érzem ezt privátba kéne megbeszélni és nem nyilvános fórumon, azért is írtam Te győztél , nekem erre most nincs időm hogy itt nyilvános levelezésbe oldalakat írogassak.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@GrGLy Én úgy érzem ezt privátba kéne megbeszélni és nem nyilvános fórumon, azért is írtam Te győztél , nekem erre most nincs időm hogy itt nyilvános levelezésbe oldalakat írogassak.

Ó nem, miután nyilvánosan kvázi lehülyéztél nem fogom sunyulva a háttérben rendezni ezt a dolgot, nem-nem, főleg, hogy amiket érvként felhozok, azok szerintem nagyon is a témához tartoznak. A többiek pedig hagy olvassák, egy kis HTKA-szappanopera :)

Egyébként ha nincs időd arra, hogy mások szellemi képességeinek megkérdőjelezése helyett "oldalakat" szentelj az érveid kifejtésére, akkor mi alapján várod el, hogy mások elfogadják a véleményedet, vagy egyáltalán mi alapján kérdőjelezed meg mások eltérő és kifejtett véleményét?
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Üdv. mindenkinek itt a HTKA-n !
Sokáig hezitáltam, hogy hozzá szóljak ehhez a cikkhez, de végül csak rászedtem magam.
Tényleg kedves dolog , hogy az 5 évvel ezelötti MRAP-ekből kapunk 12 darabot gyakorlatozásra.
De van néhány észrevételem:
- a Maxx Pro Plus-ból létezik korszerübb, független felfüggesztéssel és modernebb elektronikával felszerelt változat is, ez a merev tengelyes nagyon borulékony nehéz terepen és a terep járási képessége is gyengébb
-eltérő hír forrásokban különböző infokat találni arról, hogy ki fogja ezen gépcsodákat szervizelni, javítani. Nagy valószínűséggel amcsi szerelők végzik majd ezt el, mert ehhez itthol se megfelelő tapasztalat, tudás , de valszeg standard( inch alapu) szerszámok, spec diagnosztikai készülékek sincsenek. A magyar fèl ezért fog fizetni, ha egyáltalán lesz bármilyen szintü karbantartás. Egy másik dolog , hogy az MRAP-ek szereléséhez, javításához elvileg secret szintü security clearance szükséges. Erősen kétlem , hogy ez bárkinek meglenne kicsiny hazánkban.
-a képeket elnézve gyakorlatilag lecsupaszított járműveket kaptunk (vagy csak nincs semmi se felszerelve még ?). Hiányoznak a rádiók antennái, a DUKE zavaró rendszer antennái sincsenek a helyükön. A GPS jeladót se látom , ami a Blue Force Tracking rendszerhez kapcsolodik. A DNVS (Driver Night Vision System) kameráját se látom felszerelve, de a tartó konzolja fent van. Ha ezeket a rendszereket nem kaptuk meg, akkor gyakorlatilag egy páncélozott kamion féle jármüvet kaptunk, ami önmagában vajmi keveset ér. Persze a be- és ki szállást és nappali vezetést igy is lehet gyakorolni, de a XXI. század hajnalán a szárazföldi hadviselés begyakorlásához már jóval több volna szükséges.
-Szó volt itt az MRAP képességről. Ezek a jármüvek (bármelyik MRAP) gyakorlatilag csak asszimetrikus hadviselés esetén használhatóak, és talán béke fenntartásra. Miért is ? A közepes páncélozottság és gyenge tűzerő miatt. Az már csak hab a tortán , hogy a magas torony pozició miatt, ha jól emlékszem a Maxx Pro M2 Browning géppuskája csak 40 méteren kívül tud tüzelni a járművel azonos szinten található célpontokra, mert a fegyver negatív szöge ennyit enged.
-Kiváncsi volnék, hogy mi van a magyar HMMWV flottával? Hány darab müködő képes, milyen állapotban vannak, ki szervizeli azokat ? Az utolsó infom az volt, hogy csillag garázsban álldogálnak, használva se nagyon vannak, pedig azt a HMMWV-k nagyon nem szeretik.
Egyenlőre ennyi.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 969
5 938
113
Kis hazánknak pont erre van szüksége. Köszönjük szépen. (Remélem érezhető a szarkazmus.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 036
18 704
113
Azok az Ami terepjárók is mennek majd a levesbe.
Bár ha tárgyilagosak akarunk lenni, akkor kérdezzük dudit, használják-e a kiképzésben őket.
Illetve, rendszeresített járműve-e egyáltalán valamelyik alegységnek, vagy csak vannak és majd ha kell épp az valahova, akkor elővesszük őket.

Danger hozzászólása nagyon jól sikerült, sok infót megosztott.
Hát feltehetően, egy kis vezetési gyakorlásra kaptuk, nappali világosságnál. :)